Преждевременно родени с пролетно настроение

  • 47 583
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 100
Здравейте майчета!Как не ми се искаше да пиша в тази тема,но уви нашата малка принцеса се появи на 27.02 в 31 г.с роди се 1680кт кг и 40 см дължина.Още не мога да осъзная на мен ли ми се случва всичко това.Първо плачех постоянно сега вече е на 8 дни и малко по-малко взех да се съвземам,защото детето ми разчита на мен.Изтекоха ми водите,направиха ми 3 дена корикостероидна терапия и в момента детенцето ми е в неонаталогията в АГ Варна,там се грижат за нея.Аз всеки ден и нося кърма,в момента диша самичка,но все още се храни със сонда и аз не знам до кога.Лекуват я с антибиотик има инфекция,която добре се повлиявала,утре е деня за свиждане.Не знам какво да правя,как да се справя със стреса,мисля си че каквото зависи от мен съм направила.Аз съм от Шумен,добре че бързо взехме решение да дойдем до Варна,все пак тук са по-добри специалистите.Сега и аз съм отседнал във Варна и чакам всекидневно да стане 12.00 часа и да получа информация за малката Рая.Не знам даже какъв съвет да искам от вас,просто споделям какво ми е в душата,защото всички вие сте минали през това и знаете как се чувствам в момента.

# 676
  • Мнения: 500
Емилия, Hug Hug Hug много прегръдки. Всичко ще е наред!

# 677
  • Мнения: 54 944
Емилия , честито !  bouquet

Няма да плачеш , всички бебета са на антибиотици за известно време и се хранят със сонда , докато развият сукателен рефекс . Лека-полека всичко ще си дойде на мястото ! Hug Hug Hug

# 678
  • Мнения: 70
dghigova, ако искаш ще се свържем с доц. Георгиева или с д-р Масларска за ТФЕ. Нямаш проблем, само ми кажи.
Благодаря ти.Как стоят нещата относно записването при доц.Георгиева?В коя болница работи?Много ли се чака за преглед?Ако приема на   частно предполагам ще стане по-рано.Няма значение какъв е приема .Кога най-рано трябва да се направи ТФЕ???   Ако бебо вече е навършил нужната възраст за прегледа искам да го запиша.

Изключително съм ти благодарна за съдействието!  bouquet

# 679
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Емилия, голямо гуш и от нас! Всичко ще е наред! Рая е силно момиченце, а ти си направила всичко което можеш за нея. Сега трябва да си много силна и търпелива. Браво за кърмата - детето се нуждае от нея, а самата мисъл, че ти си нужна с нещо в момента ще те крепи. Чакаме новини.
Дгхигова/нямям идея така ли се чете ника ти/ писах ти на лични.

# 680
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
Здравейте да се запиша да ви следя че и аз трябва да се подготвям с ифо. докато чакам да изпишат мойта бебка родена 31гс. но я водят родена в 33г.с. 1,600кг. 44см. вчера на сведенията казаха само че е добре и че е на кислородна палатка и да попитам някоя мама знае ли за какво се слага и колко време ги държат в нея? Thinking

И ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ НИ  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 681
  • Мнения: 6 604
Здравейте да се запиша да ви следя че и аз трябва да се подготвям с ифо. докато чакам да изпишат мойта бебка родена 31гс. но я водят родена в 33г.с. 1,600кг. 44см. вчера на сведенията казаха само че е добре и че е на кислородна палатка и да попитам някоя мама знае ли за какво се слага и колко време ги държат в нея? Thinking

И ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ НИ  Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Честит празник на всички мами, жени и съпруги!!!  bouquet
Да сте много обичани и щастливи!!! Hug
Розита-да ви е жива и здрава малката принцеса. Heart Eyes Палатката се слага ,за да спомага дишането. Колко ще продължи зависи от бебето. Но факта ,че е на палатка, а не в кувиоз е добра новина. Да се възстановява по-бързо малката принцеса и да си я вземете скоро у дома. Hug

# 682
  • Мнения: 2 719
То най-вероятно си е в кувьоз. Палатката е нещо като похлупак над главата на бебчо, под който се подава кислород. Така въздухът, който диша е по-наситен с кислород и и е по-лесно да диша. Колко време ще продължи зависи от бебето, както е казала Мерида. Във вашия случай малко, сигурна съм и се надявам!

Честит празник, целувам ви всички.

# 683
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
мерси за бързите отговори днес на сведенията ще видим какво ще кажат Praynig Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 684
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честит празник на Всички майчета и жени, а на малките принцески, все пак и те са жени! Всички живи и здрави!
Добре дошли на номите майчета, на правилното място се! Бъдете спокойни и вярвайте в децата си!
мерси за бързите отговори днес на сведенията ще видим какво ще кажат Praynig Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug Hug Hug Hug
какво ще кажат , ще кажат че вече не е на палатка и е много добре ще видиш!
Успех!

# 685
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
здравейте,на сведенията казаха че още е на палатка и се подава минимално кислород 20% ,направили са изследвания понеже миналия път казаха "чревцата се къдрят' дали са и антибиотик и казаха че се влияе добре,продължава с венозно хранене но и дават и 'храна' по 3-4грама и е 1,480кг   бяха ни казали че за да почне да качва грамчета се очаква да паднат 10-15%  от теглото с което е родена (1,600) и доколкото разбрах сега почваме да чакаме малката да надава ако не се лъжа. newsm78 и накрая док. каза "БЕБЧЕТО СИ ВЪРВИ ДОБРЕ" Hug Hug Hug Hug
 което страшно много ме успокой. Praynig Praynig Praynig

# 686
  • Мнения: 54 944
Честит празник и от мен ! Heart Eyes  bouquet
Да са живи и здрави всички мами , да се радват на бебчета и порастнали дечица !  bouquet

Rozita Petrova Rozita ,

Кислородната палатка се слага в кувьоза , за малките бебета , представлява полусфера , над главичката , в която се подава кислород . Бебето си диша само , но близкия до него въздух е по-наситен с кислород . Моята дъщеря беше 3 дни на такава палатка .

Извинявай , но ти и Таня Душкова една и съща ли сте ? Blush

# 687
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
не Таня Душкова е майка ми  Laughing Laughing Laughing

# 688
  • Мнения: 54 944
Ооо , сега разбрах ! Hug
Браво , много се радвам за бебето , всичко ще е наред , само търпение и вяра ! Heart Eyes  bouquet

# 689
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 39
мерси, Hug Praynig Praynig Praynig Praynig вече не знам какво да се занимавам за да минава време но ще мине се ще измисля нещо  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт