Отговори
# 735
  • Мнения: 711
Добро утро!

Gabbi_ , при нас положението е същото - през деня паузи по 4-5 часа, но нощем се буди на 3 часа. А преди нощем спеше минимум по 6 часа. Какво е това чудо нз. Чудя се дали да не пробвам с чай нощем, но още не ми се занимава като че ли. Знам, че ще е трудно и за това. Яде вечер към 9-10, бодърства до към 11 и после се буди в 3 и в 6.  ooooh!

Снощи много я боля корема и беше рев до към 12,30 и после заспа.

На ортопед не мисля да я водя - водих малкия и ми се видя супер безмислен преглед. Като започнем с гиманстиките ще гледам гънките дали съвпадат и това е.

Да се оплача - още не ни е паднал пъпа. Вече се побърквам тотално. Таткото свали щипката, че мн е разранява, а и дърпа пъпа и тече кръв. Сега е по-добре и ми е по-лесно, а мн се карахме преди да му разреша да я махне тая щипка.  Tired

За кг - нз колко съм. След малко ще отида да се премеря. Аз правя сутрин упражнения за след раждане, но за сега се набляга на краката. След 10 дни някъде започвам и за корема, че има още мааалко да се прибере, но има нужда да се стегне доста  Laughing

Ставам да се къпя докато мишката още спи  Hug

# 736
  • Мнения: 75
 Здравейте и от нас smile3525
 Благодаря на Шоки и Луканка за разясненията относно качването на картинка сега ще се пробвам.Искам да се извиня предварително ако направя няколко безуспешни опита Embarassed
Та ако стане ето ни и нас:)))

 Малката за първи път тази нощ спа от 1:00 до 7:00 и съм много наспала се ,щастлива майка Grinning
 

# 737
  • София
  • Мнения: 6 145
Имам въпрос към ЛЛЛ - искам да си спра кърмата. Моля ви, не ме питайте за причините и не ме убеждавайте в противното и без това се чувствам достатъчно зле, а бях супер мотивирана и убедена, че ще кърмя. Прочетох съветите за потискане на лактацията, които бяхте дали за витамин Б6, чай от салвия и зелеви листа. Но там пише, че когато се почувства напрежение в гърдите трябва да се изцеди малко до облекчение, а аз не мога да се цедя. Така и не овладях ръчното цедене, а с помпата не изкарвам почти нищо. Въпроса ми е мога ли да дам на бебка да посуче малко, колкото да ме облекчи или е противопоказно. И горе-долу за колко време се очаква да ми спре кърмата по този начин? Аз и сега нямам много кърма - кърмя по 30-40 мин от едната гърда и след това бебка си дояжда с АМ между 40 и 70 мл. Благодаря ви предварително.

# 738
  • София
  • Мнения: 364
мами, кое е по-малкото зло бебето като ревне: даване на биберон-залъгалка, или дондуркане  на ръце?

Дидка - изкуственото  хранене си има своите предимства, които аз дълбоко оценявам. Как копнея за питие...... оххх.

# 739
  • Мнения: 4
Здравейте, мами!
Да взема и аз да се разпиша като за последно. А пък и точно изчетох всичко.
Ние днес сме на ДК-да видим колко сме качили, а и ваксина трябва да ни бият.
Коликите и нас ни мъчат, но Инфакола не ни помага. Изпратиха ни от Италия капки Алгинор и още от първия път подействаха-детенце си спа цели 5-6 часа спокойно. Иначе се кърмим успешно и малката си папка стабилно-да чукна на дърво да не му е уроки.
На преглед съм другата седмица и чакаме разрешение от доки за действие с моя мъж, че и аз имам шевове и ме е страх за не направим някоя беля Simple Smile
Atadar от телефона немога да кача снимка за колажа, а лаптопа ми е все още развален. Възможно ли е да ти изпратя линк със снимката на лично? Благодаря предварително.

Хайде поздрави и приятен ден от мен.  Grinning

# 740
  • Мнения: 3
Хайде и аз за последно в тази тема...

mariqrousse благодаря за успокоението   bouquet В крайна сметка и мен ме тръшна грипа и гледам да се оправям максимално бързо. Малкият е добре засега, надявам се и така да остане... само ни гледа малко стресирано, че и двамата с баща му се разхождаме с маски  Joy

teddy_, Gabbi_ малкият беше така, но започнах да го будя през деня като спи много продължително и така си взима дългия сън вечер ... е има вечери, в които просто няма такъв Rolling Eyes

И аз като mimentzeto съм доволно наспана, защото спахме от 1 до 6  Party след едно много продължително хапване снощи.

krasidika и аз това се чудя... при нас поне има случаи обаче, в които биберона се изплюва на 10-тата секунда и единственото е да го взема на ръце...

А и 1 бърз въпрос -прегледът при гинеколог до 45-тия ден по каса ли е или е платен???  newsm78

Слънчев и топъл ден на всички  Heart Eyes

# 741
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 297
да  се запиша и аз последно в тази тема.
И при нас си е същият кръговрат, Ивайла сега е до мене на спалнята и си мучи но аз вече взех да свиквам.

Относно прегледа АГ, да поема се от касата - след раждане имаме право на още един преглед. Аз бях на 17 ден след раждането да види какво е положението. Общо взето гледа само шевовете - издърпа един два, маза ги с нещо и ми препоръча седящи бани със смрадлика. Но сега на 20 пак ще ходя да махне и останалите та да не ме опъват.

А да попитам за Поспаланчо. Ходихме при един АГ, получихме вест, че е родила, но оттогава не съм я мяркала

# 742
  • Мнения: X
Мами, някой прави ли тема? Ако някой е започнал, може ли да ми прати проекта на лични, да спестя време и просто да я завърша и пусна?

Красидика, и аз си мечтая за чаша червено вино в тия студове.  Rolling Eyes Както и за боб с люти чушки. Като бременна си ги позволявах, но сега не смея....

И залъгалката, и носенето на ръце не са чак такова зло. Аз лично бих дала залъгалка, но на по-голямо бебе. Тогава няма риск да загуби сукателен рефлекс. В интерес на истината, по настояване на ММ сме давали залъгалка на Филип, колкото да опитаме. Той обаче не й е фен и отвратено я плюе, затова не сме настоявали.

# 743
  • Мнения: 4
Аз май ще се включа за трети път. Веднъж да се представя, веднъж да кажа, че бебчо се е родил и сега при закриване на темата. Grinning

Не ми остава време за писане, защото не съм спирала работа и едвам смогвам, но намирам време да чета и съм ви изключително благодарна, че споделяте и така успявам да намеря отговори на въпросите, които ме притесняват. Hug

Първите дни Марти хапваше на всеки час, сега нещата са по – добре. Храним се на два часа. След къпането вечерта и хапването до към 9 започва неговата нощ и се буди през два и половина - три часа, но само хапва и веднага заспива. Само от две нощи започна да изкарва около час лежейки и разглеждайки.  Така до към 7,30 – 8,00.  Будува около два часа и после трави три хубави спанета с прекъсване за похапване. От 17 до 20 му е волната програма. Wink Носим се, приспиваме се, правим опит да дадем залъгалка / без успех/ и т.н.

Вода и чайчета не желае. Не се ядосва като му ги предложим, но не преглъща. А ги предлагаме в периода на реването.

За коликите ми се струва, че ако има не са много силни, защото го няма това гърчене и пищене, което си спомням от батко му. Иначе даваме Биогайа сутрин и Инфлакол преди хранене /когато се сетя/.

Вчера му беше първата консултация /малко позакъсняла, защото беше хремав/ и в момента е 4900/61 см.

За увеличаване на кърмата пия Зелена енергия и определено мисля, че има ефект.

За моите килограми – бях качила 25 кг. След раждането свалих 10, и не съм се мерила, но като се гледам......не мога да се гледам.

Извинявам се за дългия пост.

# 744
  • Мнения: 30
Здравейте на всички!
Аз да се отчета вече на 1 мес. коликите присъстват много сериозно в нощите ни и вече сменихме 3 вида капки. Надеждата умира последна Wink Даваме си Витамин Д, ще ходим др седмица за ваксината
Имам няколко въпроса към ЛЛЛ:
1. От както сме се върнали от болницата (там имах най-много коластра от всички, даже изхвърлях) сме с дохранване, в началото не на всяко хранене, но вече немога да и отговоря на нуждите на беба и сме на всяко. Тъй като мн имах желание да кърмя все още се мъча и опитвам какво ли не. Направих си експеримент и се цедих за да видя какво количесто имам. Ако от едната гърда изцедя 60мл !!! (това си е направо чудо) на следващото цедене няма да е повече от 35-40, но общо взето почти постоянното количесто което изцеждам е около 30-50макс.
2. Пробвах да цедя 2 гърди 80-90 това е и въпреки това като започна да кърмя, често и без - потичам и от двете гърди!!!
3. Искаше ми се да пробвам от двете гърди на едно хранене, но незнам дали до следващото хранене ще имам дори 40 мл.?
4. А и паузите между храненията, ми се струва че заради дохранването трябва да е на 3 часа или не?
5. Също така немога да се ориентирам колко дохранка да и давам с това неравномерно изцеждане, в момента съм правя и по-голямо количество и докато иска, тя сама си бута шишето?
6. Другото което ме притеснява е че докато се кърмим тя често заспива и спи около 50-60 мин и след това отново е гладна и и давам добавката АМ. Дали с това не и караме коремчето постоянно да преработва мляко и съответно от там да идват проблемите с неспокойния сън и коликите?
 Аз доста питах но събирам 1 месец вече въпроси Wink)
Благодаря предварително!

Приятен ден на всички

# 745
  • Мнения: 40
Краси, изчезнаха ли ли пъпките на Емо? Лазар от едната страна на лицето е целият покрит с тях, от другата почти няма. Ту избледняват и а-ха да изчезнат, ту се обострят и става ужасно, на една ръка разстояние от кортикостероидите съм в такива моменти. Другата седмица сме на консултация, тогава ще видя какво ще правим. Моля и други мами на бебоци с пъпчоци да споделят как ги борят. Аз от вчера мажа с отвара от лайка, същото си е. А диетата, поне в драстичния й вариант, я спирам вече. Не виждам смисъл от нея.
За мен биберонът-залъгалка е с пъти по-предпочитан вариант, но дребният за съжаление не споделя мнението ми. Когато не спи, или го дондуркам и го разнасям да си разглежда човекът, или го слагам на гърда. Разбира се, преяжда, после повръща. И е направил едни такива бузи, мислех си, че кърмено бебе не може да отпусне подобни. Баща му му вика "малкият слон от Странджа" (на прасенцето от "Господин за един ден").
Лохии и на мен все още ми капят. На преглед не знам кога ще стигна с това темпо на кърмене, а имам и раничка за горене. Предполагам, трябва да се махне, за да ми сложат спирала. А в най-скоро време трябва и това да стане, че трето няма да раждам.
Вчера доста постояхме на чист въздух и малкото спа през цялото време. Знам аз, че това е цаката на здравия му сън, но няма как постоянно да сме навън.
Ставам, че пищи.

# 746
  • Мнения: 452
Amore благодаря ти за отговора, всичките тия примери ги процедираме, но резултата няма. Док. ни изписа Дуфалак да видим дали той ще подейства.
Венушче, мен също ме вълнува дали някой нещо прави по новата тема, аз съм написала някои нещица за "кой е по-по-най", ако никой не е сформирал да взема да ги пусна на Януарки на ЛС, пък ако никой не прави тема мога и аз да се заема.

Снощи моя пич отказа залъгалката и ме ползва мен за бибка на всеки 2 часа, но не е сукал, което ме успокоява, че не е гладен.
Лек ден и до скоро в новата тема  Mr. Green

# 747
  • Мнения: 7
Berry,по касата е прегледа до 45ден.
ние днес с количката навън и като ревна несмогнах да го прибера...а сега от 8 не е заспивал, уж заспал сложа го в шазлонга и укокори големи сини очи... Crossing Arms и сега пак ми е в ръце. упорито продължава да ми отказва залъгалка и само ме ползва мен.
да питам:с какво обличате бебетата като излизате? аз съм в размисъл за това.  и мажете ли с крем за студено време. аз поръчах на бюбхен

# 748
  • На морето!
  • Мнения: 5 781
А заглавие имаме ли за новата тема? Давам за първи път свое предложение (сигурно защото ни е първа ме озари муза): "С децата си благословени, първи сме в "родени""  Laughing (ха ха докарах рима като третокласник)  
Марету, моите деца ги охранвам добре на кърма и ги правя бузести, Валерия и тя вече прилича на Любо Нейков.
Химена, лицето с нищо не го мажа заради акнето. Обличам с дрехите, с които е била вкъщи + космонавт и чувалчето на количката. Ако духа слагам дъждобран.

# 749
  • Мнения: 7
пак с тъп въпрос се включвам  Laughing 62 като размер отговаря на 22   newsm78  не е най-малкия размер ,а следващия или бъркам. че спешно ни трябват бодита пък харесах в пакостник и немога да преценя

Общи условия

Активация на акаунт