Лятото на ВТОРИ за трети клас!!! - 11

  • 42 072
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 32
Калина, права е Дидева. Този "лексикон" няма да просъществува дълго във времето във форума. Пиши си при нас. Тук си споделяме много неща.  Peace
  добре благодаря   bouquet Hug

# 706
  • Мнения: 9 990
Ирина, благодаря, аз си знам урока.Все пак с наборката вече го минах този път.Носи и шини, махаме зъби насилствено и тежко, може да не съм споделила тук, та сме чести гости на стоматологията.Точно мислех, че ще поразредим посещенията, а то се оказа, че не би. Crazy
Кажете от къде да намеря лична амбулаторна карта, нашата книжарница в поликлиниката е затворена, а аз от там купувах?Дали по книжарниците ги има?

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 09:09 от Jizzlobber

# 707
  • София
  • Мнения: 7 673
Нашата ЛЛ ги печата направо от компютъра от години, не попълва бланка.
Ние вече взехме за децата, за да избягаме от лудницата през септември.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 086
А знаете ли нещо за бележниците? Ще имат ли тази година или не?

# 709
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мили дами, сърдечно Ви благодаря  Heart Eyes

Да ви се връщат стократно всички пожелания  Hug

# 710
  • Мнения: 249
Привет!
Шани, с пожелания за здраве и много успехи на младежа   bouquet
Калина, добре дошла и дано ти е приятно при нас!
Ние почти през цялото лято бяхме на село. Миналата седмица направихме нещо като екскурзия. Направихме преход от Априлци до хижа Плевен-не очаквах, че ще успеем да се качим, заради дребния. Мислихме да отидем и до Видимското пръскало, но се отказахме. В тази суша почти нямало вода и го оставихме за друг по-пълноводен период Wink. Посетихме Природнонаучния музей в с. Черни Осъм, Троянския манастир. На път за вкъщи минахме през Етъра и се качихме на връх Шипка.
Девойката остана много доволна. Ще се опитам по-късно да кача малко снимки.
Нищо не съм чула за бележници Thinking
Купих тетрадки с широки редове от 40листа-дано не съм сбъркала. Класната не  каза от колко листа, но предполагам че вече няма да пишат на тези от 20. Вече и по математика ще пишат на широки редове.

# 711
  • София
  • Мнения: 13 236
Сашето се скъса от повръщане и главоболие на пристъпи. В 16:00 имаме час при лекар. От София нашите близки докторя ни казаха какво да даваме и да правим, но ние искаме да я види лекар тук заради главоболието и това дето Ирка се притесняваш, да не е менингит, колкото и да е малко вероятно. Tired

# 712
  • Мнения: 9 990
Vache, стискам палци!

# 713
  • Русе
  • Мнения: 11 928
    Ваче, главоболието е сигурно от температурата. Дано всичко се размине бърже и да не е това,от което се боиш.  Praynig 

  galani , хубава разходка сте си направили. Видимското пръскало е сщо една чудесна разходка, но е за препоръчване април, май когато е пълноводна реката. Под него има преспи сняг до началото на май.

    Изкарахме май последните летни почивни дни.Светослав два дена обгрижва една приятелка и снощи заспа изтощен още в 10.
Топлеше я със запален от него огън.
Скрит текст:

Сервираше и кълцаше салати.
Скрит текст:
И изпусна интересната гостенка,която посети двора ни. Чудесна и любопитна лисичка, която май се чувстваше като у дома си. Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 авг 2012, 12:20 от A m b e r

# 714
  • София
  • Мнения: 7 673
Ваче, аз при такива притеснения водя децата в спешното в Бургас, когато сме там. Не връщат, особено в почивни дни и нощем сте си били точно за там. Стискам палци!  Hug

# 715
  • София
  • Мнения: 13 236
Иринка, аз също за спешното мислех, но сутринта разговаряхме с нашите лекари в София и те ни успокоиха, че може днес през деня да реагираме. Свързахме се с препоръчан педиатър и сега ще ходим. Амбър, и аз мисля, че е от Т, обаче много силно я болеше. На пристъпи, ама много силни  Tired И нали всички шумят за менингита, та... Сега казва, че не я боли главата, ама като се пораздвижи ще видим. Може да е малко излишно вече да ходим да я преглеждат, но аз искам да проверят за неврологичните симптоми. Ако те отсъстват няма проблем, с другото ще се оправим. А тя при условие, че повръщаше вкл. и температуропонижаващите, температурата си е свършила работата.
Абе да ви кажа вече сме повече от месец в Б-с. Само един път имаше неразположение, което мина за часове. Сега за 2 дни мръднахме до Малко Търново и до Варна, и двете деца се изпонатръшкаха  Rolling Eyes

И да се върнем към ученическата тематика.. купихме 5 тетрадки с широки редове по 40 листа Mr. Green Тази година ще пишат само на нормални тетрадки вече. А, купихме и пергел  Laughing

# 716
  • Мнения: 7 201
    Ваче, главоболието е сигурно от температурата. Дано всичко се размине бърже и да не е това,от което се боиш.  Praynig 
Милата Саша, бързо да се оправя!  Praynig
Добре дошла и от мен, Калина! Hug
Купих само облечки, етикети и скицници.Фулмастри, моливи, химикали и т.н. има подарени доста.
За тетрадките ще изчакам първата родителска среща, че нямам представа какви ще са изискванията.
За бележници попитах преди време, но още нищо не знаят дори в книжарниците.

# 717
  • София
  • Мнения: 3 532
първи телефон и е  лилав много го хареса и и обещах че като стане в 6 клас и запази този ще и купя реплика на айфон  Grinning Grinning Тя попринцип си пази нещата. Hug
Някакви деца се бяха насъбрали около една пейка. Приближи се едно момиченце към тях и каза: "Биби, може ли да ти видя Китайфона". Тя й го даде и никой с никого не се е заяждал. Съвсем нормално си се възприе.
И все пак аз не съм привърженик на репликите. Бих предпочела варианта втора употреба.

Писала съм сигурно 10 пъти преди това, но моето получи телефон, когато му се наложи да ходи недоизлекувано на училище в първи клас. Телефонът беше от тия по 9 лева, които дават с плана. Самият модел обаче беше кофти и при следващото преподписване му взехме друг безплатен. Пази си ги, зарежда си ги, ползва си ги и се съобразява с лимитите. Знае че всичко над безплатните минути ще си го плати сам. До сега е имал само една сметка за 18 стотинки и то не по негова вина.

Не знам какъв е вашият опит с операторите, но на мен вече ми дойде до гуша от надписани сметки (Виваком). Например планът на детето забраняваше разговори с чужбина, с непознати номера и т.п. а те точно такъв му бяха сложили. И нали съм си идиот - обаждах им се около 100 пъти, но не коригираха сметката. Всеки месец имам по един разговор отгоре. Дори и на домашния телефон, при условие, че бях дала апарата на баща ми, в къщи не е имало никой (в работно време) и пак имахме проведен разговор към друг оператор. И понеже им казах че имам твърди доказателства кой точно къде е бил в това време ми казаха, че вкъщи явно са нахлули крадци с единствената задна мисъл да проведат 1 телефонен разговор с номер с който аз не съм говорила през последните 5 години. После веднага са се измъкнали.
Предишният месец телефонът ми беше от най-най-простите и се оказа, че с него съм успяла да вляза в интернет. Провериха че съм била с такъв апарат и пак не ми коригираха надписаните мегабайти.
Като ги слушам колегите обаче как другите оператори им надписват направо не смея да се оплаквам с моите 80 надписани стотинки.

# 718
  • София
  • Мнения: 13 236
Бяхме на лекар. Вируса летния е. Лекарката каза, че интоксикацията от вируса се изразява точно така с много силно главоболие. За около 48 часа отшумява. Обаче сега следва захранване.
Даде ми лекарката много ценни напътствия, както и ми показа какви са неврологичните признаци при менингит.

Валя, аз пък от мтел минах на виваком, щото ми писна от космически сметки. Сега сметката във виваком нещо ми се вижда голяма, ама не съм си видяла фактурата. С тях нямам срочен договор, та ако ми писне... ама не знам дали глобул ще са по-добри, ще видим...

# 719
  • София
  • Мнения: 7 673
Ваче, това са все пак добри новини!  Hug Много се радвам. Ще се оправи детенце бързичко вече.

Общи условия

Активация на акаунт