С какво ви дразнят свекървите-14

  • 53 345
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X

И аз давам право на избор, но държа и да се носят последствията от избора. Peace

Това за снахата ли се отнася? Ако да, то предизвиква у мен неистови напъни за смях през сълзи. Патетично просто.

# 721
  • Мнения: X

Я по-кротичко двечките! Naughty Жената ви води с 5 - 6 обиколки - идея си нямате колко неща не са ви ясни!

Нещо караш ли се? Да не ме обърка със снахата? Sunglasses Споко, на мен не можеш да ми държиш този тон. Ясно ли е? Mr. Green

# 722
  • София
  • Мнения: 1 282

И аз давам право на избор, но държа и да се носят последствията от избора. Peace

Това за снахата ли се отнася? Ако да, то предизвиква у мен неистови напъни за смях през сълзи. Патетично просто.
За снахата естествено, че даже и за майка и. hahaha
Не се напъвай много, че да не "родиш" поредната тъпотия. Joy

# 723
  • Мнения: 245
yav4e_mrav4e,

Не знам за какви обиколки става дума, но не сме на същия стадион. Joy

# 724
  • Мнения: 654
Момичета,грешите относно жененето на момите.
Едно време хората са имали доста земя за обработване и всяка работна ръка е била ценна.
Момите са ги задържали по дълго в домовете за да работят,а момците са гледали да ги задомят по рано за да докарат още един човек за работа.
Много често се е случвало девойката да е по възрастна от момъка.

# 725
  • Мнения: X

Не се напъвай много, че да не "родиш" поредната тъпотия. Joy

Ако обичаш, придържай се към темата. Никак не ми е приятно да си разменям тъпи реплики, с нападащи ме форумки. Тия работи - у вас.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 282
yav4e_mrav4e,

Не знам за какви обиколки става дума, но не сме на същия стадион. Joy
На същия стадион сте, ама сте още на пейките. Laughing
Докато стигнете нашето ниво - децата ви да са 20+ идея си нямате колко ще си промените "категоричните" мнения.  hahaha

# 727
  • София
  • Мнения: 62 595
Едната ми баба са я оженили на 16 години, а другата е била "извинена" от общественото мнение на село, защото е учила в учителския институт, та е презряла. И това  преди Девети септември, не е било по време на Освобождението.  Peace

# 728
  • Мнения: 245

И аз давам право на избор, но държа и да се носят последствията от избора. Peace

Това за снахата ли се отнася? Ако да, то предизвиква у мен неистови напъни за смях през сълзи. Патетично просто.
За снахата естествено, че даже и за майка и. hahaha
Не се напъвай много, че да не "родиш" поредната тъпотия. Joy


Ако свекървата мисли, че ще управлява живота на младото семейство като ги изнудва с пари и собственост, има голям риск да си вкара страшен автогол. А именно-да бъде рязко сиктирдосана и да трябва да си харчи паричките за санитарки, които да я отглеждат на стари години, като междувременно забрави за това, че изобщо е имала внуци, а ако е много нагла-и синове. Така че горещо препоръчвам на бъдещите рогати свекърви да не се имат за много голяма работа, а да се държат възпитано и цивилизовано със снахите си. Поне доколкото им стигат силите. Peace

# 729
  • Мнения: 245
yav4e_mrav4e,

Не знам за какви обиколки става дума, но не сме на същия стадион. Joy
На същия стадион сте, ама сте още на пейките. Laughing
Докато стигнете нашето ниво - децата ви да са 20+ идея си нямате колко ще си промените "категоричните" мнения.  hahaha

Не, и след 20 години няма да развия селски манталитет и да си загубя възпитанието и чувството за спреведливост и приличие. Peace

# 730
  • Мнения: 2 457
Ако свекървата мисли, че ще управлява живота на младото семейство като ги изнудва с пари и собственост, има голям риск да си вкара страшен автогол. А именно-да бъде рязко сиктирдосана и да трябва да си харчи паричките за санитарки, които да я отглеждат на стари години, като междувременно забрави за това, че изобщо е имала внуци, а ако е много нагла-и синове.
Абе не е много голям риска, защото повечето жени не искат да предизвикват ситуация чук-наковалня за мъжете си, правят компромиси, търпят всякакви изцепки и простотии, допускат да се пуши при бебетата им, да ги захранват със сирене на 4м., да ги мажат с мас, сол и т.н. Просто трябва да прочетеш назад и ще видиш.  Tired

# 731
  • Мнения: X
$hantalche, жалко, че е така в БГ.
На ММ ще му създавам ситуация от раз. За щастие, сме толкова вкарани в коловоза, че правим заедно забележки на два различни езика. Импулсивно Simple Smile

# 732
  • Мнения: 245
Е, всеки си избира. Ако някой доброволно се продаде в робство проблемът ще си е основно негов. Да, наистина съм виждала такива случаи, има и близо до мен, но не вждам жената да е прокопсала. Станала е 30 кг с мокри дрехи и е супер нервна и нещастна. Не бих последвала тоя пример. Ако някой се опита да пуши до бебето ми, да го захранва със сирене на 4 месеца или да го маже със сол, рискува живота си, да не говорим, че няма да има втора възможност да практикува приумиците си покрай бебето ми.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 6 629
Кой ще пусне нова тема?
Пу да не съм аз! Mr. Green
Наистина не мога

# 734
  • София
  • Мнения: 7 673
И аз да кажа за имената.
Както се вижда от подписа ми, и аз имам трима сина /доста станахме Mr. Green/.
Първият е от първи брак, а вторият и третият - от втори.
Всъщност и тримата са кръстени на дядовците си.  Laughing
Първият - на първия свекър, вторият - на втория, а третият - на моя татко.
Никой не е имал претенции, така ми дойде отвътре първия път, така и продължих. Но и имената ми харесват, иначе не бих го направила.  Peace
Не съм наричала свекърва и свекър мама и татко, не искам и мен да ме мамосват. Само мисля да кажа изрично на бъдещите снахи да ми казват по име. Това беше пропусната към мен и аз така и не си пречупих езика нито за "мамо" и "татко", нито "по име" на своя глава и така и си останаха хората без обръщение /нещо, което не е приятно за никого/.

Общи условия

Активация на акаунт