Отговори
# 60
  • Мнения: 54
Аз предпочитам apple cobbler, вместо пай. Отдолу се редят ябълките, смесени с ванилия, канела, и т.н., а отгоре се прави една ронлива смес от тесто и масло ( пак има допълнително неща тук ). Като се изпече вътрешността е мека и се топи в устата, а отгоре се получава хрупкава коричка. Ако се хареса идеята, ще потърся точната рецепта ( защото аз малко съм я сменила за себе си ).  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте и извинявайте, че нахлувам така  Embarassed

Правя торта. В рецептата пише да бъркам желатина на слаб огън, докато стане прозрачен. Но понеже идея си нямам от желатини, взех Бял желатин. Ще стане ли прозрачен или ще остане бял  newsm78

# 62
  • Мнения: 9 130
дали кюфтенцата на Гуинет ще се получат без ориз.
получават се, никакъв проблем  Peace аз винаги съм мислела че оризът е за пълнеж, за по-голямо количество (иначе какъв е смисълът от него - незнам) и рядко слагам.

спойващ  Peace като на яйцето в каймата.
А онзи смисъл, за пълнеж  Laughing е друга работа.

Деси, изчакваш да се разтопи желатина (не иска много загряване) и отместваш от котлона

# 63
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, изчакваш да се разтопи желатина (не иска много загряване) и отместваш от котлона

Благодаря ти много!  Hug Остана бял, друг път ще внимавам какво купувам  Simple Smile

# 64
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 517
 Препоръчайте ми едролюспесто картофено пюре.Предстои ми да панирам скариди,а нямам идея,кое бе едричко,като структура.

# 65
  • Мнения: X
пеп-4o благодаря, фен съм ти, чета те и си записвам като ученичка  bouquet
а ако има яйце, трябва ли да се слага ориз? Аз щото така и топчетата за супа ги правя, слагам яйце задължително, а ориз не винаги.

# 66
  • Мнения: 1 252
Моля ви , дайте идея/рецепта/ за ефектна разядка с риба тон ( консерва) . Правя една с ориз и зелении, но ми се ще утре за семейния празник да е нещо ново...

# 67
  • под тепетата
  • Мнения: 9 413
Катенок, виж предложенията на първа страница за стар кекс. Остави да поизсъхнат малко трохите . Аз лично харесвам сладките топки на Венс. Спаначената ти торта изглежда фантастично!

# 68
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля ви , дайте идея/рецепта/ за ефектна разядка с риба тон ( консерва) . Правя една с ориз и зелении, но ми се ще утре за семейния празник да е нещо ново...
Кюфтенца от риба тон; салата с червен боб и царевица; разядка с майонеза, царевица и кисели краставички. За тези се сещам на първо четене

# 69
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 517
Росна китка,аз много харесвам една салата включваща риба тон,шпроти,консервиран боб,малко зелена салата,2-3 домата,няколко кисели краставички.По желание отделно има дресинг от майонеза с копър олекотен с кисело мляко.Ако искаш мога на лични да ти дам и една рецепта включваща риба тон и други вкусотии на пластове.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 951
Моля ви , дайте идея/рецепта/ за ефектна разядка с риба тон ( консерва) . Правя една с ориз и зелении, но ми се ще утре за семейния празник да е нещо ново...
Кюфтенца от риба тон; салата с червен боб и царевица; разядка с майонеза, царевица и кисели краставички. За тези се сещам на първо четене

Пастет върху препечени филийки.

# 71
  • Мнения: 1 639
Ще правя свински пържоли с гъби и лук във фурна. В рецептата пише вино, може ли да го заменя с бира?

# 72
  • Мнения: 27 524
Намерих си един желатин (в пакетчета, не на листчета) на ДР. Йоткер, ама е изтекъл януари тази година. Дали мога да го използвам?  Thinking

# 73
  • под тепетата
  • Мнения: 9 413
Блонди, ето как аз си проверявам желатина - разбърквам си го с малко вода да набъбне. После го връткам на МВ-то за по 20-тина секунди до разтваряне с често разбъркване. Пипам с показалеца течността и разтърквам с палеца, ако е лепкаво значи става и ще желира. Дано ти свърши работа, но си приготви за всеки случай нов желатин.

# 74
  • Мнения: 481
Аз предпочитам apple cobbler, вместо пай. Отдолу се редят ябълките, смесени с ванилия, канела, и т.н., а отгоре се прави една ронлива смес от тесто и масло ( пак има допълнително неща тук ). Като се изпече вътрешността е мека и се топи в устата, а отгоре се получава хрупкава коричка. Ако се хареса идеята, ще потърся точната рецепта ( защото аз малко съм я сменила за себе си ).  Peace
Може ли рецептата, напомни ми за един сладкиш, който преди години майка ми правеше, само че той беше със сладко от сливи и маслено тесто, което се настъргваше върху сладкото. Резултатът беше мека основа и хрупкава коричка отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт