Разкажи ми за Китай

  • 18 285
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 953
Дори китайската кухня варира много – напр. в момента ми се губи името на района, но е населен предимно с мюсюлманско население и кухнята е доста по-различна от това, което сме свикнали да свързваме с китайската кухня и прилича повече на арабската и заради това, че не се използва свинско и като подправки също.  
Да, това е районът в северозападната част на Китай с административен център град Урумчи. Близо е до границата с Казахстан и Киргизстан. Екскурзоводът ни в Пекин беше от там и беше мюсюлманин.

# 106
  • Мнения: 119
Да , имаш абсолютно точна информация.
Според това заплатите в най-големитя производител на електроника в Китай са от порядъка на около 200 долара.

http://bnt.bg/bg/news/view/30180
http://www.kaldata.com/70290/Foxconn-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1 … %D0%B0%D0%B4.html

В линковете които бях пуснала се вижда , че хората с образование имат значително по-добри доходи , но явно има доста хора които са склонни да работят и за тия пари.

Ама то това пак опира до вица за разликата между туризма и емрграцията , а и не всичко е пари  Grinning

# 107
  • Мнения: 11 747
Ако 200 долара (300лв) остават след осигурена квартира, храна и дрехи, то в България някои работят и за по- малко  Confused Пак не са по- зле от нас.

# 108
  • Мнения: 2 241
В новия брой на National geographic има отделени 12 страници за глинените воини  Peace
Доста любопитна информация има.

# 109
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
тук не е писано от доста време, но тъй като се замислям за екскурзия до Китай имам два най-важни въпроса  Joy

Колко пари на ден биха ми били нужни, при условие, че ядене, спане и транспорт вече е уреден ? Също така правихте ли си някакви ваксини, и ако да какви  Hug

# 110
  • Мнения: 11 747
Не съм си правила ваксини.
Цените са като в България, горе- долу.

# 111
  • София
  • Мнения: 3 818
Аз си правих комбинираната за хепатит, но не само за там.

# 112
  • Мнения: 80
Преди два дни се върнах от Дубай и вече мислите ми са насочени към Шанхай Simple Smile
Записвам се да следя ,и отивам да чета
Първи въпрос,като все още крайно неориентирана- София-Пекин или София- Шанхай е по изгодно да се лети?

# 113
  • Мнения: 11 747
Нямам представа, кое е по- изгодно, но ако ще посещаваш и двата града, вероятно ще трябва да летиш и от двата. Те са на огромно разстояние един от друг. Еветуално виж влаковете, май са евтини, а са бързи и удобни. Вече може би има скоростен влак между Пекин и Шанхай, нали се строеше преди 2-3 години. Всъщност, никак не мога да съм полезна.

# 114
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Преди два дни се върнах от Дубай и вече мислите ми са насочени към Шанхай Simple Smile
Записвам се да следя ,и отивам да чета
Първи въпрос,като все още крайно неориентирана- София-Пекин или София- Шанхай е по изгодно да се лети?

няма почти никаква разлика цената, аз ги проверявах редовно, най-добрия вариант за придвижване между двата града е влак, поне от това, което съм чела  Peace

# 115
  • Мнения: 11 747
Иначе и аз бих искала да посетя Дубай и да направя паралел между него и Шанхай. Макар, че мисля, че те двата са несравними по всякакви критерии.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 953
Може на отиване да пътувате от София до Пекин, а на връщане Шанхай - София или обратното. Ние така пътувахме, ама вече не помня каква беше цената на билетите, но не беше висока. Между Пекин и Шанхай, ако е пуснат скоростния влак ще е добре или ако цената на самолета не е много висока. Но лично за мен нощния влак не беше много приятно изживяване, а особено чакалнята на гарата в Пекин е някакъв ужас, въпреки че ни бяха сложили в някакъв "ВИП салон".

# 117
  • Мнения: 11 747
И аз за скоростен влак предлагам, не за обикновен. Макар, че нощния влак все пак по- хубав от БДЖ ми се видя, но 11 часа пътувахме от Пекин до Сиан, което е по средата, а до Шанхай ще трябва 24 часа да го направят  Simple Smile  Освен ако не прескочат до Сиан и те.

# 118
  • Мнения: 11 747
dechy,

Скрит текст:
Хареса ли ти Тайланд и Камбоджа?! Simple Smile

# 119
  • София
  • Мнения: 1 953
Mного, Pina. Особено в Камбоджа - Сием Рип е невероятно. А този път всичко организирахме сами и беше много хубаво. Пожелавам и на теб да отидеш някой ден като порасне малката принцеса.

Общи условия

Активация на акаунт