Великденска трапеза 2012!

  • 75 207
  • 513
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 81
pepitta_84  аз си го купих от ветеринарната аптека. Моите не се получиха толкова ефектни , защото не успях да си намеря бели яйца Sad. но догодина

# 496
  • Русе
  • Мнения: 410
СлаБе, страхотни са ти сладките   bouquet Това мънички цветчета от моделираща маса ли са?

# 497
  • софия
  • Мнения: 3 425
СлаБе, страхотни са ти сладките   bouquet Това мънички цветчета от моделираща маса ли са?
Благодаря! Не, основата е ММ, всичко отгоре е с айсинг. Мисля другата година всичко да е с айсинг, защото домашните се мръщят на ММ.  Mr. Green

# 498
  • Мнения: 419
Аз да кажа по-късно какво се случи. За първи път поставих яйцата в хладилник. Стана някакъв конденз,  яйцата станаха мокри, боята се разтече, изцапаха се едно от друго и после трябваше със салфетка да ги хващаме, защото много цапаха. Не знам дали е от боята или с всички боядисани яйца в хладилник става така. Варих ги по този метод с оцета и изключването и оставянето на яйцата за 20 минути. При мен не се оказа сполучлив. Аз за по-сигурно ги държах до изстиване на водата и белтъците бяха полусурови. Интересно, за първи път ми се случва като варя яйце, жълтъкът да е готов, а белтъците полутечни. А от яйцата, които ми дадоха като разменяхме, някои уж нямаха видимо пропита боя в белтъка, но яйцата имаха вкус на боя. Излиза, че освен, че трябва да се гледа дали цветовете стават хубави, като се избира боя, трябва и да се проучи дали после яйцата имат неприятен вкус.

# 499
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет момичета!

Много изпуснах от темата. Минах сега набързо и очите ми се напълниха с цвят и красота!
Показали сте и споделили невероятни красоти.

Аз потънах дълбоко в организацията на благотворителната изложба-базар на торти и сладки и време за Великден почти не ми остана. Все пак по-късно ще покажа продуктите на тежкия ми труд  Mr. Green Laughing

Поздравления за невероятните красоти!  Hug Hug Hug

Зелен дух - винаги се получава това. Пробвай да сложиш яйцата в картонена кутия. Поне при тортите (и там има проблем с конденза) работи добре. Хартията поема влагата някак.

# 500
  • Мнения: 921
Aз нямах време да правя глезотийките, които си бях намислила, но козуначета направих  Blush

# 501
  • Мнения: 18 036
Честито Възкресение Христово момичета, здраве, любов и щастие ви желая.
Да покажа и част от нашата трапеза на празника.

Искам някога да ме поканят на такава красива и богата трапеза  Heart Eyes
Прекрасно си се справила  Peace

# 502
  • При децата ми
  • Мнения: 6 144
Привет! Много хубави неща видях! Simple Smile Поздравления за всички майсторки! Прекрасно сте се справили!  bouquet
Да покажа и аз яйцата и козунаците си /за втора поредна година правя/. Макар, че козунаците съвсем не приличат на козунаци, hahaha а на сладки пити Blush, на вкус бяха чудни.
-яйцата
- тези са боядисани с люспи от лук. За първа година боядисвам с естествени бои и съм доволна от резултата.
Козунака Mr. Green и тук как една нетърпелива ръчичка бърза да си отчупи още топъл, топъл.

# 503
  • Мнения: 721
Лелеее момичета, прекрасни неща сте сътворили. Няма да изброявам поименно за да не пропусна някоя. НЕВЕРОЯТНИ СТЕ   bouquet

Честито Възкресение Христово момичета, здраве, любов и щастие ви желая.
Да покажа и част от нашата трапеза на празника.

Искам някога да ме поканят на такава красива и богата трапеза  Heart Eyes
Прекрасно си се справила  Peace

raja_nikol , това е толкова мило. Благодаря. С най голямо удоволствие бих те поканила на трапезата ни.

# 504
  • Мнения: 952
Макар и седмица след Великден се включвам с нашата Великденска трапеза.
Снимката е линк към албума с останалите снимки.

# 505
  • Мнения: 750
И аз докато се наканя да пусна снимки, дойде Гергьовден! Simple Smile

И все пак, да се разпиша с малко тестени и други шарени ...  Wink





 

   

# 506
  • Мнения: 2 783

   zllate, може ли повече инфо за 
Цитат
"кроасанови морковчета пълнени с яйчена салата"

# 507
  • Мнения: 721

   zllate, може ли повече инфо за  
Цитат
"кроасанови морковчета пълнени с яйчена салата"


Разбира се polly  Simple Smile

"Кроасанови морковчета пълнени с яйчена салата"

продукти:

тесто за пица
оранжева боя за храна
салата по ваш вкус

Разтварям тестото, след като леко се е отпуснало и го намазвам с олио. С нож за пица( и с обикновен може, но с този става много по лесно) оформям приблизително еднакви и успоредни ленти с ширина 2см. Режа от към късата страна на тестото. Внимателно навивам със застъпване лентите с намазнената част около формичките за фунийки. Така след изпичането лесно ще се отделят. Подреждам в тавичка застлана с хартия за печене, като крайчето на лентата трябва да остане отдолу. Добре е да се притисне леко. С четка оцветявам тестото преди печенето. Пекат се в предварително загрята фурна на 160гр за около 10-15-20мин. в зависимост от фурната. Когато са готови оставям да се охладят за 5мин. и тогава отделям. Пълня с любима салата: яйчна, руска, млечна, хайвер....само да не е прекалено течна и декорирам с копър, магданоз, маруля....Добре е да се напълнят преди поднасянето.

*Аз използвах "Семейно тесто за пица Бела", то много прилича на бутер тестото, но след изпичане не е ронливо, не се надува като бутер тестото и печивото запазва формата си.
*Формичките за фунийките си направих от кухненско алуминиево фолио, в случай че нямаш такива.
*При липса на оранжева боя, може да се смесят жълта и червена.

Идеята взех от ту: http://www.hungryhappenings.com/2011/04/fun-idea-for-easter-brunch-carrot.html

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 16:35 от zllate

# 508
  • Мнения: 22 867
аз докато се наканя да пусна снимки, дойде Гергьовден! Grinning
И все пак, да се разпиша с малко тестени и други шарени ...  Wink

Спаска, захласнах се като малко дете на шарена витрина! Crazy Невероятно красиво е всичко!  chef  bouquet Напиши, моля, по каква рецепта са тия избухнали козуначета, предполагам са, на първата снимка, също и този на втората. За другите красоти няма да питам, щото надали ще мога да сътворя такова нещо! И яйцата са много красиви, харесвам такива пъстрички светли цветове. Heart Eyes
Късно, късно, ама с гръм и трясък пристигна!  bouquet

# 509
  • Мнения: 2 783
Благодаря zllate ,   bouquet.
Виждала съм подобни, но от бутер тесто...и стават твърде дебелички, а твоите са по нежни, оранжевия цвят също се зачудих как си го постигнала. Интересна идея, ще я запомня. Формички имам от преди 100 год. от едно-времешните капачки от кис мляко.
Страхотна трапеза си подредила за Великден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт