Избор на климатик

  • 246 090
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 20 157
В крайна сметка взехме Фуджицу пак, дано не съжаляваме.  Simple Smile

# 286
# 287
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
("само" 1,1 киловат над Панасоника) и пак е 9-ка!

това не е точно така.
Отоплителна мощност 3.4кВт (Панасоник) vs 3.6кВт (Fuji El.).
Къде съзря 1.1 кВт?

Освен ако не гледаш макс. мощност, с която даден климатик работи не повече от 10-ина мин. и това на практика означава, че затопля с по-голяма мощност... по-бърз е. НИТО един климатик не работи на макс. мощност в режим на отопление. НИТО един.
Иначе разликата е само в 0.02кВт.  Laughing пренебрежимо малка.

Аз съм върл фен на ФЕ(FUJITSU) - с уговорката само за страите им модели, дали с плазма или не... няма значение. Но откъм мощност Е серията на Панасоник ги доближава. Освен това тук ставаше дума за ХЕ серията, която на външен вид е малко по-прибрана от ФЕ. Говоря за вътрешните им тела. Цвят инокс не е елемент, на който отдавам някакво значение.

Хора казвам го пак, пък който иска ще го запомни...
Всяка марка климатик предлага НЯКОЛКО серии. Нискобюджетни, средни и високобюджетни.
Та няма Мерцедеси, няма Трабанчета, а само параметри, характеристики и екстри.
Четете ги внимателно. И по тях си избирайте. Че иначе е стуууддд...

Леми - честито   bouquet

# 288
# 289
  • Мнения: 341
Здравейте, вчера най-накрая си премерих стаите в квартирата и очакваните 50кв се оказаха 37. Височината на стените е ок. 2,50 м. Има преградни стени, но имаме подходящо място за поставяне на климатика, за да топли на теория целия апартамент. Този климатик ще ни стане единственият начин за отопление. В къща сме, тухла, без изолация, с най-евтината ПВЦ-дограма, която не пуска топлото навън, но вкарва топлото отвън. Колебаем се между обикновен и мобилен климатик. Имаме бюджет от 1500 лв, но ако се вместим в 1000 първоначална инвестиция, ще е чудесно.

# 290
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колебаем се между обикновен и мобилен климатик. Имаме бюджет от 1500 лв, но ако се вместим в 1000 първоначална инвестиция, ще е чудесно.

трябва ви инверторен климатик, поне 18-ка (къща, без изолация и с нискобюджетна дограма предполага май климатик 24ка като макс. ефективно и надеждно отопление).
Имате сериозен обем от 92-93 м3. С тези преградни стени, как ще се вентилират тези 37м2 малко ми е трудно да си го представя.  Rolling Eyes
А за 1500лв. не се сещам предложение, освен Мидеа  Tired

# 291
  • Мнения: 341
И аз така предположих, значи ще се насочим към климатиците втора употреба... Там нещо да препоръчате?

# 292
  • Мнения: 0
Здравейте. Мисля да слагам климатик в детската - северно изложение, средна стая, 10 кв.м., 27 куб.м, с ПВЦ дограма, тухла, външна изолация 2 см., но стаята е с излаз на остъклвн балкон. Спрял съм се на Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZJX-S~SRC20ZJX-S Diamond или Toshiba RAS-07PKVP-E Super Daiseikai 5. Моля за съвет относно посочените климатици, както и други марки. Бюджет около 2000 лв. Доколко имат значение минимумите ма климатиците?

# 293
  • Мнения: 10
Fuji Electric LDC - страшна машина с плазмен модул, ще топли без проблем.

# 294
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте. Мисля да слагам климатик в детската - северно изложение, средна стая, 10 кв.м.,

не те съветвам.
Прекалено малка е стаята и няма къде да се "скриеш" от въздушния поток.
Мисля, че няма да ви е комфортно.

Но ако все пак си решил, Дайсейкай-ката.
Но има ли ги на пазара?

# 295
  • Мнения: 0
Благодаря за мненията. И мен ме притесняеа, че стаята е малка за тези климатици. А дали е удачно  с мултисплит система като включа и съседната стая, която е абсолютно еднаква.

# 296
  • Мнения: 9
Този "Ентусиаста"прави скрита реклама на Вимакс -ама не се казва,че ако им се счупи климатика ги чакахме 2 седмици в най-големия студ докато го оправят и пак не работи като хората....ужас

# 297
  • Мнения: 19 475
Този "Ентусиаста"прави скрита реклама на Вимакс -ама не се казва,че ако им се счупи климатика ги чакахме 2 седмици в най-големия студ докато го оправят и пак не работи като хората....ужас

За какъв ентусиаст става дума? Нещо не разбрах. Всъщност защо пък вие да не оплювате конкуренцията, специално регистрирайки се за това. Защо да ви вярваме?

# 298
  • Мнения: 9
Не ми пука дали ми вярвате, факт е, че не съм доволна, няма да ползвам повече услугите им и няма да ги препоръчам...

# 299
  • Мнения: 19 475
Не ми пука дали ми вярвате, факт е, че не съм доволна, няма да ползвам повече услугите им и няма да ги препоръчам...
Аз пък съм доволна от тях. Ползвах ги по препоръка на двама колеги, които също са доволни от работата им. И на мен не ми пука дали ми вярват.

Общи условия

Активация на акаунт