Благовещение-ден на майката и жената християнка.

  • 6 856
  • 148
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 365
Някакъв религиозен талибан ми пуска премудрости из Фейсбука:

"Монахът-еретик Пелагий погрешно изключва необходимостта от Божията благодат за човека със заблудата, че в самата човешка природа се намират не само семената на доброто, но и самите добродетели, така че човек уж сам, със свои собствени сили може да стане добродетелен..."

Разбрахте ли: човек нищо не може.

Йоан 15:19 Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето; а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази.

Християните са избрали да мислят, че има нещо повече от света и да се откажат от света.

Този начин на мислене е опасен. Представям си как последните човеци, след като са разрушили земята, чакат смъртта и отвъдното царство, както им е обещал бог, че земята няма значение, че всъщност не сме се самоубили, а бог е решил да ни прибере и да ни даде нещо още по-чудесно. Хора като Сара Пейлин нарочно се опитват да предизвикат войни и конфликти, за да дойдат по-бързо крайните времена. За тези хора хармонична и чиста планета не е достатъчна, някъде там отвъд има нещо много по-страхотно, ама само трябва да умреш, за да го постигнеш.

Това е форум: просто карам хората да се замислят, като казват християнство какво имат предвид: нещо като езичество или наистина смятат, че е много готино да има отделен от света бог.

Представете си, че утре дойде извънземна раса и каже- хайде, ще вземем всички ресурси на земята, а хората ще приспим и ще им пускаме в мозъка импулси, за да живеят вечно в блаженство. На практика е същото, което трябва да се случи от страна на онзи бог, за който ние нямаме значение, докато не презрем материята.

А да си материалист е много повече от това да мислиш за ядене и размножаване. Но трябва да имаш смелост да се свържеш със света, а не да търсиш нещо извън него. Тогава има и магия, и духовност, дори нещо като вечен живот за тези, които се интересуват.

Всъщност от това се интересуваме, нали?

# 121
  • Мнения: 21 730
  Мамасита, ти си същата като тоя, дето ти пуска цитати във фейса. И той вижда опасност в твоето безверие, както и ти в неговите мъдрости.
  И двамата сте абсолютно досадни с безпочвените си предупреждения и вещания.

   Представи си, пък че има хора, за които е необходимо да вярват, че има нещо отвъд, а ти на практика не знаеш има ли, или не, от какъв зор ти е да се изживяваш като последна инстанция?

# 122
  • София
  • Мнения: 5 884
С две думи - оня страда от мъдрости, Мамасита - от безверие. hahaha

# 123
  • Мнения: 6 365
Що, някой да не би да се съмнява, че си прецакваме планетата? Има ли даже нужда от предупреждения?

# 124
  • Мнения: 8 990
Прецакваме си планетата, няма спор. На мен обаче ми е супер странно защо именно християните да са главните виновници за това според твоите схващания...

# 125
  • Мнения: 5 539
Всъщност основните проблеми се случиха, след като Ницше каза, че Бог е мъртъв. Не е ли така, чисто исторически погледнато? Simple Smile
Светата Инквизиция, конкистадорите и всички средновековни войни не могат на малкото пръстче да стъпят на разрушенията, които донесе 20 век.

# 126
  • Мнения: 6 365
Да кажем не само християните, но монотеистичните религии.

Защото смятат, че сега потребяваме, а сметката ще платим някой ден пред бога, но той е всеопрощаващ и няма голямо значение.

Повечето зли лидери си въобразяват, че до тях стои точно някаква безплътна сила, която им дава право да правят каквото си искат. На Хитлер не му е пречило да е католик, Сталин също тайничко се е надявал зад гърба му да стои бог. Всички армии си имат свещеник от някакъв вид.

Кажете ми една война, в която да няма свещеници, а надъхани атеисти и битката да не е за земя или пари, а само за идеята, че няма бог.

Щото хората с идея, че няма бог, просто си живеем живота и нямаме илюзията, че никога няма да си получим заслуженото, ако действаме неморално.

# 127
  • Мнения: 5 539
Убедена съм, че ако внесем Благовещение от Америка, ще получи доста топъл прием - точно както Хелоуин и Валентин, и... За сватбарските "традиции" изобщо няма дума да отварям Wink
ooooh! Няма нужда.
http://liternet.bg/publish8/piavorov/poezia/blago.htm

Мамасита, с цялото ми уважение, издишаш на тема християнство.

Нали уж се твърди, че векове наред, чрез идеята за страх от Бога, човечеството е държано в покорство. Сега как изведнъж се оказа, че християните "сега потребяваме, а сметката ще платим някой ден пред бога, но той е всеопрощаващ и няма голямо значение"?
Кое от двете е вярното?

Именно идеята, че няма Бог, следователно всичко е разрешено и няма кой да ти търси сметка, довежда до големите изстъпления, които и ти споменаваш.

# 128
  • Мнения: 8 990
Mamacita Bandida , честно - все повече ме озадачават разсъжденията ти!
Все съм си мислила, че християнството възпитава в любов и уважение към всичко живо, в това число и природата. И именно християните живеят с идеята, че някой ден ще си понесат заслуженото и се стремят да действат морално.

А и в крайна сметка не забравяй, че има християни и християни. Абсурдно е да поставяш милиарди под общ знаменател.
Ако си получила погрешни впечатления от определен екземпляр - християнин, не е ли по-удачно да се запиташ дали не си свидетел на изключение от правилото, отколкото да си правиш изводи, че всички християни са такива и такива?

# 129
  • Мнения: 12 690
Мамасита, с цялото ми уважение, издишаш на тема християнство.

Мамасита е обхванала прекалено много теми, за да е компетентна.

Аз съм прост човек, не цитирам. Дразни ме това разделение на християни, нехристияни...Сякаш християните са хванали Бога за шлифера, а другите сме бездуховни тъпаци.

# 130
  • Мнения: 15 619

 

Аз съм прост човек, не цитирам. Дразни ме това разделение на християни, нехристияни...Сякаш християните са хванали Бога за шлифера, а другите сме бездуховни тъпаци.
То, разделението се поставя на база акъл, от нищо друго не произхожда.

# 131
  • Мнения: 12 690

 

Аз съм прост човек, не цитирам. Дразни ме това разделение на християни, нехристияни...Сякаш християните са хванали Бога за шлифера, а другите сме бездуховни тъпаци.
То, разделението се поставя на база акъл, от нищо друго не произхожда.

Определено. Но някои безакълни смятат, че щом са християни, безусловно са нещо по-ро -най.

# 132
  • Мнения: 14 654
Аз съм прост човек, не цитирам. Дразни ме това разделение на християни, нехристияни...Сякаш християните са хванали Бога за шлифера, а другите сме бездуховни тъпаци.

Глупости сега Simple Smile Майката - християнка е всяка жена, за която официалната религия е Християнството. Това е много общ поздрав и в никакъв случай не се казва с цел да нанесе обида.
От другаде дойде разграничаването, понеже някои много държат да кажат, че не са християни и няма да празнуват. Обидно им е да са в една общост с християните и много държат да го заявят. По няколко пъти, че да е ясно.

# 133
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Трещерица,грешиш че християните се смятат за нещо повече от другите.Никой истински християнин не прави това,защото християнството учи на смирение и гордостта е един от най-големите грехове.А,пък и в Библията пише:"Блажени са низшите духом,защото тяхно е Царството Небесно."
Мисля,че такива спорове произлизат от това,че много хора не познават истински християнството и са с много грешно изградена представа за него.
А,иначе Благовещение е един прекрасен празник  Heart Eyes .Пред него 8-ми март не струва нищо.

# 134
  • Мнения: 5 710
Трещерица,грешиш че християните се смятат за нещо повече от другите.Никой истински християнин не прави това....
А,иначе Благовещение е един прекрасен празник  Heart Eyes .Пред него 8-ми март не струва нищо.

последно? Wink

Общи условия

Активация на акаунт