Какво правите с бурканчетата от пюрета?

  • 6 894
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 234
За момента ги събирам, мисля да направя някаква инсталация с тях на двора, ако не се получи - на боклука  Mr. Green

# 16
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Нестандартно,но забавно  Wink
  http://idei-za-podaraci.blogspot.com/2011/12/prespapie.ht … sp;    

# 17
# 18
  • Мнения: 273
Ние сме само на домашни пюрета,имам 2,3 бурканчета,които ги пазя.

# 19
  • Мнения: 3 241
Хвърлях ги. Капачките при метала, бурканчетата в контейнерите за стъкло  Simple Smile

и аз.
Не ги мия обаче. Няма смисъл, само се хаби чиста вода  Peace

# 20
  • Мнения: 2 231
събирам ги на терасата да видим кога ще им дойде момента да ги хвърля в контейнер за стъкло (като намеря  ooooh!)

# 21
  • Мнения: 13
Ами не могат да се стерлизират повторно защо да ги събирам? Пък и не се затварят хубаво,  дори за временно съхранение не стават, изхвърлям ги моментално.

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
И аз съм във филма с тия бурканчета. Само на Хип и Семпер имаме засега и си мислех, че може да се ползват повторно. Какъв е смисълът да са за еднократна употреба..?  Thinking Като гледам, около нас няма контейнери за разделно събиране.

# 23
  • Мнения: 15 379
abs, събирай ги измити и ако ти се занимава можеш да ги изхвърлиш в някой зелен контейнер. В случай, че ти се занимава обаче Simple Smile.

# 24
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Събирам ги - измити и без етикет, с капачка, подредила съм си ги в картончетата, в които се продават. Laughing

# 25
  • Мнения: 15 379
Не е нужно да махаш етикета, само да са добре изплакнати.
Капачките - в жълтия контейнер, бурканите - в зеления.

# 26
  • Мнения: 3 241
Това за плакненето сериозно изискване ли е?

Аз доколкото знам, не се прави. 
Във Франция със сигурност, в Германия едно време се правеше, ама последно четох, че няма смисъл.
Стъклото се пречиства на по-късен етап задължително, а при миенето вкъщи само се хаби чиста вода Simple Smile

# 27
  • Мнения: 15 379
Не, не е изискване. Но тъй като нямат наблизо зелен контейнер, някак ми се струва неприятно да държи с дни засъхнали бурканчета, че и без капачки, защото последните са метални и са за друг контейнер. Освен това с 20-тина грама вода се изплаква бурканче, не е огромен разход.

# 28
  • Мнения: 3 241
Аз да си кажа Simple Smile
Съгласна съм за миризмата и съхранението, ама за другото нали съм стриктна.
В Германия има определени часове за изхвърляне на стъклен боклук, защото е много шумно.

# 29
  • Мнения: 15 379
В Германия има определени часове за изхвърляне на стъклен боклук, защото е много шумно.

Не съм го забелязала, хвърлях по всяко време.
Такъв ентусиаст съм по отношение на разделното събиране и изобщо екологията като цяло, че и в 3 след полунощ бих ставала, за да си изхвърля бурканите Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт