Преждевременно родени с пролетно настроение

  • 47 541
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Емилия,не се притеснявай излишно,докторите в АГ Варна са страхотни професионалисти,правят чудеса.Направили сте страхотен избор.Относно храненето със сонда нашата кукла се храни почти докрая в смисъл дори и когато беше 2400,а те на 2500 ги изписват.Аз също бях притеснена,но трябва време на мъничетата да свикнат.Като я стабилизират ги местят в Дома във Виница,да не се шашнеш.Там има отделение във което ги гледат докато станат 2500.Успех,ако има нещо друго питай.

# 691
  • Мнения: 100
Благодаря ви за отговорите,надявам се до Виница да не стигнем,разбрах че ги местят там,но има и дръг вариант да влезем двете в АГ-то да ни наблюдават,но тогава е 40 лв на ден и е по желание на родителите.Гледам ден за ден и да не мисля много напред.Вчера тежахме 1780 и инфекцията отшумява,много ми се иска да засуче милата и тогава нещата ще изглеждат по-добре,а така със сонда само те могат да я хранят.Ще ви пиша как се развиват нещата,надявам се скоро да се приберем у дома.

# 692
  • Мнения: 65
emilia_koleva Aз съм от Бургас и при нас го имаше този вариант вместо да чакаме да стигне 2500 гр в "Дом, Майка и дете" си плащахме всеки ден по 50 лв. и я наблюдаваха в болницата. Като стана 2 кг си я прибрахме в нас.

# 693
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Аз пък съм много доволна от Виница,Там много бързо наддаваше за разлика от АГ-то.За около десетина дни качи 800гр,Не съжалявам.

# 694
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте, ние станахме на 1 месец, но бяхме в болница. Там направиха ТФЕ и очен преглед. Казаха, че всичко било наред , но трябва след 1 месец пак да ги повторим. Сега гледам в епикризата, какво пише и се притесних:
Офтамолог- I и II зона б.о., III зона - аваскуларана
ТФЕ - персистиращи хиперехогенни зони двустранно перивентрикуларно. Лека дилатация на десния латерален вентрикул.
Някой знае ли какво означава това и дали е опасно?

# 695
  • Мнения: 3 914
Аз знам и най-отговорно ти казвам ,че не е опасно и детето ще е напълно здраво Hug

# 696
  • София
  • Мнения: 193
Ина, много благодаря!  Hug И на мен така ми казаха докторите, ама много страшно звучеше написано с тези медицински термини. Дано си права и няма нищо опасно!  Praynig

# 697
  • Мнения: 54 638
На Ина може да имаш пълно доверие !  Heart Eyes bouquet

# 698
  • Мнения: 100
Майчета,днес видях моята принцеса.Станала е вече 1840кг,протяга се с ръчички,краченца,отвори си и очичките ,ама не може хубаво да отвори до края клепача.Притесних се ,ама докторката,каза че е незряла още и отпусната.Започна ли да я хранят с биберон,не знам до кога ще е в АГ.Как ме е страх от тези прегледи,моля се всичко да е наред.

# 699
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Еми,не се притеснявай излишно,а се зареди с позитивизъм.

# 700
  • Мнения: 54 638
Еми , искам да те успокоя и да ти кажа , че моята дъщеря прогледна , изразително , точно на термина ! Peace Роди се в 28 седмица .
Аз й виках "неродена мома" преди термина . Wink Wink Wink

# 701
  • Мнения: 100
Благодаря ти happy mama,откакто я видях днес само това мисля.Чак не мога да се зарадвам на постиженията на детето ми,то дори ми се усмихна,а аз само за очичките и мисля,защо не ги отвори напълно.Дано на всички децата ни да са добре!

# 702
  • Мнения: 3 914
Пишеш "клепача",въпроса ми е само едното око ли не отвори напълно или и двете?,не че е проблем де,просто питам

# 703
  • Мнения: 100
И двете очички не отвори до края:(

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 72
Здравейте мамчета! От доста време не сам се разписвала. Нали знаете моя юнак почна усилено да прави бели и да щурее и не ми остава време.
Емилия моля се твоето бебе да бъде добре, както и всички недоносени! Аз, като си спомня колко бях уплашена, само питах дали се подобрява, дали ще има проблеми, а те споко всичко е наред!
Вярвай, че всичко ще бъде наред!

Общи условия

Активация на акаунт