Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем - 19 тема

  • 16 568
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 576
Вчера купих половинка кайма. От половината - принцеси които са във фурната в момента, от другата половина супа топчета. Иначе имам и няколко тиквички в хладилника които ще се превърнат в тиквички с ориз.

# 691
  • Мнения: 2 211
Аз вчера правих баница с тиквички, гъби, пармезан и сирене, преди това тиквички с ориз, кюфтета от тиквички....удавихме се от тиквички. Днес замислям шишчета от мариновани зеленчуци на скарата и някаква яка салатка.

# 692
  • Мнения: 355
ОХ ПОПИ ВИЕ ЯВНО СИ ХАПВАТЕ ПОСТНИЧКО,ВКЪЩИ ТОВА НЯМА КАК ДА СЕ СЛУЧИ КАМО ЛИ НЯКОЛКО ДНИ ДА ЯДЕМ ТИКВИЧКИ,ЩЕ МИ ГИ БЛЪСКАТ В ГЛАВАТА hahaha,А КАМО ЛИ ЗЕЛЕНЧУКОВО ШИШЧЕ,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА Е РАСЛО НА КОКАЛЧЕ ИНАЧЕ НЯМА И СКАРАТА ДА ВКЛЮЧИ,БЕЗ МЕСЦЕ НЕ СЯДАМЕ НА МАСАТА И ДВАМАТА

# 693
  • Мнения: 835
И у нас според мъжо постното е само за салата,а аз от както съм бременна нямам афинитет към него и не знам какво да готвя че да угодя и на двама ни:(

# 694
  • Мнения: 2 211
Да, аз изобщо не ям месо, мъжа ми преди ядеше страшно много месо и смяташе, че ако яде постни манджи ще надебелее. От известно време намали драстично месото и видя, че е в много по-добра форма (много ни е важно, че голям спортист го дава  Joy Joy Joy ) Напоследък все повече наблягаме на постното. То е и по-лекичко през лятото!

Разгледайте кулинарните рецепти във форума, аз постоянно ровя за нещо ново.

# 695
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Куклички как сте?Гледам говорите си за манджички,аз отивам при мама ще ми готви пиле с ориз и таратор и супа пиле.. да имаме да 2 дни.. Laughing Хич не ми се яде месо и на мен,моя мъж му дай само рибни работи,обожавам ги аз но сега не ям много..)))Може да направите чушки с дом,сос,патладжан.,местно може пържолки с гъби,или пиле със сметана и броколи,дано не му се прияде на някой ама нали питате за идеи..)))днес ми дойдоха много..)))

# 696
  • Мнения: 355
ЛАЛЕНЦЕ ТИ НАИСТИНА ДАДЕ МНОГО ИДЕИ,АЗ ТОКУ ЩО ДОЯДАХ ПИЛЕТО С ОРИЗ И ТАРАТОРЧЕ Laughing,АЗ СЪЩО ОБОЖАВАМ РИБА,А МЪЖА МИ ДА НЕ ЧУЕ ТОВА Е ЕДИНСТВЕНОТО,КОЕТО НЕ ЯДЕ.ПРЕДИ ОКОЛО МЕСЕЦ МИ СЕ ПРИЯДЕ ТАКАВА КОПЪРКА В БУРКАН,СЛЕД ТОВА СЕ РАЗСИПАХ ДА ПОВРЪЩАМ,А МАЙКА МИ СЕ БАЗИКА,ЧЕ СИГУРНО БИЛО НАСЛЕДСТВЕНО,ЧЕ И БЕБЧО НЕ ОБИЧА РИБА  Naughty Joy Joy Joy

# 697
  • на земята
  • Мнения: 4 097
 f_desi ,може и нещо с грах ,полезен е много за нас в момента..))))Айде до довечера и да слушате  Hug

# 698
  • Мнения: 2 211
Деси, внимавай с маринованите риби! Не яж докато си бременна!

# 699
  • Мнения: 355
Попи и те ли не са полезни,аз само тогава хапнах 5-6 рибки и ми стаха кофти и сега не смея никаква риба да хапна да не повръщам пак.И за пастета разбрах скоро,че не трябва да се яде през бременността, а аз колкото пастет изядах не е истина много си го обичам

# 700
  • Мнения: 2 211
Аз знам, че от маринована риба можеш да се натровиш, както и че трябва да внимаваш и да не прекаляваш с яйцата.

# 701
  • Мнения: 355
ох май всеки знае различно,то не било хубаво и черен дроб да ядеш,а всъщото време сестрата ми препоръча да ям много червено месо,черен дроб и жълтъци,заради желязото Thinking Thinking Thinking

# 702
  • Мнения: 576
Аз пък не съм се и опитвала да си набавя желязо чрез храната. Все си мисля че трябва да изям промишлени количества от нещо, та да се отрази, и то обикновено е толкова малко че просто няма смисъл... хапвам си каквото ми се яде, сезонни плодове и зеленчуци повечко и това е. Единственото нещо което съзнателно съм ограничила са яйцата и газираните напитки. Има страшно много статии за това което не се препоръчва да се яде от бременни, и в темата сме го обсъждали даже. Дроб, риба така или иначе не ям, червено месо макс веднъж седмично, особено откакто станаха жегите. Най-ниския хемоглобин който съм имала до момента е 117 и не ми изписаха нищо за пиене.

# 703
  • Мнения: 307
Брей Фикси я няма... #Crazy

# 704
  • Мнения: 304
аз затова казвам че всичко в малки количества,без да се прекалява е полезно Simple Smile
всяко нещо в норма е полезно . на този принцип съм Simple Smile
мисля че организма ни е свикнал по един начин (с месо,без месо,с риба,без и т.нат всеки е различен) и не стига че настъпва огромна промяна вътре ,че и още повече да го стресираме като го лишаваме от нещата с който е свикнал.аз примерно не ям спанак,лапад и подобия и няма да проям защото ще е нетипично за мен.
та то в момента няма нищо,ама нищо полезно на пазара.
зеленчуците и плодовете са нитратни,месото угоено с химии,водата мръсна,въздуха също,дъждовете киселинни...та да умираме ли като сме бременни ?  Joy
може да не се хареса на някои мисленето ми , но все пак си е мнение Wink

Общи условия

Активация на акаунт