Ако Мъжа е пушил марихуана при бебеправенето

  • 29 291
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 57
Лоша работа ,ако човекът е злоупотребявал редовно.

# 61
  • Мнения: 386
на мен лично ми закъсня с 5 дни и направих тест положителен се оказа и след два дни още един  и той беше положителен изчаках да не ми доиде и втори път записах си час при гинеколог и на видеозона си показа бебчето , и аз и мъжа ми пушехме "трева" и спрях когато направих теста ходих на изследваня кръв урина и т.н. и всичко си е в нормите така че относно марихуаната .... едни ще убеждават че е вредно други че се използва и за лечение просто времето ще си покаже дали всичко ще е наред  Simple Smile колкото и да е безотговорно случило се е това значи ли че трябва да се махне най-голямата радост в живота? 

Ти сериозно ли смяташ,че от едни изследвания кръв/урина ще покаже,дори и да има нещо?Тези изследвания са за твоето здраве.Това,че ти си ок не значи,че и детето е.Казвам го само от обща култура да се знае, а не да се ползва като извинени и да служи за успокоение на онези,които са пушили и продължават да го правят.Въпреки това ти пожелавам една прекрасна бременност и здраво бебе на финала.

Кучетата лаят, керванът си върви  Whistling  Laughing
Вие си пишете,ама едва ли авторката ви чете  Laughing
Според мен, Kris_Krisko, като доста други майки/бъдещи майки тук, пуска запитване, с цел хората да я потупат по рамото и да й обяснят, как всичко ще е наред и тя няма от какво да се притеснява.Едва ли я интересуват съжднията за марихуаната,цигарите и алкохола.
Само дето има от какво да се притесняваш, мила.Съжалявам,че ще ти го кажа.Мъжа ти пуши марихуана преди, по време и 100% ще продължи да пуши и след бебеправенето и дай Боже успешното раждане на малкото същество.Това само за себе си говори много.Ако ти си ОК с това и не ти пречи по никакъв начин, значи горкото детенце има голям проблем.
И още нещо - нормално е хората,пушещи трева/цигари и т.н. да се подкрепят.Дори,когато стане въпрос за това до колко ще се отрази на децата им.Щото съвестта яко ги гризе,обаче воля да се откажат нямат никаква.И са способни да намерят хиляди оправдания само и само да продължат с порока си.

# 62
  • Мнения: 62
оле,леле мале какъв морал,чак не ми се коментира.И от кво да се притеснява,ако може така лекичко да попитам

# 63
  • Мнения: 386
оле,леле мале какъв морал,чак не ми се коментира.И от кво да се притеснява,ако може така лекичко да попитам

От какво да се притеснява ли? Ти,като съпруга на човек, употребяващ и дори отглеждащ най-добре трябва да знаеш.Не съм очаквала друго отношение към поста си от теб  Laughing Какво да очаквам от жена,хвалеща се с мъжа с - пушач... Не ми се влиза в полемики.Крайно против марихуаната съм,особено в момент на бебеправене.Съжалявам,за мен това е безотговорно и абсолютно егоистично от страна на "родителите"
И още нещо - изказвам си мнението като всички тук.Дали ти харесва моя "морал" или не - не ме интересува.Като не искаш да коментираш - никой не те кара.

# 64
  • Мнения: 62
1 да ти уточня,че никъде не съм казала,че съм привърженик на тревата,не съм опитвала даже
2 мъжът ми спря да пуши преди 9м
3 ако си мислиш,че е някакъв наркоман ще ти кажа,че е доктор с престижна професия.
4.когато говориш за последствия говори с факти и престани да плашиш хората,щото и аз мога да кажа,че въздуха,който диша мъжът ти е опасен за бебеправенето.
Аз повече няма да пиша,даже ще си изтрия профила,щото в тоя сайт само разбирачи,които не могат да погледнат по-далеко от носа си.Няма какво да правя тук.Айде със здраве.

# 65
  • Мнения: 386
1 да ти уточня,че никъде не съм казала,че съм привърженик на тревата,не съм опитвала даже
2 мъжът ми спря да пуши преди 9м
3 ако си мислиш,че е някакъв наркоман ще ти кажа,че е доктор с престижна професия.
4.когато говориш за последствия говори с факти и престани да плашиш хората,щото и аз мога да кажа,че въздуха,който диша мъжът ти е опасен за бебеправенето.
Аз повече няма да пиша,даже ще си изтрия профила,щото в тоя сайт само разбирачи,които не могат да погледнат по-далеко от носа си.Няма какво да правя тук.Айде със здраве.

Доктор с престижна професия,редовно павкащ .... стига ми толкова,предполагам и на четящите тук.Браво бе, намери с какво да се хвалиш.Представям си до къде са стигнали хората ...Боже,Боже.... добре,че не съм попадала на него.
Всеки средно интелигентен човек може да разбере какви са последствията от пушенето на марихуана.Трябва ли,пишейки поста си, да копирам от научната литература.Всеки,който се интересува сам може да провери за какво става въпрос.Не плаша никой с нищо.Просто казвам,че е тъпо да се смята за безопасно пушенето на марихуана докато се опитва да се зачене.Мъжа ти като е доктор може да ти го обясни по научен начин.Тъпо е и да има хора,които защитават пушачите-бъдещи родители и да ги успокояват,да ги подкрепят и т.н.
Какво значи да гледаш по-далеко от носа си? Да се съглася в теория,в която няма грам истинност ли? Айде, моля те.
Хубаво си си изтрила профила, ама защо пишеш от друг?

# 66
  • сф
  • Мнения: 394
Цитат
.Трябва ли,пишейки поста си, да копирам от научната литература

да, моля, постнете малко от научната литература, която четете. безкрайно интересно ще ми е да хвърля едно око. предварително блаодаря!

# 67
  • Мнения: 386
Цитат
.Трябва ли,пишейки поста си, да копирам от научната литература

да, моля, постнете малко от научната литература, която четете. безкрайно интересно ще ми е да хвърля едно око. предварително блаодаря!

Не съм казала,че чета научна литература,явно всеки може да изкривява смисъла на думите както си иска.Факт е,че всеки,който има желание и интерес би могъл да прочете всякаква нужна му информация.Библиотеки колкото щеш.За Интернет да не говоря.
И понеже все пак искам да покажа,че който търси намира - заповядайте:

"Според последни изследвания на френското списание „Наука и живот“ джойнта вреди освен на всичко останало и на зачеването. Французите смятат, че джойнтът може да доведе до трудно забременяване и впоследствие до пълно безплодие."

Извадката е взета от :

http://lechitel.net/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BB% … %8A%D1%82-%D0%B5/


Ако имате желание да прочетете още - задайте си търсене в Гугъл.
Приятен ден на всички   bouquet

# 68
  • Мнения: 62
Не съм си изтрила профила,защото не мога,модераторите да бъдат така добри и да ме светнат как,че не намирам такава опция.
Ти хубаво си дала тая статия,а коментарите прочете ли отдолу.А франсетата са най-големите потребители на трева в Европа,ама ела да видиш колко бебета се раждат на година.Примерно за 2008г са около 820хиляди.Ей това примерно е факт.
Французите смятат, че джойнтът може да доведе до трудно забременяване и впоследствие до пълно безплодие."  ей тва ме разсмя

# 69
  • Мнения: 386
Грам не ме интересуват коментарите.Явно и те са на запалени привърженици,редовно пушещи.Ясно ми е,че няма да ти се понрави статията.Не ме интересува всъщност,какво ти е мнението за нея.Може би щях да те направя безумно щастлива,ако бях намерила статия,издигаща в култ марихуаната.Еми,ако можеш намери ти.Много странни хора,обаче има.Навираш им в лицето факти,които би трябвало да се знаят и от обща култура и пак намират повод да мрънкат и да изкривяват нещата.Като искате да си пушите - пушете си.Никой не ви спира.

# 70
  • сф
  • Мнения: 394
не навирате никакви факти в ничие лице, а собствената си истерия и разпенявеност  reverance

и не е зле да престанете да обяснявате на всеки в тази тема, който не е напълно съгласен с леко налудните ви съждения, как едва ли не е пушач на марихуана. нали ще се съгласите, че не е нужно да съм алкохолик, за да съм информирана относно страшно много факти свързани с алкохолизма (тук иде реч за факти, не за предразсъдъци и дезинформираност)? или и тук грешим сигурно  Crazy

# 71
  • Мнения: 4
az lichno bix otishla pri doktor koito pushi nima nqma pravo da razpusne vse pak i te sa s. otgovorna profesiq i te imat nujda ot relax nqkoi se napivam koeto e po kofti edin fas sled rabota ne e koi znae kakvo otmarqne si e... vseki si ima svoq gledna tochka

----------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 22:34 от AnMary

# 72
  • Мнения: 3 248
Ей, тая тема само ми излиза в непрочетени. Чета и вече не се стърпях.

Факт е, че медикаменти, алкохол, токсини, стимулиращи и упойващи вещества (включващо и тревата) са вредни за плода, бебето и детето. Тровете себе си, както си щете, но го спестете на децата си. Самият факт, че въпросният татко е спрял да пуши, е показно, че все пак има преценката да вземе правилното решение. И още един факт: тревата, колкото и безобидна да я определяте, трайно уврежда някои мозъчни центрове. Мога и научни статии да изкарам, щом е толкова важно.

А ето и нещо, макар да не е самата научна статия, а резюме на BBC, относно краткосрочното и дългосрочно действие на тревата над мъжката фертилност. http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3186686.stm

Ето и нещо за въздействието на марихуаната върху плода, проучването е върху мишки. http://www.m.webmd.com/baby/news/20030325/marijuana-may-harm-fetus

# 73
  • Мнения: 386
не навирате никакви факти в ничие лице, а собствената си истерия и разпенявеност  reverance

и не е зле да престанете да обяснявате на всеки в тази тема, който не е напълно съгласен с леко налудните ви съждения, как едва ли не е пушач на марихуана. нали ще се съгласите, че не е нужно да съм алкохолик, за да съм информирана относно страшно много факти свързани с алкохолизма (тук иде реч за факти, не за предразсъдъци и дезинформираност)? или и тук грешим сигурно  Crazy


Всеки луд с номера си.Ти,обаче продължаваш да изкривяваш думите ми,както по-рано.Първо грам не съм "разпенявена" - искрено се забавлявам даже,като гледам как привържениците на марихуаната така ревностно я защитават.Така бих постъпила и с ревностните привърженици на алкохола и т.н. Второ - всеки човек си има мнение, но да ми се обяснява,че говоря смешки, при положение,че цитирам изследване (щото тук в този форум всички са полудели по изследванията) и хората пак да си изсмукват измислици от пръстите е супер нагло и безочливо.И грозно.
И трето - не съм казала за нито един тук,че е пушач( освен за съпруга - доктор,което беше обявено от жена му) По-добре се върни малко назад и виж за какво става въпрос. Чела-недочела  Laughing
Не знам какво трябва да се случи,за да приемат хората факта,че цигарите,алкохола,марихуаната и т.н. са вредни.Харесва ви или не - вредни са.Може да живеете в каквато си искате илюзия,но пак казвам - фактите са факти.

# 74
  • Мнения: 62
И ти изкривяваш моите думи,никъде не съм казала,че алкохол,цигари канабис са полезни.Ама пък,че тревата е най-голямото зло на земята,айде моля,моля.Ако някой си пали вечер по една цигарка прави ли го наркоман,даже е полезно.Относно мишките,моят зет се занимава точно с това и заключенията са ,че канабиса влияе благоприятно върху мозъка.Тук до колкото мога да чета говорим за бащата ако е пушил по време на бебеправенето,а не за бременните жени,които пушат.
Моят анестезист,който преди 5м ми слага перидурала също пуши /само за сведение,щото ни е познат /
И аз много неща мога да ви напускам като статии,ама човек като си е наумил нещо,кво да се занимавам
http://www.dailymotion.com/video/x4y13f_le-cannabis-la-science-et-le-cervea_tech

Общи условия

Активация на акаунт