Къде се изгуби вкусът на храната ?

  • 10 689
  • 174
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 710
Благодаря за коментарите за вината, горе долу разбрах.
Не пием и сме много боси в тази тема / Богинята щеше да отваря винообразователна тема, но забрави и ни остави безпросветни../ Според мен е по-добре да си първи в сегмента си , отколкото да си никой. Така че ако са средна хубост, поне да са разработени и печеливши, защото според мен се печели повече от вино в кутии отколкото от скъпи вина:)
Аз за сефте тук чувам, че Германия произвежда вино, струва ми се чак невероятно, познавайки що годе климата там

# 106
  • Мнения: X
Аз не разбирам много-много от вина, но съм забелязала следното:когато пия българско купешко вино, дори половин чаша, винаги след това ме боли глава.А когато пия френско, италианско ,австралийско, с една дума вносно, го няма този ...ефект.
Същото е и с концентратите.
Затова си мисля, че в нашите основната съставка е спирт, а не гроздов материал.
Един наш познат-химик (лека му пръст), си произвеждаше домашна водка от спирт.И той обясняваше, че за да не боли глава, спирта трябва да мине някакво специално пречистване, за да се премахнат някакви паточни масла, които всъщност причиняват главоболието.
Явно това не се прави, може би защото оскъпява производството.
Също така, от работещи във винпром Пещера съм чувала, че хубавото Бг вино, произведено от грозде, заминава за износ.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Хора, в бг вино няма спирт. Спокойно. Има само добавени химикали  Mr. Green

# 108
  • Мнения: X
Хора, в бг вино няма спирт. Спокойно. Има само добавени химикали  Mr. Green
Спирт, химикали, не е ли все едно....   Laughing  Пак не е истинско вино.

# 109
  • Мнения: 114
Като Ви чета и се радвам, че има още заблудени хора относно качеството на храната. Явно химиите, с които ни тровят си вършат работата, а именно - докарват любимия на всички ни вкус. Това да се чете иронично!

Някой изгледа ли руското филмче, което постнах? Няма био-храни, няма и как да има. Върху опаковките никъде не е написано 100% биопродукт. Защото такъв няма! Дори семената на доматите, било то и розови са обработени с химикали, за да издържат по-дълго на рафта, въпреки вкуса ни - http://e-vestnik.bg/4451. Във филмчето, бананите станаха за нула време жълти, с етилен! Какво полезно има в тях, след като са обгазени?

# 110
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Чудя се дали някой слага мононатриев глутамат във виното  Thinking

# 111
  • Мнения: 12 683
Дори семената на доматите, било то и розови са обработени с химикали, за да издържат по-дълго на рафта,


Свекърва ми си ги сушеше сама.

# 112
  • Мнения: 3 939
Хора, в бг вино няма спирт. Спокойно. Има само добавени химикали  Mr. Green

Недей така, с транспорт се занимавам, миналата година превозих на една мъничка, мъничка изба 200 тона грозде, надали е отишло в канализацията.

# 113
  • Мнения: 114
Свекърва ми си ги сушеше сама.

В рамките на фамилията, да и така 100 години ... Ако кажеш сега и сортовете ... и от къде са купувани, преди да почне да си ги суши тя. За пазар на едри производители не може да става и реч изобщо.

# 114
  • Мнения: 615
Съгласна съм с вас, и съм доволна, че ние сме си основни производители на голяма част от храната  Simple Smile, но не точно по-темата, вчера говорихме с колежки, как цветята не са като преди - няма го този аромат на зюмбюлите например - преди беше достатъчен един, за да изпълни стаята със свежият си аромат, а сега и цял букет не се усеща  Confused

# 115
  • София
  • Мнения: 5 884
Аз не съм измислила още къде да набуча колците за доматите. Thinking

Обаче баба откакто си отиде, тука гражданките не сме яли лютеница, та съм се заканила есента да поправя тази несправедливост, макар и с леко съмнителни продукти.


Сега разбрах откъде идвало "бостан" - от Бостън. hahaha
Скрит текст:
А бостанът е за дини и пъпеши.

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 10:46 от Елица

# 116
  • Мнения: 12 683
Един познат в Щатите  искаше да му пратят от тук семки за домати. Та бабата се чудеше И колците ли ще трябва да пращаме newsm78

# 117
  • Мнения: 114
Елица и аз нямам място за колци ....  Joy и семена. Уви! Паваж!

А това е за киселите ни млека - http://novatv.bg/news/view/2012/02/25/27357/%D0%9E%D1%82%D0%B3%D … 0%B0%D1%80%D1%82/

Особен момент е липсата на лаборатория!



# 118
# 119
  • София, център
  • Мнения: 3 455


.... майка ми получаваше 300лв заплата като работничка в завод, а баща ми 250лв като инженер-технолог.

Да де, то това беше целта на социализма. Да не се учи, и съответно да не развиваш мозъка си, ако може по-бързо да закърнее, за да мислиш чрез лозунгите на партията.

Не случайно и медицинските сестри взимаха повече от лекарите.

Общи условия

Активация на акаунт