Ако Мъжа е пушил марихуана при бебеправенето

  • 29 221
  • 90
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Да, дано само авторката да има силите да му го каже и да настоява.. важното е, че ти се случва нещо прекрасно и ти ще искаш то да живее по най-добрия начин, а с родител, който пуши редовно трева, не мисля, че е най-доброто  Peace Peace

# 31
  • Мнения: 4
и аз съм на такова мнение и доста се тревожех че сме пушили но след изследваниа и това че мислите и тревогите могат да повлияят по някакъв начин спрях да мисля за лоши неща .. само за бъдещето и всичко хубаво което ни чака  Simple Smile newsm07

# 32
  • Мнения: 196
На тази тема се чудя да се смея ли да плача ли !?! Що за въпрос !?!? #Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 44 242
въпрос като въпрос, не по-различен от този дали на бебето ще му има нещо ако е направено когато са били пяни(такива теми не една) или подобна на темите мога ли да пия, пуша и т.н. по време на бременност.

# 34
  • Мнения: 147
Подкрепям Angel_Dust,не бих се притеснявала за самото бебеправене,колкото за съвместното отглеждане на бебе с такъв човек!

# 35
  • Мнения: 80
Лека или не, марихуаната си е наркотик.Кой иска баща и съпруг наркоман? #Crazy Аз съм твърдо против марихуаната и всякакиви наркотици, пък това, че се използвала в медицината, ще ме извинявате ама, такова животно неадкватно..незнам за какви мед. цели го ползват  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 44 242
за това как, кога и защо я използват в медицината има инфо и може да прочетеш.

# 37
  • Мнения: 80
за това как, кога и защо я използват в медицината има инфо и може да прочетеш.

дори и да се използва в медицината, не е оправдание за тези, които я пушат, те нямат какво да си лекуват все пак Wink

# 38
  • Мнения: 2 286
Алкохолът и цигарите също са наркотик. И то силно пристрастяващ. Има много инфо кое как действа и какви са влиянията.
Пък не знам за много бащи спрели да пият, само защото ще имат бебе Thinking .

(аз съм категоричен противник на алкохола, само да уточня)

# 39
  • Мнения: 6 978
1 чаша алкохол вечер е много полезно нещо.
Цигарите също не са чак толкова вредни, макар че никога не трябва да се пуши около бебето.

И двете са съвсем легални и не мисля, че представляват кой знае какъв порок.

От марихуаната нататък вече нещата стават по-сериозни. Аз също бих настоявала да спре да пуши трева.
От една страна би могло да бъде вредно за бебето.
От друга наистина, ако нещо стане и се очаква бърза татковска реакция, а той седи и се хили неадекватно, какво ще прави авторката?
И от трета страна, след време, дали това е един добър бащински пример? Знам, че лично аз, пропуших на 14, когато баща ми ми даваше от неговите цигари и твърдеше, че нямало нищо вредно в пушенето. 5 години по-късно кашлях като магаре и едвам ги отказах.

# 40
  • Мнения: 2 286
И двете са съвсем легални и не мисля, че представляват кой знае какъв порок.

Това сериозно ли? newsm78 А знаеш ли, че никотиновата зависимост е съпоставима с хероиновата?
Единствената причина алкохола и цигарите да са легализирани, е защото имат невероятна печалба от производството и продажбата, а не защото не е "кой знае какъв порок".
Смъртността при алкохолиците е в пъти по-голяма от тази при наркозависимите.

Една чашка вечер може и да е полезна, но не е съпоставима с шофирането, а едно спешно състояние изисква често шофиране. Много зависи и колко точно е голяма чашката и какво има в нея.

Когато става дума за пороци, не може да се осъжда един порок , а друг да се защитава.
Също така, смятам, че нямаш никаква реална представа за зависимостите, особено тези на нелегалните наркотици Peace

Едно дете, което живее със зависими хора, независимо към какво, то ще живее в лош пример. Но дали ще го последва зависи само от него Flutter

# 41
  • Мнения: 6 978
В пубертета децата се влияят страшно много от обкръжението си. Колко много деца пропушват само заради приятелска компания. Да растеш с пушачи не значи задължително, че ще станеш такъв, но и определено не ти дава нагласата, че е вредно. Винаги можеш да се постараеш да възпиташ поколението така, че да е наясно с вредите и последиците, но едно е да говориш с цигара в уста, друго е да покажеш с действие.

Никъде не съм подкрепила алкохолизма. Не мисля далеч, че това е малък проблем, ако наистина е такъв. Само че повечето ми познати мъже си пийват вечер с яденето по бира лятото и вино/ракия зимата като далеч не се докарват до степен да не могат да реагират. Мисля, че никой нормален няма да каже, че да си алкохолик е нещо приемливо. Да си позволяваш по малко в умерени дози и по събирания, обаче, е нещо съвсем в реда на нещата.

Марихуаната и кой да е друг наркотик, обаче, водят човека до малко или много неадекватно състояние. Чувала съм какви ли не приказки, че към трева не се пристрастяваш, била си обикновена билка, но с очите си съм виждала как хората не могат да се спрат и се докарват до проблеми, употребявайки я.
 
Имам реална представа, защото имах близък познат наркоман. Вече не живее в България та нямам новини, но последно си спомням, че все обещаваше как от утре става нов човек и спира всякакви наркотици. Това утре така и не дойде. Той започна именно от марихуана. Твърде много наркомани започват от там и когато спре да им действа, минават на по-тежко.
Да речем, че човека на авторката не е такъв случай. Възможно е. Но аз не бих подкрепяла точно тази зависимост и бих имала едно на ум.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 242
те сигурно много наркомани и от алкохола почват.... и от цигарите....
аз честно от цялото ни училище познавах може би само 1-2 момичета, които не бяха пробвали, много по-голямата част пушеха почти всеки ден, някои по няколко пъти на ден, никой наркоман от това не стана.... остана си в детските години....точно като пиенето на бира  в голямото междучасие
sianeva - аз за мед. цели коментирах.... другите ако щеш ги оправдаваш, а и те не се нуждаят от твоето одобрение...но да в някои страни се ползва..

Но така или иначе, когато човек ще става родител, именно заради това неадекватното състояние до което те докарва напушването, напиването и т.н., някак мисля, че е редно един такъв навик да остане в миналото, все пак носиш отговорност и за друг и ако той се нуждае от теб, трябва да може да реагираш с всичкият си.

# 43
  • Мнения: 6 978

Но така или иначе, когато човек ще става родител, именно заради това неадекватното състояние до което те докарва напушването, напиването и т.н., някак мисля, че е редно един такъв навик да остане в миналото, все пак носиш отговорност и за друг и ако той се нуждае от теб, трябва да може да реагираш с всичкият си.
Да де. Нали именно за това говорим?  Peace

ПП. Никъде не съм говорила за напиване. Wink Никой не е казал, че пушенето или пиенето са полезни неща. Само, че е странно да се сравнява редовното пушене на кос с по чаша вино вечер на масата. Това не само при хора с деца, а при всякакви хора.

# 44
  • Мнения: 8
Всичко, което се говори е много относително. Познавам баща на 3 деца, който пуши от 25 години марихуана...Още при зачеването им си е пушил и нищо им няма на децата. Здрави, корави и умни. А на него нищо му няма, не е неадекватен както всички го описвате. Виждала съм го и в моменти , в които е посягал и на алкохола. Повярвайте ми...Предпочитах да го гледам с трева , отколкото с шишето. Има толкова много наркотици: като започнем от легалните - алкохол и цигари и завършим на нелегалните - амфетамини, хероин, кокаин, екстази, трева => Тревата е единственият наркотик от който хора не умират.Говоря за хора, които пушат само трева.Естесвено като започнеш да смесваш с всичко останало става много лошо. Не малко хора използват марихуаната за лечебни цели. Има много филми. Гледала съм филми за абсолютно всички наркотици и просто мога да твърдя че тревата не е най- големия порок.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт