CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 21

  • 55 986
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 024




Аз им се чудя толкова стотин CV- та и няколко десетки интервюта + повишаване на квалификацията си- как успяват да стоят по цял ден тук?  newsm78

Сигурно си е повишават квалификацията чрез нас!  Grinning

# 736
  • Мнения: 11 502
Искам да попитам RedVelvet и ivka03, с какво допринесохте, вие като HR-и, на момичетата търсещи работа и споделяки тук в темата?
Тук има момичета, които търсят работа от повече от година, без доходи, следящи всяка обява, кандидатстват и по такива обяви, по които не биха искали да работят, но нямат избор.
Защо трябва да говорите по този начин и на всеки пост, с нормален въпрос, да има по два поста с назидания и текст с тон "аз съм по-велика от теб".

Напишете едно две примерни мотивационни писма, едно две СиВи-та. Може да звучи смешно, но съм сигурна че ще има хора тук, които ще го оценят и ще им е полза.

Напълно съм съгласна с теб.
Миналата тема завърши почти по същият начин - с дразги, надявам се новата да е САМА В ПОМОщ НА ТЪРСЕщИТЕ РАБОТА  Peace

# 737
  • Мнения: X
Кой прави нова тема?

# 738
  • Мнения: 22 549
Goldie, така е, до. Но много фирми се оправят и без специално назначен HR. Както и много хора съвместяват тази и други дейности. )

# 739
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 941
Зависи кой как чете и как разбира и всеки има право на мнение, нали така?
Алина, мисля, че ако тези същите момичета спрат да се заяждат, а прочетат постовете ми, ще намерят ценна за тях информация. А относно писането на СВ-та и мотивационни писма, за всеки конкретен случай нещата са различни, няма панацея. Посочих грешките, които се правят често и които провалят кандидатите, само че веднага бях репликирана, че много съм била знаела и че постовете ми били назидателни. Аз дали ще пиша тук или не, ползата за мен е никаква и ако съм си изгубила от ценното време, за да напиша нещо, то е било с цел поне една да се вслуша. Само че вместо вслушване, получавам нападения и заплахи с модератор. Кой трябва да е обидения в момента?

# 740
  • Мнения: 9 024
Зависи кой как чете и как разбира и всеки има право на мнение, нали така?
Алина, мисля, че ако тези същите момичета спрат да се заяждат, а прочетат постовете ми, ще намерят ценна за тях информация. А относно писането на СВ-та и мотивационни писма, за всеки конкретен случай нещата са различни, няма панацея. Посочих грешките, които се правят често и които провалят кандидатите, само че веднага бях репликирана, че много съм била знаела и че постовете ми били назидателни. Аз дали ще пиша тук или не, ползата за мен е никаква и ако съм си изгубила от ценното време, за да напиша нещо, то е било с цел поне една да се вслуша. Само че вместо вслушване, получавам нападения и заплахи с модератор. Кой трябва да е обидения в момента?

Знаех си, че така ще ми отговориш.
Добре де, избери две три ключовеи позиции, ако трябва ще дадем пример с някоя случайно пбликувана обява и да ни покажете кои са перфектните CV и мотивационно писмо за тази обява, примерно. (знам, че ще ми отговорите, че нямате време, всички HR-и)

Да, мисля че няма полза, от това че от вчера се заяждаш с всеки тук. По-горе написах примерна полза.

# 741
  • Мнения: 22 549
Всичко това, което се казва тук го има написано поне на 10места в Нета. И всеки, който е решил да си търси работа вероятно се е осведомил по въпроса как се пише СВ, как да изглежда, мотивационно писмо и т.н. Да не говорим, че на английски има стотици примерни такива. От които може да се добие представа спрямо длъжността, как би било добре да изглежда едно такова писмо.

Ако наистина HRте смятат кандидатстващите за работа за толкова ограничени, това е друг въпрос.

ivka03, кажи ти какво друго правиш освен да подбираш кандидатите по документи и евентуално да присъстваш, или провеждаш интервюта с тях.
Интересно ми е просто.

# 742
  • Мнения: 9 024
Да, ясно е че има стотици примери в нета, но тук постоянно се говори, как се пращат еди какви си СиВи-та, еди какви си мотивационни писма, та ми се искаше да видя конкретна обява, с конкретни документи.

# 743
  • Мнения: 22 549
alina_si, аз си мисля, че човек, който твърди че е професионалист, няма да мрънка при вида на един, или друг формат CV, а ще разглежда всички по обективен начин.
За това и няма единен стандарт и унифициран вид автобиография.

# 744
  • София
  • Мнения: 6 219
Vanya_I, можеш да направиш оплакване. Иначе от фирмата са длъжни да проведат начален инструктаж и през определен период от време се прави допълнителен.


Знам, аз работя в офис, но като спометахте тези инструктажи се сетих колко смехотворно беше моето инструктиране. То и по - добре, че нямахме такъв, защото щеше да ни го проведе една дама, която идея си нямаше как да включи климатика дори, какво остава да изнесе лекция как да реагираме при токов удар например (което все пак е възможно да се случи в офис)

# 745
  • Мнения: 9 024
alina_si, аз си мисля, че човек, който твърди че е професионалист, няма да мрънка при вида на един, или друг формат CV, а ще разглежда всички по обективен начин.
За това и няма единен стандарт и унифициран вид автобиография.

Така е, права си! Simple Smile

# 746
  • Мнения: X
За трудовата медицина някоя HR- ка да отговори и кой прави новата тема, защото след малко ще заключат тази?

# 747
  • Мнения: 1 446
Явно трябва и работа да напусна,не знам,ще си помисля. Да не спъвам кандидатите де,не за друго....смешна работа.
А за работното време много обичате да се заяждате--ми аз ползвам интернет на работа, разрешени са ми Фейсбук, ЛинкедИн, и форума--все пак това ми е работата, а сега съм в отпуска...както и да е.

Алина, ти имаш ли идея аз колко сиви-та съм оправила,колко мотивационни съм написала. Нямаш,нали. Те не ми пишат тук, а на лични. все едно не съм гледала и твоето. Но не мога,за жалост да намеря работа на всички. Как за една година, година и половина даже, откакто пиша тук, някои момичета не се преквалифицираха, не записаха някой курс или не научиха нещо ново? Еми сори, ама спирам окончателно. Все едно някой специално от ХР-ите е виновен,че нямате работа.
Пишещите тук в голямата си част нямат идея какво прави един ХР.

# 748
  • Мнения: X
Зависи кой как чете и как разбира и всеки има право на мнение, нали така?
Алина, мисля, че ако тези същите момичета спрат да се заяждат, а прочетат постовете ми, ще намерят ценна за тях информация. А относно писането на СВ-та и мотивационни писма, за всеки конкретен случай нещата са различни, няма панацея. Посочих грешките, които се правят често и които провалят кандидатите, само че веднага бях репликирана, че много съм била знаела и че постовете ми били назидателни. Аз дали ще пиша тук или не, ползата за мен е никаква и ако съм си изгубила от ценното време, за да напиша нещо, то е било с цел поне една да се вслуша. Само че вместо вслушване, получавам нападения и заплахи с модератор. Кой трябва да е обидения в момента?

А, бе на тебе не ти ли казахме "чао" още вчера?  newsm78
продължаваш да тропаш с крак

# 749
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
ЕлиМери, какво те интересува за трудовата медицина?

Общи условия

Активация на акаунт