Отговори
# 75
  • Мнения: 54
lady di,
Това е рецептата в оригинал:
http://www.cooks.com/rec/view/0,1813,136162-238205,00.html

Пълнеж

6 чаши нарязани и обелени ябълки ( Аз слагам 12, защото много обичам да има повече пълнеж, като ги режа не на кубчета, а на тънки парченца )
3/4 ч. бяла захар ( аз слагам същото количество, но кафява )
2 с.л. кафява захар
1/4 ч. брашно
1 ч.л канела ( понякога слагам повече )
1 ч.л ванилия
1/4  топла вода ( може малко повече, защото аз слагам повече ябълки )
1 и 1/2 с.л  масло

Топинг:

1 ч. брашно
2/4 ч. кафява захар ( може половина бяла, половин кафява )
1 ч.л. бакпулвер
1/4 ч.л сол
2 с.л. меко масло
1 яйце.

( Аз добавям и кокосови стърготини, и понякога правя двойна доза заливка. В оригиналния си вариант, без моите допълнения и двойната доза ябълки, ми идва прекалено сладко. Все пак си зависи и от колко сладки са плодовете. Аз предпочитам кисели. )

Разбъркваш първите съставки, за пълнежа, без маслото. Слагаш ги в намазнена тавичка, отгоре слагаш по малко масло тук таме.  Ако ще следваш рецептата директно, тук направо си смесваш в друга купа съставките за топинга, и колкото се може по-равномерно направо заливаш ябълковата смес. При печенето ще се разпространи навсякъде "тестото" ( между другото не знам как точно се казва, казвам му ронливо, защото при мен се рони ). Пече се на 180-200 градуса за около 30 минути.

Тъй като аз слагам повече ябълки, следователно - повече вода, първо оставям пълнежа да се "задуши" във фурната, покрит с алуминиево фолио, и чак след 15-20 минути изсипвам топинга отгоре.  Peace

Много е вкусно, особено с ванилов сладолед!

# 76
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте,момичета и момчета! И аз се обръщам с молба към вас. Наскоро прочетох в някоя тема в готварския за торта чиито състав беше два блата, крем от сметана сладкарска,шоколад и още нещо,но не си спомням добре какво. Също така се режеха кроасани на колелца и се подреждаха. Много моля ако някой си спомня тази рецепта да я напише! Малкото ми момченце има рожден ден и много исках да направя тази торта,а за съжаление не си я записах рецептата. Предварително благодаря!

# 77
  • Варна
  • Мнения: 2 164
Момичета и момчета, имам проблем. Sad Реших да правя еклери, но този път изобщо не се надуха. Останаха си толкова малки и все едно се пържиха във фурната. Дали ще се получи добре ако натопя провалените еклери в захарен сироп? Или направо в кофата да заминават?

# 78
  • Мнения: 27 524
Биляна, мерси  Hug Стана, сложих го, за всеки случай метнах и едно пакетче допълнително и утре тортата с трион ще я режем  hahaha

# 79
  • София
  • Мнения: 11 082
Здравейте,момичета и момчета! И аз се обръщам с молба към вас. Наскоро прочетох в някоя тема в готварския за торта чиито състав беше два блата, крем от сметана сладкарска,шоколад и още нещо,но не си спомням добре какво. Също така се режеха кроасани на колелца и се подреждаха. Много моля ако някой си спомня тази рецепта да я напише! Малкото ми момченце има рожден ден и много исках да направя тази торта,а за съжаление не си я записах рецептата. Предварително благодаря!
Ето една подобна рецепта:http://e-kulinari.com/index.php?p=recipe&id=2374

# 80
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Vanja 77,не е точно същата рецепта,но ми хареса тази която си предложила. Много ти благодаря!  bouquet

# 81
  • Мнения: 54
Тези :
Мекички Чеснови Хлебчета,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg9873276#msg9873276

Нещо ми се примеси тая вечер, и така като съм я почнала намерих тези Чеснови Хлебчета. Всичко хубаво, но нямам прясно мляко, може ли да го заместя само с вода? Късно стана за магазините, а и мързелът си казва думата... Ако не може, ще се правят утре  Peace


Утре ще се правят, т.е. днес. За сметка на това си направих пелмените, по-сполучливи от миналия път, но пусто му-колко тънко трябва да го точа това тесто, то почва да се къса, а като се свари пак е леко дебело.

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 01:11 от Pure Adoration

# 82
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
tais ,    с печени чушки, като салата с извара (каквото всъщност ти е долу горе)
като разядка, да го смесиш със заквасена сметана и олио, да стане по-гладко и меко.
С пържени яйца или зеленчуци
Но ако е много - замрази част от нея, защото наведнъж е трудно да се използва.
За сладкиши не предлагам, тъй като овчето мляко има специфична миризма.
Пеп-чо!
Вчера беше на канелони с лапад.
Утре баница и се надявам да посвърши.
Междувременно пресякох още 4л. краве мляко(спирам да заквасвам мляко докато не захладнее пак!), така че и такова нещо имам сега.
Идеята със замразяването обаче ми хареса   bouquet
А дали ще стане на чийз кейк да го слагам (това от кравето мляко)?

# 83
  • София
  • Мнения: 11 082
Може да го слагаш на чийз кейк. Ето тази рецепта ми е любима:http://www.kliopachka.com/index.php?option=com_content&task= … =69&Itemid=29

# 84
  • София
  • Мнения: 1 455
Момичета и момчета, имам проблем. Sad Реших да правя еклери, но този път изобщо не се надуха. Останаха си толкова малки и все едно се пържиха във фурната. Дали ще се получи добре ако натопя провалените еклери в захарен сироп? Или направо в кофата да заминават?
А ако ги залееш с ванилов крем във форма за торта? Или пък да ги сложиш в чашки и отгоре със сладко, крем или разтопен шоколад? Естествено само, ако вкусът им е добър. С масло или с олио ги прави?

# 85
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Имам суров и непушен бекон.Може ли да се пече на фурна или на тиган?Ако е да, колко време му трябва, нарязан е на тънки ленти.Искам да направя салата Мексикана и се чудя как ще стане, ако вътре сложа и нарязан бекон?Някой има ли идеи?

# 86
  • Мнения: 7 779
  Имам суров и непушен бекон.Може ли да се пече на фурна или на тиган?Ако е да, колко време му трябва, нарязан е на тънки ленти.Искам да направя салата Мексикана и се чудя как ще стане, ако вътре сложа и нарязан бекон?Някой има ли идеи?
ша стане , как няма да стане  Laughing  салатите в които има и малко месце са от типа  "Вълчи..".  аз много ги обичам. на грил-тигана лекичко обработи бекона и го метни в салатата. в интерес на истината не съм правил такава салата с бекон , но така бих постъпил. ще се изяде със сигурност. ако остане можеш да се обадиш  Joy

# 87
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
ако остане можеш да се обадиш 

 Laughing В нашата къща никога нищо не остава, но ако става за ядене ще ти се обадя. Laughing Благодаря ти за отговора!

# 88
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте,

решила съм да правя ягодова тарта, имам Рикота, та се чудих дали ще се вържи с вкуса на ягодите.
Също и ако ми предложите някаква рецепта за крем с рикотата много ще съм ви благодарна Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 11 082
Рикотата може да я обединиш с няколко белтъка (и двете поотделно разбити със захар), добавяш ванилия и желатин да стегне. Ягодите може да ги добавиш в крема. Комбинацията е много добра.

Общи условия

Активация на акаунт