Бъдещи МАРТенки тук се явете и тестчета с две черти покажете

  • 30 591
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Благодаря  Wink и аз съм на твоите килограми и ръст и тъкмо преди няколко месеца бях успяла да достигна заветните 59 кг, но уви ще се дебелее пак, но поне поводът е страхотен. И на мен не ми се пие вече кафе, насилвам се за по едно на ден, че да ходя до тоалетната, но понякога и това не помага Sad вие имате ли запек? аз се тъпча основно с плодове, но скоро разбрах, че бананът запичал.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 107
Засега нямам проблеми с тоалетната, но знам, че е нормално да имаш и че ябълките помагат, бананите ги избягвай.

# 707
  • Мнения: 372
Момичета, диня, праскови, пъпеш също много помагат при запек. Аз сега съм на обратния полюс заради магнезия, но като го спра ще гледам вечер менюто да ми е по-плодово. Айрян вечер също помага, както и доматите, или направо салата от зеленчуци. Черния хляб, мюслите и т.н.
Аз пък като експерт по такива проблеми  Mr. Green

# 708
  • Мнения: 262
Здравейте , записвам се и аз при вас  Grinning Очакваният термин е 27.03 , първа бременност ми е и съм на 26 години ( въпреки че все още се водя за пред хората на 25  Crazy )

Аз живея в чужбина и все още е рано за каквито и да е прегледи. Първият е чак между 8-ма и 10-та седмица. А първият ултразвук е чак в 18-та седмица , но аз смятам около 12-та седмица да си ида на частно , понеже им нямам вяра на тукашните лекари , а и не ми се рискува да чакам чак до 18-та седмица , прекалено е късно.

Относно запека , трябва да се пие много вода като за начало , аз пия минимум по 2л. на ден. И съответно прекарвам доста време във ВЦ-то  Laughing
Също така от много отдавна закусвам с кисело мляко с 3 ч.л овесени трици в него , това също много спомага за перисталтиката. Отделно след като научих , че съм бременна и прочетох колко е важно да се приема калций , почнах пак да пия прясно мляко , след като доста дълго време го бях спряла. Та сега си пия мляко с какао или с малко нес кафе и мед по 200мл на ден.
Плодовете както сте споменали също много спомагат за ходенето до ВЦ.

# 709
  • Мнения: 0
Аз пък имампроблем със хемоглобина 105, много ми е нисък за 8 седмица.Лекарката ми излезе 3 седмици отпуска и ми каза по телефона да си купя витамини за бременни и товае. А на мен ми е отпаднало и немога да правя нищо .Незнам на работа как ще ходя Sad

# 710
  • Мнения: 534
lucky_charm и снуки прегръщам ви силно  Hug Hug Hug

Аз днес бях на първия си преглед видя се сакче в 5г.с.  ,докторката каза след 14 дни отново да отида за да се види вече сърдечната дейност  Peace Утре съм на преглед и при моята ендокриноложка за ТСХ то да видим с него какво ще правим и така  Peace
По тези калкулатори в нета ме изкарваще че съм в 6 г.с а доки каза 5г.с малко им се разминават нещата но нищо ще си почакам да минат дните докато чуем сърцето   Peace


# 711
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Момичета, във връзка с обществените басейни, само искам да кажа с цел да сте информирани, а не наплашени, че има инфекции, които могат да проникнат през плацентата, или да доведат до отлепяне на сакчето в по ранен период и т.н., такива са например стрептококовите.

То за това се прави няколко пъти през бременността микробиология. При мен например, освен близнаци ин витро, стрептококи бета, наложиха и секциото, защото са много опасни за бебетата  преминали през родовия път (http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4044)

А Бамба, появи ли се втори човек? ето аз намерих една снимка от УЗД, на която се вижда как в едното сакче още няма никой, и как е трябвало доки да снима от два различни ъгъла, защото дълго време двете не се виждаха едновременно, някак малката ми принцеса се беше разположила високо горе на скришно  Wink https://lh5.googleusercontent.com/-oDq3H-867AI/T8CVfVQfyKI/AAAAA … 824/Photo0052.jpg (снимката е много ранна мисля 4 или 6-та г.с.)

# 712
  • Мнения: 0
добър ден и от мен  Simple Smile искам да ви попитам дали някоя от вас има силно гадене и как мога да си помогна срещу това. за съжаление аз по цял ден съм зле и не искам да си помислям как ще почна работа тази седмица. помогнете ако знаете нещо, което ще помогне. Днес ще съм за втори път на преглед, но понеже не съм си взела направление дали ще може да ми се издаде болнични?  newsm78

# 713
  • Мнения: 806
Здравейте момичета,

Имаме си сърчице което бие 121 удара в минута  newsm44, съвсем нормално.  Сега ще се засили до 12та седмица и ще се нормализира.

Аз съм 161см и стартирах от 54.5кг.  Сега съм 56.5кг.  Много вода задържам каза доки.  Позволено ми е най много 15кг да кача.

# 714
  • София
  • Мнения: 23 174


А Бамба, появи ли се втори човек?
не, един единствен е  човека, бие му сърцето като парен локомотив, надявам се все така добре да вървят нещата, че съм се спекла много  Confused

# 715
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи мами, аз също съм една от вас, термин 22/03/2013. Тъкмо открих този приятен и несъмнено много полезен форум и реших да се присъединя, почти прочетох всички странички, ама аз..направо имам чувството, 4 есъм мн смотана. Ами съм вече 7г.с (по моите изчисления) и понеже съм в Англия, все още не съм ходила на лекар, Тъй като тук се ходело към 12 г.с.),  а тук гледам сърчица се чуват да тупкат , разни други неща....аз да не би в неведението си да съм изтървала някой важен момент вече?  Thinking видях,че има още две момичета, които също бременеят на Острова, те дали вече са ходили на някакви прегледи  Embarassed чувствам с едоста неловко  Confused иначе бременноста ми е ок за сега, гади ми се само от време на време-мн рядко, и мога да спя -МНОООГО, постоянно мога д аспя, леко наедрели гърди, хм...а до вчера имах мн странно зацапване-кафяво -оранжев цвят или подобно нещо, дали е нормално това? изобщо незнам какво да правя...

задължитрелно отиди на лекар възможно най-бързо,казват ти го от личен опит....

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 44

kriss26ster мила и аз съм така, а е още 6-та г.с. Веднъж само повръщах, но гаденето е ужасно. При мен е на етапи - на 2-3 дни се засилва, после отшумява и после пак с пълна сила. На мен лично много ми помагат тези неща:
- сутрин като стана бързам веднага да вкарам 1 бисквитка в устата; Много ми помага чай от мента, но не тази мента в пакетчетата, а направо билката от билкова аптека. Пия го вместо вода с малко мед. Пробвай също изцедено лимонче с вода и мед, мн освежава. Хапвай повечеко соленко и така.
Хубава седмица от мен, момичета и леко бременеене  Hug

# 717
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!

Лек срещу гаденето, ами ... няма. Има едни хомеопатични капки, но на мен не ми действат, така че по-добре без тях. Важното е да се пият течности и ако повръщанията надвишат над 5 пъти да се внимава да не се обезводните. На прегледа питах доки, какво да правя с това гадене. Отговорът беше - търпиш.  Laughing На мен снощи ми беше ужасно зле. Легнах в спалнята, а на малкия му пуснах филмчета, не мога да му обърна внимание на милото. Не се сещам кога и как сме заспали.

kriss26ster , ако първият път си била с направление, сега ще ти е вторичен прегледа и няма проблем за болничния. Ако не работи с касата не знам дали може да издаде болничен, но щом си здравно осигурена защо да не може.  newsm78

Учудих се за ехото при Цветкова, беше 20лв. При нея само едно ехо е безплатно по касата, а би трябвало да са 2.  Naughty Друг е въпроса, че има и лекари, които през цялата бременност те гледат на ехо и не ти вземат пари за това.  Peace

# 718
  • Мнения: 50
Здравейте,kriss26ster и аз съм така ,постоянно ми се гади и повръщам .Бременна съм в 7гс и лекарят ми изписа таблетки DEGAN 10mg. 3 пъти по 1 половин час преди ядене и сега се чувствам много по добре.  bouquet

# 719
  • Мнения: 67
Здравейте момичета!
Толкова много новини някой много неприятни, други вече имат сърчица! 

Аз пък си направих нещо! Вчера бях по работа в една слънчогледова нива и по някое време цялата станах на малки червени точици!!!!! Не са пъпчици, а само червено оцветяване!
Паникосах се жестоко и започна ходенето по мъките....педиатърка - алергична реакция, но не можела да изпише лекарства, защото съм бременна, да отидем на алерголог; алерголожка в Александровка ами ще ти бием вредна инжекция Урбазон, ама не прилича на алергичен обрив, отиди в инфекциона да изключат Рубеола!!!!!!!!!, в инфекциозна- малко вероятно да е рубеола, най-вероятно да е "летен грип", който протича с обрив! Ако не искаш да останеш за наблюдение тази вечер тук, дай кръв и ела другиден с изследванията!

Сега съм в тотален ужас, този обрив е навсякъде по мен, корема и гърдите ми изглеждат супер страшно и никой не може да ми каже как да ми мине и дали се уврежда бебето от всички тези неща!

Освен това летен грип наистина има с обрив, но обривът е между пръстите, а не по цялата кожа, момичета цялата ми кожа е на малки червени петънца!

Исках да попитам някоя мама на вече по-голямо дете (от 6 гестационна седмица Simple Smile дали си е претопляла детето или дали на някой му се е случвало нещо подобно!

Общи условия

Активация на акаунт