Носене в слинг

  • 50 252
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте, моето бебче е на 25 дни и се чудя дали е малък за носене в слинг. И как да разбера дали се чувства добре и дали го поставям правилно. Вече 2 пъти сме излизали със слинга за максимум 30 мин. и той си спинка спокойно в него, но аз все се притеснявам дали му е удобно.

Здравей!
Честито бебче!   bouquet
Можете спокойно да се носите в слинга от самото начало, даже е препоръчително.
Основните неща, за които трябва да се следи са:
-бебето да е вързано високо и стегнато - така че да е на целувка разстояние и да не се налага да компенсираш тежестта му с накланяне в някоя посока
- главата да не е покрита и да има свободно движение напред-назад и на двете страни
- краката да бъдат поддържани от коляно до коляна, коленцата да са малко по-високо, някъде на нивото на пъпа на детето, плата да образува дълбока седалка
- гърба и кръста да са добре обгърнати и поддържани от плата


Нагледно:

Скрит текст:


http://paxbaby.com/zen/images/PAXbaby%20BB%20Slen%20Wrap%20Conve … lue%20Curacao.jpg



http://bwichicagoland.files.wordpress.com/2013/05/img_0430.jpg

Линковете са още две снимки, които са твърде големи и за това само ги линкнах.

# 691
  • Мнения: 14
Благодаря, че ми отговорихте Simple Smile

# 692
  • Мнения: 351
Здравейте! Simple Smile След дълго чудене каква количка да купя за бъдещото си бебенце, накрая реших, че за зимно бебе, май ще е по подходящо да купя слинг. Simple Smile Въпросът ми е какъв точно да бъде..Харесала съм си ето тези:

http://www.ibebe.bg/sling/thebabasling/thebabasling-rezeda.html

http://roshavo.com/oc/%D0%9D%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B … D0%BE#prettyPhoto

Кой би бил по подходящ?

# 693
  • Мнения: 2 170
А моето детенце реве в май тай слинга и в раницата, придържам го, за да се чувства сигурно, но явно нещо не му допада... Идеи какво би могло да бъде?

# 694
  • UK
  • Мнения: 4 308
Здравейте! Simple Smile След дълго чудене каква количка да купя за бъдещото си бебенце, накрая реших, че за зимно бебе, май ще е по подходящо да купя слинг. Simple Smile
Аз пък умирам от страх зимата в кишата и леда да не се изтърся на земята с заедно с бебето в слинга. Като знам в какви условия съм излизала предните зими с количката, едва съм я бутала в снега. Аз честичко се пързалям зимата, не знам как ще се престраша. Ще го имам като алтернатива на количката, но да я заменя изцяло зимата със слинг/раница, не бих рискувала. 

# 695
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А моето детенце реве в май тай слинга и в раницата, придържам го, за да се чувства сигурно, но явно нещо не му допада... Идеи какво би могло да бъде?

Снимка на теб с бебето в слинга/раницата биха помогнали да решим загадката. Може и на лични, ако се притесняваш да пускаш снимки тук.  Peace

еуфория, theBabaSling въобще не е подходящ за новородено, в най-добрия случай, е за 6+ месеца бебе и пак с много уговорки. Caboo-то е по-подходящ вариант.  Peace

# 696
  • Мнения: 113
Еуфория, само ще добавя към коментара на Нощни очи, че слинг с халки съм пробвала най-прост, саморъчно направен. и нямам опит с BabaSling. Но самоделката ми беше много беше удобен със сина ми. Но началото. Като затежа (а с момчетата става по-раничко обикновено) страшно ми напрягаше рамото и кажи речи се отказах заради това да нося.. За втория само хубаво мога да кажа, дъщеря ми не излиза от него Simple Smile
dejie, то ако го мислиш, ще стане  Mr. Green Не го мисли. Аз до сега нито веднъж не съм се спъвала/падала/претрепала децата, независимо от възгласите на бабите ни и случайни минувачи Simple Smile

# 697
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Баба-то не е едно и също с нормален слинг с халки, макар че много си приличат.

# 698
  • Мнения: 113
Права си. Не съм го ползвала, не го познавам, ако мога така да кажа. На мен ми се струва някак си хай-тек от снимки и ревюта...не мога да определя точно Simple Smile

# 699
  • Мнения: X
По-скоро тип торба е според мен.

# 700
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не е торба, защото има възможност да се регулират частите му донякъде. Но не е подходящо за малко бебе.

# 701
  • Мнения: 351
Значи въпроса го реших - Caboo-то ще е! Благодаря ви за отговорите!  bouquet  За падане хич не се притеснявам. Бебенцето го чакаме средата на януари, няма да хванем много от зимата и поледиците надявам се Simple Smile

# 702
  • Мнения: X
Не е торба, защото има възможност да се регулират частите му донякъде. Но не е подходящо за малко бебе.
А каква е разликата между него и Premaxx, да речем, защото на мен ми изглеждат почти еднакви?  newsm78

# 703
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
По-късно ще потърся снимки да покажа, ако не намеря - утре ще снимам разликите с торбите и ще покажа.

# 704
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Намерих снимки, надявам се да са достатъчно ясни.

Ето Баба-то как изглежда отзад:


Макар ограничено има възможност горен ръб, долен ръб и средната част да се регулират самостоятелно едно от друго.

Ето как изглеждат торбите за бебе.

Премакс:


Мини мънки:


Може да се променя размера на обиколката, но не и размерите на самата торба. Съответно е трудно да предоставят достатъчно опора на гърба, кръста и врата на детето и то не може да бъде пристегнато безопасно.

Да не се бърка с пауча, който също е наричан слинг торба:

Общи условия

Активация на акаунт