Носене в слинг

  • 50 251
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 298
Аз  euforia бих я посъветвала да си вземе ерго раница с подпора/качулка за главичката.
Аз ползвам мей тай слинг и съм доволна, слинг-шалът, халките и разни други, вкл. тип Баба слинг, при нас не се одобриха, но ми се струва, че раницата е по-удобната му версия и съжалявам, че не съм си взела нея...

А дали ще минеш без количка... не знам. Малкото бебе няма да ти тежи и ще си спи в слинга на топло, ама все пак... Пробвай, де.

# 706
  • Мнения: X
Нощни очи, благодаря, наистина има разлика.

# 707
  • Мнения: 10 896
А дали ще минеш без количка... не знам. Малкото бебе няма да ти тежи и ще си спи в слинга на топло, ама все пак... Пробвай, де.
Така е, в началото без количка не е проблем Simple Smile после понатежава, особено в периода, когато навън няма как да го вадиш от слинга. Като проходят вече е друго, стигаш до желаното място и после тичаш след бебо Simple Smile даже липсата на количка е удобство, че не се притесняваш и нея къде си я заразял.
Все пак има моменти, когато лично аз съм се радвала на количката много Simple Smile Това, което бих направила сега, на този акъл, с този опит е да взема направо хубава, лятна количка.
А зимата със слинг си е приключение наистина. Аз също умирах от страх да не се подхлъзна. Случи ми се, имах късмет, че така ме поведе леда (който не видях и не заподозрях дори), че паднах на колене, иначе не ми се мисли  Confused

# 708
  • Мнения: 2 343
От моя опит без количка не става. Имаше моменти, в които изобщо не искаше в слинга, искаше да я нося на ръце. Тя и в количката много не стоеше, но я ползвах поне за половината разходка. Като порасна малко искаше да е на широко, а не притисната до мен.

# 709
  • Мнения: 278
Току-що видях този линк и реших да го споделя с вас. Може на някой да му помогне в избора Simple Smile http://babycalmblog.com/2013/10/25/soft-structured-carrier-babyw … ison-and-reviews/

# 710
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Съвсем възможно е да се изкара само със слинг, без количка. Най-малкото количка винаги може да се купи, ако е нужно, а е напълно възможно бебето въобще да не иска да стои в нея и количката става една скъпа и празна инвестиция.

За мен лично зимата със слинг си е благодат. Малкия ми син е роден януари месец. Високато проходимост на слинга и топлината, която се обменя между мама и бебе са незаменими.
Правила съм си експеримент. За едно и също време изкарано навън, при долу-горе еднакав студ как се чувства сина ми в количката и в слинга. Винаги краката му бяха замръзнали след разходка с количката, колкото и добре да го обличах. А когато го носех в слинга дори го обличах по-леко - както си стои у дома плюс едно не много дебело поларено космонавтче. Задължително обаче трябва да е под якето бебето зимата. Peace

# 711
  • Мнения: 6 993
От моя опит за слинг и количка.
Носих го 3 месеца само в слинг и мей тай на всякакви разходки.
На 3 месеца купихме и количка, държах да е много лека и маневрена.
Сега количката я ползваме само до парка, който е на 5 минути от вкъщи, ако ще седим там по-дълго.
Което не е всеки ден, аз не обичам да вися безцелно в парка.
Всякакви други разходки, свързани с ходене в града, пазаруване или подобни са в слинга.
Ние нямаме кола и нямам никакво желание и сили да мъкна количка в градския транспорт. Нито намирам града за особено количка-френдли.
Е, като натежи още, сигурно ще се прежаля да я мъкна повече. Сега е 8 кг и го нося без проблем. Той много обича, не се дразни или нещо такова.

# 712
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Е, неговото натежаване едва ли ще ти е проблем предвид активното носене, което практикувате. Ти заякваш барабар с неговото натежаване!  Mr. Green

# 713
  • Мнения: 10 896
Всъщност на мен лично количката ми е най-удобна точно като пазарувам, защото мога да сложа покупките в нея Simple Smile много ми идва да мъкна и покупки заедно с детето и раницата Simple Smile но и нямам магазин наблизо. А че навън не е за колички, няма спор, най обичам след като съм си планирала внимателно маршрута, според налични тротоари и пролуки да се окаже, че някой е решил да паркира така, че да трябва да минавам по улица с фучащи коли. Нищо чудно, че като минаха жегите се върнахме веднага към слинга Simple Smile

# 714
  • Мнения: 351
Аз не съм се отказала напълно от количката Grinning Просто ще я отложа във времето! И живот и здраве лятото, ще си купя една хубава, лека количка! А за зимното ми бебенце, мисля че слинга си е най-удачен!  Peace

# 715
  • Мнения: 6 993
Е, неговото натежаване едва ли ще ти е проблем предвид активното носене, което практикувате. Ти заякваш барабар с неговото натежаване!  Mr. Green
Даа, има нещо такова, аз следя отдавна темата и току виждам някой пост, където се пише, че тъкмо са си купили слинг, но трудно носят бебето, защото е тежко, а то е колкото моето по принцип. Или пък че не обича да седи в слинга. Ние го носим от както сме го прибрали от болницата и според мен е свикнал вече и затова не протестира Sunglasses
Скрит текст:

# 716
  • Мнения: 963
Момичета, имам проблем  Confused  Дарина почти всеки път се буди в слинга със страшен рев. Иначе й харесва да я нося, изглежда й е приятно, заспива много бързо... обаче в момента, когато се събужда е страшно направо... плаче с цяло гърло, неутешимо направо  Cry

Някой друг да се е сблъсквал с такъв проблем?

Мисля си, че понякога плаче от глад, защото в слинга често спи по-дълго отколкото извън него, съответно се буди озверяла. Но не винаги е това. Идеи?

# 717
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Момичета, имам проблем  Confused  Дарина почти всеки път се буди в слинга със страшен рев. Иначе й харесва да я нося, изглежда й е приятно, заспива много бързо... обаче в момента, когато се събужда е страшно направо... плаче с цяло гърло, неутешимо направо  Cry

Някой друг да се е сблъсквал с такъв проблем?

Мисля си, че понякога плаче от глад, защото в слинга често спи по-дълго отколкото извън него, съответно се буди озверяла. Но не винаги е това. Идеи?
И аз си мисля,че най-вероятно е глад.Бебето ти е мъничко още.Ако го кърмиш,знаеш,че не се спазват часове за хранене и че може да яде и през час  Peace

# 718
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета, имам проблем  Confused  Дарина почти всеки път се буди в слинга със страшен рев. Иначе й харесва да я нося, изглежда й е приятно, заспива много бързо... обаче в момента, когато се събужда е страшно направо... плаче с цяло гърло, неутешимо направо  Cry

Някой друг да се е сблъсквал с такъв проблем?

Мисля си, че понякога плаче от глад, защото в слинга често спи по-дълго отколкото извън него, съответно се буди озверяла. Но не винаги е това. Идеи?

На първо време да я накърмиш например? Thinking Би могла да я будиш преди да е озверяла от глад. Много често се случва, когато бебето се събуди много изгладняло кърменето да не го успокои или да се храни нервно и да не може да се нахрани както трябва.
По колко време спи в слинга? И по колко време спи извън него? newsm78

# 719
  • Мнения: 963
Съвсем примерно: ако иначе между храненията прави пауза от 2,5 часа, заспала в слинга може да откара и 3. За съжаление сме на смесено хранене, така че моля да не се заглеждате в конкретните цифри. Когато заплаче, най-лесно се успокоява, ако я сложа на гърда (което и правя).

Проблемът е, че този рев не е само от глад, обаче. Понякога се буди половин час след като е яла пак по същия начин плачейки. Ако я усетя още в самото начало и й извадя главата и ръцете от слинга, понякога успявам да я успокоя само с това. Друг път започва да се дере зверски, изваждам я от слинга, а тя изглежда все още спи - започвам да я люлея и да й говоря, тя се успокоява и чак тогава отваря очи и изглежда наистина будна.

Порових малко из Гугъл, видях, че и на други майки им се случва. Обаче нямам идея на какво се дължи и как да го предотвратя.

Общи условия

Активация на акаунт