Къде се изгуби вкусът на храната ?

  • 10 689
  • 174
  •   1
Отговори
# 135
  • в пералнята
  • Мнения: 1 037
Аз по тази логика не знам как пък някои хора купуват салам или готова кайма. Знаят ли какво има вътре, не знаят ли Shocked

# 136
  • Мнения: 86
На салама си пише - Е101, Е201, Е301, Е1001, соеви протеини и др. - чиста работа, знаеш точно какво ядеш  Joy

# 137
  • в пералнята
  • Мнения: 1 037
Особено пък на нарязания от щандовете за прясна храна.  Joy

# 138
  • Мнения: 3 939
Когато си го купиш от Кауф....ланд си пише, аз от там се ограмотих, какво си купувам.

# 139
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В интерес на истината и аз мляко от непознат не бих си купила.
Обаче в селото, където ни е вилата, даже бих си го и издоила, ма не ме пускат овчарите  Laughing

# 140
  • София
  • Мнения: 5 884
Аз по тази логика не знам как пък някои хора купуват салам или готова кайма. Знаят ли какво има вътре, не знаят ли Shocked
Къде ти, почти не купувам такива работи, след неприлично количество изхвърлени луканки и салами. Само шунки, филета, ама много избирателно, 2-3 вида макс. Поне виждаш, че е месо. В другите не искам и да знам какво има вътре. Кайма пък изобщо, само месо, пак точно определено, от определено място и си го мелим вкъщи.
Пилешко от една птицекланица само, яйца също.
Изобщо като някаква психоболна съм вече. Това от един магазин, онова от друг, пък на този производител, пък на онзи. Специален план-график ми трябва за пазаруване.

# 141
  • Мнения: 1 175
Млякото поне можеш да го извариш, и тогава вече няма значение колко е била чиста бутилката. Но виж, саламът вече е друга работа... Освен ако не го ядеш готвен на висока температура.

# 142
  • Мнения: X
Аз по тази логика не знам как пък някои хора купуват салам или готова кайма. Знаят ли какво има вътре, не знаят ли Shocked

домашната пастърма се прави лесно
иска само св. филе, морска сол и подправки
чудесна алтернатива на купените колбаси
даже скъпите италиански и испански колбаси имат по над 10 съставки, половината от които са разни химии
 Sick

# 143
  • Мнения: X
Аз по тази логика не знам как пък някои хора купуват салам или готова кайма. Знаят ли какво има вътре, не знаят ли Shocked
Къде ти, почти не купувам такива работи, след неприлично количество изхвърлени луканки и салами. Само шунки, филета, ама много избирателно, 2-3 вида макс. Поне виждаш, че е месо. В другите не искам и да знам какво има вътре. Кайма пък изобщо, само месо, пак точно определено, от определено място и си го мелим вкъщи.
Пилешко от една птицекланица само, яйца също.
Изобщо като някаква психоболна съм вече. Това от един магазин, онова от друг, пък на този производител, пък на онзи. Специален план-график ми трябва за пазаруване.
Не си психоболна. Напълно нормална си си. Това се нарича култура на пазаруване.  Grinning

# 144
  • Мнения: 12 683
Сетих се за великата реплика на научната сътрудничка Надя Тодорова - Ми пуснали чушки на пазара.

# 145
  • Мнения: 1 288
Рокси добре е споменала - почвите са просмукани с какво ли не, мисля си, че и преди 20-ет години не са били много чисти.
Аз пък се чудя какво се случва с пластмасовия, метален и с всякакъв химичен състав отпадък, който домакинствата ни бълват ежедневно. Не се ли тревожите, че и той влияе на качеството на консумираната от вас храна?

# 146
  • Мнения: 56
На салама си пише - Е101, Е201, Е301, Е1001, соеви протеини и др. - чиста работа, знаеш точно какво ядеш  Joy
И им вярваш на тези етикети ли? Те са само за комуфлаш!
Повярвай ми, рабатила съм на място, където за проби се подготвят специални партиди, а в другите не ми се мисли какво има вътре!
И когато някой от близките ми кажеше:ама вземи нещо от там и аз им откажех веднага ме упрекваха. Аз обаче, как да им обясня, че това не става за ядене по моите критерии.
Имаше един германец на посещение при нас/незнам точно повода какъв беше/но технологът му се хвалеше с някакъв продукт и той човекът само каза,че това при тях и на кучетата не го давали.

# 147
  • София
  • Мнения: 12 613
Черпя с една информация за пазара на храни в Германия. http://www.dnes.bg/world/2012/03/15/kolko-struva-dobrata-hrana.153926
Много често съм чувала хора да мрънкат колко е евтина храната в Германия за разлика от тази у нас и не вярват, че евтината храна навсякъде е боклук.

А за колбасите и повечето полуфабрикати няма нужда от много Е-та. достатъчно е едно Е 621, което казва на мозъка ти, че му е вкусно и толкова. Laughing

# 148
  • Мнения: 4 916
Едва ли някой се заблуждава, че 99 цента за половин кило кайма са цената на кайма с месо.
Обаче да напишат, че хората, които икономисват от храна, хранят Епъл, ми се струва твърде грубо.

# 149
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Грубо, но точно.

Общи условия

Активация на акаунт