ЗОНАТА и ние - 9 Тема

  • 43 632
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 255
vitaivan,много се радвам,че си останала доволна  Peace
Човек като има високо мнение за някого лесно може да се разочарова,много респектиращо ми звучи това колко много време ти е отделила.Браво на д-р Папазова
А на теб успех в спазването на режима.Сега като има кой да те следи сигурно ще ти е по-лесно

# 676
  • Мнения: 13
    Vitaivan   ,много се радвам за теб и,че д-р Папазова ти е била толкова полезна!!!Сега всичко е в ТВОИТЕ РЪЦЕ LaughingА и имаш подкрепата на всички Нас!!!!Успех Laughing
  Moharet мнооого благодаря   bouquet за предаването на д-р Папазова,което намери.Ще е полезно за всички!!! Joy
  Дани1712 поздравления за материалите,който са на линка-намерих полезни неща за себе си.Благодаря ти   bouquet
   А това е информация,която намерих за това кисело мляко-наистина пишат,че няма въглехидрати.Това е възможно,когато лактозата е отстранена.
    Допълнителна информация
Име на продукта Кисело мляко 2% Harmonica - Био
Разфасовка 400г
Търговска марка Harmonica
Съдържание натурално биологично краве мляко и жива закваска streptococcus thermophilus и lactobacillus bulgaricus. Не съдържа консерванти и генно модифицирани съставки. 
Сертицирано от Сертифициращ орган Балкан Биосерт 
Хранителни стойности Хранителна стойност за 100г не по-малко от: Енергийна стойност - 50ккал; Протеини - 3.3г; Въглехидрати - ?; Мазнини - 3.6г 
Произход България
Вид търговия Био
   Все пак съм с резерви към тези био-храни.
Успех на всички!!! Joy

# 677
  • Мнения: 0
Moharet newsm51 Carmen    благодаря ви момичета че сте  си направили труда да намерите и качите този епизод от" На кафе" .   Мисля че за всички е интересно да си го припомним отново .  Малко ме смути разликата в количеството което обяснява д-р Папазова на око и това което меря аз на кантарчето-моето излиза баяяя повечко аз карам по листата качени от Емигрантка нали там всичко се обновява. Което ме кара да мисля че е по точно стига да не бъркам Laughing

Vitaivan Grinning  сега малко се отпусни и всичко ще си дойде на  място само по спокойно!!!

# 678
# 679
  • Мнения: 493
А на мен ми направи впечатление количеството ядки, които добави накрая в нейното меню. На таблото зад нея беше изписано 1 БМ - 3 бадема, а тя към закуската сложи 7 бр. За вечерната закуска сложи за 1 БМ към киселото мляко 3 чл слънчогледови семена, а по таблица е 1 чл. Или мазнините не са от такова голямо значение ?  newsm78

# 680
  • Мнения: 0
roseto58 благодаря  Laughingотворих го  и newsm78 ще хавщаме пътя към село !!!

отново ще пусна да гледам  newsm78защото и аз чух че 7 бадема за мазнина и две парченца хляб малко ми се вижда повечко- а за мазнините чрез тях се овобождават масните депа в организма .....Когато даваха предаването го бях гледала и сега отново пак с интерес го следих сякаш за първи път го чувам Laughing знам ли сигурно е от егн-то ми  Rolling Eyesама нали съм в зоната не би трябвало да забравям Laughing

# 681
  • Мнения: 73
И аз така заподозрях, че нещо не показва блоковете както ги знаем. Но може би кара малко небрежно, че пред камери и прожектори е различно. Пък и с Гала както юрка и прекъсва  Rolling Eyes А тоалетът й направо ме срази  Mr. Green

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 255
Или мазнините не са от такова голямо значение ?  newsm78
Относно килограмите има значение,а за да сме в Зоната най-важното е съотношението на въглехидратите и протеините,поне това са ми спомените от книгата ние и зоната

# 683
  • София
  • Мнения: 783
Здравейте, момичета  Hug
Тъй като от 1 месец пия от препоръчаното рибено масло, реших да ви споделя как се чувствам и какви ефекти забелязвам от него Simple Smile Да уточня - пия по 4гр рибено масло на ден (общо EPA1400mg/ DHA1000mg) и ето как ми действа:
Положителни страни:
1. Кожата ми значително се подобри - имам т.нар. пилешка кожа в горната част на ръцете и цял живот се боря с този проблем почти без резултат, а сега кожата ми изглежда почти гладка.
2. Косата ми изглежда супер, въпреки че постоянно я изрусявам, изправям и малтретирам по всевъзможни начини.
3. От преумора бях започнала да губя краткосрочна памет. Например, решавам да направя нещо или искам да кажа нещо и  в следващия момент изобщо не помня какво съм искала да направя. Лекарите казаха, че е от преумора и че имам нужда от почивка, но аз не успях да почивам до ден днешен. От известно време, обаче, се чувствам значително по-добре, спрях да забравям, по-концентрирана съм и определено съм по-ефективна в работата си.
4. Тъй като имам много силна алергия, от 2 години езикът ми беше ужасно обложен, дори на моменти ме болеше зверски. В момента езикът ми почти си е възстановил нормални вид.
Негативни страни:
1. Първата седмица ми беше много разстроен стомахът. Не знам дали не е положителен ефект, защото се е пречиствал организма ми, но аз го слагам тук, защото си беше некомфортно.
2. Цената е доста висока.
3. Тъй като е жега в момента, не мога да го нося със себе си през деня и трябва да се съобразявам да го пия докато съм вкъщи, защото го държа в хладилника.
4. Капсулите са много големи и трудно се преглъщат.

Това е засега, след 1 месец ще направя пълна кръвна картина да видя как са ми нивата на холестерола и някои други показатели, които се надявам да стабилизирам и пак ще дам отчет Simple Smile

# 684
  • София
  • Мнения: 783
vitaivan, много се радвам, че си останала доволна. Напълно подкрепям докторката за прясното мляко и те съветвам да я послушаш за известно време (2-3 месеца) и да видиш как ще се почувстваш. В крайна сметка се оказва, че ползите от прясното мляко са много по-малко, отколкото негативните страни. Постоянно препоръчвам на всичките си познати да спрат да го консумират и цитирам една реплика на Сиърс, която Емигрантка ни е казвала, че прясното мляко може да бъде полезно само ако си 140 килограмово теле  Laughing
Късмет ти желая и да ни държиш в течение как се чувстваш  Hug

Забравих да те питам кои шуслерови соли ти е препоръчала?? Питам от любопитство, защото от зимата ги разучавам тези соли и експериментирам с всякакви комбинации и ми е много интересна темата за солите Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 юни 2012, 10:33 от Moharet

# 685
  • Мнения: 126
Moharet, твоето риб. масло има ли го в IFOS? Гледам, че пиеш високи дози, предполагам си убедена, че е високопречистено. Може ли линк да дадеш да го видя? Благодаря!  bouquet

# 686
  • София
  • Мнения: 783
Да, забравих да уточня марката Simple Smile
Това е моето рибено масло - http://www.iherb.com/p/23722?at=0&rcode=gik440
От препоръаните марки в блога си го избрах, има сертификат.

# 687
  • Мнения: 126
Аз проверих сега моето по серийния номер на буркана в страницата на IFOS и пишеше следното:

Ultra-refined Products Category

5 Star Rating for omega-3 products containing greater than 60% concentration of EPA and DHA per gram of fish oil

Пак от блога е, ето това: http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Ultimate-Omega-Lemon-Flavor … 0-Soft-Gels/12949. Така като му гледам характеристиките и сравня с твоето... не знам защо съм го избрала, а и цената му е почти двойна. Отделно сега още са го вдигнали. Аз го купих за 42 $ /180 капсули/, а сега 120 капсули са 42 $.
Кармен, нали и ти пиеше от същото, сигурно ще кажеш какво толкова сме видели в нашата омега. Grinning и защо сме я предпочели пред другите в блога?

А за твоето, Moharet, какво ти изписва в страницата на IFOS?
Май следващия път ще поръчам от твоето - цената е доста по-добра от това на Нордик, а и показателите не отстъпват така като погледнах на бързо. Трябва само да видя що за животни са това 'лигнаните'. Wink

Последна редакция: сб, 30 юни 2012, 13:28 от Bibita

# 688
  • София
  • Мнения: 783
Bibita и за моето рибено масло пише същото в сайта на IFOS. Аз много се чудих кое от предложените марки в блога да избера, изчетох сума ти коментари в сайта на iherb, но в крайна сметка цената беше от значение.
А за лигнаните - това са фитоестрогени, които се съдържат в някои семена и най-вече в лененото семе. Имат положително влияние в превенцията на рака на гърдата и други туморни заболявания. Действат добре при предменструален синдром и менопауза. Някои изследвания сочат, че имат антиоксидантно и имуностимулиращо действие. Не се препоръчват за бременни жени, зареди влиянието им върху половата система. Не се препоръчва прекомерната им консумация, ето защо аз не консумирам ленено семе в момента и не превишавам предписаната доза на рибеното масло. Сега като се замисля, този месец не усетих никакъв ПМС, а обикновено съм много кисела и имам силни болки.
Аз съм на мнение, че човек трябва да експериментира, докато не улучи правилната марка за себе си за каквото и да било. Ето защо мисля следващия път да поръчам друга марка от блога и да видя с нея как ще се чувствам. Набелязала съм и това рибено масло http://www.iherb.com/Natural-Factors-RxOmega-3-Factors-120-Softgels/2717 Няма сертификат на IFOS, но пък има много положителни отзиви в iherb и е на по-добра цена, така че някой ден ще пробвам и него.

# 689
  • София
  • Мнения: 783
Сетих се да питам нещо Simple Smile Някой мерил ли е колко грама круша са 1блок. В табличката е отбелязано 1/2 чаша, ама аз не знам на какви парчета да я нарежа крушата, за да стане 1/2 чаша. Ето защо съм приела, че една средно голяма круша е 2 блока и така я хапвам, ама не съм сигурна дали е вярно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт