Носене в слинг

  • 50 232
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 276
Страхотна картинка имаш! Направо ми замириса на море, ужас. Grinning

Два въпроса:

1) Попадала ли си тук, в статията на Бу: http://missby.wordpress.com/2010/05/12/no-sew-ring-sling/ ;

2) Какъв слинг ти трябва?

Да се изкажат дамите тук по въпроса, лично аз съм си правила два слинга, като за отправна точка взех горната статия, после вече - на 3-я слинг може и да си разнообразиш съвсем нещата.

От по-популярните слингове мога да ти предложа идеи за размери и плат следните:
Приблизителните размери за слинга с халки може да са дължина 2,5 м  и ширина 80-90 см, като едно по-блажно луксозно хасе върши страхотна работа, обикновено също. Grinning
Ако се оглеждаш за слинг-шал - лично аз бих ти препоръчала да си вземеш разтеглив по дължина плат с размери - дължина ок. 4,30 - 5 метра и ширина между 60-70 см.

Това е пробвано от мен, със сигурност ще има и още идеи от другите тук. Peace

# 31
  • Мнения: 146
Съжалявам, че точно тези дни ми се нложи непредвидена преинсталация на уиндоус и си затрих всички букмаркове а имах доста такива по темата как да си направим слинг. Ако ползваш английски или руски питай гугъл, има страшно много инфо, но не се отказвам и от думите си за още помощ ако е нужна  Laughing

 Peace

# 32
  • Мнения: 419
Защо ви се вижда  по-удобно платът да е разтеглив по дължина? Аз имам от разтеглив и неразтеглив и за мен неразтегливият е много по-удобен, защото при разтегливия, под тежестта на бебето платът се разтегля и бебето се измества надолу и трябва от време на време да вързвам на ново и да коригирам позата. За размери, сигурно има някъде таблици, аз моите като ги поръчвах, гледах, че са няколко размера според височината, съобразих и това, че и мъжът ми щеше да го носи. От неразтегливата материя ми е този, аз съм 172 см, дължината на слинга е 4.60 м. Разтегливият ми е този, по-бързо го вързвам, но както казах не е удобен за повече от 20-тина минути.
Вие слинговете гладите ли ги?

# 33
  • Мнения: 1 722
Днес за първи път пробвахме да сложим бебето в слинга Премакс ... ами нищо не се получи .. бебо потъна някак си, главата му се изкриви и едната част на слинга я покри ... може би и ние сме неопитни още ... а на въпроса защо Премакс ... ами по принцип най-често се продава този тип слинг, а тъй като съм с две леви ръце не мога да си направя от другите ... чела съм обяснения как се прави, но някак си пак нищо не разбирам, а и не мога чисто технически ...  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: X
Анита, не е задължително сама да си го правиш, в Продавалник например има нови шалове за 20-25 лв., а връзването е съвсем елементарно и в youtube има безброй клипове как се прави.
Искам да разкажа, че в началото, когато бях неопитна, си бях сложила бебето в слинга с халки в поза "люлка", но неправилно, с брадичка към гърдите, подобно на начина, по който обикновено застават в тези торби. Извадих го след 15-20 минути и след това детето пребледня като платно,устните му посиняха и лежа отпуснат и безжизнен в продължение на няколко минути! Бях чела и изследване на американска мед. сестра, която е измервала нивото на кислород в кръвта при бебета, след като са носени в слинг-торба и всички били с понижени стойности. Тези "слингове" са опасни, с подобни на марката Инфантино имаше инциденти със задушени бебета и според мен не би трябвало да се продават изобщо!

# 35
  • София
  • Мнения: 418
Ауу да се запиша и аз в тази тема!!! Слинга е най-любимата ми бебешка вещ, и най използваната. ДО скоро излизахме навън само със слинга, вече тежиме 9 кила обаче и си нося и количката, да си почивам за малко, когато бебешкия благоволи да поседи в нея. Много хора ми се чудят как съм го научила лошо само да го нося  Mr. Green Много има разбира главата! Чудих се по едно време как ще издържам за напред.. 9 кила на 5 месеца.. кой знае какво предтои а аз съм доста дребничка... дано проходи по-скоро  Mr. Green

Anita_79 подкрепям това, което е написала Алексче, този слинг и на мен не ми вдъхва доверие, а и попринцип слинг шал например ще ти е много по-удобен от гледна точка на разпределяне на тежестта. За него ти трябва просто едно дълго парче плат, с връзването ще свикнеш, и аз в началото не се оправях много добре, но като посвикнах и ми е много лесно.

# 36
  • Мнения: X
Ето 2 статии по въпроса, във втората е споменат и Premaxx и е специално подчертано, че няма безопасен начин да се постави бебето в такъв слинг!

http://www.slingguide.co.uk/bagslingswarning.php
http://www.slingbabies.co.nz/Site/BAG_slings.ashx

# 37
  • Мнения: 130
Момичета, благодаря ви за отговорите  Hug

Два въпроса:

1) Попадала ли си тук, в статията на Бу: http://missby.wordpress.com/2010/05/12/no-sew-ring-sling/ ;

2) Какъв слинг ти трябва?

Видях статията, да, но не можах да се ориентирам за подходящите материи. Сега като ви изчетох - явно най-подходящи са не-разтегливите естествени материи. Двамата с таткото сме с еднакви размери - един размер слинг ще пасне и на двама ни Simple Smile

Какъв слинг... Не знам още Simple Smile Но определено ми се струва по-лесното и удобно решение пред количките. Строителният гений ни е дарил с блок с 2 асансьора, в които ако сложиш количка - за теб не остава място. За да е още по-хубаво - за да излезеш от блока - или качваш или слизаш още 5-6 високи стъпала. В подлезите къде има, къде не рампи за колички... Разбира се до скоро тези неудобства ги забелязвах, само защото ми беше трудно с колелото, а това с детските колички ми преминаваше през ума като "как ли се справят майките"

Та какъв слинг - не знам, но искам Simple Smile А искам, откакто видях тази тема Simple Smile Иначе съм мяркала снимки на мами със слингове, но в домашна обстановка, и си мислих, че е някакво от нищо-нещо приспособление за домашно ползване. Не съм виждала по улиците - признавам. Кенгуру - да, но не и слинг.

Тези, които ползвате, можете ли да споделите как си чувствате гърба? Натоварва ли се?

# 38
  • Мнения: 146
Защо ви се вижда  по-удобно платът да е разтеглив по дължина? Аз имам от разтеглив и неразтеглив и за мен неразтегливият е много по-удобен, защото при разтегливия, под тежестта на бебето платът се разтегля и бебето се измества надолу и трябва от време на време да вързвам на ново и да коригирам позата.
Аз неразтеглив слинг нямам.. все още  Laughing... но пък разтегливите ми са просто леко разтегливи и не съм имала до сега проблем с прекалено отпускане... може би като понатежи бебо, макар че той и сега не е лекичък... гони 7 кила... Мисълта ми е, че не всяка неразтеглива материя е подходяща за слинг, трябва да позволява поддаване поне малко. Обикновено диагоналната сплитка на плата позволява това, или пък някоя по-регава сплитка също, но пък трябва да сме сигурни че и тъканта е достатъчно здрава все пак...

Вие слинговете гладите ли ги?
Да, след изпиране.

# 39
  • Мнения: 146
Тези, които ползвате, можете ли да споделите как си чувствате гърба? Натоварва ли се?

От слинг шал ми се понатоварва леко кръста само след многочасово носене, но не е нещо кой знае какво, после с няколко кръгови раздвижвания в кръста и разтягания минава. Важноте е да е добре поставен. За два месеца носене не съм усетила прекалено натоварване или постоянна или продължителна болка.

От слинга с халки, чувсвам натоварване най-вече на рамото и малко в кръста, но него го ползвам рядко...

 Peace

# 40
  • Русе
  • Мнения: 276
Уууух, че писалици! Simple Smile

Защо бих препоръчала разтеглив? От информацията, на която съм попадала, а и се убедих от собствен опит, че неразтегливият слинг е много удобен за порастнало дете, докато за новородено с цел по-добро обхващане на телцето и по-ергономично разполагане, често препоръчват разтеглив. Но хайде опитай да сложиш порастнало дете в разтеглив - стига до коленете, както и да го вържеш. Simple Smile : )

Разбира се, всеки си преценява - на мен така ми беше удобно. Пробвала съм и кенгура, и май-тайове, мечтата ми е да опитам подеги слинг. Peace Там изборът на платове е много по-друг - разтегливите по-скоро не намират място май. Thinking

# 41
  • Мнения: 146
мечтата ми е да опитам подеги слинг. :peace
Заинтригува ме... този тип ми беше убягнал...
За незапознатите като мен http://www.youtube.com/watch?v=yKEBhh4YiPQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uTPn1V9gwzg
 Peace

# 42
  • Мнения: 419
Не е ли много малка ширината на презрамките през раменете? Мисля си, че шалът като е по-широк, по-добре преразпределя тежестта.

# 43
  • Мнения: 1 313
А кога за първи път сложихте бебето в слинга? Имам един шал, нееластичен и много се надявам да се окаже удобен за мен и за бебето. Мислех да пробвам на около  2 седмици примерно. Добре ли е? На мен ми е първо бебе и предполагам, че в началото доста неуверено ще я държа... знам ли Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 146
Можеш и от самото начало, няма ограничение за минимална възраст при слинга шал - води се от новородено. Когато ти се почувстваш готова и ти се прииска. Аз като се замисля съм започнала от към десетия ден някъде, но в началото наистина има период на свикване и усъвършенстване  Wink
Красиво и леко раждане и успех със слинга Simple Smile

Ето малко често задавани въпроси http://jeportemonbebe.com/en/faq/all-sections/choose.html
И малко полезни и навсичкото отгоре естетски направени видеа за поставяне на слинг http://jeportemonbebe.com/en/tutorial-videos/all/choose.html

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт