Глутница кучета нападат хора в горната част на Южен парк София!!!

  • 33 156
  • 985
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 64
Да, потвърждавам - при входа на Южния парк откъм ул. Нишава има агресивна глутница! Понякога лежат и не пречат, но миналата седмица бяха във вихъра си - скачаха наред върху хората преминаващи в момента около тях, захапаха човек, който пресичаше улицата..  Shocked Много страшна картинка, особено когато си с малко дете. И разбира се - накрая една бабка с торбичка отиде да ги храни.  #2gunfire Вчера в Ловният парк заради някви бездомни кучета не минахме по набелязаният маршрут!
Е, може ли заради некви бездомни кучета да ме е страх да изляза на разходка??!?!?!
Крайно време е този проблем да бъде решен! Две седмици в приют и ако никой не го потърси - приспиване.

# 31
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794

ПП Предлагаш да се направи нещо като карта на глутниците в София ли? Добра идея, ако е това.
Да, добре ще е всеки да пише ако в района в който живее, работи или се разхожда има такива глутници. И пишете жалби.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 011
защо никой не иска да го направи като за запад - прибира се и се умъртвява , ако никой не го потърси две седмици ...
Защото тук иде реч за много пари... как да им изтръгнеш прехраната на стотици "кучелюбци" и служители на знайни и незнайни службици и фондации.
Чудя се как в по-малките градове, където очевидно не се наливат тия пари, нямат този проблем?

# 33
  • Мнения: 8 827
Мислех лятото да гостувам на леля ми, но май ще се откажа, тя живее до Южния парк. Confused София не беше ли най-добрия за живеене град в Бг? Rolling Eyes Добре ,че не живея в най-добрия град Crazy

# 34
  • Мнения: 12 674
Не знам към коя кучкарска тема да го отнеса, но не мога да не споделя - днес гледам един човек си разхожда кучето и събира боклуци. Такива кучкари ми възвръщат вярата в доброто и в човека. 

# 35
  • София
  • Мнения: 2 483
Чакай да позная, ловуват на глудници и ядът хора. Боже пак сте изтрещяли.

Много по вероятно е да ви размажат на пешеходна пътека отколкото да ви ухапе куче. Жертвите по улиците колко са?

Но инстиктите на неандерталците ви удрят с пълна сила, леле вълк като теле. Леле страшно. Ако спрете да мислите като стадо току виж уличните кучета ще ви изглеждат точно като улични кучета - изоставени, сами и безпомощни. Но на страха очите са големи.

Много по опасно е да се качвате в кола. Поне според статистиката.

Не мога да стигна до улицата, та да ме блъсне някой...Кучетата са пред блока, доста по-тежки от мен, нахапаха сума безстрашни хора. На мен не ми изглеждат безпомощни, прекалено озъбени и лаещи са.
Кола нямам.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 105
На нашата улица "Алдомировска" също има ужасна глутница, на която тартор е един огромен пес, който е изключително агресивен и два пъти вече напада големия ми син. Отделно от това всеки ден напада човек решил да мине по нашата улица. Напада хората и ги бута на земята, а след това започва да хапе. Звънях в Екорвановесие, даже бях помолила и други момичета да звънят там за нашия случай белким дойдат да го приберат, ама не дойдоха. Песа още си обикаля и си хапе на воля. И да, хранят го май-редовно всички, които живеят на тази улица. На съседната и съседната на съседната също има кучета. Няма да ви казвам какви обиколко правя, за да се прибера в нас.

# 37
  • Мнения: 14 654
За такива глутници винаги има по някоя луда, която им сипва помия и ги прибира, за да не бъдат отведени. До нашия блой има 3 проблемни помияра. Повечето пъти са кротки, но отвреме навреме откачат и почват да нападат минувачите. Свалиха едно 12-годишно момче от колелото му. Тогава написахме колективна жалба и я занесохме в общината. Дойдоха от Екоравновесие + една служителка от отдел Екология и изненада! Кучетата ги няма, значи някой е предупреден да си прибира. Още 2 пъти идваха екипи на Екоравновесие и всеки път не намираха кучета...
hey_ya,
от екоравновесие започнаха да идват, когато им пратих мейл, с копие до общината и копие до сутрешните блокове на нова и бтв. Но някой прибира всеки път кучетата.

# 38
  • IT
  • Мнения: 3 704
При нас в Свобода и Надежда има много бездомни кучета. След озеленителите на Северния парк всеки път ходят около 5. Вчера имаше според мен пуснато куче от другаде в квартала, защото нашенската глутница го нападна, това става в непосредствена близост до двора на училище. Писала съм няколко пъти до Екоравновесие, последният път за новопоявило се куче до нашият блок, който пък е до детска градина. Отговорът беше следният :
"Екип на ОП " Екоравновесие&" беше изпратен в ............................,като служителите ни за установили , че посоченото в сигнала Ви безстопанствено куче е обработено с изискванията на нормативните документи и в момента на проверката не е проявявало признаци на агресия.
Информираме Ви ,че отстраняването на безстопанствените кучета не може да бъде извършено, съобразявайки се с ограничителните текстове на действащото към момента законодателство."
И какво да правим ние??????? Да заобикаляме по улиците надявайки кучето да се упокои и барем се помести.

# 39
  • Мнения: 4 916
За такива глутници винаги има по някоя луда, която им сипва помия и ги прибира, за да не бъдат отведени. До нашия блой има 3 проблемни помияра. Повечето пъти са кротки, но отвреме навреме откачат и почват да нападат минувачите. Свалиха едно 12-годишно момче от колелото му. Тогава написахме колективна жалба и я занесохме в общината. Дойдоха от Екоравновесие + една служителка от отдел Екология и изненада! Кучетата ги няма, значи някой е предупреден да си прибира. Още 2 пъти идваха екипи на Екоравновесие и всеки път не намираха кучета...
hey_ya,
от екоравновесие започнаха да идват, когато им пратих мейл, с копие до общината и копие до сутрешните блокове на нова и бтв. Но някой прибира всеки път кучетата.

Тези любители на безпризорни агресивни кучета обикновено имат някаква връзка с Екоравновесие. Това го казвам като собственик на куче, който често страда от безпризорни кучета, в моя случай - глутница на ъгъла на Ат. Далчев и Чехов и още една на входа на Борисовата градина откъм Гагарин.
Няколко пъти съм звъняла на 112 като всеки път ме питаха дали на следващия или на по-следващия ден кучетата ще бъдат пак там, в случай, че от Екоравновесие минат. Не знам дали са минавали, но кучетата са си още там.

# 40
  • Мнения: 1 749
За такива глутници винаги има по някоя луда, която им сипва помия и ги прибира, за да не бъдат отведени. До нашия блой има 3 проблемни помияра. Повечето пъти са кротки, но отвреме навреме откачат и почват да нападат минувачите. Свалиха едно 12-годишно момче от колелото му. Тогава написахме колективна жалба и я занесохме в общината. Дойдоха от Екоравновесие + една служителка от отдел Екология и изненада! Кучетата ги няма, значи някой е предупреден да си прибира. Още 2 пъти идваха екипи на Екоравновесие и всеки път не намираха кучета...
hey_ya,
от екоравновесие започнаха да идват, когато им пратих мейл, с копие до общината и копие до сутрешните блокове на нова и бтв. Но някой прибира всеки път кучетата.

Тези любители на безпризорни агресивни кучета обикновено имат някаква връзка с Екоравновесие. Това го казвам като собственик на куче, който често страда от безпризорни кучета, в моя случай - глутница на ъгъла на Ат. Далчев и Чехов и още една на входа на Борисовата градина откъм Гагарин.
Няколко пъти съм звъняла на 112 като всеки път ме питаха дали на следващия или на по-следващия ден кучетата ще бъдат пак там, в случай, че от Екоравновесие минат. Не знам дали са минавали, но кучетата са си още там.
Мога да кажа, че е вярно. Да се приема като "вътрешна информация".

# 41
  • Мнения: 4 916
Оф, т.е. ЪП.

# 42
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119

ПП Предлагаш да се направи нещо като карта на глутниците в София ли? Добра идея, ако е това.
Да, добре ще е всеки да пише ако в района в който живее, работи или се разхожда има такива глутници. И пишете жалби.
Миналото лято при нас се родиха 16 броя.След хиляди обаждания дойдоха да ги приберат.Първонаалната им идея беше да ги кастрират и пак да ги върнат.Освен тях има 2 глутници от по 5-6.Слава богу те не са агресивни и ни познават.Обаче тези дни виждам нови придошли кучета и ако нещо не се разберем съм готова с план за действие.Всъщност аз отдавна съм го замислила, ама все ме хваща жал.

# 43
  • Мнения: 7 006
Тъй като се очертават няколко хубави дни искам да предупредя желаещите да се разходят през тях в Южния парк да внимават. Глутницата е от 6 големи кучета с кафяво-черна окраска наподобяваща тази на немски овчарки. На размери са дори по големи от немска овчарка. Действат много организирано заобикалят жертвата и я нападат последователно. За две седмици в района на ул."Козяк" от тях са пострадаха дете на 6 г и една жена. Писахме жалби, звъняхме по телефона но няма резултат. Пазете се. Не разрешавайте на децата да влизат навътре по храсталаците, дръжте ги под око.
Хора,то се е видяло,че оправия няма.Купете си спрей.Много е ефикасен,а как само квичат помиярите като ги напръскаш..
п.п.Ефикасен е също и срещу расов добитък и нагли и невъзпитани кучкари. Peace

http://www.oragie.com/sprei.htm

# 44
  • Мнения: 14 654
Някой пробвал ли е такъв спрей срещу куче? Защото като ученичка носех и един път ми се наложи да пръскам срещу една немска овчарка. Нищо не му стана на кучето, за късмет собственикът успя да си го укроти. Имах и кучегон, който също не беше чудодеен - някои кучета дори се озлобяват от звука му.

Общи условия

Активация на акаунт