Кърмене и 90-дневна диета - тема 2

  • 41 575
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 98
МММ, тези бъркани яйца звучат много вкусно, а нахут не съм опитвала, но ще взема да пробвам.

Аз след първия "воден" ден, който карах като плодов, съм -4.5 кг надолу - нелош резултат за 1 месец, имайки предвид, че все пак не съм спазвала абсолютно строго всички ограничения. Дано да продължи така и следващите 2 месеца  Praynig

# 46
  • Варна
  • Мнения: 227
Копирам си поста от другата тема, че пиша там Wink


Привет на всички!

И мен ме е налегнал мързел към 70 и някой ден... взех да си хапвам салата в плодов, овкусена и то   Свалих си килата от бременността, 10 до тук. 7 паднаха през първия месец, доста голямо задържане се получи повече от месец (втория), но не знам... дали не е било и заради цикъла, който се появи за първи път след 9 месеца (понеже кърмя все още, нямах цикъл).

Аз приключвам в края на март, лятото отново ще направя един "курс" да боря старите кила. Мъжа ми започна месец след мен, така че през почивката ще имам гаранция режимни вечери и то Б, В, ВХ, плод

# 47
  • Мнения: 570
ако реша да повторя режима, колко време е почивката? Предполагам също 3 месеаца  Thinking
аз съм до началото на май...надявам се още 10кг да паднат, но колкото толкова, важното е после да се задържат. Днес съм белтъчен ден - мисля едни броколи да си направя с яйца и кашкавал  Heart Eyes за обяд, а сигурно ще ми останат и за вечеря.
спорен ден на всички  Hug

# 48
  • Мнения: 635
ЗДравейте , родих второто си дете преди месец и мисля да почна с вас, нямам време да чета много но се надявам да ми помогнете какво по различно се прави при кърмачките ? Мерси

# 49
  • Мнения: 142
Добре дошла при нас! Като за начало прочети тази и предишната тема. Това, което знам е, че не е добре да се започва каквато и да е диета преди да се установи стабилна лактация. Най - добре е към 7-8 месец. Мисля, че ти е прекалено рано щом детенцето ти е на 1 месец само. Като за начало не яж след 19 вечерта, пий над 2 л вода ( и без това е необходимо заради кърмата), не яж сладко, ограничи максимално хляба. Но за диета според мен е прекалено рано.

# 50
  • На топло...
  • Мнения: 584
Пейота, почивката е 3 месеца, правилно мислиш Grinning.

Клер, здравей!
Моргенщернхен вече ти е казала за установената лактация. Това е задължителното условие. И аз мисля, че ви е раничко още, изчакай 2-3 месеца поне Peace. Така и хормоните ще си отидат по местата Grinning.
Наистина е хубаво дотогава да внимаваш с храната.
Може да опиташ да се храниш разделно, задължително към всяко хранене хубава салатка, ограничи сладките - замести ги с плодове и ядки по възможност, с мед, пък може и пълнозърнест сладкиш да си спретнеш Wink.
Хубаво би било да не хапваш час по час, а да минават поне 2-3 часа, като междинни може да са ти плод, зеленчук или ядки.
Не изключвай хляба от менюто си, но и не прекалявай с него, нека е пълнозърнест.
Пийвай много вода и чай Grinning.
Може да експериментираш до обяд да приемаш по-леки храни - плодове, зеленчуци, мед, ядки или пък да си правиш мюсли за закуска.
Добре е вечер да не заспиваш с препълнен стомах.
Долу-горе това би било преход към някакъв режим Peace.
Иначе наистина като прочетеш малко назад в двете теми съм сигурна, че ще ти се изяснят представите за режима Hug.

Момичета, да ви споделя само кое е най-голямото ми постижение. Не са ми вкусни купешките лакомства и сладкиши и не ме привличат изобщо, не посягам в магазина... Затова пък се специализирах в домашните Crazy hahaha.

Лека нощ Hug.
 

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 00:39 от Нану

# 51
  • Мнения: 635
Здравейте, благодаря за съвета, аз и така и правя пия вода, плодове зеленчуци, бял хляб по принцип рядко ям , винаги многозърнест или някакъв такъв, сурови ядки, мюсли, овесени ядки, и кърмата ми е добре, щом казвате ще ви послушам, но винаги съм се съобразявала какво ям , а немога да отслабна и качвам при бременност, явно нкога е и натура . Все пак ще ви следя , за да съм в час когато започна мерси .

# 52
  • София
  • Мнения: 13 228
Нану, да не отвориш сладкарница за домашни сладки?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

И да не съм офтопик.. абе хора, в таз почивка е ужасно! По-трудна ми се вижда от режима  Tired То хем е позволено, ама хем не баш  Wink Или аз още не мога да се напасна. Трябва да почна и спорта, ама нещо все се отвявам и не намирам време. Трудно ми е да се стегна Confused

kler, от хормоните задържаш сега тегло. Аз лично бих те посъветвала като Нану. Изчакай. Почни диетата или към 5 месец или като ти дойде цикъла. Тогава почваш да сваляш интензивно.

# 53
  • Мнения: 26
Здравейте,
мойта малката пролази и не ми оставя грам свободно време, та не съм ви наглеждала скоро. Аз имам още 10 дни, но вече си позволявам някои дребни удоволствия, като лентичка черен шоколад всяка вечер или шкембе чорба (която ям за първи път в живота си) в белтъчен.
Обаче, в духа на това, което Нану казва, забелязвам, че се храня и готвя като цяло много по-здравословно отпреди. Наскоро опитах неща, които досега не бях, като нахут напр. и много ми хареса. За първи път подквасихме и домашно кисело мляко и децата страшно много го харесаха.
Изобщо, цялото семейство яде много по-разнообразно и здравословно отпреди и си личи, че всички се чувстват по-добре, а аз непрекъснато получавам комплименти и се чувствам страхотно!
Успех на всички! Ще го почувствате и вие!
ПП. Сега трябва да ги задържа, де!

# 54
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Здравейте. Аз си продължавам с диетката, макар че не съм изцяло стриктна. До тук съм свалила 2,5 кг за 17 дни. Бавно, но славно:)

# 55
  • На топло...
  • Мнения: 584
Още много успехи ще имаме, сладурки, а най-големият ще е да внесем наистина свежест и разнообразие завинаги в кухнята Wink.
В този дух, Ваче, като нищо Whistling. И без това вече ме карат за тоз-оня повод да правя сладкиши hahaha. Но и за иностранен експериментатор ставам. Сега нали и постя, за пръв път купих скариди, все ги заобикалях отдалече, защото някак си не успях да ги докарам веднъж преди години и имах много гадни спомени, но! Wink този път станаха и то така, че болният ни уж голям батко и дребното също ги харесаха, да не говорим, че ми изядоха със скептичния татко целия пакет за другия белтъчен Mr. Green.
Но почивката наистина е по-трудна и за мен Confused. Но трябва да се справим, защото целта е завинаги да се разделим с килата Praynig...

Мама Анелия, успешно завършване на режима Hug!

Гадамер, на прав път си Hug!

Хубав ден Hug!

# 56
  • Мнения: 1 698
И аз съм тук. Проблем ми е обаче стягането на корема. Все съм си в 5-ти постоянен. Килата дето съм свалила са от д-то и краката явно, защото корема си ми стои. Какви упражнения правите за стягане?

# 57
  • Мнения: 71
И аз се записвам при готвещите здравословно. Пърженето го забравих и изобщо не ми липсва  Wink

От една седмица си играя с едни 200 грама, нагоре - надолу. Даже последните 2 дни съвсем се омотах. В протеиновия хапнах 3 (малки  Embarassed ) парчета постна баница със спанак. На следващия ден пък седнахме в пицария - викам ще разменя дните - варива, въглехидрати. Хапнах зеленчукова пица и вкъщи се довърших с 4 бонбона и лентичка черен шоколад...
 Тази сутрин кантарът, вместо да ме зашлеви, беше с 600 грама минус!!! Знак от съдбата да съм стриктна за добри резултати.
 Най-хубавото е, че отслабвам равномерно. А нали знаете, че пропорцията е най-важна, независимо дали си 50 или 80 кила.
  Peace 

# 58
  • Варна
  • Мнения: 227
Тадаммм хубава вечер!

Бяхме на сладкарница и четирима диетуващи изядохме по две торти, някои и топка сладолед... сервитьорката се  Shocked ококори.

Добре, че след 20 ч. (седнахме в 20.03) има намаление на половин цена, че то... една торта гони 4-4.50 лв. егати!

# 59
  • Мнения: 98
Ох, тортички  Crazy
Днес съм на варива, но май нищо няма да готвя, ще импровизирам с картофена и зелена салата от скарата до нас  Simple Smile

mimes, аз наскоро попаднах на този сайт. Има много хубави упражнения, а има и "уъркаути" с различна продължителност за различните части на тялото. Поне на мен много ми допадат  Wink

Общи условия

Активация на акаунт