По какви критерии бременността е рискова?

  • 7 350
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Определено бременността на авторката не е рискова/поне за мен/.
Да висенето права,изгорелите емисий и изпарения не са полезни.
По голяма част от бременните минават през такъв етап в началото на бременността/гадене,виене на свят/,след това нещата се напасват.
Няма ли начин работодателят да ти улесни работата/в смисъл да си само на касата/?
А иначе за контактите с болни,вируси и подобни,неизбежно е .... Tiredдори и в магазина можеш да прихванеш.
Радвай се на бременността,това не е болест а състояние на жената,ако отсега се  залежиш по нататък как ще я караш?

# 16
  • София
  • Мнения: 4 493
devi4ca какво значи да се залежи - ние говори ме , че трябва да се пази  Peace , а и по - цял ден права   #Crazy най - много да си докара някоя беля на главата, а има жени които просто карат по-тежко бременността - прилошаването, виенето на свят и т.н. не отминава за 1-2 месеца, а продължава до 8-9 тия, да не говори ме за болките в кръста  Peace
Пишеш да се радва на бременността - ами като не се чувства добре и се притеснява, че с ходенето на работа ще стане беля, е как да се наслаждава на бременността

# 17
  • Мнения: 541
Като се залежи отсега ще лежи до края, аз от 7 г.с съм болничен, предния път от края на 3-я месец  Peace По тези критерии бременността не е рискова, но условията не мисля, че са подходящи за бременна  Naughty Най-малкото смените и висенето права.

# 18
  • Мнения: 27 524
Донякъде съм съгласна с devi4ca, защото бременността наистина не е рискова на авторката (засега и дано така си остане). И да, работата не е цвете за мирисане за бременна, но в това положение са куп бременни. Ако трябва да бъдем наистина честни, решението е да напусне работа. Защото болнични за толкова дълъг период и платени, при нерискова бременност, са си измама. 
Казвам го само като факт и констатация, нищо лично или против никой  Hug

# 19
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
dioni,че трябва да се пази една бременна жена се подразбира от самосебеси.
Когато писах залежаване имах предвид,когато няма налични сиптоми на рискова бременност/отлепяне на плацента,разкритие и т.н/,а предимно физиологичните реакций на организма.
Факт е,че има такива жени с постоянни симптопи,не е приятно.... Confused
Аз бях рискова бременност с първото дете:с постоянно разкритие от 3см ,което не премина дори и след спешния серклаж/;постоянни контракции/и тук лекарствата не свършиха работа/;кървене....
Прекарах почти 7мес.в патология на с-ми/освен почивните дни когато ме пускаха в дом.отпуск/.
Треперех от страх и едновременно от щастие,но се радвах и наслаждавах на бременноста си.

Блонди,права си за болничните,но болшинството от жените изкарват точно по този начин,без да има основателна причина:от страх или от сигурност...незная... Tired

# 20
  • Мнения: 87
Мили дами, съгласна съм с вас за някой неща, но ако искате ми вярвайте уморявам се от най-кратките разходки навън, а ако се разхождам повече време чувствам силни болки в гърба и кръста и единственото, което искам е легло. След два дни ще отида до гинеколога и ще видим какво ще стане. Ще ви пиша Simple Smile

# 21
  • Мнения: 314
Мили дами, съгласна съм с вас за някой неща, но ако искате ми вярвайте уморявам се от най-кратките разходки навън, а ако се разхождам повече време чувствам силни болки в гърба и кръста и единственото, което искам е легло. След два дни ще отида до гинеколога и ще видим какво ще стане. Ще ви пиша Simple Smile

Момиче, стягай се, какви са тия умори в 6 г.с., ами до 9-ти месец  Laughing Laughing Laughing
Според мен може да е пролетна умора, каквато не само бременните могат да имат. Wink
Така една мноооого близка позната /да не споменавам коя  Blush/, точно влезе в 3-ти месец и постоянно споделяше колко много й тежи  Shocked, как се чудела как да седне, гърбът я болял и т.н.  Mr. Green Laughing, а то още не личеше... мъжът ми викаше колко ли ще изтормози мъжа си докато роди.  Crazy

# 22
  • Мнения: 87
misleh che tozi forum e za podkrepa ... Sad

# 23
  • Мнения: 541
r0mantichkata не можеш да се сърдиш на другите, защото са на различно мнение от теб Peace Сподели с лекаря си и преценете как да процедирате  Hug Най-първата ми бременност работих като барманка, напуснах веднага, стоях 2 месеца без работа и започнах в магазин за дрехи.Ако лекаря ти мисли, че можеш да работиш обмисли варианта за смяна на работа, защото болничния е по-нисък от заплатата  Peace Дано всичко е наред с бебето, другото ще се нареди  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 493
r0mantichkata аз смятам, че няма смисъл сега да сменяш работата, защото ще те сложат 6 м изпитателен срок и като разберат, че си бременна като нищо ще те изхвърлят.

mama&sladurana мен също ме болеше гърбът и кръстът от 4 гс, та така до към 16 гс, сега не смея да се похваля че нещата са утихнали, за да не почнат отново болките  Peace Не съм лигла и имам доста висок праг на болка, не ми е първа бременност, но такива постоянни болки досега не бях изпитвала - даже трудно вършех домакинска работа.
 Не смяташ ли, че твоята позната може наистина да е имала проблеми и болки и да не и е било лесно, а това че жалиш мъжът и повече от нея ....... еми не ми говори добре. Явно имаш късмет , че си карала по-лека бременност  Peace

Напълно разбирам авторката на темата и затова изцяло я подкрепям за болничните  Peace, след като не се чувства добре - няма какво да се напъва да ходи на работа и не смятам, че това е измама или нещо такова  Peace

# 25
  • Мнения: 314
а това че жалиш мъжът и повече от нея ....... еми не ми говори добре.



Момиче, стягай се, какви са тия умори в 6 г.с., ами до 9-ти месец  Laughing Laughing Laughing
Според мен може да е пролетна умора, каквато не само бременните могат да имат. Wink
Така една мноооого близка позната /да не споменавам коя  Blush/, точно влезе в 3-ти месец и постоянно споделяше колко много й тежи  Shocked, как се чудела как да седне, гърбът я болял и т.н.  Mr. Green Laughing, а то още не личеше... мъжът ми викаше колко ли ще изтормози мъжа си докато роди.  Crazy

Авторката се страхува БЕЗ ОСНОВАНИЕ, поне засега.
Може ли от края на 1-вия месец на бременността да легнеш да лежиш 9 месеца БЕЗ ПРИЧИНА  newsm78 #Crazy

Естествено, че ако има някакъв риск, лекарят ще я прати в болница и т.н.
Честно казано, за мен са някакви изсмукани от пръстите симптоми и едва ли не търси причина да изкара бременността си рискова.
А за нашата позната - може ли в 3-тия месец да ти ТЕЖИ бебето  Shocked, може ли да ти ПРЕЧИ да седнеш и т.н., е това, ако не е капризно и смешно.....

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 18:56 от mama&sladurana

# 26
  • Мнения: 838
ако забременееш на 125 кг. това рискова бременност ли е?
и кр захар 5.70?

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
ако забременееш на 125 кг. това рискова бременност ли е?
и кр захар 5.70?
По скоро за една жена това ще бъде още допълнително килограми,което не е малък товар.....
Диета по време на бременност не с препоръчва.
За кръвната захар трябва консултация със специалист.

# 28
  • Мнения: 87
Здравейте отново, позачетох се тук и искам да ви кажа за една моя позната, която работи на бензиностанция (също като мен) и получи спонтанен аборт в 4 месец. Лекарите бяха изумени как така живо и здраво бебе може да предизвика такива ужасни болки на майката и да иска да излиза толкова рано. След аборта плода и плацентата бяха изследвани и лекарите бяха установили, че плацентата е натровена от изпаренията на горивата и за това бебето не се е чувствало добре. Така, че за мен е 100 пъти по-добре да скучая 9 месеца, но да знам, че ще родя едно здраво и щастливо бебе. И въобще не ми пука за работата... мисля, че няма само аз да съм на това мнение!

# 29
  • Мнения: 4 765
Четох, четох и накрая не мога да се сдържа.

Romantichka, виж сега - решила си да вземаш болнични, което аз може би в твоето положение бих подкрепила заради тежката ти работа, както ти я описваш. Но не се опитвай, моля те, да ни убедиш, че бременността ти е рискова, не и в този форум. Тук има какви ли не случаи и поне за мен, а предполагам, че и за повечето момичета тук, гаденето, болките в кръста и прочие несгоди са направо цвете в сравнение със серклажите, спонтанните аборти в късни седмици и другите гадости, които са им се случили. Със сегашната бременност ми се гадеше и повръщах до петия месец. С миналата пък имах почти непрекъснато кървене до третия месец. Рисковата бременност е нещо много тежко - никога не съм си представяла колко, докато не ми се случи. Поне в моя случай даже напрежението е по-скоро психическо, отколкото физически въпреки че съм със серклаж, контракции, болки в корема и разни други екстри!

Пожелавам ти да изкараш една лека бременност и дори да си в болнични, да не се налага да лежиш, да тичаш в болницата, а да можеш да се разхождаш, да си напазаруваш хубави неща на спокойствие и да събереш сили за бъдещия бебчо!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт