Какво правите с бурканчетата от пюрета?

  • 6 888
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Събирам ги - измити и без етикет, с капачка, подредила съм си ги в картончетата, в които се продават. Laughing

И после?  Flutter

Тук искат стъклото и метала, и пластмасата да са измити. Не се престаравам, но ги плакна добре. 

И аз знам, че в Германия не можеш по всяко време да ги хвърляш  Laughing

# 31
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
И после в шкафа. Grinning

# 32
  • Мнения: 27 524
Да, де,   Laughing имах предвид като не се затварят, за какво са ти?  Simple Smile

# 33
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Ами и аз затова писах тук, уж за някоя идея. Засега ги пазя, докато дойде момент за изхвърляне. Simple Smile

# 34
# 35
# 36
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Навременно хвърляне е решението явно. Simple Smile
А тук някъде четох, че на Хип бурканчетата нямали винт - ми като ги гледам си имат. Капачките също, по-тънки са наистина, но не би ли трябвало да може да се ползва повторно?  newsm78

# 37
  • Мнения: 27 524
Те се затварят, но не се затягат. Т.е. може да си ги ползваш да си сложиш чубрицата за готвене вътре например, но ако искаш да стерилизираш нещо и напънеш да стегнеш, капачката ще превърти  Simple Smile

# 38
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Ааа, ясно, разбрах. Мерси. Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 208
Изхвърлям ги. Не се затварят добре и няма да ми вършат работа.

# 40
  • Мнения: 15
Аз имам една комшийка,която продава мед и когато я попитах дали има нужда от бурканчета,тя толкова се зарадва,дори ми предложи да ги събирам,а тя ще ми дава мед-аз не си падам по меда,но нямаше как и се съгласих.

# 41
  • Мнения: 1 265
Тези, които са ходили на държавна детска кухня кажете от каква марка пюрета бурканчета може да се предадат там-нали има изискване за 30 бр. +капачки.

Четох за Ам-ам, но такива пюрета не намирам.
Може ли да се купят капачки за Ганчев, Малечко и т.н.Грамажа е 190 г. нали?

Кой български ПЮРЕТА и с какъв грамаж са с добре затягаща капачка и разбира се биха приели в кухнята/по-горе някой беши споменал без да уточни марката/?

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 14:25 от viola2003

# 42
  • София
  • Мнения: 208
Доколкото знам, бурканчетата от пюретата Малечко стават за детска кухня.

# 43
  • София
  • Мнения: 15 219
Може ли да се купят капачки за Ганчев, Малечки и т.н.Грамажа е 190 г. нали?

Бурканчетата от пюретата на Ганчев не стават за детска кухня. Те са с по-тесния винт.

# 44
  • Мнения: 11 843
Както и Albenavk ти е казала, бурканчетата на Малечко стават те са с винт и са по 190гр.
Аз във тях съм правила пукани люти чушлета за зимата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт