Съвет за развод с топлофикация :)

  • 30 617
  • 217
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 164
Честито!!!!  bouquet Явно си късметлийка , че изобщо си разбрала за делото. Две мои познати бяха осъдени без да разберат , че има заведено дело срещу тях. Оказва се съвсем законно при това. Rolling Eyes

# 151
  • Мнения: 0
Регистрирах се само и само за да коментирам в тази тема.
Абсолютно безумни, ненормални, анти-демократични коментари! Потресен съм от факта, че има хора, способни на подобно мислене. Някои от вас нон-стоп като аргумент в подкрепа на тяхната правота употребяваха именно най-големия абсурд!

1. България се води демократична република. Първото нещо, което намирисва до безбожие и вие като разумни граждани би трябвало да забележите от раз, е думичката МОНОПОЛ! Повтарям - МОНОПОЛ! Само от тази дума би трябвало да Ви стане ясно, че нищо не е наред. В Северна Корея вероятно е нещо нормално, но там както всички знаем строя е друг.

2. Какво значи, че някой краде, и аз трябва да дам 170 лева за камера за да го хвана кой е!? МОЛЯ!?!?! Топлофикация предоставя услуга на клиенти. Хората, които се занимават с предоставяне на услуги знаят, че те трябва да се грижат за качеството на услугата и когато има проблем трябва да отстранят проблема и клиентите да са доволни. Това е ФУНДАМЕНТАЛНО в бизнеса с клиенти и хората го знаят дори от елементарна обща култура! Топлофикация и само Топлофикация е длъжна да проверява за кражба на топлинна енергия и за всякакъв друг вид нередности, а не да Ви предоставя услуга СНИМАНЕ С КАМЕРА, резултата от която, е крайно неясен, и моля забележете - срещу скромната сума от 170 лева! Уникално! Феноменално! Аплаузи!

3. Не сте доволни от интернет доставчика си. Какво правите? Отивате при друг нали така? Плащате ли нещо на стария - ами не, евентуално неустойки, но като цяло можете да го прекратите, понеже живеем в демократична република. Не - не свободия, какво вероятно някои от вас ще кажат за написаното от мен. В едно нормално демократично общество човек трябва да има право на избор. Реално погледнато единствената услуга, от която човек не може да се откаже, е ТОПЛОФИКАЦИЯ. Защо не мога? Да, купилите сте си апартамент в блок, отопляван от Топлофикация. И? Купили сте си апартамент, не топлофикация. Не виждам причина да не мога да се откажа от Топлофикация по начин, който не предполага аз да плащам по 90 лева за някакви си тръби, които въобще не искам и да виждам. А конкретно в моя апартамент ако парното не се пусне от устата ви излиза скреж, така че въобще не ми обяснявайте как аз трябва да плащам по 90 лева за честа да имам грозни тръби по стените, които "топлили". И разбирате ли трябвало да си продам апартамента, ако искам да нямам парно.

4. Ненормално е системата за отчитане да е така създадена, че да плащаш и други неща освен своето потребление. Вие плащате ли за моя телефон, моя интернет, моят ток, моите всякакви други услуги които съм ползвал, но съм спрял? Или пък ги крада от доставчика? Така и аз не искам да плащам за съседа през 10 етажа, който видите ли си спрял парното и поради тази причина ми прехвърлят точки за плащане на мен! По тази железна логика ако хората масово се откажат то малцината останали ще плащат по 30 000 000 паунда на седмица! Това е сигнал, че отчитането е направено по БЕЗУМЕН начин. Дори и да е законово издържано, това ще е поради простата причина, че живеем в такава държава. Няма как това да е нормален демократичен модел на изчисляване на потребление!

5. Просто е нелогично, покъртително и е фрапиращо, че някои хора си мислят, че примерно мама Caffeine трябва да дели от личното си време и пари за да издирва крадци на парно при положение, че това е работа на този, който предоставя услугата!!! Как може да има хора, които считат за нормално когато има очеизваден проблем с дадена услуга тя да не се разнищва от доставчика, ами от самите тях! Като ви оберат апартамента звъните в полицията нали така? Не взимате калашника и айде на саморазправа! Ако ви спре кабелната звъните в оператора и той отстранява проблема, а не ви казва на ви тези кабели срещу 50 лева и сега си ги въжете. Срещу още 20 лева ще Ви пратим и упътване. А някои хора считат това за нормално. УНИКАЛНО!

Много съм нервен и много моля да ме извините, не съм лош човек. Искам да изкажа огромни почитания към Caffeine! Браво и само така. А на другите да се замислят - щом обикновен човек ги сцепва по делата смятайте колко им е точна работата. А един ден недай си боже ви дойде сметка от 500 лева тръгнете по ПОКЪРТИТЕЛНО НЕВЕРОЯТНАТА пътека да търсите съседи крадци като агенти от ЦРУ, да снимате с камери срещу луди пари и ефекта да е нулев а през това време доставчика на услугата да люпи семки да ви се хили тогава ще усетите магията. И няма да викате дружно "Ура за великият Вожд, Ура за Топлофикация" като малки сладки пухкави агънца! Искам да видя как един немец ще го накарате да рови по съседите или недай си боже да плати 170 евро на доставчика, който иначе е длъжен да поддържа услугата качествена, за да дойде с камера да снима, вероятно без резултат. А дори и с резултат да е пак е недупостимо. Ако пътувате с автобус до морето и той се счупи превозвача е длъжен да се справи със ситуацията и да превози пътниците, а не те дружно или единично да станат механици на двигатели с вътрешно горене и да отстранят повредата или да си докарат личните автобуси или каквато и да е подобна безумица.

Иначе е факт, че някои нямат проблеми с Топлофикация. Лошото е, че не вярват на препатилите. Все едно те цял ден се мъчат да измислят как точно да нацапат името на уникалния и неповторим доставчик на топлинна енергия. И всичките ми по-бедни приятели и роднини са БЕЗ парно. Не мога да коментирам дали е по-ефтино или не, но за да се решат на тази крачка подозирам, че отговора е ясен.

Поздрави на всички!

# 152
  • Мнения: 443
Turbo,поздравления,адмирации,поклон. Един от малкото точни,ясни аргументирани постове,които съм чела в този форум. Подписвам се под всяка твоя дума. За безумните реакции на част от съфорумките също си абсолютно прав. И понеже част от хората разсъждават така,то дава възмажност на Топлофикация да безчинства. Ак всички си търсеха правата и не се оставяха да ги мародерстват едни пладнешки бандити нещата нямаше да са така. но както виждаш Топлофикация си има доста защитници. А и защитават безумния начин на отчитане,който бърка и в техните джобове. За съжаление и държавната политика брани наглте монополисти и им създава условия да мародерстват гражданите.

# 153
  • Мнения: 46 641
Аз пък не мисля, че са монополисти. Има много сгради, които се топлят на ток, на газ, на твърдо гориво, всеки от нас избира в каква да живее, никой не е топлофицирал 100% от имотите в страната, за да говорим за монопол.
Като не ви изнася парното, отивате в сграда, в която няма.

# 154
  • Мнения: 0
Малка гатанка.

Имаме 3 вида транспорт.

1. Пеш
2. Велосипед
3. Автобус

Пеш - няма нужда от коментар. Хващате бутилка вода и бисквити за из път и тръгвате.
Велосипед - същата работа, но по-бърз вид транспорт.
Автобус - Фирма "Кожодер" е единствената, която предоставя услугата превоз с автобус. НЯМА ДРУГА! Тя ви иска 50 лева от София до Перник примерно. Ако случайно няма достатъчно клиенти фирмата надува цените на 150 лева за да покрие загубите си от липсата на клиенти.
Както виждате и трите посочени варианта са вид транспорт. И трите ще ви закарат до желаната от вас точка. Просто начина на стигане е различен.
Пита се? Фирма "Кожодер" монополист ли е в своя бранш?

1. Ток
2. Газ
3. Дърва и въглища
4. Парно

Всичките отопляват, но са различни по вид. Също като горното сравнение.
To cut the long story short - Топлофикация си е тотален монополист в нейния си вид отопление!   

Или пък случайно ако не е питам аз коя друга фирма ще ми пусне парно в апартамента? Така както ако не ми харесва кабелния интернет на една фирма си взимам на друга, а не през телефон примерно да ми цъка импулси поради липсата на други кабеларки. Пак е интернет, но не е кабелен.
Ако не сте доволни от колата си марка Рено предполагам, че не си купувате мотоциклет примерно, ами се обръщате към една от другите n на брой марки коли, нали така? Не сменяте самия вид транспорт.

Дано съм се изразил разбираемо.

Поздрави!

# 155
  • Мнения: 443
Напразно се хабиш. Няма да те разберат.

# 156
  • Мнения: 724
Прочетох цялата тема тази сутрин Simple Smile

Топлофицирани сме, но за съжаление тръбите са вкопани в стените и не ни топлят. При спряно парно е студено. Докато пък при родителите ми, при открити тръби, те се топлят почти изцяло с тях. Топлата вода при нас идва след 10 минутно чакане и обикновено е достатъчно студена, затова от много години сме на бойлер. Съседите над нас мрънкаха, че не им източваме топла вода, ама това е положението. И накрая и те си сложиха бойлер. През лятото 80 литра гореща (от бойлер) вода идеално стига за двама с всичките домакинствания Simple Smile През зимата се налага понякога да включваме бойлера и през деня. Сметката ни за ток с бойлера е 40-50 лв.

От миналото лято сме с два климатика - сложихме ги заради жегите, но с перспектива да се топлим с тях. Не сме прекалявали с топленето, двете машини са работили на макс. 21-22 градуса, когато сме били в къщи и на 16-18 , когато сме навън и най-високата ни зимна сметка за ток беше 110 лв. или 60 лв. върху обичайното потребление, а по спомени най-високата сметка за парно беше 160 лв. Климатиците не са изключвани нито за секунда цяла зима, което ги предпазва от замръзване. Вярно, допълвали сме малко с парното в банята и кухнята, но само инцидентно.
Преди да купим климатиците бях много скептична - че топлината не е същата, че ще ми е студено и т.н. Напротив! Оказа се, че топлината е приятна, а дори мухъла ИЗЧЕЗНА (имахме в спалнята при работещо парно!!!).

За съжаление сме отговорни до глупост и си плащахме сметките за парно целия сезон Sad Но сега чакам да ни върнат към 200 лв. И с удоволствие ще се подпиша за спиране на парното в блока, ако останалите са "за". Докато не се разработят ефективни механизми за контрол на кражбите, не виждам какво ще ме привлече да ползвам техния начин на отопление...

# 157
  • Мнения: 46 641
... Топлофикация си е тотален монополист в нейния си вид отопление! ...


И как предлагаш да се изградят 20 ТЕЦ-а в едно населено място? Абсурдно е.
И БДЖ е монополист в този смисъл на думата, но аз например съм преценила, че няма да го ползвам и не ме бъркат правилата му, нито очаквам да ми изградят още пътища с релси.
Не ме устройва, отивам и си купувам билет за др. превозно средство.

П.П. Топлила съм се с всички алтернативи на парното, досега не съм успяла да намеря толкова евтин начин за отопление (и комфортен - за комфорта, единствен с газ може да се сравни, но цената е доста повече).
Че има крадци сред абонатите, има, но това няма нищо общо с останалото.

# 158
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз ще съм следващата завела дело срещу Топлофикация. Изравнителната сметка беше капката, която ми преля чашата. Демонтирани са радиаторите от години, винаги съм си плащала сметките навреме, нямам дългове. При 100лв и повече месечни сметки зимата за сградна инсталация и топла вода (жилището ни е 60кв) и платени сума ти и пари за отоплителния сезон, ми дойде изравнителна сметка 80лв за доплащане, а това е още първата...Нямам против да си плащам отоплението от тръбите, но да ми докажат реално какво отопление идва от там. Ако съседите над нас не са си пуснали парното, нашите тръби са студени. Но отговора на Топлоконтрол беше "И да не си го ползвала това дето ти се начислява за тръбите - ще си го платиш".
Отопляваме се с конвектори Адакс, постоянна равномерна температура, цяла зима си стоят на 23градуса и нямам никакъв проблем с температурата вкъщи. Новородено гледахме с тях цяла  зима и нито сме студували, нито сме се разболявали. Най-високата ми сметка за ток през зимния сезон беше 88лв, при стандартна около 40 през лятото.

