Слънчице, курорти и море , Майското дете дупето пече! - Тема 19

  • 37 473
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 660
Леле, че съм заплес! ooooh! Зло да ви забрави, момичета...

Хера, Jira, честити годишнини! Много любов и все хубави моменти да споделяте с любимите ви сащества!  bouquet

Поли, честит празник и тук! Много усмивки и весел празник от сърце!  bouquet

nandi, Нелли, знам, че вероятно и Рая би свикнала бързо, защото като ги водим по детски кътове и площадки бързо се приобщава и играе с децата, ама ме притеснява, че няма да може да казва кога й се ходи до тоалетна и ще има да плаче. Cry Тя и сега някои думи още не ги изговаря правилно и като не я разбера и ми крещи в лицето и плаче...докато се опитвам да я разбера и тя да ми обясни с повече думи какво точно иска да каже. ooooh! Та да видим как изобщо ще се справим с този проблем... дано и да понаучи поне да казва за тези физиологични нужди на флемиш. Тя е и доста объркана, защото освен български слуша английски и фламандски....тук в началото казваше Bye и Чао, или съжалявам и sorry, ама сега май ще й дойде в повече. Tired Да видим.

# 61
  • Мнения: 331
Леле, че съм заплес! ooooh! Зло да ви забрави, момичета...

Хера, Jira, честити годишнини! Много любов и все хубави моменти да споделяте с любимите ви сащества!  bouquet

Поли, честит празник и тук! Много усмивки и весел празник от сърце!  bouquet

И от мен, скъпи момичета!   bouquet

# 62
  • Мнения: 1 328
Ей ме и мен.
Митко беше с някаква температурка 39.00 вчера. Пипнах го по някое време през деня, стори ми се топъл, ама чак вечерта към 21 я измерих и се опулих.. иначе реших, че от жегата е топъл. Та - нищо не съм дала, освен хомеопатично поддържащо.. Днес беше до някое време с 37.4, 37.2.. но пък кисел колкото си ще цяяяяяяяяяяял ден!!! Реве, не ще нищо да яде, дори сладолед отказва.
И така.. да видим зъби ли ще излизат или не знам и аз кво вече. Иначе и лиги има много, силно се надявам да са зъби наистина.
За температурата ми попадна нещо много интересно от нашата хомеопатка, ако някой иска да ми пише на лични и мога да го пратя.

# 63
  • Мнения: 30
Честит рожден ден на Джуфчето и Поли! Да ви се сбъднат най-съкровенните желания!
Честита годишнина на Хера и Жира! Дълги години да се обичате и уважавате!
Нелка, стискам палци за изследванията. Много са мили тези моменти, когато дечицата усетят нещо и дойдат да те гушнат и погалят. И аз вчера така ми беше тъжно, нещо си мислех..и той ме гушна и ме облекчи.
Даная, в голямо приключение се видя и ти, дано да е някаква грешка. То навън не мога да спра всяко лапане на камъче, толкова лесно ли се хващат такива бактерии..ужас..Дано не е вярно туй изследване.
Тони, надявам се Рая да се отпусне бързо и да се научи да казва за нуждите.
Мариети, надявам се да сте добре вече.
Поли, не унивай, дано да ти размине скоро, аз също сдавам багажа на моменти, а винаги съм гледала сама да се вадя от тези дупки, но понякога просто не става..
Ние в петък отиваме на Св.Константин и Елена, гласувах, че ще е под чадъра, ама ще видим на басейна как е ситуацията. Не съм ходила там, ама жегите не ги издържаме с малкия та дано да не е много топло. Много ме е страх от пътуването, обаче дано да го преживеем някак. Най-вече искам малко разнообразие..
За отделянето на внимание..май съм си разглезила синчето, не иска нищо да прави без мен, пък и приспиването напоследък е само с мен. Нищо не мога да свърша, а принципно съм организиран човек, винаги съм се надпреварвала с времето.
И аз така телеграфно, но разбрах, че Гери има нова придобивка, безаварийно да си я карат, видях Моник на плажа, сладки Елита..и изчетох още доста, но вече не помня.

# 64
  • Мнения: 0
Скъпи момичета, много ви благодаря за прекрасните пожелания! Много сте мили и изключително ме зарадвахте!
 Heart Eyes  Hug

Честити годишнини на Хера и Жира! Още много дълги години любов и разбирателство!  newsm51

# 65
  • Мнения: 30
Жира, Хера, честити ви годишнини!!! Много да се обичате с мъжовете, много да се слушате и уважавате!!! Винаги в очите да ви гледат и да изпълняват желанията ви!!!  Hug Hug Hug


Полиииии, честит рожден ден!!! Да си много здрава, обичана, да имаш безброй поводи за усмивки и щастие!!!


Здравейте, милички!!!
Нещо не смогвам тези дни...

Даная, дано бактерията да е грешка. Но и ешерихия не е чак толкова опасна принципно.
За гела - възможно е маникюристката да не е била добра или пък материалите й (това е МНОГО вероятно) или пък да ти се омазняват ноктите много бързо.... но според мен са по-скоро първите 2 причини  Peace
Нелка, относно методите за възпитание, абсолютно те подкрепям!  Peace И преди съм казвала - и аз предпочитам да взема забраненото нещо, да го преместя, да баламосам Мариса с друго, отколкото на всяко нещо да казвам НЕ, НЕ и НЕ... то започва да се обърква детето и да не обръща внимание на НЕ-тата  Peace Но и аз понякога не успявам или не издържам и я използвам и то доста рязко  Rolling Eyes Тя обаче не ме слуша и си прави каквото си иска... #Crazy
За игрите с децата - мислила съм си ТОЧНО същите неща, за които споделяш ти.... но май е нормално! Майките от грижи, вълнения и умора не могат да се радват истински на децата си!Майка ми все повтаря "Вие (т.е. аз и брат ми) сякаш не бяхте толкова сладки...". Но това изобщо не е така, просто е била преуморена и не е можела да погледне на нас така, както сега гледа на внучка си (която плюс това вижда доста рядко  Wink).
Къщи, семестриално ли си завършила?!
Деси-шиша - дано е станало грешка при изследванията!  Praynig Hug
Гери, честито ви Бу!!! Да си го карате със здраве и само по хубави и безаварийни пътища!!!  Hug Hug Hug
Нанди и тук започва такъв период (като изключим влагата, с която като морско чадо съм свикнала и ми е по-добре). Днес излязохме в 8 вечерта и цялата бях вир-вода!!!!!! Прибирахме се към 11 и пак станах мокра!!! То верно, че и кг са ми множко, ама не само аз се потях... Peace
Мушенце, дано дойде и твоя ред за почивка - стига само Максито си е почивал де  Peace Hug
Тони, първо - голямо гуш за терзанията ти и второ - сигурна съм, че детето бързо ще свикне и ще се научи на основните фрази, а после и да говори добре!  Hug
Жени, дано да са зъби наистина!!!
Ако не ти е проблем, напиши ми на лични, за какво става въпрос за температурата...  Rolling Eyes Hug
Поли и аз нещо съм изпаднала в едни състояния... нали по едно време ставаше въпрос за Сатурновите дупки покрай РД-тата... и на мен ми е едно тъжно и вяло, мисля си все, че никой не ме обича (естествено, че не е така, ама наистина сякаш е истина)... луда работа! Да минава вече и при теб!!!   Hug Hug Hug

Лава, покрай вълненията и най-вече приготовленията за моя РД, не успях да отразя порастването на твоята дъщеричка  Embarassed Blush Rolling Eyes
Да ти е жива и здрава, да ти е опора и много, много да те радва!!! Hug Heart Eyes

Относно мнението на таткото и моето - в повечето случаи се припокриват! Тай ме подкрепя! Може да има други недостатъци (като всеки човек), но поне за възпитанието на детето ме подкрепя изцяло и приема моите правила. Дори когато едва бях родила, той ми каза "Сигурен съм, че ще я възпиташ прекрасно!". В случая визираше факта, че моето куче е невероятно възпитано и дресирано, но все пак кучетата и децата са различни... Дали ще се справя... ще поживеем и ще видим! Дано все пак всичко е в рамките на нормалното  Praynig Peace
Видях, че сте коментирали тръшкането... ами при нас е много на мода! Само дето аз не й обръщам внимание на инатите. Ако нещо наистина я боли гледам да гушна, но ако просто е за глупости се правя, че не я виждам и чувам. Но бабите - те са друго нещо - угаждат й за всичко и по всяко време... та не е виновно детето, ама мен тази работа не ме вълнува... виновно, не виновно - не може да ме прави на луда  Naughty Crossing Arms
Лампа не ползваме!!! Аз не мога да спя на светло и ужасно ме дразни... и да заспя, се будя често от светлината. Мариса за сега няма страх от тъмното и дано и занапред да е така!  Praynig

За мен: днес ме избраха за отговорник на специалността. Всички гласуваха, както сами се изразиха "с две ръце", при все, че аз ИЗОБЩО не съм се кандидатирала  Rolling Eyes Всички бяха на мнение, че съм отговорна и ако поема дадена задача ще се справя идеално... е, аз нямах такова мнение за себе, даже си мисля, че от както съм родила, съм станала доста неорганизирана... А те ме познават от тогава (първия семестър вече бях доста бременна Wink). Явно наистина съм прекалено критична към себе си!  Blush
В първия момент не ми се искаше да приемам, защото и без това имам доста задачи на главата, а това си е голяма отговорност, но после ми стана много драго, че са ме избрали (и то без да съм предявила желание)... та приех. От друга страна вярвам, че ще се справя, защото наистина, когато отговарям за други хора ставам доста по-организирана.

Лекциите минават сравнително интересно, макар и в жегите. Мариса я гледат свекърва ми и една нейна приятелка - на смени. Утре няма да ходя, после пак ще се правят разни чупки и врътки. След голямо мислене и смятане счетох, че е абсурдно да си позволя детегледачка и по-добре да не ходя на всички лекции, отколкото после да изнемогваме. Но иначе преподавателите са разбрани (повечето). Абе и това ще мине, само дето много го мислех...

# 66
  • Мнения: 331
Мариети, поздравления!   bouquet Ние изобщо не сме се съмнявали в теб! Не се подценявай!  Hug

# 67
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Жира, Хера, честити ви годишнини!!! Много да се обичате с мъжовете, много да се слушате и уважавате!!! Винаги в очите да ви гледат и да изпълняват желанията ви!!!  Hug Hug Hug


Полиииии, честит рожден ден!!! Да си много здрава, обичана, да имаш безброй поводи за усмивки и щастие!!!

-Благодаря Мариети Hug

Хей, Мариети, браво на теб Hug, ти се съмняваше как ще се справиш с ходенето на лекций, пък виж всичко се подрежда, а и този пост е страхотна похвала от колегите към теб, поздравления Hug

Върхлитам с вАпрос, удебелен и подчертан да не мЪ пропуснете Искам да направя домашен млечен крем, БЕЗ яйца. Продуктите са мляко, захар , брашно/царевично нишест. Моля за пропроций, щот не ми се експериментира, ааааааааа и не ми казвайте едно пакетче нишесте, щото тука са по половин кило пакетчетата Mr. Green

# 68
  • Мнения: 111
Жира, Хера, честити ви годишнини!!! Много да се обичате с мъжовете, много да се слушате и уважавате!!! Винаги в очите да ви гледат и да изпълняват желанията ви!!!  Hug Hug Hug


Полиииии, честит рожден ден!!! Да си много здрава, обичана, да имаш безброй поводи за усмивки и щастие!!!

-Благодаря Мариети Hug

Хей, Мариети, браво на теб Hug, ти се съмняваше как ще се справиш с ходенето на лекций, пък виж всичко се подрежда, а и този пост е страхотна похвала от колегите към теб, поздравления Hug

Върхлитам с вАпрос, удебелен и подчертан да не мЪ пропуснете Искам да направя домашен млечен крем, БЕЗ яйца. Продуктите са мляко, захар , брашно/царевично нишест. Моля за пропроций, щот не ми се експериментира, ааааааааа и не ми казвайте едно пакетче нишесте, щото тука са по половин кило пакетчетата Mr. Green

НАНДИ
 За ваниловия крем:

    500 мл прясно мляко
    5 с.л. брашно
    1/2 ч.ч. вода
    7-8 с.л. захар
    50 г масло
    3 ванилии


Рецептата е от тук
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D1%80%D0%B8
Стова се пълнят еклерите.

Мариети,браво за твоята организираност.Ето успяла си да организираш гледането на детето,лекциите,че и отговорник са те направили.
За моите нокти-ми те са с по голямо омазняване попринцип,ама нали уж ги мажат там.Все тая,видяло се е че не става,ще си купя витамини за заздравяване поне,че и косата ми пак започна да пада и да се сменя:)

Тони,успешно учене на Рая на фламандския,то толкова сложно ми звучи на мен,представям си на детето.Щом са детски учителки трябва да умеят да разбират и от жестове:)Ама децата са адаптивни,ще научи няколко думи за физиологични нужди и да поиска вода и всичко ще е наред.

Ние сега учим Мариела да си иска вода,по точно да казва"вода" или подобие на думата,за да не стои жадна в яслата.

И понеже все забравям да отразя Гери,вчера пак ме подсети един пост-Гери честита Ви кола-безаварийно:)

# 69
  • Мнения: 660
Върхлитам с вАпрос, удебелен и подчертан да не мЪ пропуснете Искам да направя домашен млечен крем, БЕЗ яйца. Продуктите са мляко, захар , брашно/царевично нишест. Моля за пропроций, щот не ми се експериментира, ааааааааа и не ми казвайте едно пакетче нишесте, щото тука са по половин кило пакетчетата Mr. Green

Аз го правя така:
слагам млякото на котлона - 1 л. и сипвам кафява захар/мед на око - за Рая гледам да не е много сладък и слагам около 2/3 от средна водна чаша захар, или 3-4 супени лъжици мед, за баща й - двойно количество. За 1 л мляко слагам 6 супени лъжици брашно - да не са с голям куп, а просто с малко връхче, че пък иначе трудно се сгъстява. Разбивам брашното с вода с бъркалката за яйца и като заври млякото и захарта го прибавям и бъркам много. За да не се захване на дъното варя подобен крем в тенжера с дебело дъно. Като поври 4-5 минути и се сгъсти прибавям малко сок от портокал, или 1 ванилия.  Wink

Гледам, че и Даная е писала рецепта, но брашното ми се струва доста и крема става много тежък и твърд...понякога мирише на брашно - аз затова слагам по-малко. Пробвай която рецепта ти хареса и пиши как се е получило при теб. Wink

Даная, тъкмо ме подсети да споделя новите думи на Нико: ВОДА и ТОВА, ама така хубаво ги казва, все едно цял живот е приказвал само това. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 23
Привет мами, ей голяма жега, ей...


Благодаря за пожеланията момичета!


Жира, Хера, честити ви годишнини от сватбата!
Да сте здрави и още много дълги години да празнувате заедно на този ден!






Поли, Джуф, Честит рожден ден!
Желая ви да сте много здрави, щастливи и обичани!





Мушеее, голямо завид за почивката.  Mr. Green

Мариетка, поздравления и аз като Хоуп ти казвам, да не се подценяваш! Peace smile3501

# 71
  • Мнения: 1
*milly* прочетох, че ще ходите на почивка на Св.Константин и Елена. Нашият квартал е на 3км от там. Ще ти пратя телефон на лични и ако искаш можем да направим разходка заедно и момчетата да поиграят.

Мариетка, Джуфче, Поли, Хера, Жира да сте много здрави, щастливи и винаги обичани  bouquet! Надявам се да сте прекарали хубави празници и се извинявам за късния поздрав.

Ужасно ми е скапано настроението последните дни, а жегата никак не ми помага да го подобря. Едва успявам да изчета всичко, камоли да се включа. Днес обаче изкарах неочакван късмет, свеки се прибра наобед и взе дребчо да си играят и спят заедно, та седнах да прочета новата темичка. Отивам да се къпя, че втасах.

# 72
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте.Имам питане-На последната консултация докторката каза че мога да давам филийка за закуска,но нямам си на идея с какво му дам подходящо за възрастта.някоя мама дава ли и с какво.
Маргарин и пастет мисля че му е рано още.

# 73
  • Мнения: 1
Здравейте.Имам питане-На последната консултация докторката каза че мога да давам филийка за закуска,но нямам си на идея с какво му дам подходящо за възрастта.някоя мама дава ли и с какво.
Маргарин и пастет мисля че му е рано още.

Аз правя филийка със малко краве масълце и сиренце или извара. Бяха ми останали пюренца от тези дето са само месо и го мазах като пастетче. Изядоха се с кеф. Правих и печен сандвич с яйце и сирене. Все още слагам само жълтъка, защото така повече ми харесва, но по принцип вече може да се дава и белтък. Може и с кашкавал, ако даваш.
Пастета е нещо, което аз лично няма да давам, докато мога да контролирам това де.
Можеш да направиш сама пастет, така ще знаеш какво има в него.
Маргарин и за нас не купувам и редовно се караме с ММ, че все още го купува. Било му по-лесно да го маже.

# 74
  • Мнения: 3 459
Здравейте.Имам питане-На последната консултация докторката каза че мога да давам филийка за закуска,но нямам си на идея с какво му дам подходящо за възрастта.някоя мама дава ли и с какво.
Маргарин и пастет мисля че му е рано още.
Аз един, макс два пъти седмично давам принцеси с кашкавал и яйце и сирене и кашкавал.
Веднъж пробвах с шунка и кашкавал, ама не се прие.

Ние днес бяхме на ваксина, тази която е за 13-я месец, против паротит, морбили и рубеола.
Към сложилите я вече, как се прие от децата ? Вдигнаха ли Т ? Една мама от февруарките твърди, че това било лека ваксина.

Изследванията ни за първата година изглежда са ок, поне доколкото им хвърлих едно око.
Хемоглобина ни е 121. Ние едва вчера ги направихме тия изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт