Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 117
Боже, за какви час и половина кърмене говорите? Нашия е като часовник - след 10 минути сукане /ама хубаво гълта, чак се давим от лакомия понякога/ заспива и стиска устата, каквато и техника да приложа е непоклатим - спи и толкова. Не сме ходили още да се мерим, че във Варна е бедствено положението и отложихме прегледа в петък, но вече почнах да се чудя дали е малко 10 минути хапване? Търсим отново манджата след 3-4 часа и имаме на всяко сменяне на памперс акита /след всяко кърмене/

# 61
  • Мнения: 0
Мили мами, в сряда на 25ти се роди Александър - 3600 и  56см. Останахме само ден в болницата. Нощес ми дойде и кърмата и съм много щастлива, че му е пълно коремчето. Ще ви чета и пиша малко по късно, но поздрави на всички родили и кураж на тези на които предстои. Обожавам го това същество.  Hug

# 62
  • Мнения: 0
Ехоо,

тази нощ пак не спах, аман вече! Чудя се за Невва, защо ли я няма от вчера сутрин? Наи вероятно и при нея са се задвижили нещата и скоро ще се включи с новина!
Аз все още съм 2 в 1 и съм в 41 седмица (40 седмици+5 дни), така че днес ми се полагат: ехограф, слушане на тонове в болницата, и ако всичко върви ОК, ще ми дадат среща за друг преглед след НЯКОЛКО дни!!! Само да отбележа, че тук до края на 42-ра седмица раждането се смята за нормално и не е притеснително за лекарите. Дори никои не гледа степен на узрялост на плацентата, а само от сърдечния ритъм на бебето се водят.
Аз от толкова очакване, вече започнах да си мисля, че всъщност не съм бременна и чак ми се струва странно че ще родя някои ден!!

# 63
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Ехоо,
тази нощ пак не спах, аман вече! Чудя се за Невва, защо ли я няма от вчера сутрин? Наи вероятно и при нея са се задвижили нещата и скоро ще се включи с новина!

Добрютро и "изненада" от мен - тук съм си, при това 2 в 1  Mr. Green Чета ви от вчера, но не се вписвам, щото няма за какво.  Вчера направихме една разходка, стълбите качих, горещ душ, ама нъц - нищо ново под слънцето. Събудих се в 3,30 ч. с "менструални" болки, ходих до 00 и си викам - ъъ, започна сигурно... е, около час и половина ме държа това с болките, но на дълги интервали - първия път около 20 мин., после след 15-тина пак, като в промеждутъците ме поотпускаше, но не напълно... е, към 5 и нещо съм откъртила и сега съм като нова  Mr. Green
За съжаление мъжо се тръшна с Т - ниска, но има... Sad Будуваше милия по нощите и като се въртях ме пита - какво ти има? и аз , казах му, пък той се паникьосва. Е, успокоих го и той също поспа. Сега съм го интернирала в др. стая, но няма да може да е напълно изолиран. Чудя се поне детето да взема да пратя у майка ми, че да не се зарази. Аз ... няма как да  зарежа половинчо - ще ида до аптеката за маска, само да се събуди народа.... щото други луди  като нас сигурно - събудили се в 6,30 ч. няма  Mr. Green

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ!!!!
Добре завърнали се на Шоки и Лумиа!

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро, мами!

Я бързо бременните мами да тръгват да обикалят за стимулация на раждането Simple Smile
Аз направо луда станах да обикалям предродилна зала 3-4 часа, за да се увеличи разкритието и това помогна де.
Това моето дете иска да суче на един час, обаче нощно време тъкмо задремя и той вече е писнал неистово и зяпа като лястовичка Simple Smile Снощи след като смених наакан памперс, бях опишкана и чистият беше порядъчно напълнен и айдее пак наново, като междувременно истерията и плача спират в мига, в който дам разранена гръд....
Хайде, дано се отчетат и други мами, че голямо затишие има в темата.
Желая бебеносен ден на бременните коремчета!

# 65
  • Мнения: 3 718
Шаманката, благодаря за "наставленията"!  Grinning  bouquet
Във връзка с тях - гледам максимално да релаксирам когато бебетата сучат, но ако заспя в този момент, не успявам  да проследя колко време са сукали ефективно  Blush

Казваш "Всичко отминава..." Кога?  Laughing

И още един въпрос. ЛЛЛ сте специалисти по кърменето, но надявам се и с това което излиза след кърмене  Crazy Laughing В памперса на едната бебка тази сутрин и обяд намирам нещо като "жилки", които определено са различни от консистенцията на останалото съдържимо в памперса, което пък си е нормалното от раждането насам - жълтеникавото с нещо като семенца вътре.
Имате ли идея тези жилки от какво може да са и притеснителни ли са?  newsm78


Café con leche, кога е много индивидуално (вероятно много обичаш тези неконкретни отговори  Mr. Green ). Някои майки казват, че след 6 седмица, бебетата им сякаш стават по-ритмични и по-активни и част от притесненията отпадат. При някои отнема повече време, особено ако стартът е бил по-труден или ако има дохранване и т.н. Понякога помага когато не си поставяме срокове и не сравняваме бебетата си с чуждите, особено с прехвалените чужди  Wink Като при всяко ново начало, подобно на уроци по танци, след известно време партньорите се сработват, танцът става познат, движенията рутинни (в добрия смисъл) и остава предимно насладата от играта. Надявам се скоро при всички притесненията да намалеят и да прераснат в наслада от родителството.

За пелените, ако това, което описваш са малки бели или жълтеникави бучици, като меки семенца, да, нормално е да ги има в акото на кърмените бебета. Ако те притеснява, винаги можеш да занесеш едно произведение на педиатъра за да прецени дали има основание за притеснение.  Peace


И сега въпроси към ЛЛЛ:

1.Днес Лъчезар не е акал, в пампите има само пишкано, снощи за 6 часа даже и 1 път не се беше изпишкал.Та значи ли това, че нямам достатъчно кърма и кога да очаквам да започне да ака по-често?Още от родилно си ака по 1-2 пъти на ден, не повече.Не знам дали е нормално или не.
2.Разранени са ми зърната, въпреки че поставям бебето правилно на гърда.Ползваме различни пози, но болката е еднаква и много силна.Направо лошо ми става като засуче първоначално.Гладен е на всеки 2 часа или 2.5 часа и с нищо не мога да го залъжа, а е нужно да давам и глюкоза, че очите са доста жълти, нослето - също.
Използвам кремовете "Гармастан", "Лансинох", оставям гърдите с кърма по тях на открито, за да изсъхне така и да не ме дразни.Не знам какво друго бих могла да опитам.Има ли и друг метод за обезболяване или търпение и стискане на зъби му е майката./С първото дете плаках така месец и нещо, докато привикнат гърдите/.

3.Възможно ли е да не му стига кърмата, понеже когато е буден и след кърмене, като се посъбуди отново, все мрънка и се извърта да суче отново и отново, въпреки, че съм го накърмила и че е сукал активно минутки преди това?

Шоколадово бонбонче, до колкото виждам от лентичката, Лъчезар е само на 5 дни. Между 3-5 ден обичайно преходното мляко се променя и преминава в зряла кърма, количествата се увеличават и това постепенно започва да личи нататък. Можеш ли да наблюдаваш в следващите дни как са мокрите и нааканите пелени, колко често изсуква гърдите, сънлив ли е, бързо ли заспива на гърда?

Споменаваш глюкоза, какво количества му даваш за денонощие и колко често? Правилно ли разбирам, че предлагаш глюкозата преди хранене? Споменаваш, че нищо не може да го залъже да отложиш храненето, а какво правиш за да го залъжеш?

Това, което помага за преодоляване на жълтеницата е най-вече коластрата и кърмата. Билирубина се изчиства с акането на бебето, а това, което кара бебето да ака е храната, не водата. Водата (глюкозата), обаче, приета в големи количества може да залъже бебето, да не позволи в стомахчето му да влезе достатъчно кърма, което да е предпоставка за проблеми като слабо наддаване, намаляване на кърмата и др.

Споменаваш болка в началото на засукването, а тя отшумява ли нататък или продължава да боли?
Ще ми разкажеш ли в каква поза кърмиш, как е поставено бебето ти?

Ако позата е добра, ако няма някаква физическа особеност, която да причинява проблем със сукането (като къса юздичка или друго), най-вероятно дори и при по-чувствителни зърна болката би трябвало постепенно да отшумява. Опитай да кърмиш в пози, при които бебето да е в много плътен контакт с теб. Нищо да не ви разделя. Биологичната поза е подобна.

Оставянето на гърдите на въздух с малко размазана кърма по тях, Ланолина, ако усещаш облекчение, честата смяна на подложки, ако използваш, не прекалено често миене, особено със сапуни или др. препарати  са някои от нещата за справяне с наранени зърна.

Това, че бебето е будно след кърмене не е показател за количеството кърма. Мокрите и наакани пелени, поне 8 пъти да суче и добре да изпразва гърдите, плавно и постепенно да наддава и др. признаци за които сме говорили може да са много по-ясен показател за това как се храни бебето и добре ли стимулира гърдите.

Ще очаквам да пишеш как хапва Лъчезар в следващите дни и да ми отговориш на въпросите.

# 66
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
по Бтв дават бебе Капка и мама Мариелка

# 67
  • Ботевград
  • Мнения: 335
И ние го гледаме  Heart Eyes

# 68
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Бръмби, да, мисля да звъня на Дени. Взех да се отчайвам, нещо хич не се справям ... пак. Уж чета, пробвам .... Реве ми се и рева де. И дохранвам, страх ме е да не е гладна. Уж суче, ама дали и колко. И много спи. Педи ми препоръча да дам ампула витамин Ц против жълтеницата. Да го правя ли?

Бибиана, и при нас е същата работа с кърменето и с притесненията.

Шоки, добре завърнали се. Много хуаво име сте избрали на мъника.

Лумиа, и теб се радвам да "видя".

Нева, стискам палци да е скоро  Hug.

Честито на новите мами, от последните дни   bouquet.

# 69
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Добър ден! Реших да се разпиша, но май няма да стане, че малката изглежда ще яде.
Разкажете за бебе Капка и изявата по тВ, че изтървах.

Едит: Преди малко установих причината, поради която Вери се наяжда по-бързо. Просто млякото тече по-силно дори и отколкото би текло от шише  Crazy Тя се дръпна назад, изпусна гърдата, някъде към средата на кърменето и видях как на 2 тънки струйки бавно си изтича мляко, без никаква помощ от нея, а си представям като суче толкова активно как тече.

И да кажа, че от вчера не ми се е "борила" със зърното, това за което бях питала.

Успешен и бебевалежен ден желая!

Последна редакция: нд, 29 яну 2012, 12:11 от Menina

# 70
  • Мнения: 1 434
Добър ден, момичета! След леките болки и контракции на 10 мин. сме си още 2 в 1 Laughing Добре, че утре ме приемат в болницата, че не се издържа вече. Силно се надявам да решат да предизвикаме раждането, а не да ме наблюдават няколко дни. Днес мисля да прегледам багажа за болницата, да изпера дрешките за изписването и да си приготвя дрехи за мен, че мъжа ми абсурд да ги намери ако ме няма Grinning Даже не ме е страх, а по-скоро се вълнувам от предстоящото събитие.
Gabbi_, къде се изгуби? newsm78

# 71
  • Мнения: 5
Тук съм и не нося никакви новини все още .... Онзи ден на тоновете имаше 4-5 контракции, но вчерашните бяха по-спокойни - само 1-2, останалите едва забележими. Съответно вчера ядох люто, но секс упорито ми отказват и явно няма да е това начина.
Шоки, ако можеше това да подейства и при мен....Тази сутрин 30 мин въртях кростренажора и се разтягах на надуваемата топка и на земя, сега малко стълби, после тонове и разходка. И довечера още 30мин на уреда....Днес е 4-ти ден след термин. И аз четох вчера, че всъщност пренасяне се смята след 42-рата седмица, а преди това е просто сбъркан термин, в смисъл че явно сме направили бебето по-късничко от определеното.
pupalupa, същите чувства ме мъчат, даже точно вчера се оплаках на мъжа ми, че не се чувствам бременна и май няма да раждам изобщо Grinning
Утре съм на преглед, силно се надявам като Bibi85 да ме искат с багажа...Иначе и аз имам някакви супер слаби менструални болки, но са толкова слаби, че се чудя дали не си втълпявам. Не е изтекла тапата, следователно няма разкритие, и то след два мануални прегледа....Сериозно се чудя дали всичко ми е наред?!
Честито на tarte tatin за Александър : )))) Здраво и послушно дете да ти бъде Simple Smile

# 72
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Gabbi_, това че тапата не е изтекла не значи, че нямаш разкритие Wink Моята също си е на мястото, но си имам 2 см. - това установи док на мануалния преглед мин. понеделник.
И аз днес - ходих да пазарувам, качих стълбите, чистя, готвя, лазарета е отворен у дома, че мъжо лежи прикрит с маска на лицето и го тъпча с витамини и хомеопатично, но нииищо - е, беба шава повечко, но това е. Както и да е - по живо по здраво утре ще чуем тоновете при док.  А пък ме е обхванала една енергия.... бих чистила с удоволствие, но вече няма какво към момента у дома  Laughing

# 73
  • Мнения: 9 912
.. бих чистила с удоволствие, но вече няма какво към момента у дома  Laughing


ох, ами идвай вкъщи Simple Smile

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Шаманка, благодаря че си ми отговорила!   bouquet
Ето сега и моите отговори.
Памперсите от вчера следобед вече взеха да стават по-пълни.Взе да ака и пишка повече, което само ме радва.За днес имаме дотук 2 наакани и напишкани памперса.
На гърда се застоява около 15-20 минути, като активно суче може би около 10 минутки, след което спи и суче.Изчаквам да се отпусне до степен пълно заспиване и махам от гърда.
Относно това кога давам глюкоза, винаги след като съм нахранила и давам само няколко глъдки 4-5 пъти за 24 часа.Не давам вода.Не дохранвам.Разчитам изцяло на кърменето.
Позите за кърмене са обичайните, които се посочват за правилни – коремче към коремче и всъщност аз нагласям гърдата към главата на бебето, не обратно, защото гърдите са ми огромни.Понякога слагам бебче и на възглавница и така давам гърда, понякога се кърмим прави, но позите са ни правилни.Устичката на бебето обхваща освен зърното и част от ареолата.А ме болят, защото вече са разранени.Болят повече при началното засмукване, при което усещам
венеца на бебето как засмуква силно.., след това болката е по-търпима.
И сега да питам дали може да е криза на растежа постоянното висене на гърдите ми -през има няма час се върти и озърта и зее с устичка да папка?

И въпрос номер 2 - Нормално ли е през нощта гърдите ми да са по-напрегнати, тежащи, отколкото през деня?
Нева, Габи, ходете, разхождайте се с часове и дано скоро има резултат от движението ви Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт