ЗОНАТА и ние - 8 Тема

  • 43 569
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
1.kami_pld-15.03 -четвъртък-9бл.

2.стриктна пчеличка-закуска-9ч-2б:обяд-13.30-2б:.следобедна закуска-17.30ч-1б.:вечеря-19.30ч-3б:преди лягане-23ч-1б
3.инатеста пчеличка-нямах прегрешения
4.тук имам търтей не всички храни са от зеления списък
5.мерителна пчеличка -всичко мие теглено на кантар
6.водна пчеличка-1.5л. вода
7.пчеличка поет също хванах
закуска-сирене+хляб:обяд-салата+пиле+зехтин:следобедна закуска-кисело мляко+маслини:вечеря-леща+пиле+зехтин :късна закуска-кисело мляко+маслини
8.спортна пчеличка-хванах и нея вървя доста вече пеша
9. завършам деня с 6 пчелички и един търтей


 

# 61
  • Мнения: 493
1 -Dani 1712, петък, 16.03, 10 блока
2 - хранения -6, в 7ч -2Б, в 10,30ч -1Б, в 13 ч -3Б, в 16,30ч -1Б, в 19ч -2Б и към 22ч мисля още 1Б - имам стриктна пчеличка
3 - днес нямах изкушения и имам инатеста пчеличка
4 - Тук си вземам червения търтей доброволно, че за мен е много трудно да сготвя нещо само със зелени храни. Вече чакам с нетърпение лятото и да си похапна вкусни плодове и зеленчуци.
5 - Всичко е изтеглено с кантарче и чашка, така че вземам мерителна пчеличка
6 - Водната ми е в кърпа вързана досега, а има още време
7- Пчеличка поет:
закуска- палачинката на Пияна Вишна съсъ сирене
2-ра закуска - ябълка, извара и орех +канела
обяд - спаначена супа със сирене
сл. закуска - филия "Вита" с кашкавал и сусамов тахан (това беше по-малкото зло от това да нападна тавата със соленките)
вечеря - кюфтета от печени чушки
и за късна закуска мисля айрян с ядки
8 - днес не съм на работа, но имах ходене на бърз ход за 45 мин и 2 пъти изкачване на стъпалата до 7-я етаж - заслужих си спортната пчеличка
9 -никакъв шанс, но аз участвам в състезанието не , за да спечеля, а заради самия спорт
10 - завършвам с 6 пчелички и 1 търтей

# 62
  • Мнения: 0
Цитат
ZoniRai може ли да ми кажеш от тези фибри колко са един блок? И ако може да споделиш този ръж за покълване от къде го купуваш, защото понякога се лутам из магазините и накрая нищо не успявам да намеря  Hug
За фибрбрите - 1сл //14гр// е един блок, а ръж за покълване - обикновено са на диетичните щандове, опаковката е обикновена, като на боба, ориза. За сега ги купувам от Сара и Карфур, търся упорито в нета магазини за семена и поници за покълване, че чувам много били вкусни кълновете от люцерна, боб мунт, пшеница. До сега съм правил само от ръж и слънчоглед.
Емигрантка - за състезанието, да ,за сега само ще чета и ще се радвам на зоновите писания и успехите на момичетата, много се радвам и аз за резултатите - супер сте!

# 63
  • Мнения: 493
ZoniRai , в Русе имаме магазини "Здраве", където се продават само здравословни храни, билки и хранителни добавки. Виждала съм най-различни семена за покълване. Ако искаш мога другата седмица да проверя какво имат и колко стуват и да ти кажа. А ако желаеш мога да ти купя и изпратя. Последния път като ходих имаше и чиа, но 250 гр -13 лв. Сега не мога да си позволя тия пари, но при първа възможност ще си купя. От нея смятала ли си колко грама са 1блок?

# 64
  • Мнения: 0
emigrantka,миличкото!Какво е слабичко!Тц тц тц newsm09
 Joy JoyШегувам сеее!Супер сте и двечките!Толкова сте сладички! Интересно е да видиш снимка на някой,който само си си го представял до скоро.И двете сте различни от това,което си представях newsm53
emigrantka,ти си 47 кг.нали така беше?Значи на мен ми остават още 23 и ще съм също като теб! newsm62
  love001
dani1712 ,Хареса ли ти моята палачинка?  food002  Yum

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 21:11 от piqnata vishna

# 65
  • Мнения: 5 405
Такаааа. Емигрантка мила моя, сладка, аз много те обичам Hug не ми се карай много, аз не съм виновна, другите бяха  Joy утре няма!  ooooh!

1.  MeRiTo, 16.03 - петък; 9 блока (от днес).

2. 5 хранения
9:30 - 3 блока
14:30 - 2 блок
18:00 - 1 блок
19:30 - 2 блока
22:30 - 1 блок (след малко отивам да си го хапна)
Имам си стриктна пчеличка  Hug

3. Днес не можах да имам инатеста пчеличка, щото отивам на лекции... и какво да видя! Колежката, която роди дошла на лекции и черпи с бонбони  ooooh! ooooh! лаком търтей.

4. Имам зелена пчеличка.

5. Мерителната пчеличка.

6. Водна пчеличка - над литър и половина  Heart Eyes

7. Хайде на пчеличките поети:
Закуска - нещо като миш-маш - пилешко месо + печени чушки + сирене + (киви + ябълка + 3 ореха).
Обяд - Запържих гъбки + пилешко месце + винце вътре при тях + подправки разни + (половин грейпфрут + 2 ореха).
Междинно хранене - киви + сирене + орех.
Вечеря - 2 парчета риба (2П) + салата зеле + 1л мед (защото нямаше как да побера цял плод Grinning).
Преди лягане - отивам да си изям сиренето с киви + орех.

8. Спортна пчеличка от ходене днес.

9. Нямааа. Sad

10. Според мен днес улових 6 пчелички и 1 лаком търтей.  Tired От утре почвам да се боря за геройската, че да махна поне 1 търтей от главата си до края на 15те дена  Laughing

Отивам да се скрия някъде до утре вечер, че Шефа много ще ми се кара, усещам го, предчувствам буря направо, ураган, торнадо  #2gunfire Sick Когато отмине ме извикайте  Flushed

# 66
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
 newsm09 roksi12,говори ми говори...  Laughing  да си спомня кога бях млада на 20 г. Тогава бришех неуморно дискотеките и жулих водка  Twisted Evil Ама сега април ще стана на 37  ooooh! Беше хубаво да си на 20, ама баща ми осъзна, че съм добро момиче Simple Smile, и реши  да ми купи компютър, че без да искам се намерихме интернетно с мъжо  atwork, и ми свърши ергенския живот Innocent . Вече съм улегнала скучна съпруга, и според дъщеря ми- майка със стари разбирания  bowuu То добре че снимката е от далече, че не можеш да ми скивташ бръчките  Laughing
Иначе от към състезанието се движиш добре, първия ден се отплесна само с 2 търтея, и от тогава плахо плахо стъпваш, като ги заобикаляш. Т.е стъпваш бавно но доста застрашително за другите  Hug
Dani 1712, за обед само супата от спанак ли хапна, че 3 блока спаначена супа.. newsm78 Предполагам,че си го комбинирала и с нещо друго. И за вечерята също-тези кюфтета от печени чушки-нали са били и с протеинче Simple Smile Пробвай един ден поне да вземеш една пчеличка герой,да покажеш и ти че си инат. Виж как излъгахме Мерито, че не е за вярване как влезе в пътя Simple Smile
А kami_pld каква е тихичка Simple Smile Само влиза, докладва примерно и отлита Simple Smile Супер тиха и прилежна ученичка, не й се чува гласчето  Hug
piqnata vishna Пак ме разсмя  Laughing как ли си си представяла тая Емогрантка Simple Smile аз съм 48-49 кг. Simple Smile Обаче тук, нали съм заобиколена с много много дебели американки, и до сега 2  пъти са ме питали дали имам проблем с анорексия #Crazy Ако ме видят как блъскам по 11 блока на ден, ще се им стане лошо Simple Smile На мен вече почти нищо не ми тежи в зоната, всичко ми е маханично, навик. Единственото от  което все повече откачам вече, е че ми омръзва да ям,постоянно ям,и понеже ям много бавно, и съвсем ми се струва ще ям по 24 часа  tooth Като вечеряме с мъжо, той вече си гризе плодчето за десерт, а аз още съм на  третата хапка на основното ядене  Blush И неуморно ме базика как съм преживяла  Joy

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 23:28 от Emigrantка

# 67
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
MeRiTo` и аз много те обичам Simple Smile , обаче smile3513 марш веднага в  ъгъла !!! red + това за публично подкупване на съдията,чрез обяснение в любов, ще си публично порицана Naughty  smile3532 При положение, че знаеше предварително, че ще започваш състезание, можеше да кажеш на колежката ти да забави разждането с 15 дена  Joy  Сега трябва от начало да почваш да събираш пчеличка-герой, защото ти трябват 5 последователни, за да можеш да се отлепиш от един лаком търтей. Иначе менюто ти е задоволително Hug До сега имаш 3 лакоми и 3 червени търтея....аааааа!!!!

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 23:28 от Emigrantка

# 68
  • Мнения: 5 405
MeRiTo` и аз много те обичам Simple Smile , обаче smile3513 марш веднага в  ъгъла !!! red + това за публично подкупване на съдията,чрез обяснение в любов, ще си публично порицана Naughty  smile3532 При положение, че знаеше предварително, че ще започваш състезание, можеше да кажеш на колежката ти да забави разждането с 15 дена  Joy  Сега трябва от начало да почваш да събираш пчеличка-герой, защото ти трябват 5 последователни, за да можеш да се отлепиш от един лаком търтей. Иначе менюто ти е задоволително Hug
Аааа, не, аз не те подкупвам. Аз просто не исках да ми се караш  Laughing Ама отивам в ъгъла де  ooooh!

# 69
  • София
  • Мнения: 783
Леле Емигрантка, направо ме изуми! Изобщо не мога да ти дам тези години. Мъжа ти е голям късметлия  Hug

Хайде сега на отчет:
1. Moharet - 16.03 - петък - 9 блока
2. Стриктна пчеличка: Хранения на ден - 5 - сутрин 09:00ч, обед 13:00ч, следобед 16ч, вечер 20ч, късна закуска 23:30.
3. Днес имах мнооого изкушения, но на нито едно не се поддадох - инат съм си Simple Smile
4. Зелено, зелено, всичките пчелички в зелено Simple Smile)
5. Имам си и мерителна пчеличка
6. И водна пчеличка
7. Пчеличка поет
Закуска - мед, сусамов тахан, пилешка шунка - 1 блок
Обяд - снощи си направих гюведже и за днес и си го хапнах с кеф: извара 2П и яйце 1П; домати 1В, портокал 2В, кашу 9бр
Сл. закуска - пилешка шунка, ябълка и 3бр кашу
Вечеря - шунка пилешка 3П, салата от домати, краставици и лук 2В, бяло вино 1В, зехтин 3М
8. Ооо днес добре поспортувах - спортна пчеличка
9. Тотал за деня цели 7 пчелички
10. Според мен днес улових 7 пчелички и една геройска

Днес имах много голямо изкушение - реших да сготвя на милото нещо, което обича, че в последно време го държа само на моите манджи и се притесних да не ме разлюби вече и му изпържих картофки. Мога да се похваля, че нито една хапчица не съм сложила в устата си. Той си ги хапна с кеф, а аз си ръфах зарзават Simple Smile
Днес изобщо не бях гладна. Даже изядох насила следобедната си закуска. Иначе се чувствам просто чудесно. Даже след вечеря като се развилнях та ошетах къщата Simple Smile Преди не можех да си представя, че в петък вечер ще имам толкова енергия и ентусиазъм Simple Smile
Момичета, стягайте се, не е толкова трудно да се издържи на изкушението. Аз работя в голяма фирма и всеки ден някой черпи. Аз обикновено отказвам, ама ако някой е много настоятелен, си взимам бонбончето и ако е опаковано си ги складирам в една кутийка в шкафчето и черпя колегата от време на време да си заслади. Но аз не докосвам Simple Smile Тази вечер, например, ми се прииска да пробвам едно картофче, но в този момент се сетих колко съм била прецизна цял ден и колко много съм се постарала със спорта и как просто ще го съсипя  и се отказах Simple Smile

# 70
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Оооо Moharet, и аз викам на  мъжо , че е късметлия,(умря ми циганката да ме хвали  Joy ) ама ако го питаш него  newsm78. Той вика че хората като се женили,гледали Simple Smile А той бил чатвал,и не гледал и за тва се натресал на пепелянка  ooooh! ooooh! И преди да влезем в зоната, като си пийвахме весело в компанийка някъде, и като вкара 2-3 и почва с любимата си фраза: "плувах си аз плувах, в морето на курвалъка, и изведнъж ....Емигрантка ПРАССС с харпуна и  край с мен" Естествено не казваше емигрантка,ами името ми де   Joy И кво да ти говоря.... той си е такъв  Heart Eyes
 
Иначе, днес ти е вече 3ти пореден ден с пчела герой. Още два дена ако издържиш така, и ще махнеш единствения червен търтей от първия ти ден  smile3521 Започваш да се превръщаш в голяма заплаха за другите състезателки, и риск да си спечелиш врагове  Joy Чудесно си си хапнала, с готвенко и салатка Simple Smile Подобно на нас с мъжо  Heart Eyes И това че не огладняваш е супер  Peace И трябва да ядеш докато изобщо още не си огладняла. Аз от това се дразних също, че хич не ми беше вкусно да ям като не съм гладна, обаче пък интресено, че и не ми става тежко после. Значи си е било време за хранене  Peace
А за такива изкушения, дето някой решава да почерпи с някоя скромна бонбонка, и на нас с мъжо  ни се случва в офиса, и в началото, първите месеци не искахме и да погледнем, че нали зоната беше нещо ново , и бяхме изпълнителни Simple Smile Но скоро се случи, и хапнахме по една бонбонка, но нищо не се случи. Не искам да се чувствам обсебена от този начин на хранене, а и организма от много време си е в пълен режим, и не се чувствам виновна, ако в месеца 1 или 2 пъти някой ме почерпи нещо, скромно разбира се, а не голямо парче торта, бонбонка е ок. Но се случва много рядко. Иначе аз понякога също хапвам храните от червеното, като кренвирш например, или 1 блок сладолед, ама си го изчислявам по етикет, и все се оказва, че протеина е много малко в него, и си добавям шоколадов протеин на прах, да го балансирам. И това е рядкост, но искам да си знам, че не ми е забранено, иначе само за това ще мисля Simple Smile  А вие сега само за състезанието се опитайте да удържате на такива изкушения, след време, като си изградите навиците, няма да е голяма грешка да се облажите с един бонбон понякога Simple Smile И ако я карате така стриктно, после като свърши състезанието, се пробвайте да хапнете едно парче торта, или чиния със спагети. От едно ядене няма да напълнеете,ама  ми се иска да почувствате после, 20-30 мин след това какво е чувството........много е вкусно докато го ядете, после обаче едно гадно чувство...не може да се обясни, не е да ти се гади,ами много неприятно някак си. Явно това е чувството на високия инсулин. Супер дразнещо чувство. Но трябва да си бил в зоната поне месец, и със сигурност ще усетите високия инсулин Hug

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 02:17 от Emigrantка

# 71
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Ааа MeRiTo, забравих да те питам, как се чувстваше с тази 3 блокова закуска ? И ябълката цяла ли беше, или половинка ? Simple Smile

# 72
  • Мнения: 493
Emigrantка , всияки манджи при мен са строго изчислени(нали знаеш). Супата се получи в доста голямо количество, но аз я направих по-гъста и  засища доста. Но в нея има и картоф вместо фиде  Embarassed А в кюфтетата от чушки има  яйца и сирене, но и няколко лъжици брашно за спойка.

roksi12 ми направи впечатление, че вчера е отчела за обяд само броколи за В, а за 2Б трябва да са 620 гр. Как успя да ги изядеш?
Също и kami_pld  - към закуската не пишеш мазнини, а за обяд само 2Б салата за В - пиши от какво се състои тази салата, че ако е само от зелени храни си е едно доста голямо количество  и или си хапнала по-малко от необходимото или трябва да е имало още В.

# 73
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
dani1712  Hug Аз теб най много те дебна, че да крадна някоя рецептичка от теб Simple Smile, за това и най вече попитах за чушките, с надеждата да отговориш какво има вътре. Нова зонова рецепта ми е по ценна от злато в последно време:) И пробвам почти всичко,което си споделила с нас, за което много благодаря Simple Smile  Не съм си помисляла, че ще напишеш,че си яла само чушки. Стана ми любопитно по скоро как си ги направила Simple Smile Да не би да е прозвучало малко критикуващо, не съм имала това в предвид Simple Smile То понякога това му е лошото на чата, че някой докато пише се смее, а от среща се приема по различно. Дано  аз да не съм прозвучала лошо.  Sad Че мисълта ми беше, ако може да споделиш рецептата Hug Кармен изчезна някъде в последно време, и май няма къде да си слагаме рецептите и друго инфо Sad
Иначе за kami_pld, за закуската- мисля, че повечето като хапват сиренце, не взимат допълнително мазнини,ако не е обезмаслено, а за обед е написала -салата+пиле+зехтин.
За roksi12  Thinking за броколите-наистина не съм обърнала внимание. По принцип като не са писани грамажите, и гледам да има написани от трите неща поне. В смисъл,не искам да е като изискване да се пишат и грамажите, защото и без това ви е достатъчно трудно, да помните и да пишете всичко.Знам колко е кът времето и наистина оценявам, като забелязвате такива неща, че и на мен ми идва малко на нагорнище понякога,да мога да дебна всичко, но се старая  Hug Така че много съм благодарна когато се откриват и възникват подобни въпроси. Нали все пак основната цел не е кой да е победител, а да се създадат някакви навици и да се откриват грешките. Аз лично много ти  благодаря Дани, че и ти отделяш време и забелязваш и ми помагаш  Hug

# 74
  • Мнения: 493
Emigrantка , ни най - малко не съм се обидила, а грешката е моя, че не доуточних какво садържат. HugТъй като изпратих на Кармен някои рецепти, но ми писа, че е много заета и сега няма възможност да ги качи в блога, но по нататък непременно ще го направи, аз реших да направя тема в "Любими рецепти", където да са събрани на едно място нещата, които правя и да са достъпни за всички. А ако някой желае да включа и негова рецепта да ми пише. Мисля, че все за някой ще са от полза когато се чуди какво зоново да сготви. Иначе рецептите се губят из станиците и трудно се намират.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=646439.0

А за roksi12  и за kami_pld аз също го казах не за да ги критикувам или клюкаря, а просто ако са сгрешили неволно да си видят грешката и да я поправят , за да имат по-добър резултат.
С най-добри чувства ви желая лек ден  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт