Домашна машина за сладолед

  • 142 197
  • 365
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 058
В Лидл видях ,че са пуснали пак машинка. Някой има ли ?Доволни ли сте?  Hug

В кой Лидл? Нещо не мога да я намеря в брошурата им?  newsm78

# 106
  • Мнения: 27 931
В Лидл видях ,че са пуснали пак машинка. Някой има ли ?Доволни ли сте?  Hug
Аз имам в БГ машинка на Лидъл- доволна съм.  Peace Сега ги има и тук, предполагам, че и в Бг по това време ги пускат.

# 107
  • Мнения: 1 745
В кой Лидл? Нещо не мога да я намеря в брошурата им?  newsm78

От 06.06 до 12.06. е каталога.  Peace
dolce miele  ,благодаря ти. Чудя се,а май не трябва.  bouquet

# 108
  • Мнения: 27 931
dolce miele  ,благодаря ти. Чудя се,а май не трябва.  bouquet
Машинката си работи добре. Peace Лятото правех сладоледа вечер (докато малката спи  Mr. Green ), не се е налагало да оставям машинката в хладилника или във фризера, както четох, че правят някои.

# 109
  • Мнения: 107
Здравейте!Записвам се да следя коментариите.Аз от доста години имам машинка,но рядко я ползвам.Ако някой е правил сорбе може ли да каже рецепта?

# 110
  • Мнения: 4
Здравейте,
Преди дни си купих машина за сладолед от ЛИДЛ и вече 3-ти път правя, но не ми го замразява.Снощи я включих да работи във фризера и пак нищо. А върти ли върти?
Не зная къде греша.
Бихте ли ми помогнали точно как да я ползвам!
Четох тук във форума добри отзиви за подобни машини. Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 2 603
Купата се слага във фризера за поне 24 часа. След това докато върти и го замразява. Аз лично го слагам допълнително да стегне в камерата или фризера, след като го направя в машинката.

# 112
  • Мнения: 4
Снощи първия успешен опит. Бях замразила купата и сложих машината във фризера и за 1 час стана пълна купа. После го преместих в кутии и във фризера. Днес е стегнал, но може да се гребе, което всъшност беше целта и не е на ледени късчета. Май вече хванах чалъма на машината

# 113
  • Мнения: 27 931
Снощи първия успешен опит. Бях замразила купата и сложих машината във фризера и за 1 час стана пълна купа. После го преместих в кутии и във фризера. Днес е стегнал, но може да се гребе, което всъшност беше целта и не е на ледени късчета. Май вече хванах чалъма на машината

Замразявам купата на машината в добре затворен найлонов плик или чанта за поне една нощ, най-добре е да са 12 или 24 часа. Приготвям сместа за сладоледа с продукти стояли в хладилника (мляко, сметана и т.н.) и после я оставям да се охлади добре за няколко часа в хладилника. Пускам машината да върти (не в хладилник или фризер, на маса или плот Laughing ) и добавям студената смес за сладоледа, около 30-40 минути и сладоледът е готов. Мисля, че лидълската машина не трябва да работи чак цял час, май пишеше в упътването 30 или 40 мин макс. newsm78 След като е готов сладоледа и машината изключена може да се остави сладоледът още малко в купата, за да замръзне по-добре- купата отделя още студено. Peace

Последна редакция: чт, 16 юни 2016, 23:26 от dolce miele

# 114
  • Мнения: 39
Здравейте, има ли някой който е пробвал да замрази купата в камерата на хладилник? Нямам фризер, а много ми се иска да се сдобия с такава машинка.

# 115
  • София
  • Мнения: 3 058
Здравейте, има ли някой който е пробвал да замрази купата в камерата на хладилник? Нямам фризер, а много ми се иска да се сдобия с такава машинка.

Да, ние я замразяваме в камерата, то си е като във фризер.  Grinning

# 116
  • Великобритания
  • Мнения: 1 976
и аз замразявам купата в камерата на хладилника , и всеки път ми се получава както трябва

# 117
  • Мнения: 39
Уау, благодаря за бързите отговори Simple Smile Зарадвахте ме

# 118
  • Мнения: 42
Снощи първия успешен опит. Бях замразила купата и сложих машината във фризера и за 1 час стана пълна купа. После го преместих в кутии и във фризера. Днес е стегнал, но може да се гребе, което всъшност беше целта и не е на ледени късчета. Май вече хванах чалъма на машината

Замразявам купата на машината в добре затворен найлонов плик или чанта за поне една нощ, най-добре е да са 12 или 24 часа. Приготвям сместа за сладоледа с продукти стояли в хладилника (мляко, сметана и т.н.) и после я оставям да се охлади добре за няколко часа в хладилника. Пускам машината да върти (не в хладилник или фризер, на маса или плот Laughing ) и добавям студената смес за сладоледа, около 30-40 минути и сладоледът е готов. Мисля, че лидълската машина не трябва да работи чак цял час, май пишеше в упътването 30 или 40 мин макс. newsm78 След като е готов сладоледа и машината изключена може да се остави сладоледът още малко в купата, за да замръзне по-добре- купата отделя още студено. Peace

И аз си купих от Лидл , доволна съм , направих го по същият начин, стана много бързо на 30тата минута вече бъркалката се затрудняваше. Единствено ме затрудни изваждането му по краищата се беше заледил твърдо и със силиконова шпатула е трудно може би трябва с дървена да пробвам. Имах неблагоразумието да пробвам с лъжица и издрасках малко купата. Може ли да се ползва веднага за следваща доза ? След като измих купата тя се заледи, а ми се иска да пробвам бързичко и друга рецепта

# 119
  • Мнения: 19 368
А може ли да поствате рецепти, от които сте доволни?
Аз още не съм купила машина, но да събера рецепти за после Joy

Общи условия

Активация на акаунт