Всякакви въпроси относно съдомиялните - 9

  • 57 937
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Джем, опитай с таблети най-добре. При отварянето на дозаторната камера, хапчето пада и няма как да остане в дозатора. Според мен това е решението.

# 31
  • Мнения: X
Благодаря за темата   bouquet
Май и друт път съм ви питала, но имате ли сляпо място в миялните. Такова, в което като сложите съд /при мен това е чаша обикновено/ и излиза само тя с остатъци от недоизмит препарат. Дясното ъгълче до вратата на миялата ми е такова. Уж трябва да стига перката и до там, но често преплаквам позициониран там съд отново след като вече е минал машинно миене.
При мен това се случваше преди, когато не ми беше добре почистена. След почистването вече няма сляпо място.... Не гарантирам да съм права де, но ако не си я чистила скоро, можеш да пробваш.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
jam, много рядко ми се случва.
Нищо друго не правя, освен пак да изчистя препрата (остатъците), да сложа друг (аз също само прахообразен Финиш ползвам) и да я пусна отново. И нямам проблем.
На моята понякога не й достига вода и леко я допълвам... ако това може да е някакво решение. И всъщност е такова, защото недостатъчното количество вода, няма голям дебит и съответно на може да "избута" добре препатата.

Случвало ми се е и съд да пречи на капачето да се отвори.  Blush Ма то така е, като всеки бута и дослага по 100 пъти след започването...  ooooh!
И ако при това свещенодействие се натъкна на недовзет препарат, леко го избутвам...

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
А спирате ли я докато суши? Като бързам и не ми се чака (редовно е), спирам, рестартирам програмата и отварям вратата.

# 34
  • Мнения: 15 379
А спирате ли я докато суши?

Не, никога. Гледам да не й се бъркам в електрониката, имам чувството, че това би я разбъзикало. Вероятно не съм права, но такова ми е усещането.
Оставям я да си измие и изсуши, па макар и докато не съм вкъщи.

# 35
  • Мнения: 1 274
А спирате ли я докато суши? Като бързам и не ми се чака (редовно е), спирам, рестартирам програмата и отварям вратата.

Аз това го правех, но престанах, защото явно оставаше вода - накрая на сушенето моята съдомиялна за последно изхвърля вода и след това изключва. Когато я пусках започна хем да изхвърля вода, хем да пълни. Когато престанах да прекъсвам програмата, проблемът изчезна.

# 36
  • Мнения: 124
Привет!
От доста време хвърлям по едно око и на тази темичка, че предстои копуване на съдомиялна. Благодарение на мнения, четени тук се насочих към марка Веко. Пак благодарение на вас " изгоних" пералнята от новата ми кухня, за да направя място за 60см. миялна за вграждане. Сега остава само да реша точно кой модел да си взема.
http://www.technopolis.bg/b2c/details/680553/P11110301/Sadomiyal … e-BEKO-DSN-6534-X или http://www.technopolis.bg/b2c/details/680548/P11110301/Sadomiyal … razhdane-BEKO-DIN 5833
Гледам, че DIN 5833 има по- вече програми и температури, но няма " защита от преливане".
Какво ще ме посъветвате?

# 37
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз бих избрала 5833, първо защото е за пълно вграждане, другите неща ще ти свършат работа. За съжаление този модел го пуснаха месец и нещо след като купих моя бош за почти 300 лв повече, за което много ме е яд.

# 38
  • Мнения: 5 900
Имам въпрос,който май не е обсъждан.Или поне не скоро.
Трябва ли,след като приключи програмата,да се държи вратата известно време отворена?
Моля,не кой как прави,а обосновано защо.Ползвам почти изключително отложен старт и по обясними причини не отварям вратата.Вадя съдовете сухи и изстинали.
Ако се окаже,че трябва да се отваря врата,ще сменя режима.

# 39
  • Мнения: 15 379
W, не е задължително да го правиш. Идеята на отварянето на машината веднага след работа е да се отведе влагата навън, но и да остане, особено ако суши добре - не е никакъв проблем.
Скача цената на нощната тарифа на тока, та не знам доколко е изгодно нощем да се мие или пере
.

# 40
  • Мнения: 1 274
Трябва ли,след като приключи програмата,да се държи вратата известно време отворена?
По принцип я оставяш открехната след като извадиш чиниите, за да се изсуши всичката влага в нея. Но това може да стане и по-късно, а не веднага след спиране на програмата - ако я пускаш през нощта - на сутринта.

# 41
  • Мнения: 5 900
W, не е задължително да го правиш. Идеята на отварянето на машината веднага след работа е да се отведе влагата навън, но и да остане, особено ако суши добре - не е никакъв проблем.
Скача цената на нощната тарифа на тока, та не знам доколко е изгодно нощем да се мие или пере
.

То не е само за изгода-до 22 часа все някой хапва или пийва нещо,което се прибира в машината.И естествено я пускам преди лягане или ако имам включени други уреди-с отложен старт.

# 42
  • Мнения: 15 379
W, действай си както досега - не е вредно за машината, не е вредно за съдините.

# 43
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Отварянето на вратата се препоръчва единствено ако не си доволна от изсушаването. Но това важи за тези, които веднага вадят съдовете. В твоя случай би трябвало да са изсъхнали добре. Peace
Аз също пускам преди лягане и вадя, когато се събудя Embarassed

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А спирате ли я докато суши? Като бързам и не ми се чака (редовно е), спирам, рестартирам програмата и отварям вратата.

Спирам, пускам, добавям, вземам... Общо взето никаква жал за моята "бабичка". Ето защо не искам няколя млада и претенциозна "кака" да ми се меша в кухнята.
Пералнята и миялната са мои помощнички и ще ми изпълняват моите капризи.  Laughing Пералнята също спирам и пускам по 1000 пъти на едно пране Wink

Всяка (почти) миялна започва с цикъл на изхвърляне на остатъчна влага...

Adriana71, вливането и изливането понякога са белег за един друг проблем. НЕ е от това, че си прекснала цикъла на сушене.
Аз моят редовно го прекъсвам, като превъртам на ръка до момента на изхвърлянето на конденза и отварям капака. Не искам още влага и пара в и без това адската жега в кухнята. Много важно, че съдовете са още с капки вода.

W - няма обосновка на отворена или затворена врата на миялната.

Тези, дето са за вграждане са с тежки врати, поради монтиран дървен елемент по тях и съответно са леко неустойчиви. Пък и трябва да им пазите пружинките и жилата на вратите, нали? Освен всичко, там е и електронният им програматор. Не дай си Бог да се изтресе врата на земята...  Tired
Моята миялна винаги седи открехната (не е за вграждане), никога не я пълня с мръсните посуда, за да чакам да се напълни докрай, че да я пусна (чакат ме в мивката)... И никога не слагам необляти под течаща вода посуда (брадясали демек).
Нямам мирис, нямам разваляне... Няма непослушание.
А говорим за стара баба  Grinning

П.П: като дойде миялна в сервиза, първо я отварям, че да видя какво приемам. Няма да ми повярвате, каква смрад ме облъчва от 2/3-ти от уредите. И тези хора си хапват в посудата, които са "измити" там?!?!?!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт