Истанбул 8

  • 75 716
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
melanholly, малкото зло са те, дано и хотела ви е хубав ние сме доволни като цяло от тях.

Пуснаха ни анкети кой какво ще записва, не са ни досаждали. Не са ни натрапвали присъствието си. Почерпиха ни с локум като минахме границата.  Не сме закъснявали от програмата, спирахме умерено и бързо минахме границата  Peace Ние и на хотел случихме,  само дето настаняването беше следобеда.

Втория път бяхме в Буюк Кебан - много хубав хотел 3 звезди (ама наистина), а платихме за 2. Настаниха ни още в 7 сутринта, закуската беше много вкусна и богата. Хотела беше пълен само с българи и араби.

jullianna втория път са били в същия хотел, може и тя мнение да каже  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, Буюк Кебан е много хубав хотел и е на страхотно място  Hug
Вижте в подписа ми втория пътепис и там съм писала за него,
както има и снимки отвън и вътре на стаята.
Аз не мога да разбера пък, какво толкова се вторачвате в стаите -
тъмни били, гледали към вътрешен двор и т.н.
Мен лично нищо не ме интересува, освен топла вода и чисти чаршафи.
До сега сме ходили 2 пъти за по 3 дни, прибираме се след 12.00 вечерта,
къпем се и лягаме почти умрели за сън. Сутрин ставаме, душ и към
поредните красоти. Нито поглеждам през прозореца, нито пък ме интересува.
А и да не забравяме, че тези екскурзии са за без пари и не можем да
очакваме някакъв лукс. Само искам да ви кажа за информация, че
двупосочния автобусен билет до Истанбул е 95 лева. Сами си правете изводите,
какво получавате за 135 - 150 лева.
Ние тази година ще сме в този малък, прекрасен, бутиков хотел  Hug
http://hotelsureyya.net/eng-index.php
Намира се на следващата успоредна от миналогодишния Simple Smile

# 17
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Привет на всички влюбени в Истанбул!  Hug

melanholly за кога планираш това пътуване? Ще чакам отзиви  Grinning Аз мисля тази седмица да платиме точно за тази оферта 130лв. от Караджъ турс и да ходим на 19 април. Дано само да не е дъждовно.  Praynig

# 18
  • Варна
  • Мнения: 634
Записвам се в темата с надеждата че и тази година ще посетя Истанбул! Дано  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 870
Здравейте!
Записвам се в прекрасната тема, която следя от известно време. Предстои ми първото пътуване до Истанбул. На 27-ми вечерта заминавам с 2 приятелки, които са ходили много пъти там и са влюбени в града. Ще си тръгнем в петък вечерта и се надявам да успея да видя колкото се може повече от забележителностите  Grinning .

# 20
  • Мнения: 8
Шебек , поуспокоих се. Благодаря! Peace

jullianna , пътеписа ти го чета за 2 или 3 път. Много ми хареса. Колкото повече чета, толкова повече изгарям от нетърпение най накрая и ние да посетим този магнетичен град.  Heart Eyes Относно екскурзиите наистина за тези пари няма какво повече да се очаква от хотелите освен да са чисти и да има топла вода.

dobrudjanka, планираме да пътуваме на 26.04
И ние се надяваме на хубаво време. За 19.04 и аз обмислях, обаче все си мисля, че точно след Великденските празници там ще има още повече хора, а то и без това си е пренаселено.  Laughing

Трябва да звънна във фирмата да попитам дали на връщане се спира в Одрин, защото макар и за малко ми се иска да разгледаме одринската Капълъ Чарши на Джамията Селимие, за които съм чела във форума.
Искам да ви попитам според вас за кой ден да запланувам ходене до островите? Много ми се иска да се разходим на чист въздух и да разгледаме красивата архитектура на вилите.  Heart Eyes За петък съм обмислила обиколка на историческия полуостров и разходка по Истиклял в посока площад Таксим. Събота и неделя още не съм ги измислила, но ми се иска да се разходим по булевард Бъгдат пък това все пак също си изисква време. Сега ще преровя темите назад да потърся за кои други интересни места сте писали в Азиатската част. Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 221
jullianna, напълно съм съгласна с теб, и повечето от това, което си казала, се припокрива с моето мнение. Коментарът за вътрешните дворове беше, за да е ясно, че прекрасни условия няма никъде, а и това е невъзможно, предвид цените, пък и е излишно. Също ме интересува само топлата вода и чистите чаршафи..., та мислим еднакво.

Сега обаче повече ме интересува каква финансова еквилибристика да направя, та да успея и тая година да видя Истанбул (върху течащ ремонт и предстоящо подновяване на кола това е много трудно, поне за нас). melanholly направо ме зариби с тези 130 без обвързване. Ще взема да вляза в сайта им и... отиде... Чакам и други "зарибители", особено ако е с тръгване от Варна и добра цена, направо съм поддала.

melanholly, пешеходната им обиколка винаги е в цената и можеш да си я направиш самостоятелно, ако познаваш пътя Лалели - Султанахмед. Много по-приятно е, но това решаваш ти. Да знаеш, че автобусите, които предлагат обиколка на града от площада пред Св. София имаха пакет - 3 обиколки в рамките на 24 часа за 19,90 евро и в рамките на 48 часа за 29,90 евро. Автобусите са двуетажни, сини с надпис City Winfows Travel, безплатно за деца до 4 години и за 14,90 евро - до 12 години. Единият тур обикаля историческия полуостров, по мост Галата покрай Долмабахче и минава в Азия, вторият обикаля целият Златен рог, и третият - нощния, стига до Чамлъджа. Няма никакъв начин да опиша маршрута по-подробно, но и сега брошурката им е пред мен - единият тур обхваща 62 обекта, вторият - 48, а нощният - отново 62. Като знам какво предлагаха Караджъ, а цената беше мисля 10 или 15 евро, нямаше и място за сравнение. Аз лично не открих къде ще направя снимки по техния маршрут и макар да го бях замислила като подарък да именния ден на мъжа ми, се отказахме и оставихме трите тура за другия път, просто, защото късно видях тая оферта и нямаше кога да завъртим и трите, или поне двата, което пак е по на сметка и по си заслужава. Като се завъртите на площадчето, до автобусите ще видите симпатични млади момчета, които на приличен английски ще ви обяснят и ще ви дадат още по-прилична брошура, която да си разглеждате като мене... Eто сайта им, всъщност: http://citywindows.com.tr/en/#Home

За тези, които питаха - имам в себе си флаер-меню на р-т Ортаклар - езикът е турски, но картинките са интернационални и напълно отговарят на действителността. Най-скъпото е Каръшик кебап  Laughing - 22 лири, нататък са под 14 лири порцията, повечето неща - 7-8 лири.

Кали, сподели, моля, повече за майското ходене, ако може, защото предполагам, че е от Варна - с коя фирма, цена и т.н.

# 22
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
melanholly
Ние първия път не сме ходили на островите, те ни бяха втория път - сутринта разгледахме около Долмабахче, трябваше и Ортакьой ама е в реставрация та пропуснахме. Хванахме катамарана в 10:50 и 11:20 някъде бяхме на Буюкада. В 14:30 хванахме ферибот до Бостанджъ, там крайбрежната, полежахме малко на плажа, после Баъдат, повозихме се на двуетажния автобус, малко из Мода, после Чамлъджа - там гледахме залеза, после по Таксим, Истиклял до Галата, после обратно до Таксим и от Кабаташ трамвая и край  Mr. Green

Буюкада е божествен, между впрочем  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

# 23
  • Добруджа
  • Мнения: 216

Буюкада е божествен, между впрочем  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

Шебек, бях на две дали да го включа в програмата, тъй като сме ходили на Хейбелиада, но ...май ще го предвидя. Много съм чела тук в темата, а и една приятелка ходи - каза, че бил най красивия от островите. Но трябва самостоятелно да отидем, защото Караджъ водят на Хейбелиада само.

# 24
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Аз пък чувам хубави неща за Хейбелиада, следващия път там  Peace

На Буюкада има къща Орхан Памук (показа ни я от плажчето някакъв господин, който претендираше че е известен - ама аз не го познавам  Embarassed) и кака Сузан от Мелодията на сърцето - нейната мога да ви покажа коя е, ако ви интересува да дебнете  Joy

Аз  всъщност заради разкази на очевидци и видяното във Мелодията... ги поведох - е заслужаваше си! Къщите не намерихме, ама пак е безумно красиво (и смръдливо...особено в така намерение център, дето е като изваден от Созопол)  Peace

Искам пак  Mr. Green

Ще ви напиша един пътепис за Истанбул през август и ще го пусна, все отлагам ама май е крайно време.  Embarassed

# 25
  • Добруджа
  • Мнения: 216
 Grinning Ако имаш снимка на къщата на кака Сузан може да ми я пратиш. Аз този филм го изгледах в интернет преди месец и това още повече ме нави за посещение на острова. А къщата на Пашата видяхте ли ?

# 26
  • Мнения: 434
Ние тази година ще сме в този малък, прекрасен, бутиков хотел  Hug
http://hotelsureyya.net/eng-index.php
Намира се на следващата успоредна от миналогодишния Simple Smile


jullianna, хотел Сюрея е много хубав. Ние бяхме в него април миналата година. Стаите бяха с LCD телевизори, нови мебели, пода-ламинат, леглата с огромни и дебели матраци, банята хубава и закуската разнообразна. Само асансьора беше един и постоянно беше зает сутрин, но не е болка за умиране. Желая ви много хубаво да си изкарате.

# 27
  • Мнения: 8
beljata предложението ти за тези автобусчета, които развеждат до толкова много забележителности много ме заинтригува  Laughing Май ще се  позамисля дали наистина тях да не хванем. 19.90 евро на човек ли е? И връща ли те пак от където са тръгнали?

Шебек катамарана от кое пристанище хванахте? Относно островите и аз съм голяма фенка на Мелодията на сърцето и точно покрай филма се запалих по въпросните острови, вече като влезнах във форума разбрах, че става дума точно за последния остров. Къщите им са прекрасни!  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 972
Корабчетата целогодишно ли пътуват до Принцовите острови?
Като задам Кабаташ-Буюкада,в сайта на Идо,не ми излизат никакви разписания?!

# 29
  • Добруджа
  • Мнения: 216
beljata и мен ме впечатлиха тези автобуси. Цената 19.90 евро за трите тура общо ли е? Как става самата обиколка - има спирки на които слизаш и те изчакват да разгледаш ли?
Като разгледах снимките в сайта им виждам, че има много места на които туристическите агенции не водят. Туристите са със слушалки - екскурзовод ли има?

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 21:50 от dobrudjanka

Общи условия

Активация на акаунт