ЮНСКАТА дружина първи късметчета вече си има

  • 26 563
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 401
Здравейте, всички! И добре дошла на мама тали  Hug
"Имаме си четири късметчета, чакаме останалите Юнски бебчета." - "за" съм  Wink
Моят проблем с кръвното е странен - при доки винаги е по-високо от нормалното, а аз в къщи го следя и е нормално. Дори опитах една сутрин да не пия кафе, едвам удържах до 11 ч. и усетих как почва да ме вее глвата Crazy Но явно в болницата нещо ми става, шашкам се се за резултатите на урината или кой знае какво и хоп - вдига се  Shocked Даже доки ми изписа Допегит, защото хипертонията при бременност била особено опасна... да ви призная, купих ги и не ги пия  Embarassed  Confused Ами нямам нужда просто. Ще пийна едно преди поредния преглед утре  Peace
Сега се приготвям за една разходка, че от почивките тия дни вече хептен се влежах  Whistling
liusy какъв е този код от НОИ? Аз юе вземам първи болничен едва 45 дни преди раждане - фирмата, в която работя е семейна и ходя, когато искам без да представям болничен  Mr. Green а не съм ходила оооот....  Crazy Та - каква справка от НОИ ще ми трябва относно банковата сметка и превеждането на болнични? И от къде се взема -- не е ли от банката?  newsm78

# 706
  • София, България
  • Мнения: 18
Тали, добре дошла сред нас и леко бременеене  Hug

BE_YOU, страхотни худесиики си накупила  Peace

Аз днес съм на ЖК и смятам да си искам вече болничен. Та ако ми дадат, в което много се надявам, утре ще снимам и моите придобивки и ще ви се похваля  Simple Smile
Та се моля и аз за по едно стиснато палче и дано всичко е наред, и водите да са ни ок  Praynig

# 707
  • Мнения: 76
тали,   добре дошла!   bouquet

Ewellinka,    Peace  добър вариант за заглавие, гласувам ЗА.

Момичета, да ви разкажа нещо да се посмеете. От миналата събота е, но досега не гледах от смешната страна на нещата и ужасно се ядосвах. Отиваме ние при бабата на мъжо /не тази, която почина/ и тя ни посреща със списък с имена за бебка! Ние учтиво благодарим и казваме, че тя вече си има име - Ния. И тази иначе така кротка баба като почна - не приемала това "еврейско" име  #Crazy , ето тя ни била дала голям избор, трябвало от списъка да изберем славянско християнско име. Ние съответно пак - благодарим и отказваме, бебето вече има име! Тя: "Така ме разстроихте, аз няма да го приема тогава това дете, няма да приема нехристиянин, то трябва да се кръсти!". Таткото: "Дали ще кръстим бебето изобщо, или не, си е само наше решение!". Тя: "НЕ. Аз лично ще отида и ще го кръстя!" / Вметвам само, че точно така е постъпила с мъжо и сестра му като били малки - докато родителите им били на почивка и бабата го гледала, отишла и ги кръстила без да каже и дума на сина си и снаха си. Какво ще кажете?/. И така на мен ми идеше да я  #2gunfire   Да не говорим, че ме разпита хубавичко дали съм кръстена, дали семейството ми са християни, дали нямаме евреи, че искам да го кръщавам така     #Crazy 
Радвам се, че споделих и с вас, олекна ми още повече. Знам, че хора и разбирания - всякакви, но не спирам да се учудвам и възмущавам   Crazy

desert_r0se,    fingerscrossed

Merlinski,   да се оправяш с това кръвно, като трябва ги пий тея хапчета. За болничните - отиваш в НОИ и на място попълваш един формуляр за издаване на ПИК /персонален идентификационен код/. Става за 5 мин. и ти трябва само лична карта. С този код после и с ЕГН можеш да си провериш он-лайн от сайта на НОИ как ти вървят болничните /дали са внесени, дали са изплатени/, много е удобно, даже смс пращат като имаш преведени вече пари по болничен.   Peace

# 708
  • Мнения: 300
Здравейте момичета   Hug
Добре дошла на новата мама Тали, лека бременност с красив финал  Peace

Мен взе да ме отпуска хремата и тая нощ взех че поспах, за да съм свежарка днес за срещата Grinning

Какво стана наистина с Фрийд, отдавна не се е включвала, някой знае ли дали е писала във Фейсбука?
Би-Ю много ми харесаха твоите бодита, особено второто. Много се радвам на дрешки за момиченца, аз нали все с мъжко се занимавам  Grinning

Нямам търпение да дойде утре и да ида на 3-та ФМ, колко ли е пораснал малкия принц. Ще си пускам пак секрет дано съм се изчистила от бактериите!
Отворих прозореца да си проветря, че чистих до сега, ама някоя комшийка готви и ми умириса къщата на пържен лук  Joy
Ивичка, като прочетох това за името се сетих за моята свекърва. Като казахме за първото че ще се казва Волен, нейната реакция беше: Това не е име, това е прилагателно!
Сега като и казахме, че вероятно ще е Самуил и тя пита как ще му викаме на галено, мъжа ми и казва Сами ще му викаме и тя веднага :  Сами е еврейско име  Joy... ама кой пък я слуша

# 709
  • Мнения: 170
Здравейте, мамчета!

И за мен тази нощ беше тежка, мъжо се прибра от работа в 1 през ноща, събуди ме и няма заспиване, аз той си захърка блаженно, та така до 6 сутринта  Sad
Относно болките в стомаха и в областта на гръдния кош, това е от притискането на матката, която вече е под ребрата и всички вътрешни органи за исместени нагоре и притиснати, нормално е стомаха да не може да функционира съвсем нормално, това ми обясни доки, а и аз бях така и при предишната ми бременност, та съм свикнала.
Тели, добре дошла, мила!   bouquet Hug И аз съм с термин на 24.06. и аз имам съшите бодежи и болки, даже в петък през ноща ходих по спешност до Втора градска, след много силна, режеща болка в областта на десния хълбок. Прегледаха ме нямаше проблем. Моя доки ми каза, че това е от разпъването на всички видове връзки, които придържат матката към таза, която матка до 9 месец расте много интензивно и всички тези връзки се опъват и е нормално да боли.
А пък относно водите, аз още от началото на бременността си слагам всеки ден ежедневна, памучна превръзка след горчив опит с подмокряне в седмия месец при предишната ми бременност - както си седях, изведнъж нещо потече и ме подмокри. Изплаших се много, за щастие или не тогава лежах в патологична бременност в Майчин дом, веднага с превръзката при акушерките, те направиха проба с някакво вещество за изтичане на околоплодни води и се оказа, че съм се напишкала без да разбера, просто бебето ми е натиснало пикочния мехур, казвам ви момичета умрях от срам, но акушерката каза, че много често се случвало, но все пак ние няма как да разберем какво е, та ако пак се случи винаги трябва да се направи проба.

# 710
  • Мнения: 131
Здравейте мацки  bouquet Аз вчера бях за пръв път на запис на тоновете на бебо и всичко е ок.. Simple Smile Разположил си се е главично от вече 2 седмици и е в нормите 1 600кг.
Аз се бях притеснила, защото за първи път повърнах минала седмица... Rolling Eyes Shocked #Crazy след многократно повторение на грешката"..се оказа, че е от това, че се къпя с много гореща вода, както си правех преди да забременея- явно в момента вече е започнало да дава отражение, защото на бебо му расте косичка  newsm78 обещах, да не го правя вече..  bouquet
А относно покупките вече много изоставам- купила съм 2 шишета, четка за миене, термометри, 5-6 дрешки и пеленки и това е...а остават толкова много неща. Даже не съм сигурна каква точно количка да вземем, тази която бях харесала, все пак е много скъпа Embarassed

# 711
  • Мнения: 4
Зздравейте мамчета!
Браво на Би Ю и на Евелинка за покупките  - много са сладки Simple Smile За новаята темичка и аз съм "за"
Да ви се оплча - втори ден съм налегло - имам шипове и ротация на прешлени по целия гръбнак и не мога да мъърдам  smile3518 smile3518 Мъжът ми ме обръща или ако трябва да ставам ми поммага - ужас направо - и това е докато те самите не решат да ме поотпуснат  Weary Weary Незнам дали някой от ваяс е имал или има подобен проблем, но е ужасно и от тези силни болки усещам бебка по-малко... Weary Weary Дано скоро се оправя,че незнам...
Хубав ден за сега от мен

# 712
  • Мнения: 300
Би-Ю, виж какво видях в английския ибей , цвета е черно и злато на търг е, пише че е лично предаване но можеш да им пишеш съобщение и да ги питаш дали е възможно да ти я пратят на адрес и колко ще ти струва. Само че е  ползвана незнам дали имаш нещо против?
http://www.ebay.co.uk/itm/ABC-Design-3-Tec-Gold-Carriage-Strolle … em2a1bbfec9a#shId

Тази също ми хареса, ама скъпичка идва за ползвана количка, има и пощенски 20лири
http://www.ebay.co.uk/itm/OBaby-Zynergi-3Tec-Pushchair-Carry-cot … em416455adb1#shId

Тази е на търг в немския ибей, ако имаш куриери оттам да ти я вземат, или познати?
http://www.ebay.de/itm/ABC-Design-3-Tec-Kinderwagen-Kombikinderw … sh=item3f15d5c9df

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 11:47 от linko5

# 713
  • Мнения: 76
ma4oka,   бързо да се оправяш!!!   Praynig Praynig Praynig

# 714
  • Мнения: 21
Добре дошла на новата мама!  Hug
Линко, аз си купих като втората, но АБС Дизайн 3ТЕС лилава с черно и съм много доволна!

# 715
  • Мнения: 300
Евелинка, аз моята я чакам да ми я докарат в края на април, инъче си я видях по скайп и съм доволна че е нова с етикетите, а цвета е черно и златно модел 2011г

Мачока, дано скоро те отпусне  Praynig, сигурно е много неприятно.

# 716
  • Мнения: 3
Здрасти и от мен.
Аз момичета от сутринта започнах с нервите. Отивам при невроложката и и казвам, че АГ-то ме праща при нея, за да опише дисковите хернии на какво ниво са, за да знаят къде да слагат упойка и да ЗАКЛЮЧИ, че раждането трябва да е секцио, защото иначе като отида да раждам няма да ми дават да се напъвам и щяло да се наложи ФОРПЦЕС или ВАКУУМ. Казвам и аз това и тя ми сервира, че как ще протече раждането решавала АГ–то а не тя. Ако трябвало да се направи секцио по медицински причини- преценява АГ-то. Има толкова много жени с дисково хернии които са родили нормално. И какво се оказва сега, че мога да родя нормално, но явно лекарката иска да раждам секцио и то да си платя и операцията, защото няма да ми напишат, че е по медицински причини. Ама аз въобще не искам да се разправям точно сега. И в двата случая много се плаша.  После ще ходя при нея и се надявам да се разберем, но и да се разберем отивам и при друг лекар, за консултация. Надявам се само да не се налага да я сменям.

# 717
  • Мнения: 811
Здравейте, момичета.

Днес се хванах да прегледам бебешките дрешки от Ади. В резултат отделих една купчинка с комплектчета, бодита, ританки, гащеризончета, пижамки. Отделих всичко в розово, но засега няма да го прибирам отново, че ако доктора във вторник пак каже, че чакаме момиче, да са ми извадени. Всичко, което заделих за бебчо е в жълто, зелено, оранжево. Оранжевото става ли за момченца  newsm78
Размерите са 22 и 24 и ще стават за първите месеци.
Сега остава да допълвам вече съществуващото, в по-момчешки цветове и по-летни дрешки (че тези са за зимно бебе, но тъкмо имам всичко ако е по-хладно или за летните вечери) и смятам, че с дрешките ще сме готови бързо и лесно  Grinning
Скоро се захващам да си направя подробен списък какво да купим за бебчо и за мен и лека-полека ще отмятам по него.
Като изпера дрешките от Ади и ги изгладя - ще ги щракна да ги видите и вие. Е, има и такива, които ще се носят само у дома, но по-хубавите ще снимам.

Пожелавам на мамите с оплаквания болежките им да минават по-бързо! Но няма как, колкото по-близо е термина, толкова повече ще се оплакваме  Tired

Хубав ден на всички!
А на русенки - нямам търпение да стане време да се видим  Grinning

# 718
  • Мнения: 25
Привет и от мен пупаланки!Успех на мамите,които са на прегледи днес!Евелинка на мен също ми  харесва "Имаме си четири късметчета,чакаме останалите юнски бебчета" Laughing!!!!!Аз ще ви оставям,защота имам среща с една приятелка да се поразходиме в северния парк,че поне ни е близко!!! LaughingПосле ще ви чета пак!

# 719
  • Мнения: 3
Мерлински виждам, че Ивичка ти е обяснила за кода. Мога да допълня, че завеждащата личен състав ми каза да отида в 119 стая в НОИ. Там ще си взема и код и справка ще ми направят. Утре ще имам прясно инфо и ще ви кажа.

 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт