Какъв тип съпруга сте?

  • 11 955
  • 239
  •   1
Отговори
# 90
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Бърди-ще попитам някой иска ли сладкиш, ако отговори повече от един-ще го разделя между тях Wink

Вилико-в никакъв случай не се опитвам да те обидя Peace

# 91
  • Мнения: 7 947
Да, щом е за сладкиш - бих си го изяла скришно целия!

# 92
  • Мнения: X
Хубаво де, да кажем, че сте в кухнята, мъжа в хола, а детето-в детската. Останало е едно парче сладкиш, който всички обичат и можете да го занесете или на мъже, или на детето и никой няма да разбере, че за другия няма. На мъжа ли ще го занесете, или на детето?
Аз съм съпруга на мъжа си и на никой друг. Обичта не може да се мери и сравнява. Но когато говорим за грижа, не е ли най-естествен инстинкт да се погрижим първо за детето си?
Бих ги попитала искат ли .
И съм сигурна,че мъжът ми ще го отстъпи на детето....правил го е много пъти.
Или го разделят " по мъжки":една хапка за таткото ,останалото за децата.    Grinning

# 93
  • Мнения: 1 567
Останало е едно парче сладкиш, който всички обичат и можете да го занесете или на мъже, или на детето и никой няма да разбере, че за другия няма. На мъжа ли ще го занесете, или на детето?

разделям по равно, за двете деца.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 429
Естествено, че като ги попитате мъжа ще отстъпи на детето, това изобщо не виждам защо го пишете. Точно заради това написах - ако изборът трябва да е ваш. Само ваш и на никой друг.
И хубаво, да не е сладкиш, а нещо, което не може да се дели. Не мога да измисля в момента. Хайде, да кажем, хапче за болест, от която са болни и двамата и трябва да се изпие цялото, не може половинки.
Колкото и да въртите и извъртате, трябва ли да се направи такъв избор, ше изберете децата, изобщо нямам съмнение в това.

# 95
  • Мнения: 10 547
Не ви разбирам! За какви сладкиши говорите? Вредни са! Купувайте банани.

Аз съм жертвоготовна майка- давам винаги на децата си, често и не питам баща им иска ли, защото може и да иска, но не ми е така мил, че да лиша чедета за да се тъпче таткото.

# 96
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Е, Бърди-решението да попитам също е мое, така че Wink
Ако става въпрос за лекарство-да, ще го дам на децата си, разбира се. А на таткото ще изтичам да купя след това, няма да го оставя да се гърчи и той, само защото  е свършило лекарството.

# 97
  • Мнения: X
Естествено, че като ги попитате мъжа ще отстъпи на детето, това изобщо не виждам защо го пишете. Точно заради това написах - ако изборът трябва да е ваш. Само ваш и на никой друг.
Ами това е Моят избор.
За мен са равнопоставени.
Не разбирам идеята "на мъжа по-голямото парче месо" или " на детето последния бонбон".
Ако има за един ,ще има за всички.

Болестите са друга бира.

# 98
  • София
  • Мнения: 17 429
Мда, права си, Касита, бая се замислих дали да не напиша последния брокол, ама надали щеше да е с такава тежест  Laughing

Адел - за това говоря. Грижата за децата е с предимство пред тази за мъжа. Който и каквото да говори.

Краси, не можеш да разбереш очевидно, ама с теб не бих се и мъчила да се обяснявам, на друга писта тичаш ти. Защо да са друга бира болестите? Говорим за грижа - за кой се грижим приоритетно.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 860
Естествено, че ако има един сладкиш, ще го изядат децата, не ние.

# 100
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Бърди, в случая примера с лекарството не е много удачен, като показателен кой ще избереш.
Да, за детето грижата е по-голяма. То е зависимо от теб до една определена възраст. Много ясно, че ако е болно, ще се погрижа първо за него. Баща му също. Защото това дете зависи и от двама ни. Докато тати е голям човек и би следвало да може да се погрижи сам за себе си. А детето не може.
Но, както каза ти-става въпрос за грижа. А отношенията не се изразяват само в загриженост, нали Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 17 429
Точно така, Адел, това исках да кажа и аз.
Съпруга съм на мъжа си, обичам него, обичам и децата. Но когато говорим за грижа, нещата изглеждат другояче - по-малкия и по-слабия е с предимство.
Това според мен се опитваха да кажат Мира и Вили, когато им скочихте отгоре.

# 102
  • Мнения: X
Краси, не можеш да разбереш очевидно................
Напротив,прекрасно те разбрах.
Но аз още в първия си пост в темата съм написала , че не съм типа жертвоготовна майка-орлица,  която трепери над децата си.Освен в изключителни случаи, когато става дума за здравето и живота им.
В обикновените делнични неща мъжът и децата са равни.
Да не говорим,че от един момент нататък, когато децата минат 13-14 години, дори няма нужда да ги мислиш , те сами прекрасно си се грижат за себе си.И тогава, щеш не щеш , мъжът ти ти става приоритет...    Laughing

# 103
  • Мнения: 7 947
Значи, мъжете са ви сигурни -  ще го дадат на детето - тогава защо вие не го давате на детето директно? А предлагате на мъжа? Или може би - мъжа ви ще каже - не, аз не искам, ето ти го на теб - пък тогава вие ще кажете - не, и аз не искам - хайде за детето...и той сладкиша вече се вкоченил от толкоз учтивости!

# 104
  • София
  • Мнения: 17 429
Ами, Краси, значи затова не разбираш Мира, нейното дете е много малко, много не-самостоятелно и няма как грижата за него да е равна с тази за мъжа.
Да минат дето казваш, 13-14 години децата, може и на твоя акъл да дойда, знае ли човек Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт