Когато мъжът ти те изостави?

  • 20 259
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 386
...

Иначе и аз имам колежка , която се разведе , защото мъжът й се залюби с кумата им , после се ожениха ! Rolling Eyes


 ooooh!
Аз имам познат, чиято жена "избягала" и се оженила след това за мъжът на сестра му Crazy И двете семейства с деца...

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 6 240
Защо се учудвате? Статистиката е показала, че огромна част от изневерите стават в тесния кръг - близки приятелки, роднини, да не говорим колко често е това да е най-добрата приятелка на жената - съответно най-добрия приятел на мъжа.
Просто е - познават се, съчувстват си, имат общи теми за разговор. Пък и ситуации, спомагащи за изневяра - бол - не се налага да се крият, не попадат под подозрение дълго време...

# 107
  • Мнения: 3 659
Ааа, викаш да го приемем за нещо нормално Mr. Green

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 6 240
Има ли значение всъщност близък ли е, или не? Колкото по-малко време изгубим в охкане и ахкане - ама как можа, ама защо така, толкова по-добре за нас. Да мислим за себе си, викам аз, пък кое нормално, кое - не, е твърде субективна категория.

# 109
  • Мнения: 2 510
Тук вече идва разума.

Има ли значение всъщност близък ли е, или не?

Има и то много голямо. Когато си предаден от близък човек страшно много боли. Ударът е твърде голям.

# 110
  • Мнения: 508
Winkхич да не ти пука има ли няма ли друга....тръгнал ли си е?Факт....айде опитай да му кажеш довиждане и някак да се справи със своите неща....като знаеш какво ще спечелиш...то така или иначе ще се разбере.Да депресивни състояния ще има и не те съветвам да задълбаваш в тях...то да съветва някой може, ама когато си сам с болката си ти се вижда по-страшно отколкото е.Прави всичко възможно да не мислиш за това...ще мине рано или късно...щом си е тръгнал пускай го да пасе и това е....

Да,много си права и точно това направих.Оттук нататък ще се справям сама заради детето.Само той губи от цялата работа.Нито съм грозна,нито пък съм глупава имам приятели с които винаги сме се подкрепяли и сега не ме оставят сама.Много е трудно от емоционална гледна точка,но животът продължава.Като си помисля колко много по-страшни  неща могат да се случат в живота от които няма връщане....Благодаря на всички да съветите   bouquet

Не мога да се въздържа и да не те поздравя за бързото отърсване и бистрия поглед напред!Само така!  bouquet  bouquet

# 111
  • Мнения: X
Има ли значение всъщност близък ли е, или не?
Има, как да няма.
Ако някоя от другия край на света/града,дето не съм й виждала очите, се намърда с мъжа ми, е едно.
Докато, ако е тази, която съм смятала за приятелка, доверявала съм й се, ми забие ножа.....

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 6 240
Има ли значение всъщност близък ли е, или не?
Има, как да няма.
Ако някоя от другия край на света/града,дето не съм й виждала очите, се намърда с мъжа ми, е едно.
Докато, ако е тази, която съм смятала за приятелка, доверявала съм й се, ми забие ножа.....


И какво? Какво можеш да направиш? Да търсиш сметка, обяснения?
За мен пък няма абсолютно никакво значение. Доверила съм се, значи, на неправилните хора. Толкоз ми била приятелка, зачерквам и продължавам напред.
Като бях малка, една много мъдра баба казваше - дръж приятелките далеч от мъжа си.

# 113
  • Мнения: 2 510
Мъдростта идва с годините и обикновено се отнася за другите.
При двата случая нищо не можеш да направиш, но това не намалява болката от втория, както и усещането, че си си пропилял живота в лъжи.
Да загубиш съпруг, приятел/ка, среда и да започнеш отново от нула не е никак лесно.
Ако започнеш да се само съжаляваш съвсем отиде, ако си и на повече години и установиш, че живота ти е един фалш - съвсем.

# 114
  • Мнения: X
Има ли значение всъщност близък ли е, или не?
Има, как да няма.
Ако някоя от другия край на света/града,дето не съм й виждала очите, се намърда с мъжа ми, е едно.
Докато, ако е тази, която съм смятала за приятелка, доверявала съм й се, ми забие ножа.....


И какво? Какво можеш да направиш? Да търсиш сметка, обяснения?
За мен пък няма абсолютно никакво значение. Доверила съм се, значи, на неправилните хора. Толкоз ми била приятелка, зачерквам и продължавам напред.
Като бях малка, една много мъдра баба казваше - дръж приятелките далеч от мъжа си.
То и в двата случая нищо не можеш да направиш.
Но във втория освен мъжа, губиш още един човек, за когото си смятал, че е верен приятел.
И какво значи, неправилните хора?
Вярвал си на някого 5-10 -15 години, и изведнъж....
На кого тогава да вярваме?Освен на себе си?
Все пак не живеем изолирано.За да оцелее човек в това общество, трябва все на някого да се доверява.
Както и да е.За мен е различно.Във втория случай ще ме боли доста повече...

# 115
  • Мнения: 1 809
На кого тогава да вярваме?Освен на себе си?
Все пак не живеем изолирано.За да оцелее човек в това общество, трябва все на някого да се доверява.
Да не живееш изолирано  не означава да вярваш на 100% на някого.Дори мисля,че е голяма заблуда да се доверяваш до край на когото и да било.Хората са така устроени,че могат да извършат предателства дори и към най-близките си хора.Дори напоследък забелязвам това като тенденция.Деца предават родителите си,сестри предават сестрите си и т.н.За да оцелее човек в това общество трябва да вярва на 100%  на себе си.Безрезервното доверие към другите за мен граничи с наивност.

# 116
  • Мнения: 2 510
Най- изпепеляващото чувство е постоянното съмнение в другия.
Не мисли, че човек може да има 100% доверие в себе си.
Ако бъдеш честен към себе си ще разбереш, че понякога везните ти наклоняват към "моето" и обективно не винаги са точни.
Относно себе си никак не си вярвам 100%, но относно най- скъпия ми човек - да, дори и когато греша.

# 117
  • Мнения: 3 659
На кого тогава да вярваме?Освен на себе си?
Все пак не живеем изолирано.За да оцелее човек в това общество, трябва все на някого да се доверява.
Да не живееш изолирано  не означава да вярваш на 100% на някого.Дори мисля,че е голяма заблуда да се доверяваш до край на когото и да било.Хората са така устроени,че могат да извършат предателства дори и към най-близките си хора.Дори напоследък забелязвам това като тенденция.Деца предават родителите си,сестри предават сестрите си и т.н.За да оцелее човек в това общество трябва да вярва на 100%  на себе си.Безрезервното доверие към другите за мен граничи с наивност.

За жалост си много права, роднините първи те предават...

# 118
  • Мнения: 1 809
Най- изпепеляващото чувство е постоянното съмнение в другия.
Не мисли, че човек може да има 100% доверие в себе си.
Ако бъдеш честен към себе си ще разбереш, че понякога везните ти наклоняват към "моето" и обективно не винаги са точни.
Относно себе си никак не си вярвам 100%, но относно най- скъпия ми човек - да, дори и когато греша.
Не говоря за постоянно съмнение,а да си приел че е възможно да бъдеш предаден от всеки по всяко време.Човек е готов да предаде другите,за да не предаде себе си,за да отърве кожата и ред други причини.В този смисъл вярвам най-вече на себе си.Това,че обичаш и искаш да вярваш на любимия човек ,не означава че нямаш съмнения .Просто ни се иска да му вярваме  ,но дълбоко в себе си винаги имаме едно наум.
Абе сложно е и колкото повече години минават и опит натрупвам става все по- сложно Simple SmileИ тъжното е,че станах свидетел на предателство между 2 сестри,2-ма братя...За предателствата спрямо мен дори и не ми се говори...И аз вярвах на човек така,както на себе си не съм вярвала..Ами предаде ме този същия човек.Тъжно е,знам...но вече не мога да се доверя на никого на 100%.Вярвам ..хайде да не е на 100%,но на 99% на себе си..Може би се уморих прекалено много  от предателства и от болката след тях.

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 6 240
За да оцелее човек в това общество трябва да вярва на 100%  на себе си.Безрезервното доверие към другите за мен граничи с наивност.

А, баш и аз туй викам.
А ако човек почете малко история, няма да чака мъдростта на годините да го връхлети внезапно. Предателства винаги е имало - спомнете си първо тайната вечеря, после древен Рим, после интригите в кралските дворове... Когато предателството между близки хора е традиция от хилядолетия, защо трябва да се учудвам, че се случва и сега? По-скоро ще се учудвам, ако не се случва.

Общи условия

Активация на акаунт