# 159
  • София
  • Мнения: 39 123
Мен климатиците ме устройват като отопление, но там идва другия монополист.

Отделно "съседите крадци" са бели агънца в сравнение с това, колко губи самата Топлофикация от своите лошо изолирани или въобще голи тръби навън /само тези в Дружба каква гледка са!/ и после ни начислява тези загуби за наша сметка!

# 160
  • Мнения: 46 641
bubcheto15, топлата ти вода е поне 30-40 лв./месец. Оставят 60 лв. за сградна инсталация, което за 3-ст. (предполагам) е повече от добре.
Естествено, че ще е лесно и евтино отоплението с алтернативно нещо в топлофцирана сграда, нали има да вдигне 2-5 градуса все пак.
Големият зор е в сграда без парно, който е живял, знае.

L'Agent, нали се смята само това, което влиза вътре в сградата? Външните тръби няма значение, дори да има някакъв % е минимален, според мен.
В интерес на истината при нас (ТЕЦ Люлин) ги облицоваха с нещо.

# 161
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto15, топлата ти вода е поне 30-40 лв./месец. Оставят 60 лв. за сградна инсталация, което за 3-ст. (предполагам) е повече от добре.
Естествено, че ще е лесно и евтино отоплението с алтернативно нещо в топлофцирана сграда, нали има да вдигне 2-5 градуса все пак.
Големият зор е в сграда без парно, който е живял, знае.

L'Agent, нали се смята само това, което влиза вътре в сградата? Външните тръби няма значение, дори да има някакъв % е минимален, според мен.
В интерес на истината при нас (ТЕЦ Люлин) ги облицоваха с нещо.
23лв на месец ми е топлата вода. Остават 80, което за спрени радиатори е много. И нямам против да ги платя, ако съм ги ползвала, да ми измерят използваната топлоенергия от тръбите и гък няма да кажа. Сменили сме си дограмата, сложили сме вътрешна и външна изолация и сме спазила всички предписания, които специалистите от топлофикация дават за предотвратяване на загубите. Искам да плащам каквото ползвам, не ми се струва странно, нечстно или незаконно...А може би бъркам?

# 162
  • Мнения: 46 641
Нашите радиатори се пускат рядко, може да се броят към спрените, защото показанията са почти 0.
Но без парно ни е 18 градуса нощем и 20-21 денем (с изключение на много студените дни, когато са с 2 градуса надолу, но това около 3 седмици).
И какво да кажа - аз не ползвам, за какво да ви плащам.
Само интересно как като не ползвам е 20 градуса? Защото съм живяла в нетоплофицирана сграда, и такъв момент да "не" ползвам, няма. Умираш от студ. За постигане на тази топлина с 80 лв. на месец, можеш само да си мечтаеш.
В топлофицираните, общите части затоплят достатъчно, те са основната консумация, така че не виждам как може да ви се струват много. Изчисляват се на база общия топломер, той отчита колко енергия влиза в сградата, след което се дели по имоти, спрямо кубатурата. Какъв друг начин, според теб, би трябвало да се приложи за общото затопляне на сградата?

Нямам нищо против, ако на някой не му харесва да си живее в нетоплофицирана сграда, че има и хора във всяка институция, които се възползват от положението си, така е, но парното в крайна сметка си остава най-евтиното, затова се вързвам да пиша, просто не разбирам...
Сега ще се изредят 10 човека да кажат как на ток/газ/и т.н. им е по-евтино, но ако поживеят в блок без парно, тогава ще разберат истинската цена, когато трябва да отоплиш един замразен апартамент, а не топъл.

# 163
  • София
  • Мнения: 4 035
Ти май си намилаш едно и също. Не трвърдя, че не ползвам, заявявам, че искам да платя каквото съм използвала. Искам да измерят топлоенергията, която съм ползвала чрез сградната инсталация и да платя нея. А не да начисляват средно аритметично.

# 164
  • Мнения: 46 641
Има си топломер долу, ясно е колко енергия е влязла, не се пише наизуст.
След това се плаща спрямо лично твоята кубатура, а не средноаритметично.

Общи условия

Активация на акаунт