Носене в слинг

  • 50 222
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 992
Моя мей тай го ушиха с наметка за глава, но тя е свободна, може да му се сложи, може и да си пада назад. Като му я наметнем, не е ограничаваща, защото няма с какво да се ограничи и като се размърда той, може да я махне сам. Слагам му я да му пази вратлето, ако е по-хладно, че още не съм взела шал. Или лятото като беше горещо - да му пази от слънце.
Знам, че е друг вид носилка, просто споменавам като идея, понеже се заговори Simple Smile

# 736
  • Мнения: 963
Нощни очи, благодаря ти (за пореден път) за подробните коментари  Hug

С (относително) еластичен слинг съм, макар че трикото е доста стегнато и разтягането е минимално. Всъщност, да се възползвам да попитам - има ли съществени разлики при връзването с нееластичен шал?

Главата и сега успявам да й осигуря що-годе добра опора, но има още малко какво да се желае. Ще продължавам да работя по въпроса.

Гледайки снимките, не мога да не попитам още нещо - ОК ли е вече да нося детето с извадени крачета? Както и за главата, бях чела, че при малки бебета краката трябва да са прибрани вътре...  Rolling Eyes А на снимките, които си пуснала, само най-малкото бебче (новородено?!) е така.

# 737
  • Мнения: X
На дъщеря ми ѝ извадих краката навън почти веднага, просто е много голяма.
Аз със слинг-шал не успявах да постигна добра опора на главата, явно не съм правела нещо както трябва.

Последна редакция: ср, 06 ное 2013, 21:45 от Анонимен

# 738
  • Мнения: 1 795
Аз явно не правя нещо както трябва. Моята девойка плаче в слинга (слинг шал), засега имаме само един успешен опит за излизане с него. А с количката ми е много трудно да взимам каката от детска градина.

# 739
  • Мнения: 963
Графиньо, въобще не съм експерт, но да споделя моя опит. Първите пъти много ни помагаше да излезем веднага след слагането в слинга, т.е. да не стоим на едно място. Даже слизах по стълбите, ходех с подрусване  Mr. Green и т.н., което много бързо я успокояваше. Другото - придържах я с ръце върху слинга - не е да кажеш, че е била вързана хлабаво или нещо такова, но като усещаше да я гушкам беше по-спокойна. След първите няколко пъти свикна и сега се носим доста по-спокойно (поне в това отношение).

Иначе е възможно да плаче, ако не си я вързала добре, тъй като се чувства несигурна... И нека по-опитните се изкажат, де  Peace

# 740
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Джинджи, радвам се, че съм ти била от полза!  Hug

Цитат
Всъщност, да се възползвам да попитам - има ли съществени разлики при връзването с нееластичен шал?
Не точто "съществена" разлика, но да, има разлика. Ако става въпрос за слинг на ЗиЛана, който се разтяга по ширина - той се третира по-скоро като тъкан слинг. Единствено, че има недостатъка на еластичните слингове при вече натежали бебета. Например на моя малкия син дупето му се изхлузва, ако не направя двойно кръстосано връзване.

Цитат
Гледайки снимките, не мога да не попитам още нещо - ОК ли е вече да нося детето с извадени крачета? Както и за главата, бях чела, че при малки бебета краката трябва да са прибрани вътре...  Rolling Eyes А на снимките, които си пуснала, само най-малкото бебче (новородено?!) е така.
Може съвсем спокойно и новородено да е с крачетата навън.  Peace Това е по-скоро лично предпочитание, няма отношение към възрастта на детето. Стига крачетата да са в правилната позиция - вън или вътре, няма значение. Simple Smile

Графиня фон Вайсвурст, повечето бебета плачат или защото слинга не е вързан добре или защото родителя не е научил добре връзването и това изнервя бебето. Ако желаеш би могла да пуснеш снимка със слинга тук или на лични да видим как е връзването. Винаги препоръчвам на хората с които работя първо добре да оттренират връзването с кукла, плюшена играчка, възглавница или нещо подобно и едва тогава с бебето. Постепенно човек си изгражда мускулна памет и връзването става бързо и на магия, така бебето не се изнервя докато се натъкмите. Simple Smile Другото, което е важно е докато свикне със слинга да го използвате когато бебето е спокойно, отпочинало и нахранено.

Моля някой да пусне нова тема!  Hug

# 741
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Присетих се сега нещо, което щях да приша преди време, но забравих.
Само като идея го предлагам... Ставаше въпрос, че някои от вас си използват и пазят количките за да могат да пазаруват удобно.
Аз си взех преди време една сгъваема чанта на колелца, много ми е удобно за пазаруване и заема далеч по-малко място от една количка.  Grinning

Представлява нещо такова, сигурна съм, че сте виждали:



Има ги в най-различни разцветки, а на някои чантата може да се използва отделно без рамката.
Има и раници на колелца, които също могат да се използват със същото предназначение.

# 742

Общи условия

Активация на акаунт