ЗОНАТА и ние - 8 Тема

  • 43 537
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 54
Здравейте момичета , на режима "Симеонов"съм от средата на февруари и съм минус 10 кг....след като беше мнооооого любезен когато се видяхме първия път въпросния диетолог се покри а аз имах хиляди въпроси и започнах да чета и да се ровя из нета и така попаднах на вас....от голяма полза сте ми !  Hug

# 721
  • Мнения: 83
1. Ini, 10.05 - четвъртък; 9 блока
2. 4 хранения за деня
8:00 - 2 1/2бл; 12:30 - 2 бл; 15:30 - 1 бл; 20:00 - 3 1/2бл;
3. Инатеста пчеличка
4. Червен търтей - от патешко месо и диня   Mr. Green
5. Мерителна пчеличка
6. Водна пчеличка - тука грешка нямам  Grinning
7. Пчеличка поетеса:
Закуска - яйце(1),извара(1),шунка(1/2),овесена каша(1),ябълка(1),череши (1/2) ,маслинки
Обяд -     яйце(1),шунка(1), салата от маруля,краставица и нахут (1) , диня (1) ,зехтин
Следобед - извара (1), диня(1),фъстъци
Вечеря -  патешко(2),сиренце(1) със салата от домати(2) ,розе (1) ,маслинки

8. Спортната пчеличка - Качвах стъблите пеша днес цял ден,признава ли ми се  Flutter
10. Според мен днес улових 5  пчелички и един търтей червен 

Мислех си днес,че горе-долу половината мина,браво на момичетата колко са стриктни.   bouquet
Аз вчера реших да си направя експеримент и да не пия кафе сутринта,нали влияе и то на инсулина.Научих се да не го подслаждам както едно време,което си е постижение за мен,но се чудех как ще ми се отрази,ако не си взема дозата.Ами да си кажа ,може би изпитвах малка сънливност,ама иначе от към огладняване ,сякаш по-добре ми беше...

# 722
  • Мнения: 493
denisss ,  welcome при нас! Много е хубаво, че ставаме все повече  Peace

За нищо не ти е нужен този "диетолог", защото всичката му информация е черпана от първоизточника - д-р Бари Сиърс и "Зоната". А ние си имаме гуру на тази тема Emigrantка , която знае много повече от него  Hug Така че задавай тук своите въпроси, а ние ще помагаме. Освен това при нас има много по голямо разнообразие от храни  и има разлика в грамажите, които той дава и нашите. Така че прочети блога( ако не си го чела) и действай смело сама ( и  с наша помощ). Може да си преизчислиш там отново блоковете . След като си смъкнала толкова килограми може би ще има нужда да ги коригираш.

Kath , чая не се брои като блокове, но само неподсладен Naughty .В линка, който си дала са преписани рецептите от книгата " Ние и Зоната" за по 1 блок. Но тъй като благодарение на Emigrantка ние разполагаме с по-нова информация за грамажите в 1 блок, а тази книга е издадена преди 2-3 години, затова има разлика в грамажите и то най вече при въглехидратите. Това е така, защото д-р Сиърс наскоро е започнал да вади фибрите от В и се получава по-голям грамаж. Така че нашата табличка е по-вярна  Peace За лека закуска преди заспиване най-подходящо е кисело мляко(айрян) с ядки, прясно мляко с ядки (ако пиеш такова, защото аз прясно не купувам и не пия от 5-6 години поради причините посочени от Emigrantка ), освен това извара с плод и ядки(разбиваш ги на кремче и оставяш в хладилника да те чака)

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 12:30 от dani1712

# 723
  • Варна
  • Мнения: 54
Благодаря ви за топлия прием момичета , така само да уточня че тези килограми са ми от скорошна бременост ,остават ми още около 6-7, оба4е не мърдам вече стана втора седмица ,незнам какво да променя ,сутрин закусвам кис мляко 2%,днес на обяд хапнах 3 мъфина (от вашите рецептите с овесени трици) ,за сл закуска мисля да изям още един мъфин (на работа съм и ми е по удобно),за ве4еря салатка от 350гр доматки+90гр риба тон (от консерва)+9бр маслинки а за закуската преди лягане 1/2 коф кис мляко 2%....кажете ми имам ли грешки .......мн ми е ограни4ено менюто! Sad

# 724
  • Мнения: 493
Няколко уточнения :
1 - на колко блока си била досега и преизчесли ли ги след смъкването на килограмите?
2 - към киселото мляко добавяш ли ядки?
3 - към вечрята ти от риба тон 3П + 9 маслинки 3М + 350 гр домати 1,5 В е трябвало да добавиш още 1,5 В
Ако желаеш пиши си тук менюто за следващия ден, за да можем да го коригираме, ако има нужда.

# 725
  • Мнения: 56
Момичета, благодаря ви за всичко,дано Зоната се окаже моят начин на живот, защото ми омръзна да ходя гладна и дебела Embarassed, благодаря че ви намерих преди съответния "диетолог" и да падна отново в капана на наивността си, по съвет на милата Emigrantka, си преизчислих блоковете на 9 , по 2 за закуска и обяд , 3 за вечеря и по 1 за междинни закуски, започвам от днес. Момичета овесената каша означава варени овесени ядки нали и колко с. л. горе долу излизат 14 гр. /2-3 newsm78/, разрещава ли се консумацията на овесени трици, или най-добре да се придържам към кашата. Момичета, силно се надявам, че начина на живот, който водя тъй като съм сервитьорка и давам предимно нощни смени, ставам в 12 лягам си в 5-6 сутринта и вечерята ми е в 12 вечерта, знам че не е хубаво, но няма как да издържа иначе Embarassed Embarassed Embarassed
Успешен и слънчев ден на всички!!!!!!!!!!!!!!!  love001  love001  love001

# 726
  • Мнения: 56
Момичета, последен въпрос за днес, как стоят нещата при лененото семе, смелено то е мазнина нали и как да го смятам? Hug

# 727
  • Мнения: 493
vitaivan ,  под овесена каша д-р Сиърс има предвид сварени на бавен огън истински овесени ядки( които изглеждат като жито), а не тези, които ние познаваме инстантните. Но по Бг магазините се оказа, че почти не се намират и затова някои си ги поръчват по нета от он-лайн магазини за здравословни храни. А тези овесени ядки, които познаваме и триците спадат към червените храни, т.е.  желателно е да се ядат по-рядко, но повечето от нас си ги хапваме (поради липса на други).
14 гр овесени ядки (от инстантните) са 2 равни супени лъжици. И за триците е пак толкова.
Лененото семе - 4 гр или 1 равна чл, най-добре прясно смляно е благоприятна мазнина и можеш да си го добавяш навсякъде.

Kath, видях теее smile3530 . Поздравления за това как изглеждаш и за спортния хъс, който имаш. Малко са момичетата на твоята възраст, които полагат такива грижи за себе си и мислят от сега за бъдещето си. smile3501

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 14:35 от dani1712

# 728
  • Варна
  • Мнения: 54
опа аз забравих към доматите си пийвам 175 мл 4ервено винце, а към млякото не прибявям ядки нали е 2 %.Зна4и става 350гр доматки+175мл вино+90гр риба тон (от консерва)+9бр маслинки ,какво ще кажете сега  Thinking

# 729
  • Варна
  • Мнения: 54
А според изчисленията на симеонов съм на 11 блока ,сутринта 3 блока ,обяд 3блока, следоб ,закуска1 блок ,вечеря 3 + 1(ако изпитвам глад) ,1 преди лягане....

# 730
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
  newsm53 Хайде на НОВАТА ТЕМА-9, че каквито сте бъбривки, пак изписахте 49 стр.   love001

# 731
  • Мнения: 0
1.roksi12-10.05 четвъртък-9бл
2.стриктна пчеличка-5 хранения-8ч;12ч;17ч;20ч;22.30ч
3.инатеста пчеличка
4.зелена пчеличка
5.мерителна пчеличка
6.водна пчеличка-пих толкова много ,че вече ми се   Mr. Green: повдига
7.поетеса-зак.2БВ-домати+кр.+портокал 2 БМ-тахан-1сл 2БП-сирене котаджи
                обяд.2БВ+2БП к.мл 2ч.ч. 2БМ-6 бадема
                сл.2БП-пуешка шунка+2БМ-6 бадема+2БВ-1ябълка/голяма/
                веч. 2БП-сьомга на скара+2БВ-тиквички+задушен лук +2БМ-зехтин
                к.в.1БЛ на дани кремчето с ягоди без желатин
8.спортна пчеличка-сутрина каране на  newsm39 9. ми 7 +1  /какво ще кажете ааааа Laughing                                           

# 732
  • Мнения: 10
vitaivan ,  под овесена каша д-р Сиърс има предвид сварени на бавен огън истински овесени ядки( които изглеждат като жито), а не тези, които ние познаваме инстантните. Но по Бг магазините се оказа, че почти не се намират и затова някои си ги поръчват по нета от он-лайн магазини за здравословни храни. А тези овесени ядки, които познаваме и триците спадат към червените храни, т.е.  желателно е да се ядат по-рядко, но повечето от нас си ги хапваме (поради липса на други).
14 гр овесени ядки (от инстантните) са 2 равни супени лъжици. И за триците е пак толкова.
Лененото семе - 4 гр или 1 равна чл, най-добре прясно смляно е благоприятна мазнина и можеш да си го добавяш навсякъде.

Kath, видях теее smile3530 . Поздравления за това как изглеждаш и за спортния хъс, който имаш. Малко са момичетата на твоята възраст, които полагат такива грижи за себе си и мислят от сега за бъдещето си. smile3501


Много ти благодаря  Hug

Аз днес взех едно решение... ще изчакам да ми излязат всички изследвания и да ми направят окончателна диагноза и тогава започвам да съм стриктна в Зоната (ако имам инсул. резистентност). За сега, пак ще съм в Зоната, но ще ги смятам нещата на "око". Днес например вечерях около 3 порции с големината на ръката чушки и домати, 3 порции сиренце, с големината на дланта (натрошено, не на бучка..че на бучка излиза твъъъърде много) + малко зехтин. Така е по-лесничко..

Аз винаги съм била поддръжник на правилното хранене, особено на правилното трениране, за това няма да се откажа. Просто винаги съм мразила изчисляването на калории и подобни...много е изнервящо. За това, за сега ще го карам така..но излезе ли гореспоменатата диагноза, ще се наложи да се преборя с "мързела" си и да започна да броя блокове и да пресмятам грамажи  Laughing .. Ще се справя с ваша помощ  Hug

# 733
  • Мнения: 73

А и да допълня, видях, че се чудиш нещо дали да не питаш онзи "доктор" в кавички Симеонов Simple Smile Той е доктор, колкото аз съм учила висша математика Simple Smile Само това ще ти кажа Simple Smile Скоро случайно попаднах в един форум и нашия се скрил под ника " диетолог" Joy. Писал,ама писал, копирал дословно различни статии,като например на д-р Атанас Гълъбов, както и разбира се силата му- да цитира дословно Сиърс, и печели овации, защото незнаещите си мислят, че е много начетен. Аз лично, мисля, че ако го хвана на дебат относно Сиърс, ще го победя  argue  Joy без да скромнича Simple Smile Много ме е яд на тоя плагиат,ама много:) Ама във форума го разконспирираха, и въпросния диетолог безследно изчезна от форума, без дори да каже Довиждане  Simple Smile Ето и един два цитата от този форум Simple Smile  на недоволни от този самозванко Simple Smile
"В предишни твои постове забелязах пак подобно поведение.
Въпреки, че това е свободен форум - би било добре да пишеш имената на източниците от които преписваш/копираш информацията. " , "Може, бе разбира се. Само че не ще. Просто иска да клъвнете на въдичката (повече хора) и какво да направите - да идете на скайп DIETOLOG и да платите идни парички за нещо, което д-р Бари Сиърс е измислил и един неучил човек е решил да печели от него! " и т.н Simple Smile Добре че го намерих късно тоя форум, щях и аз да се включа там с неудобно компрометиращи въпроси към въпросния в големи кавички"диетолог"  Sneaky
Ама спирам да  се паля вече,че  да не му изровя цялата автобиография на бившия таксиметров шофьор, и да напиша цяла статия за него, че както обичам да се ровя...  Joy Явно седенето на скайп повече му допада от карането на такси Simple Smile Ама който го може, го можееее Simple Smile И тук да кажа любимата ми поговорка: докато има риба, ще има и рибари Simple Smile Или по скоро- докато има балъци, ще има и измамници Simple Smile

 Laughing Аз съм учила висша математика и мога да кажа, че Симеонов никога не е твърдял, че е доктор  Laughing Не се ядосвай така, по-спокойно го давай. Не проумявам защо се ядосваш, като човекът не крие, че практикува по Зоната. Поне аз съм разговаряла с него на тема Зоната съвсем открито. Който има информацията, че има книги и иска да чете, няма да ходи при него. Който ходи, значи има нужда. Той не практикува само Зоната, а и доста други неща, измислени и изобретени от други хора, и не е единственият, който си вади хляба с приложението на чужди открития. Още почети за него, най-добре му се обади и си поговорете да се успокоиш най-после  Wink И да, докато има риба, ще има рибари, определено. И Сиърс, по тази логика, е рибар.

За водата си права, ще се стегна, все се опитвам, но още не успявам да изпивам повече от литър на ден. Едно време можех, сега вече нещо не успявам. Днес беше трудно защото цял ден не си бях у дома, пътувах, и се наложи да обядвам навън. Мисля, че се справих добре, но загубих мерителната пчеличка, на която всеки ден много разчитам  Laughing

# 734
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Момичетаааа, има НОВА ТЕМА-9 Тук ще се заключи всеки момент Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт