Отговори
# 705
  • Мнения: 20
V_A_L, благодаря за информацията, ето че са ме информирали неправилно за цената... Поздравления за добрите резултати и за розовото щъркелче!

# 706
  • Мнения: 1 709
И аз благодаря за инфото!  bouquet

# 707
  • Мнения: 73
Здравейте. Hug
Изникнаха ми два въпроса.
1-ят има ли някоя от вас с ноктопластика?Бях решила утре да викам една приятелка да ми прави отново(преди да забременея имах)но сега чета,че не било редно.
2-ят знам,че няма проблем да влизаме в море,басейни,но ако басейна е пълен с минерална вода,проблем ли е?

# 708
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
dmk8889 за ноктопластиката не мога да ти кажа, аз лично не виждам какъв би могъл да е проблема с нея .. виж за втория въпрос, съм твърдо убедена, че ползването на басейни, море и прочие може да доведе до сериозни проблеми с гъбички и течения, което изобщо не е желателно, отделно потапянето в топли и горещи басейни е абсолютно противопоказно през цялата бременност Peace

# 709
  • Мнения: 533
dmk8889 за ноктопластиката бях чела наскоро че не трябва да се прави през бременността, но не се зачетох, т.е. не запомних защо,понеже не ме интересува , но в нета ще намериш инфо.
За морето- естествено ,че може аз редовно си ходя на плаж сутрин или следобед след 5ч. и когато ми е приятна водата се цопвам. Там е солена затова няма проблем, убива бактериите.
При басейните вече е дгуго- колкото и чисто да ти изглежда- по-добре не влизай  Crossing Arms

# 710
  • Мнения: 33
 dmk8889При постъпване за раждане, ноктите трябва да са изрязани без лак и ноктопластики. Медиците ги наблюдават по време на раждането, не знам за какво точно.
По време на бременност коси, нокти кожа стават по-мазни, и лак, гел, нокнопластики не държат много

# 711
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Недаби ноктите трябва да са видими, защото тяхното посиняване е първия индикатор за настъпваща хипоксия, освен това лака пречи на онова приспособленийце дето го слагат на пръстите да измерва точното количество кислород в кръвта и по този начин да заблуди лекаря Peace сигурно затова не се препоръчва ноктопластика newsm78
Дейза препоръчвам ти да не се доверяваш на солеността на водата и че ще те предпази от бактерии, първо защото има бактерии живеещи в солена вода и второ защото специално по нашето черноморие, туристите имат отвратителни хигиенни навици - освен по отношение ходенето в тоалетната, така и за изхвърлянето на всевъзможни отпадъци във водата, а по време на бременност телата ни са изключително податливи на какво ли не и няма нужда да рискуваш здравето си Peace

# 712
  • Мнения: 25
Да дам отчет и аз:днес бяхме на преглед,бебо е пораснал 22см и 376г smile3521 Бях се притеснила,че не го усещам бебето,но сега се успокоих.На 03.07 сме на ФМ във Фемина при д-р Славкова.Някой има ли впечатления от нея и идея каква сумичка да си подготвя?

# 713
  • Мнения: 0
аз като паднала от Марс да си призная - за ноктопластиката не бях чула, че не е добра идея по време на бременност .....аз имам такава, но не знам докога ще я поддържам - виждам, че е важно ноктите да са чисти по време на раждане, но по време на бременност?!

Шушулче, много си готина, както винаги......покрай теб и аз ще си създам навици да се снимам всяка г.с. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 5 173
Шушулче, много си готина, както винаги......покрай теб и аз ще си създам навици да се снимам всяка г.с. Simple Smile
Хубаво нещо е.
Аз се снимам и пред огледалото. Вс седмица в 1 и съща поза, с 1 и същи дрехи и последната снимка ще е с бебето Mr. Green, живи и здрави да стигнем до там.
Аз днес съм мн притеснена, бълбук цяла вечер бълбука. Явно му се отразява.
Някой ме пита за количката: двуумя се м/у X-Lander XA 2012 i X-Lander XMove: http://www.novobebe.com/bebeshki-kolichki-x-lander-2012-nova-kolekcia-bg-273.html .

# 715
  • Мнения: 73
http://www.amber-bg.com/index.php?option=com_content&view=ar … 10-01-10-21-34-47 Ето какво намерих     "Що се отнася до ноктопластиката - то по-добре е да се забрави за 9 месеца. Не е голяма рядкост, когато тази процедура води до появата на неприятни странични ефекти у здравите хора, чийто организъм не е обременен от изменения. За бременните - просто е противопоказно. В краен случай може да се оформят веднъж направени нокти с помощта на специалните гелове са увеличаване."

Ако не се лъжа,някои от вас писаха,че имат киселини.Консумирайте повечко фурми, печена царевица и папая.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 506
Според мен е прекалено и от морето да се пазим. Никъде в мед. литература, или в нета, или от гинеколог не съм чувала подобно предписание (доколкото знам, специално тези гъби и бактерии, които могат да се поселят във влагалището, не оцеляват в солена вода; и никога не съм чела/учила/чувала за инфекция  от морска вода). Като уточнението е, че говорим за нормално протичаща бременност. Но мога да приема, че, както по отношение на всяко нещо в този живот, има различни нива на предпазливост... Аз лично се къпя в морето и не смятам да спирам, много е приятно да плуваш и да не си усещаш тежестта на шкембака. В басейн не смея (м/у другото в минералните най-виреят гъбичките май, но не се заклевам, само по спомен го казвам).  

# 717
  • Мнения: 43
 Облак.. ,напълно съгласна съм с теб.Аз специално попитах моя доктор за
морето и той каза: Само не ми ходи в най-големите жеги и никакви басейни,
ако ще ходиш ходи на море.Полезна е морската вода и е хубаво да се плува
през бременността,само не влизай ако има вълни за да не ти ударят коремеца.  Wink
Аз винаги когато ходя на плаж и имам някаква раничка или пъпка-тя ми минава
от солената вода,ама винаги от малка съм така... и всички мои познати са така...
Като цяло мисля че посещенията на морето ще са ми много полезни и точно поради
тази причина не смятам да пропускам лятото. newsm08

# 718
  • Мнения: 615
Добро утро. Някой питаше за цената на ФМ при д-р Славкова - 80лв.
Момичета цяла нощ се сънувам в ролята на Хорейшио/нз така ли се пише/ и разглеждам едни трупове, разкривам едни убийства  #Crazy, щеше да ми се спука сърцето. От днес спирам с От местопрестъплението  Crossing Arms

# 719
  • Мнения: 2
добро утро мамитааа
шушулче страхотна снимка, както винаги
aera обади се на доки щом имаш силни болки. надявам се да не е нещо сериозно
nedabi не се шашкай излишно. има още много време. ще видиш, всичко ще се нареди
V_A_L честито за розовите гащи
iiiv добре дошла при нас. леко бременеене и пухкав финал ноември
Monsy браво за хубавите резултати
относно морето аз го ОБОЖАВАМ. позволявам си да ходя, но не се цопам като преди. влизам за малко да се разхладя и излизам. и тумбака ми е на слънце само докато съм във водата след като излеза си слагам парео или хавлията, за да не е изложен на пряка слънчева светлина
на нас пола на бебо ни го казаха на първата ФМ т.е. 12 седмица. е доки каза, че не е на 100% сигурен, но на втората ФМ се потвърдиха сините гащи

хубав ден на всички

Общи условия

Активация на акаунт