Отговори
  • Мнения: 431
Здравейте!

От една година след прекаран (и явно недоизлекуван) грип се сдобих с неприятен бял налеп по езика. Тук е моментът да вметна, че беше отнесен до вниманието на трима (!) лекари -- първата пусна изследвания, но не откри нищо нередно, каза, че не изглежда чак толкова ненормално, и като толкова ме притеснява, да го търкам със сода бикарбонат; втория потвърди, че не изглежда чак толкова ненормално, и като толкова ме притеснява, да го търкам със сода бикарбонат; от третата първоначално се окуражих, но в крайна сметка жената масово си изписваше широкоспектърни антибиотици, от които имаше повече вреда, отколкото (каквато и да е, всъщност!) полза, та след втория изпит и при нея няма да се върна.

(Содата действително го премахва, но не помага. Т.е. е временно. А на мен никак не ми харесва идеята до края на живота си да я ползвам ежедневно, още повече че 24 години не ми се е налагало? newsm78)

Според мен този налеп показва, че нещо не е наред... Но къде да намеря специалист, който да го излекува? Моля, помогнете! По мнението на горните 'специалисти' се касае за леко възпаление на някакви си сливици (разположени по-назад в гърлото), и като естествена защитна реакция езикът ми образувал този налеп, без да е бактериално или инфекциозно (наистина, мистериозно!, приятелят ми не го е прихванал Laughing )

И все пак смятам, че един розово-червен език е признак на добро здраве. Simple Smile

Моля, препоръчайте ми този път свестен УНГ специалист. Става въпрос за София, няма значение как и колко скъпо работи. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

# 1
  • Мнения: X
Меичка, професор Карчев от ИСУЛ. Той е много добър специалист. Успех !

# 2
  • Мнения: 8 242
Ако беше бебе щях да кажа, че ми прилича на млечница Simple Smile
(демек гъбична инфекция) - защо не пробваш с Дактарин - поне нищо няма да ти стане, ако не се махне  Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Защо не се прегледаш при гастроентеролог, вероятно става въпрос за възпаление на стомаха - гастрит, язва...

# 4
  • Мнения: 431
Йейййй, много благодаря за отговорите, момичета!  Heart Eyes

* Дактарин съм мазала -- нямаше ефект... и други противогъбични съм прилагала, но белия налеп си остава, освен ако не го отстраня с механично търкане Sick

* Много благодаря за препоръката за ИСУЛ -- бях чела някъде, че там има много добри УНГ специалист, а сега като знам и конкретно име, нищо не ме спира Crazy

* Зара, ами ако беше нещо на стомаха, нямаше ли да има и други симптоми  newsm78 мисля, че там нещата са екстра Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 577
Ми не е задължително. Освен това може да имаш симптоми, но да ги смяташ за хормални, а пък всъщност да има някакъв проблем. Щом е само езика и не се повлиява от локално лечение, по-добре потърси комплексен проблем.

# 6
  • Мнения: 2
Отидете при проф. Бенчев, Хил клиник.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
д-р Катя Кирова,

Окръжна Болница,
сл. тел. 9759-131, -332

Частен кабинет, работи по НЗОК
Клиника Лора, ул. Позитано № 10, четни дати - 15-19 часа.
сл. тел. 980 33 82

Невероятен специалист, с отношение към децата, които много я харесват.

# 8
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Здравей,Меичка!Мъжът ми има същия проблем от поне два месеца.Премина лечение с АБ,сода а последно му изписаха и хапчета за стомаха-но нищо не му помогна и продължава да е с този налеп на езика. При теб как се развиха нещата?

# 9
  • Мнения: 117
Много често след употреба на антибиотици се получава дисбактериоза, от която се появява бялото по езика. Да ви кажа моето дете постоянно е с такъв език и когато е здрава. Пие пробиотици - това помага. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 754
Препоръчвам доц.Тодоров                                                                                                                                                 ул.Димитър Хаджикоцев /с/у басейна Спартак/   102А тел:865 10 71
                                                                                                                                                             

# 11
  • Мнения: 75
Още едно добро мнение за проф. Бенчев от Хил клиник  Peace

# 12
  • Мнения: 495
Обложен език-гъбички или токсини в червата.Изчистят ли се те и езика се оправя.Моят вече  не е обложен,но правих детокс и здр. храна/без пържено...../.

# 13
  • Мнения: 22
Здравейте момичета! И аз имам подобен проблем. Някой знае ли график на проф. Бенчев и също така ако имате инфо за цени, как е апаратурата?

Благодаря ви предварително!

# 14
  • Мнения: 22
Меичка, професор Карчев от ИСУЛ. Той е много добър специалист. Успех !


Някакви тлефони за контакти и записване на часове за проф. Карчев можете ли да дадете?

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт