Имплантите – авангардна технология за решаване на вечни проблеми

  • 28 967
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искал да попитам нещо относно цялостното възстановяване на извадени зъби. В момента посещавам една стоматологична клиника, която ми препоръчва провеждане на ортодонтско лечение, преди поставянето на зъбни импланти. Изгубих всичките си шести зъби и според зъболекарката би било добре да се наместят зъбите ми преди да се пристъпи към имплантация. Дали наистина е необходимо това, и ако не го направя какво ще загубя? Причината за въпроса ми е от чисто финансова гледна точка - струва ми се доста скъпо. На 25 години съм. Предварително благодаря  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 187
Здравейте, бих искал да попитам нещо относно цялостното възстановяване на извадени зъби. В момента посещавам една стоматологична клиника, която ми препоръчва провеждане на ортодонтско лечение, преди поставянето на зъбни импланти. Изгубих всичките си шести зъби и според зъболекарката би било добре да се наместят зъбите ми преди да се пристъпи към имплантация. Дали наистина е необходимо това, и ако не го направя какво ще загубя? Причината за въпроса ми е от чисто финансова гледна точка - струва ми се доста скъпо. На 25 години съм. Предварително благодаря  Simple Smile
Ортодонтско лечение на какво точно? Наместване на останалите зъби в устата или някаква специална процедура на мястото, където са били 6-те зъба?
При мен имаше подобен случай с изплантите. Вече имам два импланта, сложени ми бяха през октомври, преди месец вече ми сложиха и коронките. Пръвоначално моята зъболекарка ми предлагаше първо да сложа шини, за да ми се наместят зъбите - понеже долната ми челюст е твърде тясна и предните ми зъби са разместени. Първо трябвало да се наместят зъбите - горе и долу, и после да се правят имплантите, за да може да се види накрая колко свободно място ще остане за имплантите и да им се съобрази размерът.
Да, обаче не стана така. По една или друга причина започнах първо с имплантите - и двата са на горната челюст - един отляво и един отдясно. Просто след дълго прекъсване след ваденето на зъбите отидох при нея и започнахме да работим по имплантите без да отваря дума за шини.
Без да съм специалист, чисто логически си мисля, че по принцип идеята да носиш първо шини е, че ако се сложат след поставянето на имплантите, при нужда от движение на зъбите един имплант ще се мести по-трудно от един истински зъб или пък че представлява компрометиране на здравината на импланта - все пак е чуждо тяло, което по някакъв начин е задържано в устата ти и ако трябва да се мести при ефекта от шината, може да създаде проблем.
Малко късно виждам този пост, но ако още не си решил какво да предприемеш, просто помоли зъболекарката по-подробно да ти обясни причините, поради които се налага да се носят първо шини. И да ти даде като информация и плюсовете, и минусите на това да пропуснеш шините и да минеш директно на имплантите.
Може да се допиташ и до друг специалист за всеки случай - но на живо, а не във форума. Със сигурност тук никой няма да може да ти каже на 100% точно мнение без да види за какво става въпрос.

# 47
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Записвам се в темата, понеже имам няколко въпроса.
Ще се върна в началото да прочета другите постове и ще се включа отново.

# 48
  • EU
  • Мнения: 400
Здравейте на всички! След 10 дена стават 2 месеца от както ми извадиха 6 долу в дясно. Искам да попитам къде в Пловдив  (аз съм от Пазарджик и тук не знам да слагат) мога да отида на консултация за поставяне на имплант?

# 49
  • Мнения: 4 642
Когато се заговори за имплантология, името е само едно: д-р Бранимир Кирилов, в чиято клиника не само се поставят ежедневно импланти, но и е официален представител на Международния учебен център по имплантология - IFZI, Германия.




 

   Точно така! Само Медикълдент за импланти, защото д-р Кирилов е много амбициозен, знаещ и можещ имплантолог!

Общи условия

Активация на акаунт