КУВЕЙТ, не е сладък бонбон

  • 35 292
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
А аз какво написах в предния пост???Някой на някого някога казал еди какво си и хоппаа големите капацитети се изказват в публичен форум.За сведение от първоизточника(АЗ)...в общежитието никога не са ходили и влизали мъже!!Никога!Забранено е!Общежитието е с вечерен час!24 часова охрана!
Със сигурност има палави моми от всяка националност,но абсолютната категориност на авторката,която граничи с простотия страшно ме подразни и затова изказах своето мнение.
На нея някой си и казал нещо и тя го пльоснала тук все едно мнението на този човек трябва да се зачете и приеме.
Ето затова българите в чужбина страдат.Защото такива като тази....жена ,свеждат глави пред хора оплюващи нацията ни.Аз никога не позволих на когото и да е заради една гнила слива да каже,че българкиТЕ са еди какви си...и нямя да го направя и в бъдеще.
Ноооо....когато собствената ти самооценка е ниска,е нормално такова поведение.
Хубав ден Циндил-Пиндил и нищо лично Laughing Laughing Laughing

# 46
  • Мнения: 2 285
Абе, девойче прекрасно, ние в тая тема си оплюваме Кувейт и живота там. Аз пак не разбрах на теб къде ти се привидя някой тук да оплюва българките ?!?  Rolling Eyes Единствената обида беше отправена от теб самата :

Всички българи в Кувейт знаят кои се женят за местните.
Я си мери приказките другия път в публичното пространство да не те разнеса аз тебе ти коя си как си дошла в Кувейт и защо!!!!!!!

Няколко пъти беше пускан линк с историята на Цвети. Тя каква е според теб - "гнила слива" или наивно момиче с опропастен личен живот ???
Идеята за такава тема си заслужава, ако ще помогне на други момичета да не попадат в подобни ситуации.

А ти вземи се успокой вече, не хвърляй толкова нерви в твоето състояние.  Wink

# 47
  • Мнения: 3
Противно,на някои твърденя за българите тук,ами,,чувала съм и много мръсотии,с риск да обидя някой тук,ще кажа че например стюардесите ни тук,нямат добро има,да не говорим че ,вечер  е пълно с коли под тяхното общежитие,познавам лично хора,които излизат с тях и казват :ами българката си вдига краката за 1 парфюм,веднъж едни младежи в компанята си говореха,за бг стюардесите,кой с коя е бил,къкво е правил,и т.н, без да знаят че съм бг,после ми се извиниха де..Тук изгониха и една гинеколожка( бг),и писаха в вестника,незнам дали е съдена,но проблема беше с смърт на бебе.


За НЕразбралите :подразни ме категоричното заклеймяване,което е простащина!!!
1."Познавам лично хора...и тн и тн,НО те не знаят,че аз съм българка" Shocked Shocked Shocked
(Това как се превежда според теб?)
2.Не хвърлям нерви Laughing  Peace...аз съм най-спокойния човек,но ме дразни простащината.
3.За Цвети.......не!Не е гнила слива,но не и наивно момиче.И въпреки,че съм наясно с цялата и история няма да си позволя да я коментирам.
4.Колкото до моя коментар към авторката ,къде е обидата?Някъде да я отъждествявам??Елементарен въпрос.....БЕЗ НАРИЦАТЕЛНИ.

Ако идеята на тази тема е да помогне да други момичета,както казваш......ГОРКО ИМ!!!

# 48
  • София
  • Мнения: 3 797
Я, вземи и си промени тона. Не си си в махалата тук, а в обществен форум, където дискутираме разни въпроси. Ако си се припознала в темата, проблемът си е в теб. Сега и да подскачаш това е положението, общежитието има имидж на бардак.
Между другото това му е лошото на имиджа, че може и да не е вярно, ама веднъж като ти излезе лошо име си го  влачиш...

# 49
  • Мнения: 2 285
Ами, Смърфке, ти си работила там ..... Би трябвало да си наясно, че за местните всички източно-европейки са с еднакво лоша репутация. Те дори не правят разлика между българки и румънки, ако трябва да сме честни.  Wink Преди 100 години, когато имаше много гъркини стюардеси и на тях им беше излязло такова име ...

Недоизказаната ти обида не е към авторката, а към всички българки, омъжени за местни. А казваш, че не било хубаво да се обобщава ...  Whistling

# 50
  • Мнения: 3
Я, вземи и си промени тона. Не си си в махалата тук, а в обществен форум, където дискутираме разни въпроси. Ако си се припознала в темата, проблемът си е в теб. Сега и да подскачаш това е положението, общежитието има имидж на бардак.
Между другото това му е лошото на имиджа, че може и да не е вярно, ама веднъж като ти излезе лошо име си го  влачиш...

Моля?!Кой тон?Нали е форум и се дискутира?!
Или аз понеже имам различно мнение и ме подразни изказването,нямам право да го изразя,защото на теб не ти харесва....???
И точно защото не съм се припознала,няма да го подмина.
Колкото до бардака....браво.Бурни аплодисменти имаш от моя страна за това,че си толкова добре запозната.Или...как беше,а да..някой,някога на моя позната е казал,че приятелката и е чула.....и тн.
За блок в който живеят само жени няма как да е бардак,но.....няма проблем,ти явно считаш себе си за човек с най-правилното мнение и спор няма newsm78 newsm78 newsm78.

Ами, Смърфке, ти си работила там ..... Би трябвало да си наясно, че за местните всички източно-европейки са с еднакво лоша репутация. Те дори не правят разлика между българки и румънки, ако трябва да сме честни.  Wink Преди 100 години, когато имаше много гъркини стюардеси и на тях им беше излязло такова име ...

Недоизказаната ти обида не е към авторката, а към всички българки, омъжени за местни. А казваш, че не било хубаво да се обобщава ...  

Е защо да е обида?По-скоро е загадка...но разбрах какво имаш в предвид Simple Smile  Peace Peace Peace


Знаете ли грешката е моя,че изобщо си позволих да падна до това ниво тук.
За което съжалявам.Явно,че няма как да изкажеш мнение различно от това на редовно списващите,а още по-малко да дискутираш с хора,които са предубедени и повтарят,като папагали.А то една лъжа повторена 100 пъти става истина.
Бъдете здрави   bouquet

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 21:51 от SmurFka

# 51
  • Мнения: 12
здравейте,нямам време да влизам във форума,но сега видях,че има жена която се дразни,относно"сервитьорките на борда",но както други съфорумки казаха,просто има лош имидж.И за да стане ясно,това че там мъже невлизали,ма кой е казал че влизат там мъже,ти ясно знаеш къде ,влизат?И аз не обидих никого,само казвам,какво се говори за сервитьорките на борда,да така държа да ги наричам!И ,да май гнилите сливи сте много,ти кажи,нали си в бранша?И за да ти стане още по ясно,щом си любопитна,къде сме се запознали с мъжо,ами на презентация се запознахме,и аз не съм нито продавачка,нито сервитьорка,имам самочувствие,на високо образован човек(аз съм арт директор,със образование от САЩ,занимавам се и с реклама,)нали искаше да знаеш.И пак казвам,аз не обидих никой,просто българските сервитьорки,все са по пустинни партита,или по разни вили,а,, и мен какво ме интересуват мароканките?Има и свестни жени ъф корс,но гнилите са в повече,затова е тази слава,как искаш така го приеми......И един съвет,да си сервитьорка на борда,не е никак престижно,,,,,,

# 52
  • Мнения: 12
Ами, Смърфке, ти си работила там ..... Би трябвало да си наясно, че за местните всички източно-европейки са с еднакво лоша репутация. Те дори не правят разлика между българки и румънки, ако трябва да сме честни.  Wink Преди 100 години, когато имаше много гъркини стюардеси и на тях им беше излязло такова име ...

Недоизказаната ти обида не е към авторката, а към всички българки, омъжени за местни. А казваш, че не било хубаво да се обобщава ...  Whistling
Благодаря за подкрепата!  bouquetзнае ли смърфката,колко бувейтски бизнесмени има женени за българки?А знае ли че самият бивш министър на военните е женен за нашенка,познавам учителки от части училища,пак омъжени за тукашни.А знае ли че на управляващата фамилия лекарят,е българин,ММммм да,сигурно ,ами те все едни такива се женят за кувейтчани ,,,,,,,с Долна репутация...Госпожа,просто когато си в кюпа,не хвърляй кал по другите,това е форум,разменяме мнения,рецепти и др.не че неможе да има любов между сервитьорка и местен,ама разликата е когато обикаляш,по апартаменти,,там любов няма,затова е лошата слава.И едно е да живееш в общежитие,друго в кувейтско семейство,разбираш ли?

# 53
  • Мнения: 12
И още,чакам да ме разнесеш,коя съм ,и защо съм тук,ти не ме познаваш драга,айде изкажи мнение,на четящите ще им стане интересно,ти може би имаш трето око?Съжалявам че тъй грозно се получи,но Смърфката,незнам какво цели,аз само споделям мнение,ама защо тука,ми защото тука е форум за Кувейт,обратната страна на медала,чети,,,,,,

# 54
  • Мнения: 2 645
Буквално съм потресена от това което се пише за Кувейт. Аз живея в едно от съседните емирства, и винаги съм си мислила, че живота в Кувейт е едно към едно.
Да, и при нас е пълно с индийци и техните мизерни квартали, изключителна бедност и безгранично богатство, но дори и не съм чувала за убийства, наркотици, изнасилване и побоища. Чувствам се в изключителна сигурност.
Догодина е възможно да ни преместят в Кувейт, но след всичко което изчетох тук, Саудитска Арабия ми се струва по-добрия избор.  Shocked

# 55
  • Мнения: 225
Разглеждайки темите попаднах на тази и ми се стори интересна да я погледна.И..оо Боже!Хвана ме срам,че съм българка и жена.Наистина българите в чужбина са способни сами да плюят нацията си най-добре.Вместо да са сплотени и да се поддържат.Авторката на темата,която е арт директор(каквото и да означава това) и е завършила в САЩ(което не знам какъв критерии е и за какво),си е жив пример за това кой е Бай Ганьо в чужбина в наши дни.
Скъпа desert doll,сервитьорките на борда са тези,които ще ти спасят живота,ако се наложи.Сервитьорките на борда са научени да гасят пожар,да ти отворят врата с надуваема лодка за да не измръзнеш в океана,да ти изродят детето,да ти направят сърдечен масаж и са наясно със симптомите на почти всички животозастрашаващи състояния,за които да ти окажат първа помощ и да ти дадат правилното лекарство.А колкото за сервирането мила моя...за това изпит не се полага,а и ти го умееш толкова добре,колкото всички жени на тази планета.
Като човек,който е пътувал доста винаги съм благодарна на сервитьорките на борда,защото ако ги няма тях,няма да можем да стигнем от София до Кувейт,освен ако desert doll не измисли някакво арт директорско решение.
Много е грозно desert doll!Много!Дори и лично с двете си очи да си вдяла всички тези жени,какво правят,бива ли да седнеш зад компютъра и да пишеш?Тоест не зададох правилно въпроса :Почувства се добре и ти се вдигна самочувствието,или повече жена,или повече жена от тях след писанията ти?
С риск да получа бан...много си проста!!Знаеш ли защо...защото само ограничен тапир би нарекъл стюардеса/стюард-сервитьор на борда. А пилотите,които ти затътрят задника до Кувейт,какви са??Бакшиши на въздушни таксита ли?
И понеже почнах :прочети малко,знаеш инглиш.Прочети как се става стюард/стюардеса.През какво обучение и тренировки се минава,какви изпити се полагат и най-важното,че за това се полагат изпити ВСЯКА година.И ако не вземеш изпита си АУТ! А защо ли си аут,ами защото ако не знаеш ти застрашаваш живота на другите на самолета,било пътници или колеги.А това мила моя,живота на хората е главната отговорност на сервитьорките на борда!!!!

# 56
  • Мнения: 12
Скъпа Santini,ако си прочела цялата тема,ще разбереш,че аз говоря за черната страна на Кувейт,за това което чужденците не виждат,или виждат рядко,но бяха нападната от една жена във форума,която незнам какво си мисли,и се оказа че тя била от тези на борда..Нищо лично нямам към нея или другите такива.Аз съм омъжена за кувейтец,и съответно разказвах от другата страна,какво се вижда,и никоя съфорумеца не ме нападна,освен сервитьорката,която дори си позволи да се усъмни в отношенията с мъжът ми,а що се отнася до това къде съм учила,естествено,че има значение.И недай си боже,да се случи нещо с ТС самолета,не разчитай на сервитьори,само на Господ!прочети темата докрай,в края една жена ме напада,докато разказвам за Кувейт,съжалявам ,че се получи така,а българите в чужбина,са различни,като пръстите на ръката ти,,,,,,,

# 57
  • Мнения: 12
Драга Santini999,какво значи арт директор,ами това което значи,със сигурност да си в АРТ средите,не се съмнявай в професията на хората.Няма от какво да се срамуваш,че си Българка,а ако има за кое си е твоя работа,хората навсякъде разменят мнения,и спорят също,и не споделят едно мнение,моля не се прави на вода ненапита...Аз бай Ганьо не съм,чувствам се добре,постигнах много,според моите критерии,според мойто око.Стига обяснява,как сервитьорките били обучени,да бе дават втори шанс,при катастрофа.И пилота не го принизявай,до бакшиш(сама обиди,иначе шофьор на такси).Пилота ,учи,във съответно ВУЗ,а сервитьорката не е задължена да бъде висшистка.Моли се да не стане проблем със самолета,та ще видиш тогава ,колкото помогнаха и на малайзийския самолет.

# 58
  • Мнения: 12
Буквално съм потресена от това което се пише за Кувейт. Аз живея в едно от съседните емирства, и винаги съм си мислила, че живота в Кувейт е едно към едно.
Да, и при нас е пълно с индийци и техните мизерни квартали, изключителна бедност и безгранично богатство, но дори и не съм чувала за убийства, наркотици, изнасилване и побоища. Чувствам се в изключителна сигурност.
Догодина е възможно да ни преместят в Кувейт, но след всичко което изчетох тук, Саудитска Арабия ми се струва по-добрия избор.  Shocked
Здравейте,ако отворите кувейтски вестници,ще прочетете доста за криминалната хроника,има и доста наркотици тук,а убийства има,скоро един кувейтчанин,уби съпругата си филипинка,чести убийства на слуги в къщите,едно семейство кувейтско,бе осъдено на смърт,бяха я заровили в пустинята,слугата си.Както и изнасилваня на слуги,предимно от работодателите(кувейтци),Слуга уби 19г,кувейтка докато спи,предполагам отмъщение,случва се често тук,и още много.Сподели как е при теб,в вашето емирство...

# 59
  • Мнения: 206
Криминални истории има навсякъде. Ако някой чужденец вземе да чете нашите за България даже няма и да си помисли да стъпи на българска земя. Не бива да съди по една държава така. Тук има много кувейтита, наистина арогантни, които хем не мислят за собствения си живот, хем не ги е еня и за живота на другите. Но има и много качествени хора. Има много бедуни, тези дето са без паспорт, скоро ми се случи да пътувам с колата на едно такова момче, останах просто възхитена от това как говори за семейството си, как работи на две места за да има средства за жилището където живеят. И въпреки, че не е ходил на училище знаеше доста сносен английски и много се зарадва, когато съпруга ми го похвали за това. Тук, както и в България, а и на много места по света напоследък е занемарено възпитанието в семейството и това са последиците: едно консуматорско, егоистично поколение. Така, че не всичко в Кувейт е бонбон, но и съвсем не е сметището на света...

Общи условия

Активация на акаунт