Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 5

  • 85 947
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1
Greta - дали ще си направиш теста или не - ще си решиш ти, ноооо.... не се лишавай от ежедневна дозичка шоколад! Той не само засища без да издува корема, но и създава радост чрез ензимите, които се активират от него в организма  Sunglasses

did_ka - In vino veritas! - все още е в сила стария римски лозунг, мдааа! Аз предния път бях 4-5 дена в района Пулия (regione di Puglia) - Лече, Таранто, Бриндизи, Мартина Франка..... иии... установих, че тия момчета там произвеждат 15 милиона бутилки вино годишно, като 90% е за износ!  Shocked И добре си се хранят също тоже  Party Ма дебели италианки се НЕ виждат по никоя улица, хех...  Hug Peace

Последна редакция: пт, 10 авг 2012, 10:35 от Miami_beach

# 736
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Определено дебели италианци рядко се срещат, доста по-рядко от нас.
Като кулинарка, фенка на Италия и често ходеща натам, мога да кажа, че храната освен всичко друго им е много качествена. Саламите им са от месо, наденицата им е също от месо + вино, месото също не е натъпкано с антибиотици. Сирената са им от прясно мляко, не от сухо и химия. Плодовете и зеленчуците сами си ги отглеждат. Мисля, че това са доста важни фактори за да не надебелее човек ако се храни добре както в Италия. Освен това те ядат много паста, ама я ядат ал денте, т.е почти сурова...абе доста жилава е, обаче така не се пълнее от нея. Ориза им също не е разварен както го ядем ние, ми е полу суров по нашите стандарти. Основно ползват зехтин навсякъде, ама не само щот е полезен ми там е и евтин. Обедната им почивка за храна е 3 часа. В 12 всичко живо затваря ( дори хранителните магазини) и до 15 никой не работи освен заведенията. След това си доработват до 19 ама са си починали от храната добре Simple Smile
А ние ядем на крак, набързо, кой кифла, кой хамбургер или каквото намери в будката до офиса.
Вино..там знаете се пие много вино, в цяла Италия се произвежда вино Маями, и освен, че го изнасят го и пият много. Бира почти никой не пие. А виното има много антиоксиданти...освен това се прави от грозде за разлика от по-евтиното в БГ.
Аз също мога да кажа, че при всяко ходене там прекалявам с храната щото ми е много вкусно...особено тия бриоши сутрин дето ги хапват, мога да ям от тях докато се пръсна и няма да ми омръзне. И никога не съм наддавала, винаги съм се връщала на същите кг или леко заслабнала.
Има и друго те много спортуват, поне доста голяма част от тях. Имат и много места където да го правят. Примерно градски басейни, игрища...в Болоня например масово изкачваха стълбите към Св. Лука, а те хич не бяха малко(към 2-3км)...аз на няколко пъти си почивах и моя ме влачеше нагоре  Grinning За срамотите във Варна има по-малко басейни отколкото във Верона примерно. Има и други неща, но мисля, че тези са достатъчно.  Peace

забравих за рибата и морските дарове, а италианците много ги тачат и ежедневно ги консумират.

Таня, привет! Почина ли си?  Hug

Маями, през Единбург не мина ли? Той ми е в уиш листата.  Grinning А шотландския е отврат незнам дали и те си разбират сами какво говорят  Mr. Green

вчера менюто: 1350ккал
з: 2 яйца, мортадела, рикота, питка
о: 100г телешко филе с варени картофи
сл.з: пъпеш
в: телешко филе със салата домати

Маями
няма ли да пуснеш нова тема? 

# 737
  • Мнения: 1
Mikkey - минах и през Единбург, ама много набързо сега - само за 2-3 часа рано-рано сутринта. Преди години съм бил там, та затова сега в Глазгоу... Иначе съм бил и в Единбургския Замък и в Whiskey Heritage Center, естествено Wink

Пуснах и нова тема.....

Ето я тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=673384.0


Общи условия

Активация на акаунт