Топло слънце вече грее, принцопад ще ни "залее" - Клюки 36

  • 15 967
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 478
Либ, виж колко сме различни хората. newsm78 Майка ми никак не пестеше боя като бях дете и аз тайно се заричах никога да не си бия детето...И го спазих! За мен беше детско обещание - с особена сила важеше за шамар през лицето. Никога на никого не съм можела да ударя. И досега обвинявам майка ми в ненужна жестокост в наказанията й, обаче тогава беше такава системата. Никога не мога да се шегувам за нейните наказания...по-скоро направиха твърде плах човек от мен. Нещо, с което после години наред се борих....
Но затова пък аз викам с пълно гърло..което също не е добре, ама к`во да се прави като и аз имам предел на нервите....Сега вече рядко се случва, ама между 4 и 7 годишна възраст - ухааа..викала съм доста....Срам ме беше понякога от съседите ако ме чуват  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Така че, методите май зависят много от самото дете. При чувствителни деца бой и викане носят кофти последици..аз затова сниших децибелите вече....Ама и има невъзможни деца - виждала съм ги по площадките, дето на мен ми идва да ги плясна  Joy Joy Joy Joy Имаме такова съседче...грррхххххх..на моменти ми идва в повече и се питам това що не са го били овреме?  Joy Joy Joy

# 721
  • Мнения: 2 479
Морги, права си, всичко е много относително и си зависи от обстоятелствата. А и аз като казвам, че ги бия, излезе че е за добро утро, а не е точно така Simple Smile. Може да се случи и с месеци никой да не го отнесе, ама ето - малкото удари джакпота - два пъти за един ден. Има ситуации, в които не ми издържат нервите, а и виждам, че с приказки не става. Викам си здраво и аз... те обаче покрай баща си са свикнали, че крясъците са противоречив сигнал и не се стряскат много. Той ги е глезил винаги, като е бил на кеф, но за възпитание и дума не може да става - вика за няма нищо, а когато са си за наказване докато се карам аз тръгва да ги оправдава или докато им прави забележка се смее... Объркани сигнали получават, затова и ми е още по-трудно само с приказки да ги убедя понякога.
Важното е, че се чувстват сигурни и обичани. Ясно е, че не съм идеалната майка, но се надявам да ми простят.

# 722
  • Мнения: 549
Ами от моя гледна точка, във форума има тема "да отглеждаме децата си без насилие"(води се съвместно с УНИЦЕФ),където психолози отговарят на задаващите въпроси. По мои наблюдения никой до тук не е писал "шамаря детето, но нали това не е проблем". Много ми е любопитно какво ще отговорят при описание на ситуация, в която родителят почва да "събира багажчето" на детето.

Подфорумът е в "за бебето и детето", веднага се вижда логото на УНИЦЕФ

# 723
  • Мнения: 2 479
Благодаря, не знаех за темата и ще я погледна. Със сигурност ще има полезни неща в нея. Обаче по мои наблюдения и психолозите не винаги се справят добре с възпитанието на собствените си деца, та не бих вярвала сляпо в теориите. Нищо не пречи да опитам де, както казах вече, смятам боя за крайна мярка.

# 724
  • Мнения: 3 659
Ами от моя гледна точка, във форума има тема "да отглеждаме децата си без насилие"(води се съвместно с УНИЦЕФ),където психолози отговарят на задаващите въпроси. По мои наблюдения никой до тук не е писал "шамаря детето, но нали това не е проблем". Много ми е любопитно какво ще отговорят при описание на ситуация, в която родителят почва да "събира багажчето" на детето.

Подфорумът е в "за бебето и детето", веднага се вижда логото на УНИЦЕФ

Прекаляваш Joy

# 725
  • Мнения: 1 213
Fall, точно така си представям как отнемат на родителите децата им без абсолютно никакво основание... Не съм събирала никога багажа на сина ми и, разбира се, никога не бих се отказала от него. Отвратена съм от това колко тесногръда се оказа и как явно четеш само това, което ти е угодно! Следващия път явно ще трябва да пробвам първо да му покрещя, а после и да го набия. Изобщо няма да си губя времето да говоря с него. Няма да се чудя какво точно да му кажа, за да го убедя, че да се държи така не е добре не защото аз го казвам от позицията на по-силния в момента, а защото генерално е така...
Благодаря и за насоката към психолозите на Уницеф! Но ако искаш да задоволиш любопитството си, трябва ти сама да представиш изцяло изкривената си представа за отношенията в моето семейство. Стига да имаш очи да го направиш. Според мен прекара достатъчно време да дебнеш нас, останалите, в това онлайн пространство, да четеш за живота ни и да събираш информация, докато ти самата стоиш "в сенките". Обяви ни повсеместно за лоши майки, чудя се защо тогава изобщо си още тук, точно в тази тема?

# 726
  • Мнения: 3 659
Много е трудно човек да прави изводи и заключения за някаква ситуация, за нечие семейство, след като не е присъствал и не е част от този дом. Затова ми е странно как така Фол се настрои и скочи като ужилена newsm78 Ама пък те хората ми го казаха, немам достатъчно ресурси, та да не се напъвам Mr. Green

# 727
  • Мнения: 2 479
Ками, ама ти сериозно ли  hahaha. Я не се впрягай, моля те. Във въпросната тема видях, че детето и е малко. За нея са непонятни проблемите, с които ние се сблъскваме. Не видях в темата  да става дума за деца над 4 години, в повечето коментирани случаи са на по 1-2 годинки. Утре на  свежа глава ще опиша ситуации с шамари и събиране на багаж на дете над 6 години (щото и аз съм ги пращала да ходят при баща си), да видим психолозите какво ще кажат  Laughing
Пепи  Hug

# 728
  • Мнения: 3 659
Либ, ко ме прегръщаш? Не моеж болката да спреш Sad Mr. Green Mr. Green Mr. Green Не знаеш ти какво е туй, липсата на ресурс Confused Mr. Green

# 729
  • Мнения: 2 479
Прегръщам те, щото съм солидарна. Нали и аз съм в кюпа на тия без ресурсите... Crazy Доказах се вече  Mr. Green.

# 730
  • Мнения: 3 659
Ай ся, ти па къде се доказа Thinking А моля, моля, първото място е за мен. Дори и тука не се задоволявам с по-малко Mr. Green

# 731
  • Мнения: 2 479
Добре де, бъди първа, от мен да мине... Whistling Аз, както виждаш, се старая да не изоставам много  Laughing.

# 732
  • Мнения: 1 213
Либ, Пепи,  Hug
Аз изключително рядко "скачам" по този начин срещу някой, но 1. адски мразя да се префасонира нещо, което съм казала/писала и 2. доста е обидно по този начин да ме пращат да търся професионална помощ. Не че не може да се намери за какво, то всеки човек има какво да си каже с психолог, обаче не по този начин.
Спомних си за един филм (по истински случай!) как в Щатите отнеха децата на едни родители, защото съседите им направиха донос срещу тях. Абсолютно нямаше защо, семейството беше напълно нормално и с чудесни отношения, но законите за защита на детето там са толкова строги, че и един сигнал стига. Последваха дълги години затвор и битки от страна на родителите, за да възстановят семейството си, но докато успеят, децата вече бяха израсли по институции и отровени като отношение към родителите си. Тази история ме потресе, а знам със сигурност, че има множество подобни зад океана. Rolling Eyes И по аналогия думите на Фол ме наведоха на мисълта за това, че явно и около нас има хора, които изцяло извън контекст и без да разбират (възможно е дори и с мисълта, че вършат нещо добро), могат да ни навредят ужасно.

Пепи, къде я видЕ таз' липса на ресурс, бре? Wink

# 733
  • Мнения: 2 479
Ками и аз съм много негативно настроена към подобни "доброжелатели", които си мислят, че всичко им е ясно и ще те вкарат в правия за тях път, без да им е работа да се намесват и без да им е искан съвет. Не реагирах по простата причина, че щом съм споделила тук, значи мога да понеса който и да е да ме прочете и изкоментира както намери за добре, без това да ме засегне особено. Дори си направих труда да прочета въпросната тема, за да открия, че тя изобщо няма как да ми бъде от полза, но като ме насочваха явно са пропуснали този факт.
Няколкото шамара далеч не са най-лошия начин да накараш едно дете , прекрачило границата, да се освести. Познавам родители, които не удрят при никакви обстоятелства. Няма да коментирам обаче какво говорят на децата си, за сметка на това  ooooh!. Не мисля, че им се отразява по-добре.
Липсата на ресурс на Пепината беше установена в някоя от темите тук, ама вече не помня коя  Mr. Green. Чакам сега и аз да грабна среброто  Crazy.

# 734
  • Мнения: 1 213
Липсата на ресурс на Пепината беше установена в някоя от темите тук, ама вече не помня коя  Mr. Green. Чакам сега и аз да грабна среброто  Crazy.
Пууу, вие пък тук всичко обърнахте на кОнкурс!  Crazy Добре, че не ме влекат медалите.  Mr. Green
Лека нощ, момичета!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт