Тук са най-красивите деца, Майските ни слънчица ! - Тема 16

  • 41 889
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 251
Днес май всички са навън,логично-времето е страхотно!


Ние се завърнахме от РД,Ина го проспа,Ева здраво поигра,ха дано заспят рано тази вечер Praynig

За първия рожден ден-смятам да не правим парти.При голяма ми дъщеря имаше голямо такова,но тя кротко си гризеше една краставица и хич не му се зарадва Mr. Green
Виж, партитата за 5ия и 6ти рожден ден са нещо друго,те се очакват трепетно  цяла година,обсъжда се всеки детайл,купуват се гореспоменатите тутута,фибички,ластици,пантофки-балеринки и т.н и т.н.Според мен всички по-ранни отпразнувания на рожденни дни са мама и татко да си покажат хубавото пиленце,което разбира се е напълно в реда на нещата.

За дрешките от първото дете-всичко бях раздала,с изключение на пет-шест дрешки.Сега ми е мъчно,защото бих искала да снимам Ина на същата възраст,облечена в същите дрешки и да си подредя двете снимки една до друга.

# 61
  • Мнения: 1
E Гери просто ме разби с поздравче Joy. Много, много благодаря  newsm51 .  Мушето цяла вечер ми я пя на ушенце тази песен като излизахме Joy. Усещам, че това ще ни е мега хита като се организираме за караоке. Момичета разучавайте текста!

Ето и почерпката за здравето на моя десетмесечко:




Тези пастички са от витрината на магазинчето на лелята на Дани(сестрата на ММ). Ей уникални неща прави тази жена. И страшно вкусни, работи само с истински продукти. Искаше ми се да ви черпя с някоя от нейните красиви тортички, но се оказа, че имам само тези снимки на компа. Нищо друг път. Жалко, че е на толкова много километри от нас и можем да се радваме на изкуството и само виртуално, но тя ще си дойде де eat

Опс, щях да забравя и заповядайте и по коктейлче:



Резултатите от консултацията преди два дни са 9100гр и 71см. Милото джудже мина заветните 70см newsm44. Имаме си второ зъбче. Почнаха да никнат като гъбки, но е много смешен, защото са първия и втория горе в ляво. Но пък като се ухили светват като диамантчета.

Снимки с порасналото момче по-късно, че днес цял ден е с баба си и дядо си и още нямаме фото с тортичката, която мама направи в негова чест. Чакам да се приберат всеки момент, а след около половин час ще ни дойдат и гости, приятели с дъщеричката си, която е 5 месеца по-голяма от него. Така, че ще си имаме парти newsm68.

# 62
  • Сливен
  • Мнения: 4
Simple Smile Привет МАЙчета
Днес беше невероятно хубав и топъл ден


Тони радвам се, че си вече по-добре и сте се справили с вирусчето  Hug

rufinka 2 и аз исках да е на 25 март, но се оказа, че работят само от понеделник до петък и остава да си изберем ден, или да отложим за следващата година Wink

ГериСян мерси много за комплиментите за моето Ели Simple Smile А за уолкъра - да наистина е интересен и помага за забвление Wink Лек път Wink

nandi, Моника е страхотна  Heart Eyes, а спаначената торта изглежда вкусна Simple Smile

Бисквитка и аз съм правила козунаци по рецепта на моята баба и стават страхотни Simple Smile И тази година мисля да опитам отново Simple Smile

Lussy, много ти благодаря за коментара относно обувките  Hug И моето педи казва, че детето трябва да е босо, но аз исках да купя обувки за навън Simple Smile Днес го направих - взех и ето тези на Колев и Колев:  http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8522&cat=4

Хоупи, дано Фифо не се държи така вече с мама... Hug Може би му е някакво моментно поведение, не мисля че мъничетата ни биха предпочели друг пред нас Simple Smile Ние сме най-ценни за тях Simple Smile

Бубе и аз пазя всичко, което вече не ползваме Simple Smile Прибирам си ги и някак не ми се дават на други  Embarassed


didolinkaa честит рожден ден! Да си здрава, много щастлива и много обичана!

Честита месечинка на ДАНИ, АЛЕКСАНДРА, ЙО, ТОШИ И КАМЕН! Да са здравички, много послушни и много лъчезарни!

# 63
  • Мнения: 1 130
Жужи, и аз купих същите буйки и са много некачествени, обелиха се целите, а вече и конците, където е зашита подметката.
Днес се размазах - играх федербал и ще спя като къпана /нямя дя казвам като бебе Mr. Green/

# 64
  • Мнения: 14
Дидолинка, честит рожден ден! Много любов да даваш и да получаваш.

Вие нещо не повторихте плуването май или поне не сме ви засичали. Дани вече го потапям под вода и като се мята от края на басейна си задържа дъха и затваря очите, много е смешен Simple Smile

Честита месечинка на празнуващите днес (абе на мен това с месечинките ми идва в повече; но гледам някои от нас много се стараят всеки път, браво на вас).

Хм, таз спаначена торта изглежда супер. Ще изненадам тайфата някой ден. Една приятелка прави кекс от японски зелен чай и е много готин на цвят (и на вкус де). Сигурно тази торта ще е поредният хит след тирамисуто.

За времето във форума - ММ ме подиграва, понякога ми се и кара, но и той е същият. Само дето чете простотии във футболните форуми (или по-скоро коментарите под разни новини).

Десинце, варих елда, ама не ми хареса - нито на мен, нито на детето. Колкото и да я вариш, остава твърда. И вкусът и е един странен (а кашата от елда навремето си я хапваше).

За подарък за 1вия РД - мисля да взема това: http://family-bg.com/prX_3676.htm (освен ако някоя баба не ми го "открадне"). Кефи ме, че е леко и мога да го закачам на количката и да го нося до парка. А става и за бутане, не само за каране. За парти още не съм мислила. Но вчера кумата ми ме изненада, че е бременна, та трябва да издърпам кръщенето (мислех да е септември месец, но тогава ще е вече късно).

Обувки още не съм взимала - рано ни е. Но днес прехвърлих разни дрешки от миналото лято - като гледам ще си носим панталонките, но вече няма да са дълги, а къси Simple Smile Иначе дрешките много се чудех дали да ги прехвърлям из приятелките, но май ще си ги пазя за следващото лапе живот и здраве.

Утре мисля да качим малкия на Витоша. Ще взема и шейната, но и слинга. БТВ, носенето на бебо на гръб не го докарах - 3 дни го мъча да го вържа туй чудо, 5 различни начина пробах - ми не ми се получава…

Айде, отивам да хапна нещо, че поогладнях...

ПП. ААА, забравих да се похваля - днес за пръв път се събудих преди малкият. Не че през нощта не се хранихме, но след това пропусна яденето в 6. Та се събуждам аз, гледам светло, чувствам се наспана... Поглеждам часовника - 9. В първият момент се поуплаших какво става и надникнах в стаята - гледам малкият шава с крака. Та се върнах с леглото и се поизлежавах още 10 - 15 мин докато Дани се усети - ми то по друг начин ти почва денят бе Simple Smile (че обикновенно след половинчасовите ритници в главата и рев за събуждане ми трябват поне 2 часа да се съвзема)

# 65
  • Мнения: 1
Жужи, и аз купих същите буйки и са много некачествени, обелиха се целите, а вече и конците, където е зашита подметката.

И ние имаме същите и са си екстра. Дани ходи с тях навън и аз съм доволна.

# 66
  • София
  • Мнения: 75
Привет!  Embarassed  Rolling Eyes

Преди да се е включила алармата, да дам отчет:

Сиянка-Калпазанка на 9м22д е цели... (няма да повярвате!) 7600 гр и 73 см. Равносметката за месец е +650 гр и +2см. Все още не ходи, не пълзи, не казва съзнателни думи... Няма си и зъби, но инат и кривотия дал Господ.
Ново за последния месец: 1.Отприщи се да бърбори и след първото "ба-ба" и единично "ма-ма", повтаря доста срички, най-използваните: "та-та", "а'ди-а'ди". 2. Научи се да пляска самостоятелно: Като й запея "Хей ръчички.." и се започва.  smile3501. Най-интерсно се получава, когато е легнала по корем, но успява някак си.  Joy 3. Отваря и затваря капачка на део. Сама го откри!  Mr. Green 4. Разбра що е то проходилка и вече е доста добра в краденето на лъжи, докато подреждам миялната. 5. Днес седна за първи път самостоятелно, от легнало положение.  Blush

От няколко дни Сияна е с обилна хрема. Имам съмнения, че най-накрая започват да я мъчат зъбите, защото все по-често ръцете й са в устата. Предполагам двете неща по-горе са и причината за сцената, която ми спретна днес: истеричен рев и тръшкане, примесени с ненавист към сополарника, време за сън и отблъскване от мен с ръце и крака. За първи път отказа и "универсалния лек" -  breastfeeding. Мисля, че Лусинда, ДеСимонка и другите мами с "послушни деца" ще ме разберат най-добре...  smile3511

Херич, чета от време на време денем от таблета, докато Сияна спи залепена за мен и предимно по нощите. Докато започна да пиша и Сияна отново е будна. Напоследък дори не се и опитвам. Но както съм казвала много пъти като прочетете Шени, все едно четете мен. В тоя ред на мисли ще я цитирам, за да спестя малко време. Шени  Heart Eyes  bouquet

Никак не ми се пише и на мен, не знам защо...Много дълго се задържах в тази София...Нямам търпение да дойде другата седмица, в четвъртък заминаваме за Турция. Малко на разходка, малко на пазар и много разнообразие (надявам се).

Аз нямам търпение да замина някъде. Днес си говорихме с ММ, че му предстои командировка в Германия и вместо да ходим към Ловеч да заминем с него, хем да се разнообразя, хем да разходим Сиянка и да й покажем къде са вилнели мама и най-вече тати.
По този повод може ли да споделите за колко време се вадят паспорти на бебоците и какво е необходимо. Може и на лични, тъй като темата е обсъждана няколко пъти...


Луси - също като В. не си стои в количката, аз като видя майки на кафе с бебета в количката се потрисам искрено, на мен това никога не може да ми се случи...Момичетата от софийските срещи знаят колко време изкарваме в количката...Почти никак. Rolling Eyes

Важи на 100000 % и за нас, но тя и в количката не иска да стои, ако не спи, което може да се случи само след обедното хранене, евентуално...

Джуфче, честит ти ник...А за яслите...аз направо съм се отказала от държавна...То се получва така, че аз трябва да работя за едната ясла (частна), пътните и джобните си...Затова и не бързам да се върна на работа...Добре, че мъжът ми се справя добре и не зависим от никого.  Peace

Нелли, страхотна тема, благодаря ти, че се грижиш за нас. Hug

И от мен огромно благодаря!!!  Hug


За децата и непознатите: Сияна не плаче от чужди хора, евентуално ако е сънена и някой я грабне от ръцете ми. Противно на повечето бебоци, след децата, се радва най-много на мъже - предимно млади, но и старите удостоява с усмивка, ако и се сторят достатъчно забавни.  Mr. Green

За яслите: и аз като Джуфчето, колкото повече чета, толкова повече се отчайвам. Спрях да го правя... поне до края на април... Crossing Arms

За месото: пуйка, заек, пиле, агне, риба, теле

Пускам дотук, че ще взема да надмина Лусинда, а не ми се ще  Whistling Mr. Greenпък и времето за ставане наближава  ooooh!  Tired. Ако успея да прочета новата тема, че се включа и по по-актуални въпроси.

П.П. забравих да похваля Сияна: днес спа цели два часа в Борисовата градина  1stroller, а след това беше послушна за половин час, докато станем от масата и се смя с глас на козите в зоо-къта на Веселото село.  Mr. Green
П.П.П. Моят ден беше вчера -16-ти. Има малко надежда за по-приветлива година... Whistling

# 67
  • София
  • Мнения: 75
Защо ли ми трябваше изобщо да се зачитам точно сега.
Даная, постът ти за разделението на местата в яслите разби последните ми надежди. И ние сме с 8.1 точки, при положение, че и двамата работим и живеем почти до яслата. Тези допълнителни критерии тук не важат. Сияна е 40-та за 12 места, че и граничната група е 8,2.  smile3515 newsm61 smile3506
Ще трябва да започна с четенето за частни ясли.  Tired
Много хубаво си описала състоянието на Мариела в количката. Е та същото е и при нас - само че аз я залъгвам с бисквити... Mr. Green

Мариетка, все забравям - честито за постигнатите успехи и много стиснати палчета  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed  Peace за следващите изпити. Ти си нашата гордост и моят пример, че "нищо не е невъзможно". Откъде ги взимаш тия сили.....  Hug  Hug   Hug
А Мариска е страхотна! И на мен са ми любими ровещите по шкафовете снимки и най-вече засрамената...  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Херааа, едно огромно гуш  Hug от мен. Много мъчно ми стана като ти прочетох поста. Дано се оправите по-бързо. Направо те разсипаха тия болести... и хем сте в гората...  Cry

Нелка, оранжевия нос го преборих с повече бели и зелени пюрета: пащърнак с картофи, алабаш, заешко с картофи, пуйка с броколи и т.н. Определено вече не оранжевее толкова. Сияна обаче е отявлен хищник и вече голям зор виждам със зеленчуковите пюрета.  ooooh!

Марте, честита награда на сладкото Маги! Нямаше две мнения по въпроса кой ще спечели!   bouquet И на патерици: Честита месечинка! Да е все така усмихната, щастлива и пробивна в живота!  Heart Eyes

Шени, побързах да си открадна поста ти, а забравих да ви пожелая приятно изкарване. И на мен "Станбула-града голяма" ми е много любим. В началото и мен ме беше срам да се пазаря, ама после става забавно...

Жужи, все забравям да те питам откъде взехте килимчето на хубавото, усмихнато слънчице. Както вече отбелязах и във ФБ - голям бонбон е това Ели.  Heart Eyes

Честит рожден ден на Дидолинка!  bouquet

И последно, но не на последно място: Честита месечинка на нашето момченце Дани! Да ни е все така чаровен, сладък и усмихнат и да внимава със закачките. (Следя го изкъсо Mr. GreenHeart Eyes

# 68
  • Мнения: 30
Още не мога да ви изчета - разнебитена съм от последните безсънни нощи... не мога да вляза в ритъм...а докато вляза, ще започнат следващите  Whistling ама няма как - като съм се хванала на хорото, ще въртя кърпата  Joy
Само да ви кажа, че много си ви обичкам и си мисля за вас и вашите/нашите сладурковци!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug

# 69
  • Сливен
  • Мнения: 4
Добро утро Simple Smile Днес отново е пролетно и топличко, така че най-вероятно ще сме цял ден навън...
Стига само да се събуди малката сънливка, че вчера спинка до 10 часа Simple Smile Днес се събуди в 6 часа зверски гладна и след като си изпи млякото продължи да спи Simple Smile


Жужи, и аз купих същите буйки и са много некачествени, обелиха се целите, а вече и конците, където е зашита подметката.

И ние имаме същите и са си екстра. Дани ходи с тях навън и аз съм доволна.
dessince, djidjonka Simple Smile Нямах много избор и предпочетох тези пред Беко Simple Smile Надявам се поне 2 месеца да можем да ги носим, а след това ще и купя пак ортопедични, но по отворени Simple Smile Приятелките ми са доволни Simple Smile

Jira  Hug А килимчето го купих от един магазин за мебели и килими... Не кой знае какво, но идеално за Елито Simple Smile Размерите са 120/160 и много ми хареса затова го взехме Wink
Бързо да отминава хремата на Сиянка и скоро да се похвалите с излезлите зъбчета  Hug

Мариетка и ние те обичкаме  Hug


Честита месечинка на Дамянчо, Магито и всички останали месечинковци! Да са здравички и много послушни!  bouquet
Хубав и усмихнат ден на всички мами и бебчета


Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 11:01 от juji2704

# 70
  • Варна
  • Мнения: 302
ДД!

Темата май позамря, което е обяснимо с това прекрасно време навън. И ние отразяваме хуубави разходчици Grinning.

Честит рожден ден на дидолинка на патерички!

Честита вчерашна месечинка и на Дани на Данювата мама  Laughing!


Аз влизам с едно въпросче: какви количества изяждат децата ви?

Моето яде като ламя /освен ако не го мъчат зъби/ и се притеснявам да не вземе сега да му се развали фината фигура Laughing. Като види празната паница, надава боен вик до небесата, ако не му дам още да яде. Да ми е жив и здрав и все така да яде, че като беше злояд в началото никак не ми беше лесно. Само се чудя с двама ящни мъже в къщи и аз, дето също не страдам от безапетитие, дали да не си купя казан, в който да готвя Joy.

Та ето какви количества яде Валентинчо:
Закуска - около 5 лъжици каша направена със 150 мл АМ, или пък с вода + половин бурканче плодово пюре, след това си цока естествено.
Обяд - голямо бурканче пюре 190 гр. + 1-2 сухара + поне половин бурканче плодово за десерт или цял банан. И пак кърмене.
Следобедна закуска - или каша, количество като на закуска, или кисел с бисквитки /около 250 гр./ или плодово пюре 190 гр. /като в случаите, когато съм дала само плодово пюре огладнява много бързо и едва изтрайва до вечеря/
Вечеря - около 200-250 гр. каквото съм му сготвила /обикновено някаква крем-супа или ориз със зеленчуци/ със сухар, + понякога за десерт пак малко плодово пюре или плод, като не му стигне.

Я кажете дали са нормални тези количества? Педиатърът се беше изумил като му казах какво изяжда Валентинчо и заключи, че със сигурност после повръща - но не, моето дете е скръндза, нищо не връща Joy

# 71
  • София
  • Мнения: 153
 ДД от нас! Laughing Laughing
Какъв хубав неделен ден само, а аз цяла сутрин завряна вкъщи чистя! ooooh! Но слетобяд ще поправя грешката си! bowuu
Честито на Дидолинка, макар и на патерички-да е жива и здрава, позитивна и усмихната!  bouquet
Честито на вчерашните и днескашни многобройни месечинковци! Да са живи и здрави! Hug
Вече започват 11-месечните- много, ама много се вълнувам за рожденните ни дни! bowuu
 Моята дата от март беше 16-ти-доволна съм, тази година ще е добре! Peace Hug
 Скоро се замислих какво въшност ни дава писането тук във форума: Стигнах да извода, че БГ МАМА е феномен!!! Макар и да са ни събрали дечицата и те да са най-важни, ние често висим тук, защото това пространство удовлетворява нуждата ни от социални контакти! Тук можеш да срещнеш (макар и да не мърдаш от вкъщи!) жени с подобни проблеми, да се оплачеш, да се похвалиш, да поискаш съвет, да се зарадваш за другия или да потъжиш с неговата мъка...... Сближаването в мрежата е в пъти по-лесно, отколкото в живия контакт, да не говорим, че би било невъзможно да се срещнем всичките на живо, защото сме пръснати по страната и света!
 Все пак май не във всички теми стават толкова близки и задружни като нас  Thinking..явно е въпрос и на някакъв шанс! bowuu Майката природа ни избра на лотариен принцип с термини м. май 2011 г., но не бих могла да си представя по-добър избор на момичета, с които да споделям и ''майчиното си мляко'' Hug
 Сега по същество:
Хранене на Маги в момента: 9.30- попара с 1.5-2 сухара-гледам да е по-малко bowuu
                                                          13.00-пюре 180 гр, ако е зеленчуково с жълтък, без нищо друго!
                                                          17.00 -кърма-колкото има вече не знам  33uu
                                                          21.00-каша в 150 мл. вода, но преди нея си похапва хлебче, натопено в нашата вечеря bowuu
                                                          Някъде посред нощите: кърма, колкото има! Peace
 Толкова и давам и не мисля да увеличавам докато вземем детската кухня-после ще му мислим! Hug
Ясли и ДГ: Системата е измислена добре, но ние в БГ всичко опорочаваме!! Мен питайте за борба със системата-първо пише :'' Колко деца имате под 18 г''.-пиша аз всички ( и дъщерята на Люси, която тогава беше на 13), после ни класират, после ни отказват записване, защото тя не живее при нас, после не мога аз да я изтрия, та пиша хиляди писма до кой ли не, накрая изтриват Вики, вместо нея! ooooh! Резултат: Кики хвана последния влак за градина и то в някакъв скапан блок, много далече от нас! Сега нова мода проблеми: Ако по-голямото ти дете е било на детска, но не чрез системата-то автоматично го има вътре, само дето ти нямаш достъп до системата и се налага да правиш чудеса от храброст, за да си регистрираш бебето за ясла Twisted Evil За случайния принцип- има и случайно попаднали, но има и от другите ''случайни''-с една дума ако не си като мен с поне 3 деца и особено ако си с едно- шансът ти граничи с нула да попаднеш в ясла! #2gunfire Толкова от мен за системата- да живеят частните детски градини, бабите както и гледачките на деца! Peace
Магелана:Бавно, но сигурно се опитва да ме подлуди- нещата пак са зле при нас-болки и пищене по цяла нощ! #Cussing out #2gunfire Сега съм и купила Био Гайа-дано да се повлияе, че вече не издържам на напрежението! Peace
Вики: Държи се зле в училищния рейс и има опсност да остане без транспорт! Twisted Evil Добрата новина е ,че вчера беше на олимпиада по математика и май се е справил добре-чакаме резултати! Hug
Кики: Както и да подредя стаята му, на края на седмицата е пълен ужас! Въпрос към майките с около 5 годишни: И вашите деца ли събират всякакви боклуци и разглобяват всичките си играчки или ''повредата е в нашия телевизор''-направо вече си мисля, че отглеждам малко клошарче вкъщи! На всичкото отгоре нe ми дава да хвърлям нищо, та се налага да го пращам долу, докато ''подреждам''! Naughty
Болничките: Да се появят и да дадат отчет как са, макар и телеграфно, че се тревожим за вас! Ние вече оздравяваме, макар и още да ни смъркат носовете!  Peace
П.с. Дойдоха ми неочаквани гости и чак сега успях да си редактирам поста, който беше пълен с правописни грешки! ooooh!

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 21:33 от jenajena

# 72
  • Мнения: 1 328
На въпроса за 5 годишните - да, събира всякакви боклуци. Мъкне и пъха в коша на количката всичко, което му грабне окото - най-често клончета (метли) от борове всякакви, пръчки, камъни, разни боклуци.. иначе вкъщи не точно разглобява, ами по-скоро разхвърля всичко. Нищо не ще да прибира, вади, вади, вади.. включително и на Митко играчките. Завива с кърпички и парцалчета, пелени, тензухи всякакви играчки. Слага на едно куче-играчка въженце и си го разхожда.. изобщо всякакви подобни неща го забавляват. Както и яко боричкане с Митко, винаги като има възможност.

# 73
  • Мнения: 331
На въпроса за 5 годишните - да, събира всякакви боклуци. Мъкне и пъха в коша на количката всичко, което му грабне окото - най-често клончета (метли) от борове всякакви, пръчки, камъни, разни боклуци.. иначе вкъщи не точно разглобява, ами по-скоро разхвърля всичко. Нищо не ще да прибира, вади, вади, вади.. включително и на Митко играчките. Завива с кърпички и парцалчета, пелени, тензухи всякакви играчки. Слага на едно куче-играчка въженце и си го разхожда.. изобщо всякакви подобни неща го забавляват. Както и яко боричкане с Митко, винаги като има възможност.
хахаххах, явно ни чака веселба  hahaha Аз също съм имала "опаковачен" момент на тази възраст - майка ми разказва как съм опаковала всичко един ден - от доматите в хладилника, през телефона.  hahaha
(почти като Кристо, който опакова Райхстага, но на мен, Слава Богу, ми е минало)  hahaha

# 74
  • Мнения: 1
На въпроса за 5 годишните - да, събира всякакви боклуци. Мъкне и пъха в коша на количката всичко, което му грабне окото - най-често клончета (метли) от борове всякакви, пръчки, камъни, разни боклуци.. иначе вкъщи не точно разглобява, ами по-скоро разхвърля всичко. Нищо не ще да прибира, вади, вади, вади.. включително и на Митко играчките. Завива с кърпички и парцалчета, пелени, тензухи всякакви играчки. Слага на едно куче-играчка въженце и си го разхожда.. изобщо всякакви подобни неща го забавляват. Както и яко боричкане с Митко, винаги като има възможност.

Ейй, това 5-годишните явно всичките един дол дренки - абсолютно същата работа и при нас - от боклуците и дреболийките, мега разхвърлянето навсякъде и до завиването и повиването на всякакви неща, както и разхождане на кученце с колан на врата... за боричкането също (бях пуснала демо във ФБ)  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт