Глутница кучета нападат хора в горната част на Южен парк София!!!

  • 33 138
  • 985
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 344
Пак ли,Преси?
Януари месец нападнаха една жена с 2-год детенце,добре,че се разкрещяхме и те избягаха!Тогава пак звъняхме на Екоравновесие и много деликатно ни отлюспиха!Знам ги тия помияри,те са 7-8 огромни кучета,точно като немски овчарки са...
Вървим към саморазправа,май...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 024
Чакай да позная, ловуват на глудници и ядът хора. Боже пак сте изтрещяли.

Много по вероятно е да ви размажат на пешеходна пътека отколкото да ви ухапе куче. Жертвите по улиците колко са?

Но инстиктите на неандерталците ви удрят с пълна сила, леле вълк като теле. Леле страшно. Ако спрете да мислите като стадо току виж уличните кучета ще ви изглеждат точно като улични кучета - изоставени, сами и безпомощни. Но на страха очите са големи.

Много по опасно е да се качвате в кола. Поне според статистиката.


Аз честно ти пожелавам да изпиташ това, което на мен ми се случи и тогава пак ще си говорим колко безобидни са горките кученца....е няма такава простотия, честно  ooooh! ooooh! ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 28 595
Чакай да позная, ловуват на глудници и ядът хора. Боже пак сте изтрещяли.

Много по вероятно е да ви размажат на пешеходна пътека отколкото да ви ухапе куче. Жертвите по улиците колко са?

Но инстиктите на неандерталците ви удрят с пълна сила, леле вълк като теле. Леле страшно. Ако спрете да мислите като стадо току виж уличните кучета ще ви изглеждат точно като улични кучета - изоставени, сами и безпомощни. Но на страха очите са големи.

Много по опасно е да се качвате в кола. Поне според статистиката.


Аз честно ти пожелавам да изпиташ това, което на мен ми се случи и тогава пак ще си говорим колко безобидни са горките кученца....е няма такава простотия, честно  ooooh! ooooh! ooooh!

Може да ѝ харесва, след като не вижда голям проблем, че глутница напада хора в град.

Да допълня: в Борисовата също има глутница от около 10-ина кучета. По-често съм ги виждала в близост до Цариградско.

# 18
  • Мнения: 60
Имам приятелка в Левски, на 2 пъти ме нападат огромни помияри, единя път се спуснаха на дъщеря ми , добре, че успях да запазя самообладание, заради нея, иначе изпадам в паника като ми се случи такова нещо. Там е направо страшно, повече са от хората и са с размерите на малко теле.

# 19
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Моля, нека не превръщаме темата за или против, да ги има или да ги няма кучетата, кое е по вероятно да те нахапят, изнасилят, оберат или прегазят в милата родина. Пуснах темата за да ви предупредя за една реална опасност, като човек нападан от глутница и знаещ какво е преживяването, да не знаеш точно кое от 10-те мили онеправдани озъбени ще е следващото което ще ти се нахвърли!!! Всички които знаят да пребивават такива глатници в други райони напишете ги. Нека бъдем предупредени за една опастност повече, няма да ни натежи!
А относно този коментар:

Чакай да позная, ловуват на глудници и ядът хора. Боже пак сте изтрещяли.
Много по вероятно е да ви размажат на пешеходна пътека отколкото да ви ухапе куче. Жертвите по улиците колко са?
Но инстиктите на неандерталците ви удрят с пълна сила, леле вълк като теле. Леле страшно. Ако спрете да мислите като стадо току виж уличните кучета ще ви изглеждат точно като улични кучета - изоставени, сами и безпомощни. Но на страха очите са големи.
Много по опасно е да се качвате в кола. Поне според статистиката.
Да статискиката е такава, защото около 90% от ухапванията и нападенията от кучета, било домашни или бездомни, не се регистрират никаде! И моля ви прочетете молко повече какво означава глутница и тогава пак ще говорим.

# 20
  • София
  • Мнения: 28 595
Всъщност, помня, че от Пирогов бяха казали, че на ден имат доста хора, ухапани от кучета. Не помня цифрата. Това само от Пирогов, не знам за останалите спешни центрове.

ПП Предлагаш да се направи нещо като карта на глутниците в София ли? Добра идея, ако е това.

# 21
  • Мнения: 11
Много са се навъдили, уж дълга зима, студена, а те повече от миналата година.
Вчера видях дори в една изоставена къща 7 малки нови кученца, което ме навява на
мисълта, че изобщо не ги кастрират и те се размножават на воля.
Нарочно от Екоравновесие, не правят нищо, парите си текат от еврофондовете за тях, ако разрешат проблема, мангизите ще спрат, задниците им ще заслабнат. #2gunfire
А за потребителката "ЕДНА КАКА" и пожелавам някое бездомно куче да и отгризне 
неграмотната кратуна, и без това е пълна с мухи ooooh!..

# 22
  • Варна
  • Мнения: 957
Чакай да позная, ловуват на глудници и ядът хора. Боже пак сте изтрещяли.


Още не, не ги ядат, само ги хапят и нападат.
Ти колко улични сладки кученца прибра в дома си? Ако не си, и ти ще си виновна за това, което ще им се случи, когато спрем да чакаме "Левски и дядо Иван". Помисли за това, осинови кучета!

Искам наредба - всеки, хранещ улично куче или котка, да си го прибере у дома незабавно. Кучезащитниците да правят жива верига, за да защитават гражданите от 07 до 22.30ч., доброволно, без европейски пари, от голямо сърце и душа.

# 23
  • Мнения: 60
защо никой не иска да го направи като за запад - прибира се и се умъртвява , ако никой не го потърси две седмици ...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 024
Чакай да позная, ловуват на глудници и ядът хора. Боже пак сте изтрещяли.


Още не, не ги ядат, само ги хапят и нападат.
Ти колко улични сладки кученца прибра в дома си? Ако не си, и ти ще си виновна за това, което ще им се случи, когато спрем да чакаме "Левски и дядо Иван". Помисли за това, осинови кучета!

Искам наредба - всеки, хранещ улично куче или котка, да си го прибере у дома незабавно. Кучезащитниците да правят жива верига, за да защитават гражданите от 07 до 22.30ч., доброволно, без европейски пари, от голямо сърце и душа.


Аз не съм съгласна и да се взимат вкъщи, дори напротив, мисля, че трябва да се питат всички живеещи в кооперацията дали са съгласни в блока да се гледат кучета и котки. на мен ми мирише от животните, а и не искам да слушам кучешки лай в блока, мерси.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 957
Аз не съм съгласна и да се взимат вкъщи, дори напротив, мисля, че трябва да се питат всички живеещи в кооперацията дали са съгласни в блока да се гледат кучета и котки. на мен ми мирише от животните, а и не искам да слушам кучешки лай в блока, мерси.

О, не се притеснявай, не е много популярно да прибираш животно у дома си, само да им хвърляш храна от терасата, или да им я изсипваш от торбичка.

# 26
  • Мнения: 7 837
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1233622

От миналия месец, ама като бдят любителите над тях-продължават си.

Жива верига? Прочитайки това, разбирам защо са такива настроенията към "любителите" на животни. Никога не е късно нещо да те изуми, пък било то и протест.

Цитат
Екипи на общинската фирма “Екоравновесие” веднага отишли на мястото. Глутницата им била позната - преди месеци ловците се опитали да я приберат. Тогава обаче природолюбители направили жива верига пред четириногите. Сега от общината са категорични, че бездомните животни ще отидат в приют.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 344
Това с живата верига не го вярвам.Екоравновесие си измиват ръцете...Целия квартал е вдигнал ръце от тия помияри.Лично аз съм им звъняла 2 пъти,и 2-та пъти ме отразяха...

# 28
  • Мнения: 85
Това е амнайсетата подобна тема, не е ли жалко наистина.Вместо да се обединяваме ние се джавкаме по форумите. За кучетата в София трябва да сме благодарни за добре свършената работа на М.Найденов, бивш шеф на Екоравновесие и в момента министър Mr. Green
За мен това е едно от най абсурдните неща в София, наричаща се европейска столица.
Та предложете конкретно какво да направим срещу кучетата, иначе благодаря за предупреждението, няма да ходим в южния парк, той е запазена територия за кученцата Close

# 29
  • Мнения: 7 837
Може и да не е вярно, да, Диди.
Макар че съм склонна и да вярвам, след като прочетох по-горе и за вероятността да ме блъсне кола, удари метеорит, падна в черна дупка или се спъна в косъм от еднорог...

Общи условия

Активация на акаунт