ЮНСКАТА дружина първи късметчета вече си има

  • 26 561
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1
Калимера ето един линк, към сайт предлагащ страхотни стикери за декорация, могат да ти изрежат всякакви размери и цветови комбинации на плотер, лесно се лепят и почистват, да не говорим какво разнообразие има: http://shareno.bg/bg_BG/stamps/detski-svqt/56
Днес присъствах на много хубава лекция на д-р Папазова - разглежданата тема беше за репродуктивното здраве, нашето и на децата ни, как да се храним здравословно. .... и започвам сериозно да се замислям дали да избера анестезия  newsm78, няма по-хубаво нещо от естествените порцеси  Naughty въпреки, че са болезнени, после се забравят бързо, надявам се  Praynig Определено ме вълнува холистичната страна на медицината, макар и от скоро. Пък и май ще му мисля, като му дойде времето  Wink
Накупили сте такива красоти, а аз още не съм започнала, не от суеверие .... сега все още гледам да отметна безброй други неща, които далеч не са свързани с бебето...но скоро и аз започвам.

# 676
  • Мнения: 300
Момичета, аз днес следобед се почувствах нещо кофти и имах ускорен пулс, реших да си измеря кръвното беше 139/ 80  #Crazy откъде пък го избарах това кръвно?
Някоя от вас скоро се беше оплакала май от високо кръвно? Аз съм по принцип 110/70, че и по-малко, това дали може да е от обездвижването ми тия дни?
Излязох малко навън да взема детето от градина и останах с него докато се наиграе, после го закарах на карате и като се прибрах пак се мерих сега съм 128/ 80 пак ми е множко.

Щях да забравя да отбележа, че много ми харесаха декорациите в домовете ви  Peace

# 677
  • Мнения: 4
Мерлински, много са хубави твоите декорации Simple Smile и аз ще заложа следващия път на стикерите, защото няма да имам сили и чак толкова голяма прецизност за още декорации по детските стени Simple Smile

# 678
  • Мнения: 3
Desert_roze аз имам същото течение на моменти е много воднисто и ми мокри белъото?!?!Изобщо не разбирам как ще разбера че това са води при положение че всеки ден ми е такова  CryВ петък ще питам д-ра дали има нещо притеснително.На теб какво ти казаха?Момичета вие нямате ли такова течение?

# 679
  • Мнения: 3
Linko мери 2-3дена къръвното по 4пъти на ден и го записвай на листче за да видиш ако има отклонение

# 680
  • София, България
  • Мнения: 18
Desert_roze аз имам същото течение на моменти е много воднисто и ми мокри белъото?!?!Изобщо не разбирам как ще разбера че това са води при положение че всеки ден ми е такова  CryВ петък ще питам д-ра дали има нещо притеснително.На теб какво ти казаха?Момичета вие нямате ли такова течение?

Ами при мен не беше такова, и затова се стреснах когато си видях бельото толкова мокро Sad Докито каза ако получа пак такова течение да сложа превръзка и да тичам в някое АГ да я изследват. Но тези дни като чета по форумите се убеждавам че повечето бъдещи мами го имат такова и няма за какво да се стряскаме. Ако все пак се притесняваш можеш да се изследваш  bouquet

# 681
  • Мнения: 21
Добър вечер, мацки!  Hug
Много хубави декорациики си имате! Чак ви завиждам, но и аз тези дни ще си купя боя и ще изрисувам стените.  Grinning
Линко, днес и аз бях с високо кръвно-145/90 и пулс 95. Легнах да си почивам и след около час кръвното ми се нормализира. Добре е, че е спаднала горната с 10! Не се притеснявай, просто си почивай повече и не се изнервяй и ще си понижи до нормалното.  Hug
Фрида и аз до днес бях, като теб. Почти нямах нищо, но днес го ударих на голяяяям пазар за бебчо Grinning

А на пук на докторите, които ми забраниха да излизам извън апартамента се разходих до Чиполино и Вис Виталис. Много съм доволна! Купих тоооолкова много неща и вече почти съм готова за бебчо. Поръчах бебешко креватче, купих дрешки, които след няколко редчета ще изброя, купих си две книги (едната мисля, че Айдин ми я препоръча, а другата е за детските болести), купих и комплектчета за бебешкото креватче и една кошарка за игра.
Дрешките:
2 бодита с дълго ръкавче
3 бодита с късо ръкавче
3 бодита тип потниче
3 ританки
3 къси панталонки (1 дънкови и 2 памучни)
4 гащеризончета
2 чифта ръкавички и чорапки
3 шапчици
4 лигавника
2 ризки
3 тениски
1 ризка (за върху тениска/потниче)
4 потничета (за под дрешките и като дрешка)
За сега мисля, че тези дрешки ще ми стигнат.  Grinning

# 682
  • Мнения: 21
Бейби, аз миналия месец имах такова течение, но като отидох на лекар се оказаха, че били води. Тогава ми изписаха някакво лекарство, но сега точно не си спомням името му, като се сетя ще го напиша!  Hug
НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТИДЕТЕ НА ЛЕКАР!!! Naughty

# 683
  • Мнения: 3
Ами дори ме е страх да чета вече във форумите  ако недайсе боже са води ще се чуе  BlushПрочетох  една статия че водите постоянно се сменяли и няма как бебо да остане на сухо  WinkИли поне това разбрах аз и дано е така.Не искам да се вкарвам във филми аз си мисля че  е от течението.И какво ти изписаха за изтичане на води Евелинка?Изследваха ти превръзка ли?

# 684
  • Мнения: 21
Да, изследваха ми превръзка и се оказа, че ми няма нищо. Тогава се сетих, че може да са води и помолих да ми ги прегледат. И разбрахме (аз и доктора), че това са били води. За жалост не си спомням лекарството, но обещавам, че като се сетя ще го напиша!

# 685
  • Мнения: 3
Ewelinka по превръзката ли остановиха че това са води или по ехографа? ThinkingСпоред мен единствения начин да се установи е т.н химичен анализ на течността, но и аз не знам.Явно е нормално това нещо да се случва

# 686
  • Мнения: 21
По превръзката разбраха, че ми няма нищо. За водите разбрахме по ехографа. И според мен начина е хим. анализ, но в днешно време така наречените лекари почти никаква информация не дават!  #Cussing out

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 10
Добър вечер!
Евелинка, браво за страхотните покупки!
Линко, аз днес цял ден съм с такова кръвно и пулс 100-110. Лежа цял ден и не мърдам. Дано утре са по-добре нещата.
Ние ще се местим, но ще сме под наем и не знам дали ще мога да си сложа декорации някакви, а толкова много ми се иска....

# 688
  • Мнения: 50
Мале, че сте писали... да си призная четох малко диагонално  Rolling Eyes
Линко, страхотни покупки!
Днес купих първите си бодита за бебка (въпреки, че още ми е рано). Утре ще ги снимам да ви ги покажа.
Браво за хубавите резултати!
Болничките да се пазят!
Лека вечер!
  bouquet

# 689
  • Мнения: 135
И тая темичка си заминава Simple Smile Бързи сме, ей
Отчета за днешния преглед - беба е 2070гр  #Crazy добре е, обърната си е главично, направихме запис на тоновете (ама то е доста гадно 20мин по гръб) и са чудесни, слава Богу. Пуснахме кръв и урина и утре ще си видя резултатите. На 19.04 ще ми дадат 45 дневен болничен за раждане. Направихме и няколко клипчета и снимки - смехуранчето се е гушнало и подпъхнало ръчичка под бузките, прозяваше се и накрая даже ни се изплези  Joy Качих една снимчица във фейса  Simple Smile
Аз кръвно не си меря след като разбрах колко е грешен чисто новият ми апарат - за китката е, електронен и в началото на бременността ми беше показал 150/90, което при лекаря 10-15мин по-късно се оказа 110/70. Единствения начин, по който го "следя" е че се наблюдавам за напрежение в тила и изобщо - знаете как се чувства човек като вдигне кръвно.
За срещата - утре ще избягам малко от лекции и ще дойда обезателно да се запознаем   bouquet
Пожелавам на всички лека нощ и никакви болежки и неразположения  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт