Как се живее без любов?

  • 27 639
  • 482
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 45
Уважение...? Аз никакво уважение не съм виждала в семейства където няма любов. Абсолютно съм убедена че без чувства уважението няма място.

Хм,тук не мога да се съглася.

Явно понятията ни за уважение се отличават.

Аз НИКОГА не съм виждала семейство в което да има уважение но да няма чувства.
Уважението е част от любовта, просто не може да го има без обич.

Там, на празното място в сърцето, където трябва да има любов, там се насажда нетърпимост, раздражение, непоносимост, студенина, равнодушие...и измежду тях няма място за уважението.

Хората са много интересни...карат се, но наричат това уважение, не се интересуват от живота и проблемите на другия и пак наричат това уважение. Един семеен мъж, чиято любовница бях, искрено ме убеждаваше че отношенията им в семейството се крепяли на уважение.  Чудех се къде сред уважението се вписва изневярата...Срещала съм дори жени които са психически и физически малтретирани, и които също искрено си вярват че това което крепи семейството им било уважение.
Изглежда хората свикнаха липсата на каквото и да било да наричат уважение и така я изкаляха тази дума че няма до къде...

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 12:59 от Lizet33

# 466
  • Мнения: 293
Лизет, моето виждане е,че човек се уважава заради личността му. Когато уважаваш един човек заради безбройните му хубави качества на ЧОВЕК няма как да спреш да го уважаваш само,защото не чувстваш сърцето си толкова пълно и не си пасваш с този човек. Уважението си е уважение. Над това,че спираме да обичаме нямаме контрол - но над уважението всеки човек с глава на раменето може да има контрол и да знае кой с какво го е заслужил или не .

Ти не уважаваш ли бившия си съпруг ?

# 467
  • Мнения: 45
Лизет, моето виждане е,че човек се уважава заради личността му. Когато уважаваш един човек заради безбройните му хубави качества на ЧОВЕК няма как да спреш да го уважаваш само,защото не чувстваш сърцето си толкова пълно и не си пасваш с този човек. Уважението си е уважение. Над това,че спираме да обичаме нямаме контрол - но над уважението всеки човек с глава на раменето може да има контрол и да знае кой с какво го е заслужил или не .

Ти не уважаваш ли бившия си съпруг ?


НЕ. Уважението ми към него се изпари много отдавна. Задълго преди да стане бивш. Тогава когато си отидоха последните остатъци от някакви чувства. Това че виждам и познавам хубавите му качества, не е в състояние да замести празнината с уважение. Просто уважение мога да имам към някой непознат когото нито познавам толкова добре, нито съм обичала, и който не ме е карал да се чувствам предадена.

# 468
  • Мнения: 293
Не знам как са били нещата при вас. Затова е трудно. Не говоря за случаи в които има предателство.

# 469
  • Мнения: 45
Не знам как са били нещата при вас. Затова е трудно. Не говоря за случаи в които има предателство.

Във ВСИЧКИ случаи има предателство. Има ли липса на любов, има и предателство. Аз очаквам семейство в което да има взаимна любов, но не го получавам, не съм ли предадена?

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 15:13 от Lizet33

# 470
  • София
  • Мнения: 62 595
Може да не е липса на любов, а да е от завишена доза егоизъм това предателство. Много хора ообичат половинките си, но все пак поставят на първо място себе си, и не мислят много, когаато трябва да избират кого да натопят. Имат проблясъци на закрила, но няколко пъти повече на постъпки, които се възприемат като предателство. По-скоро от такива постъъпки се изпарява уважението, защото не може да се разчита на партньора дали няма да те изостави в насред път, защото спасителната жилетка е една.

# 471
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Може да не е липса на любов, а да е от завишена доза егоизъм това предателство. Много хора ообичат половинките си, но все пак поставят на първо място себе си, и не мислят много, когаато трябва да избират кого да натопят. Имат проблясъци на закрила, но няколко пъти повече на постъпки, които се възприемат като предателство. По-скоро от такива постъъпки се изпарява уважението, защото не може да се разчита на партньора дали няма да те изостави в насред път, защото спасителната жилетка е една.

Впечатляващо точно! И толкова често го наблюдавам около себе си, за съжаление. Хората масово не сме научени да живеем заедно по добър начин, на принципа "и вземам, но и давам". В такива случаи и любовта, и уважението си отиват не през вратата, ами направо през аварийния изход.

# 472
  • Мнения: 293
Не мисля,че да спреш да обичаш е предателство.
Предателство за мен е когато някой ми обещае нещо,а не го изпълни.
А ние не можем да си обещаем,че ще се обичаме завинаги.
Предателство е ако не застане до мен в трудното.
Предателство бих нарекла дори ако живее с мен без да ме обича.Не,защото не ме обича,а защото не е дал знак за това.

Познавам съпруга си от 12 години и не съм видяла нищо ама нищо лошо от него. Няма сила на тая Земя , която да ме накара да спра да го уважавам. Може би говорим за различни неща.

А това за егоизма изобщо не искам да го коментирам. То е извън представите ми за взаимоотношения.

# 473
  • София
  • Мнения: 62 595
да, точно за различни неща говорим в смисъл, че любовта и уважението са различни неща. Любовта не пречи човек да предаде любимия си, но предателството почти сигурно убива уважението, дори да има голяма любов. В този смисъл, пО бих приела семейство без любов, но с взаимно уважение, отколкото с любов, но без уважение, или въпреки любовта да бъде убито уважението заради някакво предателство. Ох, сложно го написах, ама от няколко дни ми е едно такова сложно мисленето!

# 474
  • Мнения: 293
Аз уважение без любов го разбирам ама любов без уважение - не мога да го схвана .

# 475
  • Мнения: 127
И аз не си представям любов без уважение.Когато в едно семейство единия загуби уважението на другия,постепенно започва да губи и любовта му...А уважението без любов е възможно,но си мисля,че в такъв случай никога не си обичал истински този човек...

# 476
  • Мнения: 194
А има ли и каква е дефиницията за любов?

Мисля, че тук се разминаваме, защото всеки тълкува понятието "любов" по своему  Laughing

За някои любовта е = привързаност, доверие, уважение и куп други неща.....
За други, тази формула без доза страст не може да се нарече любов.

За мен е ...или го има...или го няма!

# 477
  • Мнения: 127
За мен любовта е уважение,доверие,разбиране и физическо  привличане между партньорите.Липсва ли един компонент,хармонията се нарушава.Другите може да компенсират  известно време,но рано или късно и те се изпаряват.

# 478
  • Мнения: 293
Всеки разбира любовта по свой начин ... Затова светът е толкова шарен !

# 479
  • Мнения: X
А има ли и каква е дефиницията за любов?
Колкото хора, толкова и дефиниции.    Grinning
За мен има любов, когато човекът ти липсва.Няма ли го ден-два, и вече усещаш липсата му.Нямаш търпение да се върне, да те прегърне, да ти се усмихне....
Безразлично ли ти е отсъствието му , нещата не вървят на добре....(радостта от липсата му хич даже не я коментирам  Laughing  )
Физическо привличане, уважение, доверие и т.н. дори нямат нужда от споменаване, те са стандартните характеристики, които могат да се прочетат във всяка една "психо"-книга.

Общи условия

Активация на акаунт