През СЕПТЕМВРИ ще бъда мама, няма радост от тази по-голяма!

  • 34 321
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 224
При мен проблема с настинките е точно от опита на нашите да ме карат да живея като в изолирана среда или по-точно баба ми се опитваше, като бях малка. Никога не ми беше позволявано да пия студено, газирано, да седя на земята или подобни неща, което ме изнежи и съм просто като магнит за болести. Малко и работното ми място, ня което бях 5 години допринесе, защото ми намали имунитета според един доктор до минимум, но какво да се прави.
За коремчето да споделя и аз  Simple Smile Имам едно такова сладичко мъничко оформено коремче, на което се радвам по цял ден и гледам без да пипам  Naughty  Grinning Не знам дали съм права, но поне се надявам, като почна да расте от толкова рано, да ми помогне да не се нацепя, защото явно няма да порастне изведнъж, ами ще е постепенно  Grinning ТаКива мисли ми се въртят из главата просто.
Пожелавам на всички момичета, на които им предстоят прегледи, много успех, стискам палци за хубави новини и прекрасна среща с малките ви бебоци  Hug

# 691
  • Мнения: 47
Stacy87, аз пия Биозин мама - пише, че е хранителна добавка за повишаване на имунитета и да чукна на дърво досега не съм се разболяла.
Днес ходих на преглед, всичко е наред с бебчо - вече е 3.52 см, даже помръдна с ръчички и крачета  newsm53 След 20 дни съм на БХС и тогава ще ми пусне и другите изследвания по ЗК. Иначе полагащите ми се 2 ехографа по ЗК ги изчерпах и ако искам следващи, ще си ги плащам.
Успех на всички на предстоящите прегледи  Hug

# 692
  • Варна
  • Мнения: 64
Момичета, сега чета едни статии за хранене по време на кърмене и направо се изумявам. Не може да се яде почти нищо заради потенциални алергии и колики на бебето. Това означава ли, че сега като ям алергенни храни ще се отрази на плода? Последно време се спуках да ям ягоди, а те са забранени по време на кърмене.
И още нещо, какво мислите за приемането на пробиотици по време на бременност и кърмене?

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 17:16 от sentex

# 693
  • Мнения: 78
Кърмих малкия допреди месец-т.е. до 1 год.5 месеца.Отначало наистина много внимавах какво ям-никакво газирано,боб,зеле,фъстъци,ягоди и т.н.Избягвах колата,кафето,почти всички вредни неща.Беше със зверски колики до 4 месец,нищо не му помагаше.Имам приятелки,които не се съобразяваха с нищо,а дечицата им бяха със спокойни стомахчета.Но въпреки това съм на мнение,че поне отначало е много важно с какво се храни майката и не съжалявам,че бях толкова стриктна.Когато Дени навърши 6 месеца,малко по малко започнах да пия кафе и постепенно хапвах повечето от "забранените"неща.Сега ще постъпя по същия начин,живот и здраве!

# 694
  • Мнения: 4
sentex Joy Извинявай, мила но не се сдържах. По принцип когато кърмиш трябва да избягваш някой храни, но има една голяма уловка ДА ИЗБЯГВАШ, не изобщо да не ги ядеш. Братовчедка ми се подложи на строга диета заради коликите на бебето (тъпата й педиатърка е виновна) и точно след 2 седмици и спря кърмата, така че истината е по средата. Аз още кърмя.
По време на бременността нямаш ограничения, само че те съветвам да ядеш плодовете и зеленчуците според сезона им особено сега, защото всичко е много, ама много нитратно и така има по голяма вероятност да си навредиш и на теб и на бебето Hug

ААААА, пак са ме изпреварили, то аз докато пиша Mr. Green

# 695
  • Варна
  • Мнения: 64
Мда елио, права си за сезонните плодове, ама като видях ягодите и гроздето и не се сдържах  Mr. Green

# 696
  • Мнения: 478
За ФМ искам само да уточня нещо..аз БХС няма да правя...И по принцип лекарят ми ме гледа на всеки преглед на същия апарат на който се прави и ФМ и всеки път пуска доплера за да види кръвотока към матката и сърдечния ритъм на бебчо...той си познава апаратурата и възможностите поне според мен...По принцип знам какво се гледа на първата ФМ и честно казано с предната бременност я пропуснах, предпочетох да направя втората...Иначе знам че има определени седмици за ФМ затова и го споменах, но в момента предпочитам да се доверя на лекаря си щом той така е преценил за по-добре...Надявам се да съм успяла да си обясня гледната точка Simple Smile За коремчето зависи много от структурата на жената...понякога в началото никакво го няма и после към 6ти 7ми месец като се отприщи все едно расте с часове Simple Smile Моето за сега прилича на бирено коремче едно малко такова и по скоро е сланинка от колкото нещо друго Simple Smile познавам не бременни жени с по големи коремчета...Ама спокойно на всички ще ни пораснат едни огромни кореми след някой друг месец  Laughing

# 697
  • Мнения: 175
Много ми е смешно като прочета за сезонните плодове  Simple Smile, че то аз сега като ям дини, те не са тукашни, (такива тук няма) те са от другата част на полукълбото...същата работа е и с  черешите и кайсиите който ям  Crazy
Не мисля и че ягодите в България  са от там, определено са внос, просто гледайте производителя  Peace И какви са тези разбирания с тези нитрати....че то нитрати има и в сезонните  Tired
Има къде по опасни неща от нитратите  Tired
Никой нищо не казва за ГМО и модефицираните семена който си похапвате от зеленчука или плода в градинката на баба  Tired

# 698
  • Мнения: 4
Здравейте тумбачета! Няколко дни не съм влизала и за малко да ви изпусна и да забегнете в нова тема  Laughing. Все пак се върнах назад и изчетох всичко пропуснато. За караниците първо да се обадя и аз - моя мъж е свикнал да си го обикалят - в смисъл той вкъщи нищо не подема. За него къщната работа си е за жената и не влиза в неговите задължения. С детето не ми е помагал изобщо докато беше бебе. Сега обаче започна да се включва много активно - забира го с него постоянно, ходят си насам натам. Аз пък съм си свикнала да се оправям сама вкъщи и така. Това бяха нещата заради които се карахме в началото, но вече свикнах и сега това не ме дразни. Така че за каквото и да става въпрос и за каквото и да се е породил конфликт една от страните трябва да направи компромис (в нашия случай това бях аз).
За пола на бебока ще се включа на 09.03 - ако го видим де  Grinning. Миналата седмица ми беше ФМ, но доки ми каза че на 100% не се наема да каже. Късмет на всички с предстоящи прегледи. Целувам ви!

# 699
  • Мнения: 4
аз съм за домашно приготвените храни, доматения сок от бурканите на баба, компот вместо натурален сок с консерванти...но е въпрос на избор и възможност - някои нямат баби и градинки  Hug
моята бременност се развива за момента страхотно, без гадене, нито веднъж не съм повръщала, всичко с бебчо е наред, но... нали знаете няма хора без проблеми и ако нямаш почваш да си ги измисляш  Mr. Green както е при мен
най-големият ми страх в момента е да не стана дебел син кит - не обличам блузи в синьо  newsm78
през живота си не съм била повече от 49кг, а днес се мерих 52кг и съм толкова гладна  Blush
може на някой да му се стори странно, но за мен това е нещо ново и леко стресиращо  Peace

# 700
  • Мнения: 4
Както santex е написала коликите, както и драйфането през бременността са въпрос на късмет. Браво на Евчето_82 като стана на въпрос Laughing
За сезонните плодове въпросът е разстоянието, което изминават, а за да издържат този път ги обработват с некви гадости, щото иначе нашите ягоди от градината днес са ОК, утре вече започват да се скапват например

# 701
  • Мнения: 39
Здравейте и от мен!За два дни много неща сте изписали и докато ги прочета.... Laughing
Завърнахме се от преглед.Пуснахме изследване за синдрома на Даун.Бебчо е много игрив.То не беше подскачане,не бяха едни къчове  Laughing,чак ми стана много смешно.Все е дно скачаше на батут.За 40 минути преглед се кротна само за секунди.Доки каза,че и на това е благодарна,за да може да го измери  Grinning.Имаме си всичко и за сега всичко  е нормално.Като размери сме почти 6 см,пулс 166.За пола-на 70 процента ще е с розови гащички Laughing,но като идем следващия път ще знаем със сигурност.

# 702
  • Мнения: 40
Simple Smile За коремчето зависи много от структурата на жената...понякога в началото никакво го няма и после към 6ти 7ми месец като се отприщи все едно расте с часове Simple Smile Моето за сега прилича на бирено коремче едно малко такова и по скоро е сланинка от колкото нещо друго Simple Smile познавам не бременни жени с по големи коремчета...Ама спокойно на всички ще ни пораснат едни огромни кореми след някой друг месец  Laughing

Милата, как ме усмихна!!!  Laughing  Много мило ми прозвуча това! Определено се почувствах по-добре.

# 703
  • Мнения: 4
Даная, моят пухчо беше същия дивак, когато го видяхме за БХС  Heart Eyes при мен не казаха розово или синьо, но таткото толкова иска да е мъжко, че започва да си прави всякакви асоциации  Laughing
вчера като ме видя, как бях легнала да спя с вдигнати ръце и ме пита, ти от кога спиш така? И аз го базикам, че на бебето така му харесва - хаха - той каза, че сигурно е мъжко, защото той обичал да спи така  Party
вече имаме 1 мама с щъркелче, поздравления  Heart Eyes скоро и други ще завалят   bouquet
 

# 704
  • Мнения: 2 096
За плодовете в момента ям киви, ябълки и портокали. Последните най-вече на сокове, защото обичам много. Зеленчуци - цвекло и моркови основно, както и салата от домашна консервирани домати с нарязан праз или лук. За сезона това си позволявам. Излезе и зеления чесън и си купувам, но още не ям зелени салати, че първите ми идват много нитратни и правя някакви коремни кризи от тях. Също спанак и първата коприва вече излязоха, както и пресен магданоз на салата табуле. Това се оказват и основните неща с които се храня. Месо почти не ям. Храненето през бременността винаги ми е било в ограничени количества. Като кърмех се съобразявах с доста ограничения в началото, постепенно включих някой храни. Но по ред причини имаше месеци, в които ядях само месо, ориз и картофи.

Общи условия

Активация на акаунт